niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

Kraśko na deskach. Próbował bronić Kopacz i poległ na liczbach

Dodano: 26.10.2014 [22:56]
Kraśko na deskach. Próbował bronić Kopacz i poległ na liczbach - niezalezna.pl
foto: youtube.com
- Jak można mówić, że te warunki są gorsze niż były? - pytał redaktor TVP Piotr Kraśko swojego gościa Zbigniewa Ziobro podczas programu ws. paktu klimatycznego. Przez cały program Krasko usilnie próbował bronić Ewy Kopacz i warunków, które premier poparła w Brukseli. Redaktor TVP potknął się jednak na konkretnych liczbach. Jak usłyszał twarde wyliczenia, stwierdził bezradnie: Generalnie płacimy rachunki za prąd, więc za prąd po prostu płacimy. 

Dotąd najpopularniejsze programy TVP prowadzone przez Piotra Kraśkę, to były te z udziałem Antoniego Macierewicza. Redaktor telewizji publicznej był po nich zawsze obiektem żartów. Tym razem Kraśko również w rozmowie ze Zbigniewem Ziobro próbował błysnąć, broniąc paktu klimatycznego, co skończyło się medialną katastrofą.

- Pan mówi o niekorzystnych zmianach dla Polski, a doskonale pan wie, że darmowe certyfikaty miały obowiązywać do roku 2019. Efekt tego szczytu jest taki, że będą obowiązywać o 11 lat dłużej. Jak można mówić, że te warunki są gorsze niż były? - pytał Piotr Kraśko. W odpowiedzi Zbigniew Ziobro wykonał proste wyliczenie matematyczne, z którego wyszło ile będzie musiał dopłacić podatnik w Polsce, nawet po otrzymaniu tzw. pakietu "darmowych uprawnień" na emisję CO2.

- Diabeł tkwi w szczegółach. Pani Ewa Kopacz pochwaliła się, że w Brukseli uzyskała 280 milionów darmowych uprawnień na 10 lat. Wskazała, że to jest wartość dodana dla polskiego budżetu rzędu 31 miliardów złotych. Jeśli podzielimy 31 miliardów przez 280 milionów uprawnień, to znaczy że jedno uprawnienie kosztuje 110 zł - zaczął polityk Solidarnej Polski, dochodząc do tego ile kosztuje jedno "darmowe uprawnienie", czyli ile będziemy musieli dopłacić, jak pakiet tych "darmowych uprawnień" się wyczerpie. - Polska Grupa Energetyczna, tylko w zeszłym roku wykorzystała 62 miliony uprawnień. Jeżeli pomnożymy to przez dziesięć, to uzyskamy 620 milionów uprawnień [na 10 lat - przyp.] - kontynuował Ziobro.

- Mam wrażenie, że jestem na seminarium z matematyki. Teraz sprawa jest już kompletnie zagmatwana - załamał się Kraśko. - Mam wrażenie że mnożymy rzodkiewki przez marchewki - dodał.

Ziobro w odpowiedzi podsumował: 620 milionów [potrzebne uprawnienia dla PGE - przyp.] minus 280 milionów [wynegocjowane - przyp.], to oznacza, że zabraknie jej 340 milionów darmowych uprawnień! Polityk doszedł w ten sposób do kwoty, jaką podatnik będzie musiał dopłacić do produkcji polskiej energii. - 110 [koszt jednego uprawnienia - przyp.] razy 340 mln uprawnień, których zabraknie tylko PGE, to jest kwota 37 miliardów złotych! To jest to, co będziemy musieli zapłacić w tym okresie. Pan redaktor, pana rodzina, każdy z nas, wyborca Platformy, PiS-u, Solidarnej Polski czy SLD na skutek decyzji Ewy Kopacz - podsumował Ziobro.

Kraśko był totalnie załamany. - Ale wyjaśnijmy jeszcze jedną sprawę. Tak w ogóle codziennie, albo co miesiąc generalnie płacimy rachunki za prąd, więc za prąd po prostu płacimy - podsumował te liczby redaktor TVP. - Tylko mam teraz wrażenie, że do oglądania telewizji potrzebny jest nie tylko pilot, ale też kalkulator, żebyśmy coś liczyli bez przerwy - ubolewał Kraśko. Pytanie czy można było coś lepiej wynegocjować??? - pytał.

- Ucieka pan od istoty sprawy. Istota sprawy sprowadza się do pieniędzy. Tylko Polska Grupa Energetyczna będzie musiała dodatkowo zapłacić 37 mln złotych, a na PGE przypada ok. 50 procent produkcji prądu w Polsce. Mnożąc to razy dwa, to 80 dodatkowych miliardów złotych! - podsumował Ziobro.

Całość rozmowy jest dostępna na portalu TVP
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Krasko to jest pacholek Moskiewski , dupowlaz , czerwona swinia bez honoru,itd........ Niech go juz wyp.....la z tej telewizji , bo jak go widze to od razu mam rozwolnienie.AntyPO-lska k...a.

Prawdziwa gehenna po pakcie klimatycznym czeka Emerytów z 1000 zł/mc i Rencistów z 726 zł/mc,Nigdy w życiu nie przypuszczam ze za rok starsi i niepełnosprawni ludzie cofnięci zostaną za zgodą rządu PRLu @ do epoki średniowiecza,tzn świeczki i łuczywo,kogo będzie stać na oświetlenie domu? skoro dziś średni rachunek za prąd to 130 zł/mc,za rok będzie to 260 zł,ale ło Tacke Polcke

dziennikarze prowadzący w TVP oraz politycy PO nie kumają żadnych merytorycznych analiz. U nich liczy się prymitywna propaganda okresu Minca. Najlepszym wzorcem jest walka z korupcją Pitery a tolerancję wyznacza bufetowa HGW na przykładzie pedalskiej tęczy przed zabytkowym kościołem. To jest również wyznacznik kultury elit tej partii. Lemingi i słoiki wyżej stoją niż aktyw PO, widocznie muszą przestrzegać swojego rodowodu SB, które zawsze było wierne wskazaniom plenum.

Ten medialny nieudacznik z polipem w nosie opłacany dziesiątkami

tysięcy złotych miesięcznie przez POlszewicką złodziejską sitwę z pieniędzy

Polskiego Podatnika jest wnukiem ruso-żydo-komunisty, wysokiego sowieckiego

funkcjonariusza, członka KC PZPR Wincentego Kraśko. Nie dziw więc, że POmimo

niezdarności, nosowego głosu i beztalencia, ten jełopowaty, polskojęzyczny

funkcjonariusz ruso-żydo-komuny zrobił karierę w ubeckiej PRL-bis - tak jak

większość resortowych bękartów.

W tym tkwi tajemnica (a przynajmniej znaczna jej część) poparcia międzynarodowego dla Platformy antyObywatelskiej: tworzący ją przestępcy i zdrajcy są gotowi doprowadzić do ruiny cały kraj i społeczeństwo, aby utrzymać się u władzy. Nie ma dla nich świętości, nie ma wartości, których nie sprzedaliby za przywileje i kolorowe paciorki, jakie dostają w zamian od "możnych" tego świata. Najsmutniejsze jest to, że z powodu garstki cwaniaków cały naród ponosi tego koszty. Niestety słupki poparcia wskazują, że zbyt wiele ofiar nadal popiera swoich oprawców, chcąc wierzyć, że to ich dobroczyńcy.

Nie masz w całej IIIRP większego rupieciarza w tzw "nocnikarstwie "., niż tow Kraśko Pioter , resortowy wnuk Wincentego.

nie moge patrzec na ta gebe wymuskanego galanta,bo jego "fizys" przypomina gebe nieslawnej pamieci dziadka,ktora wiecznie goscila w Trybunie Ludu I wszystkich szmatlawcach z tego okresu

w PRLu musielismy ogladac dziadka,w III RP wnuka moze czlowieka szlag trafic

Wiadomo,Resortowe dziecko z mediów.

W ostatnim akapicie jest błąd: "Tylko Polska Grupa Energetyczna będzie musiała dodatkowo zapłacić 37 mln złotych,..."
powinno być 37 mld.

Najprostsza matematyka była wielkim problemem tego wnuka aparatczyka komuny. Dlatego - mimo wady wymowy - został POlitrukiem POsłusznych mediów. A dla śmichu zwą go redaktorem.

Wiedziałem, że Kraśko to palant ale, że aż tak prymitywny palant to nie myślałem. Mam nadzieję, że pewna ilośc lemingów oprzytomniała po obejrzeniu tej relacji. Takiej kompromitacji Kraśko nie powinien przeżyć.

POdsumowując - Kopacz dała się wyr.....ać na tym szczycie przez niemców, francuzów i ruskich...
Taki to jej sukces...

Ludzie ! No nie ma co się dziwić temu tam, no jak on się wabi, acha Kraśko, że nic z tego nie kapuje.
Przedwczoraj wypowiedział się Prof. Szyszko i stwierdził, że premier Kopacz nie wie o czym mówi. To jest paranoja !!!

Totalna Paranoja Obywatelska !!!

Nie dziwota, że Kraśko się załamał gdyż też stosuje PO-papraną matematykę, w której 2 dodać 2 równa się 22

Mnie nie podobał się Kraśko, bo już któryś raz bronił , nie znając kompletnie zagadnienia, a to co zaprezentował stawia go w szeregu oszołomów nie mających pojęcia o czym dyskutuje i przekonuje Polaków do swoich pokrętnych racji.
Kraśko , to zwykły propagandysta , a nie solidny dziennikarz .

Kraśko próbowałeś złożyć papiery o przyjęcie na "Pudelku"? twoje kompetencje mogłyby tam wystarczyć...

Kraśku trza wytłomaczyć po 'kraśkowemu. Czerwone, korzeń marchewki i rzodkiewki tj.wartość: 31 mld /dziewięć zer/ dzielimy przez zielone - nać marchewki i rzodkiewki tj. wartość 280 mln /sześć zer/. Skracamy ułamek i odrzucamy sześć zer-kółeczek/.
Zostaje wartość: 31.ooo : 28o = 11o. W niosek dla 'Kraśko-myślących jest taki, że.... Korzeniem do góry ani marchewka, ani rzodkiewka nie obrodzi !...

Kraśko upierał się , że Kopacz wróciła z tarczą , a okazało się , że wróciła z klapą od sedesu.

Kraśko zachował się obrzydliwie i co tu jeszcze można dodać

Bez mediow nic by nie osiagneli czyz to nie ciekawe? Temat beda tak przetwarzac i tyle razy powtarzac o roznych porach ze odbiorca da we wszystko wiare da sie wmowic ze biale jest czarne a czarne jest biale. Dawid Rockefellem to juz powiedzial ze dzieki mediom ludzie we wszystko uwierza i to nie jest ciekawe? juz niedlugo sami poprosimy o chipa pod skore by nas chronil bo dzieki mediom w to uwierzymy ale od tego momentu juz kazdego da sie wylapac i wylaczyc jak bedzie mieszkal np posla z opozycji albo wyborce by robil to co chce wladza i nic wiecej czy to nierealne?

10 mld złotych - Polska
10mld podzielone na około 10mln gospodarstw =1000zł na jedno
gospodarstwo rodzinne .
1000 zł.rocznie to około 85 zł co miesiąc droższy rachunek.

Polski emerycie ten ze starego portfela i nowego ciesz się , jaki
to sukces osiągnęła p. Kopacz !!!
Pan Kraśko niech zobaczy w powtórkach ile razy zbladł w czasie tego
wywiadu..... .a p.Ziobro genialny za "niemieckie"mercedesy czytaj
wiatraki..........
Jakby nie powiedział o Trybunale Stanu to byłaby całkowita cisza.....

Uważam, że Kraśko (mimo sporego doświadczenia dziennikarskiego) jest bardzo miernym dziennikarzyną. Z wywiadów, które on przeprowadza, kompletnie nic nie można zrozumieć. Zaprasza skrajnych oponentów i potem nie daje im możliwości wypowiedzenia się. Wtrąca swoje 3 grosze, przerywa rozmówcom, zbija z tematu. W efekcie wszyscy mówią jednocześnie i nic z tego nie wynika.
Dziennikarstwo chyba na tym nie polega.

Byłem przez wolne na grzybach w lesie ,takiej grabieży lasów to jak żyję nie widziałem - prawie co tydzień znika hektar lasu , to tylko w mojej okolicy.Na osiedlach znikają Graby, Jesiony , Brzozy , Lipy- tylko topole nie mają jakoś wzięcia:::)!!!??? - biorąc pod uwagę korony drzew , tak "letko" znikło na moim osiedlu , minimum 20 hektarów lasu - pewnie CO2 ZIELONE TŁUKI będą teraz FILTROWAĆ:::)!!!???

Zeby nawet chcial byc "cukrowym" - to burak i tak zawsze pozostanie tylko .... CZERWONYM burakiem :o))

ENDE

Kraśko, to miernota, i on niczym błysnąć nie może. POspolity parobek, pozbawiony godności i TYM własnie błyszczy haha

On błyszczy? Nadyma się w pozycji ropuchy podczas prezentowania wiadomości. Ropucha i Lisek to "szczyty" reżimowego dziennikarstwa, ścigając się z Parandowską i Olejnik- koszmar.

Ziemia powstała 4,5 mld lat temu. Gdyby przyjąć dla uproszczenia, ten czas równy 1 rokowi, to człowiek pojawił się na Ziemi kilka minut przed Sylwestrem. Ma (wg niektórych), poprzez działalność gospodarczą, powodować ocieplenie klimatu. Ale wcześniej, przed człowiekiem były znaczne zmiany klimatyczne, na co są niezbite naukowe dowody. Nie ma natomiast dowodów ocieplenia klimatu powodowanych przez człowieka, a przypuszczenia wskazują na coś innego. Do umowy z Kioto nie przystąpiło wiele państw(m.in bogatych). Umowa ta jest bezprawnym łupieniem biedniejszych.

Efekt cieplarniany to wielka bujda. Naukowcy nic takiego nie stwierdzili.
Pamiętacie ujawnione maile naukowców z afery Vikiliks?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Zawsze tak jest.

I o tym trzeba głośno krzyczeć. Politycy do roboty!!!!!!!!

Panie Kraśko! W matematyce 2x2 jest 4 a nie 5. W tym pańskim "nowoczesnym" świecie mediów, wartość ta może być jednak każda o ile rządzący tak zażądają. Współczesne dziennikarstwo zeszło na psy, bo każdy tzw. dziennikarz jest chorobliwie uzależniony od swoich pryncypałów i nieustająco im służy. Czas to wszystko zmienić a was posłać do konkretnej pracy fizycznej za 2 tyś. miesięcznie i nauczyć służyć Narodowi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl