niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Zobacz jak młody Wałęsa z Piterą zablokowali ważną inwestycję dla Polski. NAGRANIE

Dodano: 04.12.2014 [14:01]
Zobacz jak młody Wałęsa z Piterą zablokowali ważną inwestycję dla Polski. NAGRANIE - niezalezna.pl
foto: youtube.com; screen
Zobacz jak polscy europosłowie Jarosław Wałęsa i Julia Pitera zablokowali ważną inwestycję dla Polski oraz krajów wschodniej Europy. Publikujemy nagranie z posiedzenia Komisji Petycji podczas, którego na wniosek polityków PO zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

- Dzięki polskiemu rządowi i europosłom PO mamy w Polsce białą plamę komunikacyjną na Wschodzie – mówił dzisiaj na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Poręba, europoseł PiS‑u, aktywnie lobbujący w Parlamencie Europejskim za realizacją projektu Via Carpathia.

O skandalu informowaliśmy we wtorek, ujawniliśmy również ważny dokument. Jednak dzięki nagraniu, wiemy kto konkretnie za tym stoi.

W zeszłym tygodniu podczas posiedzenia Komisji Petycji na wniosek Jarosława Wałęsy zamknięto petycję na ten temat. - Jestem bardzo krytyczny wobec tej petycji. Jest to petycja polityczna. Jest oczywiste, że nie wiemy zbyt wiele o tej drodze. Omawialiśmy ją podczas poprzedniej kadencji, w kwietniu 2014 roku. Po tych dyskusjach Komisja Europejska stwierdziła, że jej stanowisko jest jasno określone: że planowanie i żądanie poprawy jakości dróg leży w kompetencjach ministerstwa transportu Polski - powiedział podczas posiedzenia Jarosław Wałęsa.

Na koniec swojej wypowiedzi Jarosław Wałęsa stwierdził: Chciałbym zamknąć tę petycje. Raz na zawsze.

- Mówimy o dramatycznie potrzebniej inwestycji w najbiedniejszych regionach Unii Europejskiej. (...) Rozwój wschodniej części unii jest kluczowy. Nasz strategiczny interes, nie tylko Polski, ale całej Unii wymaga tego żebyśmy bardzo poważnie potraktowali tą inwestycje. Bardzo proszę Pana Wałęsę o wycofanie wniosku o zamknięcie tej petycji. Bardzo pana o to proszę - tłumaczył z kolei europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Ale wtedy odezwała się Julia Pitera. - Jest to petycja polityczna. (...) Nie jest prawdą, że  polski rząd nie ponosi nakładów i nie czyni starań, aby województwo podkarpackie nadrobiło zaległości, które przez lata w tym województwie narosły. Przyłączam się aby tą petycje zamknąć - powiedziała Julia Pitera.

Na koniec zabrał głos europoseł PiS. - Przedstawiłem argumenty za tą drogę. Jesteście z Polski, jesteście Polakami. Ja się nie spodziewałem, że w Parlamencie Europejskim... Spodziewałem się że ludzie z innych krajów będą wnioskować o zamknięcie petycji, ale nie z Polski. Wy domagacie się pogrzebania projektu, który ma podnieść cywilizacyjnie Polskę i kraje Europy wschodniej. Jest mi za was wstyd. Pracuje w PE 10 lat i po raz pierwszy doświadczyłem sytuacji, że polscy europosłowie przykładają rękę żeby ważny, strategiczny dla Polski projekt pogrzebać - stwierdził Tomasz Poręba.

ZOBACZ NAGRANIE Z KOMISJI PETYCJI

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

dlaczego nas polakow reprezetoja nie polacy? w parlamecie EU np.jak Pitera anty polska zydowka,czy niema polskich patrjotow,by walczyli o dobro Polski i polakow ,chyba oto nam chodzi?

to co zrobili synek wałęsy i pitera,ze zablokowali budowę drogi na wschód to zdrada narodu Polskiego,proszę o petycję aby tych Europosłów pozbawić mandatu,bo szkodzą Polsce,to są zdrajcy narodu Polskiego.

Zablokowanie tego durnego pomysłu jakim jest Via Carpathia to akurat dobra rzecz. Co ma ta droga dać Europie, a ma dać połączenie litewskiego portu w Kłajpedzie z Europą południową. A to oznacza, że lobbując za tym pomysłem strzelamy sobie w stopę przez osłabianie znaczącej roli polskich portów na Bałtyku. Dziś Gdynia i Gdańsk, to dwa (szkoda, że nie chcą się połączyć) to dwa najważniejsze porty na południowym wybrzeżu Bałtyku. A polski odcinek Via Carpathia i tak jest budowany.
Myślenie ma przyszłość, warto czasami pomyśleć zanim się kogoś obrzuci błotem.

Zloo ty jesteś durny.Nie ogarniasz całości projektu i co on niesie dla Polski.Żałosny durniu.

A co z mieszkancami tych rejonow, z lokalnymi inwestycjami z ogolnym rozwojem? Pomysl czasem zanim sie wypowiesz.

Pseudo aktorka Pitera, żona pseudo reżysera... matka pseudo prawnika. Jeden wielki przekręt... Nienormalna kobieta pcha się na siłę do polityki, przypadkowy "zamach" na sąsiadkę odbiera jakby ktoś czaił się na jej marny żywot. Megalomania w tym przypadku to nader delikatne określenie. Czego się nie zrobi by być w centrum uwagi? Jeśli nie wystarcza umiejętności to trzeba się przecież popisać głupotą, i to do kwadratu??

Lepiej niech tak będzie przez kolejne 30 lat, lepiej niech szał emigracji i dezercji minie. Wówczas nasza gospodarka nabierze tempa i będziemy bezpieczni od wielkich liczb wielkich gości . Nie jest źle !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl