niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów

Dodano: 19.11.2014 [11:25]
Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Zajmujący się tematyką bezpieczeństwa dr Witold Sokała z Instytutu Nauk Politycznych w Kielcach ujawnia, że nieograniczony dostęp do systemu elektronicznego PKW może mieć w zasadzie każdy „średnio rozgarnięty student informatyki”, a nawet „licealista pasjonat”. Po uzyskaniu dostępu do systemu bez trudu można dopisywać lub odejmować głosy poszczególnym kandydatom. Specjaliści zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa informatycznego poddali w ciągu ostatnich godzin system licznym testom. Okazało się, że możliwe było nawet dodanie postronnej osoby jako kandydata na burmistrza i wstawienie jej do drugiej tury wyborów.

- To było dosyć śmieszne, można było bawić się memami w internecie, kiedy to była kwestia, czy wyniki zostaną podane we wtorek czy w czwartek. Dzisiaj kwestia jest – nie, kiedy wyniki zostaną policzone - tylko kwestia jest taka, że wszystkie wyniki obecne w systemie elektronicznym PKW są niewiarygodne – tłumaczy dr Witold Sokała.  
 
Okazuje się, że jeszcze późno w nocy internauci postanowili gruntownie sprawdzić system PKW. Dzisiaj na podstawie informacji z wielu źródeł od informatyków z całego kraju udało się wskazać najbardziej rażące błędy i luki systemu zliczającego głosy w wyborach. Ustalenia przekazane przez dr. Witola Sokałę są doprawdy szokujące:

- Każdy średnio rozgarnięty student informatyki, a być może nawet średnio rozgarnięty licealista pasjonat jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy (ta część sytemu, która jest zainstalowana w komisjach w terenie), dokonać tam dowolnych zmian w protokołach, przesłać te protokoły na serwer Centralnej Komisji Wyborczej i ten serwer tego nie odrzuci. Przyjmie to do systemu. To oznacza, że można robić rzeczy takie, które testowo robili zaprzyjaźnieni ze mną ludzie, pracujący dla państwa w sferze bezpieczeństwa, ale też pracujący komercyjnie. Oni testowo zrobili takie eksperymenty, jak dodanie jakiemuś kandydatowi na radnego 10 głosów - potem odjęcie. System to przyjmuje. Jeden z moich znajomych zrobił coś takiego, że dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza. Dzisiaj. I wstawił go do drugiej tury – informuje naukowiec.
 
Według dr. Witolda Sokały z Instytutu Nauk Politycznych w Kielcach nie ma już najmniejszych wątpliwości, że wyniki wyborów są całkowicie niewiarygodne.

- Tu mamy do czynienia z sytuacją całkowitej niewiarygodności tego systemu i elektronicznych danych dotyczących tych wyborów. Tutaj jedynym rozwiązaniem w tej chwili - jeżeli nie mamy tych wyborów unieważnić w całości, bo to jest też jakaś perspektywa - to jest od początku ręczne, w oparciu o papierowe protokoły przeliczenie wszystkich wyników. Nie tylko tych, którymi pasjonują się dziś członkowie PKW, a więc nie tych sejmikowych – tylko wszystkich. Także tych do rad miast, tych na prezydentów i burmistrzów, które już uznaliśmy wczoraj i dziś za pewne. One nie są pewne. One są całkowicie niewiarygodne – tłumaczy dr Sokała.

Wczoraj na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że o rażących błędach w kodzie programu używanego przez PKW pisał na Facebooku jeden z informatyków.
„Każdy błąd jaki można popełnić w kodzie, został popełniony” - tak działanie systemu informatycznego PKW służącego do zliczania głosów w wyborach ocenia informatyk, który przeanalizował działanie programu. System był dziurawy jak sito. Okazuje się, że na dzień przed wyborami kod źródłowy programu został upubliczniony w internecie. (CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT)


Zobacz całą rozmowę z dr. Witoldem Sokałą:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W całej Polsce organizowane są protesty. Ja pomagam w organizacji wrocławskiego, wszystkich Wrocławian zapraszam w sobotę, więcej szczegółów na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1585394005028752/?pnref=story UWOLNIJMY POLSKĘ!

Zaczyna się wreszcie zryw !!

jest straszna afera ! Bo, w lokalnych komisjach nie ma protokołów i komisje nie mają co podpisać. Protokoły miały być drukowane po przejściu informacji o wynikach głosowania przez centralny serwer PKW, na którym prawdopodobnie chciano kontrolować wyniki wyborów. Skoro oprogramowanie jest do kitu i nie wiadomo kto w nim dłubał (pliki zamieszczone na publicznym serwerze w USA, a kod łatwy do uzyskania po deasembalacji), więc te wybory nie zakończą się albo będą sfałszowane.
Dlatego należy je unieważnić i doradcy hr bula powinni o tym wiedzieć.

"Przyznam, się że nie bardzo rozumiem, skąd się wziął ten cały szum, że wyników jeszcze nie ma." - oto rzeczywistość z odpowiedzialności PKW za podstawy demokracji. To co się dzieje POdczas wyborów to jeden wielki skandal. Naciski, swoi w komisjach liczący głosy, a co jest jeszcze gorsze to świadomie fałszujący głosy i wyniki głosowania. Wszystko za przyzwoleniem rządu, prezydenta, sądu i prokuratury i zaprzyjaźnionych mediów. Zasada trzy razy tak dalej zbiera żniwo i nie jest ważne jak kto głosuje, ważne kto te głosy liczy.
W trybie natychmiastowym należy odwołać PKW i poddać pod osąd społeczny. Te wszystkie awarie to nic innego jak świadoma niewydolność POLSKIEJ DEMOKRACJI POd rządami PO-PSL. Całość do natychmiastowej wymiany włącznie sądownictwem, prokuraturą i usłużnymi dziennikarzami w zaprzyjaźnionych mas – mediach.
Nasze państwo zostało sprowadzone do poziomu dialogu afery taśmowej Sienkiewicza ch.j dupa i kamieni kupa. Jednak te obraźliwe, niecenzuralne słowa przedstawiają naszą smutną rzeczywistość pod (nie)rządami PO-PSL. Czy my jako suweren jesteśmy w stanie POwiedzieć dość psuciu i rozkradaniu naszego kraju????????????????????. Jak długo jeszcze ten CYRK będzie rwał???????????????

tylko POLSKI "Majdan" może zmienić Polską rzeczywistość

Pod rozwagę.
A może by tak..przyszłościowo zmienić tę komisję na Niesiołowskiego,Bartoszewskiego i duplikat Dzierżyńskiego ?
Byłoby - tu wymienię po kolei - kulturalnie bez chamstwa, patriotycznie pokoleniowo inaczej i wreszcie profesjonalnie dziennikarsko jak u sowietów.Wszystko to pod czujnym okiem ojca wybranego z narodu Bronisława I hrabiego gdzieś z Polski.

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo

Co mają dostać ci komuniści w nagrodę za te przekręty ?

Robią twarz POkerzysty, dobrą minę do złej gry, a tu bęc !

Nic z tego ! Wydało się ! Teraz my tym oszustom POwiemy :

„ Tu jest Polska, przyszliśmy głośno powiedzieć: dość, dość ! ”

Do więzienia !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl