niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

​PiS chce unieważnienia wyborów do sejmiku województwa lubelskiego

Dodano: 25.11.2014 [20:40]
​PiS chce unieważnienia wyborów do sejmiku województwa lubelskiego - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Prawo i Sprawiedliwość skierowało do sądu okręgowego w Warszawie protest wyborczy przeciwko ważności wyborów do sejmiku województwa lubelskiego – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy PiS Marcin Mastalerek.
 
Pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w złożonym proteście domaga się: orzeczenia o nieważności wyborów do sejmiku, stwierdzenia wygaśnięcia mandatów radnych, wydania postanowienia o przeprowadzeniu ponownych wyborów do sejmiku.
 
Jako przesłanki do uznania nieważności wyborów Prawo i Sprawiedliwość wskazuje szereg nieprawidłowości.
 
M.in. w miejscowości Korchów Pierwszy przeprowadzano głosowanie w obwodowej komisji wyborczej nr 1 poza lokalem wyborczym. Członkowie tej samej komisji mieli wprowadzać wyborców w błąd, co do sposobu głosowania i ważności głosu.
 
Z kolei obwodowa komisja wyborczą nr 25 w Lublinie wydawała karty do głosowania bez odcisku pieczęci terytorialnej komisji wyborczej.
 
To nie wszystko. Członkowie obwodowej komisji wyborczej nr 8 w Hrubieszowie mieli uniemożliwiać mężowi zaufania obserwację czynności wyborczych w dniu głosowania.
 
Natomiast w Starym Uścimowie obwodowa komisja wyborcza nr 1 podała do publicznej wiadomości wyniki głosowania w formie niepodpisanego przez członków komisji protokołu.
 
Ostatnią z wymienionych nieprawidłowości jest błędne przygotowanie kart do głosowania, tj. zastąpienie karty do głosowania broszurą, mimo braku podstawy prawnej.
 
W ocenie Prawa i Sprawiedliwości, tak liczne naruszenia przepisów Kodeksu skutkują nieważnością wyborów do sejmiku, gdyż miały one wpływ na wyniki głosowania i doprowadziły w efekcie do wadliwego ustalenia wyników wyborów – podkreśla Marcin Mastalerek.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie rozumiem zdziwienia. Podobnie jak w Mein kampf Hitler wyjawił co zamierza zrobi w przyszłości (nie chcieli wierzyć), PO bez żadnej żenady wielokrotnie przed wyborami powtarzał, że ZROBI WSZYSTKO aby nie dopuścić do zmiany układu. I zrobiła.

PiS za manipulacjami wyborczymi? Dlaczego nie.
1. Miał interes - władza
2. Miał powód - mógł przypuszczać iż koalicja PO-PLS i tak (mimo wygranej PiS) weźmie sejmiki.
3. Mógł - jak wiadomo przewaga intelektualna PiS nad PO to 3 poziomy, więc co za problem mądremu oszukać głupiego.
4. Efekt - nie mogąc wygrać, przegrał tak aby jak najbardziej zaszkodzić przeciwnikowi - czyli podważyć legalność, wiarygodność sprawowanego mandatu.

Proste i logiczne

PS. Z SLD koalicja PiS by nie wyszła bo SLD wypadło słabiutko

TO BYŁO WSZYSTKO ZAPLANOWANE !

Dowód
1. Przypomnijcie sobie, kiedy nastąpiła decyzja o podwyżce dla członków komisji wyborczych.
2. Ile procent podwyżki dostali członkowie komisji wyborczych na wybory 2014?
3. System informatyczny KBW nie działał poprawnie i wiadomo o tym było już od miesięcy - totalny brak reakcji.
4. Ile kosztował system informatyczny do zliczania, a ile będą wynosić koszty ponownego zliczania ręcznego?
5. Rząd już planuje kolejną podwyżkę dla liczących głosy.... o kolejne 100%! ZA CO? ZA "DOBRE" WYNIKI LICZENIA?!

26.11.2014 - rząd rozważa po­dwo­je­nie diet. Czło­nek ob­wo­do­wej ko­mi­sji wy­bor­czej otrzy­mał dotąd 300 zł, a jej szef – 380 zł, zaś w ko­mi­sjach te­ry­to­rial­nych wyż­szych szcze­bli od­po­wied­nio: 550 i 650 zł.

Łącz­nie na diety wy­da­no 133,8 mln zł, więc pod­wyż­ka ozna­cza­ło­by, że z kasy pań­stwa po­szło­by na nie pra­wie 270 mln zł. A wów­czas łącz­ny koszt ca­łych wy­bo­rów sa­mo­rzą­do­wych prze­kro­czył­by 420 mln zł

Krzyżyk złożony na dokumencie zwanym kartą do głosowania jest podpisem pod oświadczeniem woli: temu Panu i tej grupie osób powierzam możliwość podejmowania decyzji w moim imieniu. Co robi sąd jeżeli oświadczenie jest nieważne? Co powinniśmy zrobić my jeżeli takich oświadczeń są miliony?

Czy ktoś z Państwa mi wytłumaczy dlaczego PiS do dyskusji TV
wyznacza pana posła Błaszczaka, który jest mało porywczy w przekazie swoich informacji
i np. wczoraj dał się przeczołgać pani Radziszewskiej, Kraśko również jej w tym pomógł
i wspólnie rozjechali pana Błaszczaka. Uważam, że pan Brudziński nie dałby się tak zdeptać
jak to uczyniono z panem Błaszczakiem.

Zobacz sam/a: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/dzis-wieczorem/wideo/25112014/17529384

https://www.youtube.com/watch?v=Aa3hsv8BmXI Koncert dla Niepodleglej.

Ponieważ do tej pory nie podano procentu głosów nieważnych na Podkarpaciu - wyliczyłem to sam. Liczba uprawnionych do głosowania -> 1 708 549 Frekwencja -> 43,85% Liczba wydanych kart do głosowania -> 749 125 Powyższe liczby są na stronie "wyborysamorzadowe2014.pl" Na portalu "portalsamorzadowy.pl" podano wyniki glosowania do sejmików wojewódzkich. Podkarpacie -> liczba oddanych głosów ważnych -> 730 202. **************************************************************
Teraz SENSACJA !!! Oddano 749 125 - 730 202 = 18 903 głosów nieważnych co stanowi zaledwie 100*(18903/749125)= 2,53% *********************************************** Czyli na Podkarpaciu jest 10 razy mniejszy procent głosów nieważnych niż w tych województwach gdzie wygrała koalicja PO+PSL ??!! KOPIUJ I PRZEŚLIJ DALEJ

W różnych mediach można przeczytać i zobaczyć naocznie, jak PKW swoimi podpisami firmuje dwa różne protokoły. Nie zachodzi tu konieczność aby takie fakty zgłaszał do sądu pojedynczy obywatel, przewodniczący czy członek lokalnej komisji. Fakt zaistnienia drugiego protokołu dotyczącego tego samego zdarzenia wyborczego w przestrzeni publicznej jest fałszerstwem ściganym z urzędu. Podobnie jest w przypadku, kiedy suma głosów na protokołach komisji wojewódzkiej przesłana do komisji państwowej, na protokołach tej drugiej różni się od tej udokumentowanej przez nadawcę. Wysyłamy przekazem 10000,00 zł a bank centralny księguje 9000,00 zł? Smaczku dodaje tutaj okoliczność, że podpisy pod tymi dokumentami złożyli prawdopodobnie sędziowie. Nie można się tłumaczyć tym, że wcześniej ktoś był zmęczony, ślepy, lub gender. To jest podanie nieprawdy w dokumencie w postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy - na podstawie ustawy zasadniczej!
Stwierdzone i udokumentowane fałszerstwo nie wymaga oceny czy miało na cokolwiek wpływ. Postępowanie prowadzone w oparciu o sfałszowane dokumenty jest nieważne. Wybory są nieważne z uwagi na mataczenie i fałszywe i podwójne protokoły komisji krajowej, która przez tydzień nie była w stanie skorelować wyników z liczbą sfałszowanych kart do glosowania, ale to już inny temat.

Tyle w temacie.

Te przyklady swiadcza o calkowitym braku kontroli nad przebiegiem glosowan w tym okregu...a w innych zarzadzanych przez samorzady PO i PSL pewnie bylo i jest podobnie-calkowita degrengolada panstwa!

Niezmiernie ważne jest udokumentowanie wszystkich nieprawidłowości..
Lecz , już teraz wyłania się prawda o tych szczególnych wyborach
NARÓD uczestniczył w wyborach
ale to nie NARÓD wybierał.. po prostu pozwolili nam głosować..
I tyle ..dowód: znaczna ilość głosów nieważnych..
choćby to ..a były, przecież, jeszcze inne ograniczenia
brak wszystkich , zgłoszonych,komitetów na listach wyborczych
co jest sprzeczne w zasadą równości..
Liczenie głosów z przerwami..co powodował -zostawienie głosów BEZ OPIEKI..
Brutalnie i ordynarnie naruszono warunki uczciwych wyborów..

UWAGA! MANIPULACJA WPROST

TYTUŁ >>> Sasin: "Mam to gdzieś, nie idę na drugą turę". Boję się tego

>>> http://www.wprost.pl/ar/481760/Sasin-Mam-to-gdzies-nie-ide-na-druga-ture-Boje-sie-tego/

PRZWDZIWA TREŚĆ >>> – Najbardziej się obawiam, że ludzie, obserwując to, co dzieje się wokół wyborów, machną ręką i powiedzą „mam to gdzieś, nie idę na drugą turę, bo wszystko jest farsą”. Dlatego na każdym spotkaniu apeluję, żeby pójść na te wybory, nie odpuszczać. Bo jak odpuścimy, to uznamy, że demokracja nie ma sensu. Ona ma głęboki sens, głęboko w to wierzę – podsumował kandydat PiS.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl