niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Poruszające słowa księdza: Modlimy się za tych, dla których adwent skończył się w Smoleńsku

Dodano: 10.12.2014 [20:50]
Poruszające słowa księdza: Modlimy się za tych, dla których adwent skończył się w Smoleńsku - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
W 56. miesięcznicę tragedii smoleńskiej, w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, odprawiona została msza św. w intencji śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego śp. małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy rządowego tupolewa. Po mszy przejdzie Marsz Pamięci, który zakończą przemówienia przed Pałacem Prezydenckim prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Anity Czerwińskiej, szefowej Warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

Mszy świętej przewodniczył ksiądz prałat Marian Raciński, ekonom archidiecezji warszawskiej. Jako pierwszy głos zabrał proboszcz archikatedry św. Jana, ks. Bogdan Bartołd.

To już 56. miesiąc od tragedii smoleńskiej, gdy gromadzimy się każdego 10., aby polecać Panu Bogu tych wszystkich, którzy zginęli w katastrofie – powitał uczestników mszy ks. Bartołd. – Przybywamy z potrzeby naszego serca. To, co nas przynagla, to pamięć o tych, którzy odeszli – dodał. 

Następnie homilię wygłosił ks. Raciński.


fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Przychodzimy co miesiąc do katedry, aby poprzez modlitwę i spotkanie z Jezusem zrozumieć wydarzenia katastrofy smoleńskiej. Za chwile będzie pięć lat. W kontekście czasu, który mija, pomyślałem, że spojrzę w swój skorowidz z nazwiskami, skorowidz mam już 38 lat, dopisuję do niego nowe nazwiska, są tam nazwiska żyjących i tych, co przeszli na druga stroną życia, są tam również i ci ze Smoleńska – mówił ks. Raciński.


fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
 
Wydaje się, że Smoleńsk to ludzi, to ich życie, rodziny, praca zaangażowanie, ich śmierć i życie wieczne. Mogę tak myśleć szczególnie w adwencie. Dziś we wspólnocie osób przeżywamy tu adwentowe oczekiwanie na przyjście Jezusa. Chrystus przyjdzie – kontynuował duchowny.


fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
 
Mówiąc o szczególnym czasie, jakim jest adwent, ksiądz Raciński wspomniał o wszystkich, którzy 10 kwietnia 2010 roku zginęli w Smoleńsku.
 
Zebraliśmy się dziś, aby wspominać i modlić się za tych, dla których adwent skończył się w Smoleńsku. Zebraliśmy się dziś w modlitwie smoleńskiej, ponieważ wzywa nas Jezus – dodał.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl