niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Zobacz jak młody Wałęsa z Piterą zablokowali ważną inwestycję dla Polski. NAGRANIE

Dodano: 04.12.2014 [14:01]
Zobacz jak młody Wałęsa z Piterą zablokowali ważną inwestycję dla Polski. NAGRANIE - niezalezna.pl
foto: youtube.com; screen
Zobacz jak polscy europosłowie Jarosław Wałęsa i Julia Pitera zablokowali ważną inwestycję dla Polski oraz krajów wschodniej Europy. Publikujemy nagranie z posiedzenia Komisji Petycji podczas, którego na wniosek polityków PO zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

- Dzięki polskiemu rządowi i europosłom PO mamy w Polsce białą plamę komunikacyjną na Wschodzie – mówił dzisiaj na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Poręba, europoseł PiS‑u, aktywnie lobbujący w Parlamencie Europejskim za realizacją projektu Via Carpathia.

O skandalu informowaliśmy we wtorek, ujawniliśmy również ważny dokument. Jednak dzięki nagraniu, wiemy kto konkretnie za tym stoi.

W zeszłym tygodniu podczas posiedzenia Komisji Petycji na wniosek Jarosława Wałęsy zamknięto petycję na ten temat. - Jestem bardzo krytyczny wobec tej petycji. Jest to petycja polityczna. Jest oczywiste, że nie wiemy zbyt wiele o tej drodze. Omawialiśmy ją podczas poprzedniej kadencji, w kwietniu 2014 roku. Po tych dyskusjach Komisja Europejska stwierdziła, że jej stanowisko jest jasno określone: że planowanie i żądanie poprawy jakości dróg leży w kompetencjach ministerstwa transportu Polski - powiedział podczas posiedzenia Jarosław Wałęsa.

Na koniec swojej wypowiedzi Jarosław Wałęsa stwierdził: Chciałbym zamknąć tę petycje. Raz na zawsze.

- Mówimy o dramatycznie potrzebniej inwestycji w najbiedniejszych regionach Unii Europejskiej. (...) Rozwój wschodniej części unii jest kluczowy. Nasz strategiczny interes, nie tylko Polski, ale całej Unii wymaga tego żebyśmy bardzo poważnie potraktowali tą inwestycje. Bardzo proszę Pana Wałęsę o wycofanie wniosku o zamknięcie tej petycji. Bardzo pana o to proszę - tłumaczył z kolei europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Ale wtedy odezwała się Julia Pitera. - Jest to petycja polityczna. (...) Nie jest prawdą, że  polski rząd nie ponosi nakładów i nie czyni starań, aby województwo podkarpackie nadrobiło zaległości, które przez lata w tym województwie narosły. Przyłączam się aby tą petycje zamknąć - powiedziała Julia Pitera.

Na koniec zabrał głos europoseł PiS. - Przedstawiłem argumenty za tą drogę. Jesteście z Polski, jesteście Polakami. Ja się nie spodziewałem, że w Parlamencie Europejskim... Spodziewałem się że ludzie z innych krajów będą wnioskować o zamknięcie petycji, ale nie z Polski. Wy domagacie się pogrzebania projektu, który ma podnieść cywilizacyjnie Polskę i kraje Europy wschodniej. Jest mi za was wstyd. Pracuje w PE 10 lat i po raz pierwszy doświadczyłem sytuacji, że polscy europosłowie przykładają rękę żeby ważny, strategiczny dla Polski projekt pogrzebać - stwierdził Tomasz Poręba.

ZOBACZ NAGRANIE Z KOMISJI PETYCJI

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

to co zrobili synek wałęsy i pitera,ze zablokowali budowę drogi na wschód to zdrada narodu Polskiego,proszę o petycję aby tych Europosłów pozbawić mandatu,bo szkodzą Polsce,to są zdrajcy narodu Polskiego.

Zablokowanie tego durnego pomysłu jakim jest Via Carpathia to akurat dobra rzecz. Co ma ta droga dać Europie, a ma dać połączenie litewskiego portu w Kłajpedzie z Europą południową. A to oznacza, że lobbując za tym pomysłem strzelamy sobie w stopę przez osłabianie znaczącej roli polskich portów na Bałtyku. Dziś Gdynia i Gdańsk, to dwa (szkoda, że nie chcą się połączyć) to dwa najważniejsze porty na południowym wybrzeżu Bałtyku. A polski odcinek Via Carpathia i tak jest budowany.
Myślenie ma przyszłość, warto czasami pomyśleć zanim się kogoś obrzuci błotem.

Zloo ty jesteś durny.Nie ogarniasz całości projektu i co on niesie dla Polski.Żałosny durniu.

A co z mieszkancami tych rejonow, z lokalnymi inwestycjami z ogolnym rozwojem? Pomysl czasem zanim sie wypowiesz.

Pseudo aktorka Pitera, żona pseudo reżysera... matka pseudo prawnika. Jeden wielki przekręt... Nienormalna kobieta pcha się na siłę do polityki, przypadkowy "zamach" na sąsiadkę odbiera jakby ktoś czaił się na jej marny żywot. Megalomania w tym przypadku to nader delikatne określenie. Czego się nie zrobi by być w centrum uwagi? Jeśli nie wystarcza umiejętności to trzeba się przecież popisać głupotą, i to do kwadratu??

Lepiej niech tak będzie przez kolejne 30 lat, lepiej niech szał emigracji i dezercji minie. Wówczas nasza gospodarka nabierze tempa i będziemy bezpieczni od wielkich liczb wielkich gości . Nie jest źle !

Glupek syn głupka???????/

Kim są Ci ludzie to chyba jasne? Ważniejsze pytanie na czyjej smyczy pląsają?

MOJE GRATULACJE DLA WYBORCOW!TAK TRZYMAC!JESZCZE TROCHE A BEDZIECIE ZAPIEPRZAC ZA WIKT I OPIERUNEK.

Bolek-junior, który odziedziczył po niegramotnym TW-SB-tatusiu

esbecką antypolskość, mamoniarską pazerność i genetyczną tępotę

razem z wredną, karbatonosą i równie ograniczoną i antpolską Pytervą

to POmerdana para, polskojęzycznych euro-osłów i agentów wrogiej

zagranicy. I dlatego z zapałem tak jak wszystkie POmyje, na rozkaz

kremla i gejrlina blokują rozwój zacofanej Wschodniej Polski, która

wykazuje wielką świadomość patriotyczną konsekwentnie wybierając

jedyną polską partię w Sejmie - PIS.

Pan posel Poreba swietnie wystapil (pomimo ze zdawal sobie sprawe ze dostanie ochrzan od kierowniczki zgromadzwenia) i powiedzial wszem i wobec na sali o tych polskich sprzedajnych gnidach slowami bardzo kulturalnymi. To nie pan Poreba bedzie sie wstydzic a te gnidy o ktorych mowa. Z nimi nikt nie bedzie rozmawial na powaznie , kazdy z nich wie ze nie pozwolilby sobie zrobic takiego swinstwa wobec swojego kraju . To tak samo jak putin znienawidzij tuska za to co wyczynial wobec wlasnego prezydenta (nawet putinowi sie to nie podoba ,. takiego czlowieka nikt nie bedzie uwazac za czlowieka ale za szmate) . Ze oni tego nie czuja.

Bolek na odpowiednim POziomie wychowal swojego synka POkazujac,ze nawet mozna przeskoczyc plot na motorowce,szczesliwiec "wygranych w totolotka" za komuny,ktory za demokracja byl za,a nawet przeciw?????

Przykład :
Prof. Nowak: ...to koniec demokracji
Mamy do czynienia z porażką polskiej demokracji – wskazuje prof. Andrzej Nowak w felietonie na łamach „Gościa Niedzielnego”. „Polacy, nic się nie stało. Słyszę już wszędzie ten przekaz. Przekaz tygodnia – po największej klęsce demokracji w Polsce od czasu wyborów w roku 1947” - pisze historyk. (...)
Przyczyna zaistniałej sytuacji w jakiej znajdujemy się w chwili obecnej.
"Czy państwo polskie odzyskało niepodległość w 1989 roku ? "
DVD
http://www.youtube.com/watch?v=BkPcN5Do1eg
Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia mojej skromnej wypowiedzi
na spotkaniu w dniu 8 listopada 2014 r.,w Mielcu (Podkarpacie).
Serdecznie pozdrawiam z Przemyśla.
Robert Majka - politolog, Solidarność Walcząca Przemyśl, 4 grudnia 2014 r., godz.21:05
Radny Rady Miasta Przemyśla (2002 - 2006)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202939219816631&set=a.1767577784385.2086027.1087396768&type=1&theater
https://www.facebook.com/robert.majka.589

Ostatnie wybory pokazaly, ze Polacy nie sa takimi glupcami, zeby wybrac walese, czy pitere. Poprzednie wybory tez musialy byc sfalszowane. To, ze PO musi wygrywac poprzez falszerstwa, mimo tych tych jazgoczacych mediow, swiadczy dobrze o Polakach.

Może dla Unii(Niemców)nie opłaca się inwestować w Polskę wschodnią ponieważ granica polityczna Unii może kończyć się na naturalnej granicy - Wiśle - co na wschód może należeć do naszego drugiego "historycznego przyjaciela", i w związku z tym rodzi się pytanie co w tym wszystkim robi junior Wałęsa i pani Pitera i dlaczego?

Takich mamy polityków jakich wybierze naród.Głupi mamy naród to wybiera szmaty, a nie mężów stanu !!!!!!!!!

Wierzycie ze Walesa sam to wymyslil? Moze za rok zaproponuja autostradę w POprzeg tej drogi? I kto tu szkodzi Polsce?

Z uwaga oglądnąłem materiał filmowy i wypowiedzi eurodeputowanych z Polski czyli-(panów Poreby,Wojciechowskiego,
pani Pitery i pana Wałęsy!!!!)JEST WPROST SPRAWĄ NIEDOPUSZCZALNĄ ABY TAKIE OSOBY JAK europosłanka Julia Pitera i europoseł Jarosław Wałęsa reprezentowali-*A*N*T*Y P*O*L*S*K*I*E S*T*A*N*O*W*I*S*K*O!!!!!!Jest niedopuszczalne aby to ANTYPOLACTWO-czili o innym pochodzeniu a li tylko z obywatelstwem polskim i nic więcej zasiadali w pParlamecie Europejskim!!!!!!W trybie natychmiastowym powtarzam ale to juz_ASIO)))))))))) z Mojej,Naszej Ojczyzny NajjaSniejszej Rzeczpospolitej Polskiej w Orłem w Koronie.Gdzie sa Przedstawiciele Patriotycznej Części Społeczeństwa Naszego Narodu że nie gżmią!!!!!!!!Wynika z tego że jak takie rzeczy siuę dzieją w parlamencie Europejskim to na wielkie .....nic nie poitrzeba nam Unii i tej całej liberalnej polityki!!!!Jednym głosem i jednym chórem i stanowiskiem możemy sie wybronić i Wyyyyyyyjjjjjjśśśśśśććććć z tej Unii Niemiecko-Rosyjskiej i klakierstwie Francji i Włoch.Nie życzę sobie i nie chcę aby takie cwaniactwo,ignoranctwo i aroganctwo reprezentowało nasz Kraj bo ich Krajem jest inne Państwo!!!Dopuki nie zaczniecie głosno sie sprzeciwiać Rodacy-Polacy to niestety nic z Polski juz nic będzie!!!ps.Pozdrawiam rdzennych Rodaków-Polakow-Patriotów tak w Kraju jak i za Granicą,Szczęść Wam Boże))))ps.2.Gratuluje Wnioskodawcom postawy i odwagi mówienia=czyli Panom Europosłom Porebie i Wojciechowskiemu a takżę i częściowo też przedstawicielowi Ministerstwa.

Mały Bolek to zwykły sprzedawczyk i karierowicz. Dziwne, że jeszcze tylu go popiera. Może teraz, zobaczywszy co to za kanalia zmienią o nim, tak jak kiedyś o Dużym Bolku zdanie

Gadający Mop vel Makrela wraz z młodym eurokaskaderem Jarkiem,
powinni za swoją haniebną postawę,dostać tytuły
POLSKOJĘZYCZNYCH SZKODNIKÓW.

Jak moga 2 osoby z jednej tylko parti PO zablokowac ten projekt gdy ZA sa wszystkie inne panstwa to wszystko w eu jest chore !!!!!

Ciekawe czy wyborcy tych zaprzańców zdają sobie sprawę z tego jak ich europosłowie działają na szkodę RP ?!?!

Jak ten element mógł tak się zgromadzić w po że same plewy zawiera.

To "szmaciarze" jak można tak niszczyć wspaniałe inicjatywy! Widać kim jest wałęsa i pitera. To hańba!

To niewiarygodne jakie dranie rządzą Polską
,,h.........z tą Polską wschodnią"

Pod ścianę gnidziarstwo i rozwalić na miejscu.

zdradzieckie łachmyty - powinni doświadczyć obywatelskiego zatrzymania i bez wyroku dożywocie w kamieniołomach.

jeden co nie pije -a glupszy od taty braci siostre alkocholikow-macie nastepce z SB-komus cza sluzyc ,ale nie dobru polski. a ta stara od pitlinga ,musi uwazac na zakrety,sa wyboje.

Ten (po)miot ubeckiego kapusia bolka (po)winien za to beknąć i to solidnie - takie ścierwa nie (po)winny mieć nawet polskiego obywatelstwa !!!

To jest wysokiej klasy POdłość edurodeputowanych PO.
Ludzie kochane, dr Jarosława Kaczyńskiego (boli was ten tytuł, oj boli)to PeOwcy skarżą do prokuratora, że powiedział to co pół Polski myśli o wyborach...
A co robią eurodeputowani PO?
Ludzie kochane, taż to oni aż się proszą — za zdradę ekonomicznych interesów Polski — o Trybunał Stanu.
Albo zorganizujcie jakieś referendum, będziemy podpisywać... My nie chcemy, aby Polskę reprezentowali w UE tacy ludzie,którzy tak paskudnie się zachowują, którzy „odgrywają” się na części społeczeństwa kosztem Polski.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl