niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

"Ch... z Polską wschodnią"? Skandal: Platforma blokuje kluczową inwestycję dla regionu

Dodano: 02.12.2014 [16:34]
"Ch... z Polską wschodnią"? Skandal: Platforma blokuje kluczową inwestycję dla regionu - niezalezna.pl
foto: mbpr.pl; flickr.com/photos/european_parliament
Partia Ewy Kopacz przeciwko Via Carpathia. Projekt szlaku komunikacyjnego, kluczowego dla Polski Wschodniej, kolejny raz został zablokowany przez partię rządzącą. W poniedziałek, na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu rozmów dotyczących Via Carpathia.

- Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowy drogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju - komentuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Poręba.

Petycję do Parlament Europejski ws. budowy szlaku komunikacyjnego Via Carpathia złożył jeden z mieszkańców Stalowej Woli. Chodzi o drogę, która biegłaby od Litwy do Rumunii, przez Polskę, Słowację i Węgry. W naszym kraju droga przechodziłaby przez Białystok, Lublin i Rzeszów.

Podczas posiedzenia Komisji Petycji, Tomasz Poręba - poseł PiS do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia,  podkreślał, że budowa szlaku Via Carpathia przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik byłaby zgodna z filozofią UE w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Mimo to okazało się, że najaktywniej przeciwko unijnej inwestycji w Polsce Wschodniej protestowali europosłowie z Polski - z PO. Ich działanie Poręba określa jako „wstyd i kompromitację”.

- To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo UE - mówił Tomasz Poręba podczas posiedzenia komisji. Jak informuje biuro prasowe największej frakcji konserwatywnej w PE, Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przedstawiciel PO Jarosław Wałęsa stwierdził, że nic nie można w tej sprawie zrobić i zaapelował o zamknięcie petycji raz na zawsze. Wsparła go również europosłanka Julia Pitera. Oceniła ona, że Podkarpacie jest jednym z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

Ostatecznie skończyło się zamknięciem petycji ws. Via Carpathia - głosami europosłów Platformy Obywatelskiej oraz innych należących do Europejskiej Partii Ludowej. Działanie partii rządzącej w europarlamencie zostało odnotowane w lokalnych mediach, w tych regionach, którego rozwojowi komunikacyjnemu sprzeciwiło się ugrupowanie Ewy Kopacz.

- Jedna z ostatnich szans na budowę Via Carpathia z unijnych funduszy legła w gruzach. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego na wniosek europosłów PO zamknęła petycję dotyczącą tego szlaku drogowego – pisze portal rzeszow-news.pl. O decyzji PE informuje również serwis dziendobry.bialystok.pl
 
Temat nastawienia PO do Polski Wschodniej pojawiał się w kontekście afery taśmowej. W trakcie rozmowy z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem, minister skarbu Włodzimierz Karpiński tak relacjonował swoją rozmowę z ówczesną wicepremier i minister rozwoju regionalnego, Elżbietą Bieńkowską, która dziś pełni rolę komisarza unijnego w Komisji Europejskiej:

- I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor (...) od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (...) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wp*erdol (...), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka - mówił minister Karpiński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wkrótce Polska miała być jedna wielka autostradą. W kosmos?
Nie lubię autostrad. Lubię drogi powiatowe.Wydaje się, że szkoda zniszczyć środowisko via Carpathią. Tak myślę, że w tym przypadku Pani Elka Brukselka też miała rację, jak z klimatem. Tiry i inne lorry na tory. A najlepiej na Marsa.W 30 sekund.Polska wschodnia nie musi być taka asfaltowa, niech będzie śliczna i ekologiczna. Na Zachodzie takiej nie mają.Zamiast do Grecji można pojechać do Giżycka. Zimna woda zdrowia doda. A my jeść możemy to, co blisko rośnie. Też zdrowiej. Wystarczy nam nasze.Mniej - zdrowiej. I bez pakowania chemią poproszę.

.....odPOwiecie na to wszystko zdrajcy, fałszerze i zaprzańcy ! Już PO was idą !!
Precz z komuną PO WSI !!!!

Pitera jak Pitera - nic nowego.
A młody Wałęsa dzielnie stara się dorównać staremu.
W głuPOcie...

A przyczyna jest dziecinnie prosta:
Na terenach, gdzie rządzi PiS, szwagier nie mógłby montować swoich ekranów akustycznych na całym przebiegu trasy!

I co nam pan zrobi?

https://www.youtube.com/watch?v=Aa3hsv8BmXI Na dobranoc"KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ"

A czego wy się spodziewacie po Targowicy Obywatelskiej?

PO co chwila podkłada się. Dlaczego PiS tego nie wykorzystuje?

A dlaczego nie głosujecie an KNP Korwina Mikke?

a dlaczego głupie społeczeństwo tak się POdkłada i POpiera PO. Dlaczego PIS ma tak małe POparcie ?

Wałesa z gdanska decyduje co jest dobre a co nie dla Ludzi z Polski wschodniej. To jest III świat.

Czyżby Rosja planowała aneksję "ściany wschodniej" a nasi (Panie zmiłuj się nad nami) rządzący coś o tym wiedzieli????!!!!

Z tego nagrania,co pare slow..."nie?"...."nie?",juz tylko to swiadczy z jakim intelektualista mamy do czynienia.
I takie tepaki nami rzadza,czyli ta glosujaca wiekszosc,wybiera na swoje podobienstwo.Ale nawet prymityw,powinien
miec zakodowana dbalosc o dobro dla kraju.To musi byc jakies gigantyczne oplacanie poslow PO z zagranicy,skoro
wszystkie inicjatywy,dobre dla kraju,sa torpedowane.Innego racjonalnego,zgodnego ze zdrowym rozsadkiem powodu do
blokowania tak pozytecznego dla rozwoju Polski projektu,nie widze.

I to nie są SFAŁSZOWANE WYBORY!!!!!!! - kto może głosować na te swołocze

Ludzie z Polski Wschodniej jadą za pracą do Warszawy. I co? W wyborach wygrywa Gronkowietz. Starają się widać być bardzo modni i na czasie. Zwisa im los tych, których pozostawili w zapomnianej przez komuchów części naszego kraju.

Dopłaty unijne są wyłącznie na byle jakieś parki z potwornymi dinozaurami, huśtawkami dla dzieci i prymitywnymi fontannami.Na rozwój gospodarczy Polski nie ma. Polska to ma byc obszar gdzie chłopi opalają się i pływają w basenach. Po co mają pracowac i przyczyniac się do rozwoju gospodarczego. Drogi nie potrzebne, przecież na baseny można przez krzaki. A kto chce pracowac to won za granicę, budowac dobrobyt w Niemczech lub Anglii.Polityka prowadzona przez obecny rząd i prezydenta ma doprowadzic do 100% likwidacji polskiej gospodarki. A ci,których nauczyli czytac ale nie myślec,cieszą się,że mają ładnie. A obecne "strojenie" Warszawy wzbudza po prostu zachwyt.Czy będzie trwał nadal jak zabraknie papu?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl