niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów

Dodano: 19.11.2014 [11:25]
Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Zajmujący się tematyką bezpieczeństwa dr Witold Sokała z Instytutu Nauk Politycznych w Kielcach ujawnia, że nieograniczony dostęp do systemu elektronicznego PKW może mieć w zasadzie każdy „średnio rozgarnięty student informatyki”, a nawet „licealista pasjonat”. Po uzyskaniu dostępu do systemu bez trudu można dopisywać lub odejmować głosy poszczególnym kandydatom. Specjaliści zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa informatycznego poddali w ciągu ostatnich godzin system licznym testom. Okazało się, że możliwe było nawet dodanie postronnej osoby jako kandydata na burmistrza i wstawienie jej do drugiej tury wyborów.

- To było dosyć śmieszne, można było bawić się memami w internecie, kiedy to była kwestia, czy wyniki zostaną podane we wtorek czy w czwartek. Dzisiaj kwestia jest – nie, kiedy wyniki zostaną policzone - tylko kwestia jest taka, że wszystkie wyniki obecne w systemie elektronicznym PKW są niewiarygodne – tłumaczy dr Witold Sokała.  
 
Okazuje się, że jeszcze późno w nocy internauci postanowili gruntownie sprawdzić system PKW. Dzisiaj na podstawie informacji z wielu źródeł od informatyków z całego kraju udało się wskazać najbardziej rażące błędy i luki systemu zliczającego głosy w wyborach. Ustalenia przekazane przez dr. Witola Sokałę są doprawdy szokujące:

- Każdy średnio rozgarnięty student informatyki, a być może nawet średnio rozgarnięty licealista pasjonat jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy (ta część sytemu, która jest zainstalowana w komisjach w terenie), dokonać tam dowolnych zmian w protokołach, przesłać te protokoły na serwer Centralnej Komisji Wyborczej i ten serwer tego nie odrzuci. Przyjmie to do systemu. To oznacza, że można robić rzeczy takie, które testowo robili zaprzyjaźnieni ze mną ludzie, pracujący dla państwa w sferze bezpieczeństwa, ale też pracujący komercyjnie. Oni testowo zrobili takie eksperymenty, jak dodanie jakiemuś kandydatowi na radnego 10 głosów - potem odjęcie. System to przyjmuje. Jeden z moich znajomych zrobił coś takiego, że dopisał swojego szefa jako kandydata na burmistrza. Dzisiaj. I wstawił go do drugiej tury – informuje naukowiec.
 
Według dr. Witolda Sokały z Instytutu Nauk Politycznych w Kielcach nie ma już najmniejszych wątpliwości, że wyniki wyborów są całkowicie niewiarygodne.

- Tu mamy do czynienia z sytuacją całkowitej niewiarygodności tego systemu i elektronicznych danych dotyczących tych wyborów. Tutaj jedynym rozwiązaniem w tej chwili - jeżeli nie mamy tych wyborów unieważnić w całości, bo to jest też jakaś perspektywa - to jest od początku ręczne, w oparciu o papierowe protokoły przeliczenie wszystkich wyników. Nie tylko tych, którymi pasjonują się dziś członkowie PKW, a więc nie tych sejmikowych – tylko wszystkich. Także tych do rad miast, tych na prezydentów i burmistrzów, które już uznaliśmy wczoraj i dziś za pewne. One nie są pewne. One są całkowicie niewiarygodne – tłumaczy dr Sokała.

Wczoraj na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że o rażących błędach w kodzie programu używanego przez PKW pisał na Facebooku jeden z informatyków.
„Każdy błąd jaki można popełnić w kodzie, został popełniony” - tak działanie systemu informatycznego PKW służącego do zliczania głosów w wyborach ocenia informatyk, który przeanalizował działanie programu. System był dziurawy jak sito. Okazuje się, że na dzień przed wyborami kod źródłowy programu został upubliczniony w internecie. (CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT)


Zobacz całą rozmowę z dr. Witoldem Sokałą:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W całej Polsce organizowane są protesty. Ja pomagam w organizacji wrocławskiego, wszystkich Wrocławian zapraszam w sobotę, więcej szczegółów na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1585394005028752/?pnref=story UWOLNIJMY POLSKĘ!

Zaczyna się wreszcie zryw !!

jest straszna afera ! Bo, w lokalnych komisjach nie ma protokołów i komisje nie mają co podpisać. Protokoły miały być drukowane po przejściu informacji o wynikach głosowania przez centralny serwer PKW, na którym prawdopodobnie chciano kontrolować wyniki wyborów. Skoro oprogramowanie jest do kitu i nie wiadomo kto w nim dłubał (pliki zamieszczone na publicznym serwerze w USA, a kod łatwy do uzyskania po deasembalacji), więc te wybory nie zakończą się albo będą sfałszowane.
Dlatego należy je unieważnić i doradcy hr bula powinni o tym wiedzieć.

dzisiaj rano w TVP-3 jakiś ekspert powiedział, że jest zdziwiony, bo co prawda zawsze podczas wyborów były jakieś wpadki, zawsze podczas liczenia były jakieś pomyłki
ALE
to pierwszy raz w III RP aż tak WALNĘŁO i że przecież na te wybory wydano NAJWIĘCEJ kasy z naszych podatków od 1989 roku!

a ja nie jestem zdziwiony
bo przecież za cokolwiek weźmie się PO to na pewno MUSI być NAJDROŻEJ
i na pewno zostanie SPIER.....E

ps
a policzyć głosy trzeba jeszcze raz i to po prostu "na piechotę"
przy okazji zwrócić uwagę, czy czasem kolor długopisu tych dodatkowych znaczków na tzw. "głosach oddanych ale nieważnych" różni się od koloru długopisu na krzyżyku
i czy czasem zupełnie przez przypadek te dodatkowe znaczki na kartach do głosowania nie są na ... LIŚCIE Nr 3

" Ekspert ujawnia: Każdy mógł zmienić wyniki wyborów i dopisać kandydatów " Chciałbym się dowiedzieć czy opozycja z tym straszliwym szwindlem zamierza coś zrobić, czy jak i inne afery pozostaną bez echa? Gębko wierzę, że redakcja trzyma sprawę na pulsie
i powiadomi swoich czytelników o działaniach opozycji na w/w temat.

To jest świadome oszustwo, ilość nieważnych głosów winduje PSL, statystycznie źle oddane głosy powinny rozkładać się równomiernie na wszystkie komitety.

Zamordowali Prezydenta, teraz sfałszowali wybory. Polacy musimy wyjśc na ulicę!Dosc tego! Słuzba zdrowia, urzędy, nauczyciele. WszędZie burdel i bałgan!!

To jest państwo pod dyktando Komorowskiego.... "Kaczyński wygrał wybory po Smoleńsku, ale nie zaprotestował kiedy WSIok Komorowski zajął prawem kaduka nienależna mu miejsce prezydenta". I tak to sie spodobało Komorowskiemu i POstkomunie,że inaczej juz być nie może. I dlatego Komorowski, na 1000000000% nie odwołała tych komunistycznych dziadów, bo.......... wkrótce bedzie potrzebował ich manipulacji aby dalej być prezydentem w POlszy, ku zadowoleniu Putina.

"Przyznam, się że nie bardzo rozumiem, skąd się wziął ten cały szum, że wyników jeszcze nie ma." - oto rzeczywistość z odpowiedzialności PKW za podstawy demokracji. To co się dzieje POdczas wyborów to jeden wielki skandal. Naciski, swoi w komisjach liczący głosy, a co jest jeszcze gorsze to świadomie fałszujący głosy i wyniki głosowania. Wszystko za przyzwoleniem rządu, prezydenta, sądu i prokuratury i zaprzyjaźnionych mediów. Zasada trzy razy tak dalej zbiera żniwo i nie jest ważne jak kto głosuje, ważne kto te głosy liczy.
W trybie natychmiastowym należy odwołać PKW i poddać pod osąd społeczny. Te wszystkie awarie to nic innego jak świadoma niewydolność POLSKIEJ DEMOKRACJI POd rządami PO-PSL. Całość do natychmiastowej wymiany włącznie sądownictwem, prokuraturą i usłużnymi dziennikarzami w zaprzyjaźnionych mas – mediach.
Nasze państwo zostało sprowadzone do poziomu dialogu afery taśmowej Sienkiewicza ch.j dupa i kamieni kupa. Jednak te obraźliwe, niecenzuralne słowa przedstawiają naszą smutną rzeczywistość pod (nie)rządami PO-PSL. Czy my jako suweren jesteśmy w stanie POwiedzieć dość psuciu i rozkradaniu naszego kraju????????????????????. Jak długo jeszcze ten CYRK będzie rwał???????????????

rozważania nad bezpieczeństwem trzeba rozpocząć od SIWZ {zamówiono serwery łącznie z oprogramowaniem w dodatku Windows Server 2012 (zawierającym backdoors), a oferty bez oprogramowania odrzucono}, kryteriów wyboru dostawcy (kto zaoferuje najniższą cenę dostarczy sprzęt). Przecież inne instytucje państwowe już nie używają serwerów z Windows, dlaczego PKW o tym nie wie ?

tylko POLSKI "Majdan" może zmienić Polską rzeczywistość

Chyba żartujesz sobie.

Pod rozwagę.
A może by tak..przyszłościowo zmienić tę komisję na Niesiołowskiego,Bartoszewskiego i duplikat Dzierżyńskiego ?
Byłoby - tu wymienię po kolei - kulturalnie bez chamstwa, patriotycznie pokoleniowo inaczej i wreszcie profesjonalnie dziennikarsko jak u sowietów.Wszystko to pod czujnym okiem ojca wybranego z narodu Bronisława I hrabiego gdzieś z Polski.

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo

Co mają dostać ci komuniści w nagrodę za te przekręty ?

Robią twarz POkerzysty, dobrą minę do złej gry, a tu bęc !

Nic z tego ! Wydało się ! Teraz my tym oszustom POwiemy :

„ Tu jest Polska, przyszliśmy głośno powiedzieć: dość, dość ! ”

Do więzienia !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl