niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

UJAWNIAMY: Zatrzymany prawnik pracował przy realizacji gazoportu

Dodano: 17.10.2014 [17:50]
UJAWNIAMY: Zatrzymany prawnik pracował przy realizacji gazoportu - niezalezna.pl
foto: youtube.com
Zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa prawnik pracował przy realizacji gazoportu w Świnoujściu - dowiedział się portal niezalezna.pl. Dotarliśmy do szczegółów z życiorysu zatrzymanego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.

Jak ustalili dziennikarze tvn24.pl, podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosjan, zatrzymany w Warszawie przez oficerów ABW, to Stanisław Sz.  Prokuratura Apelacyjna w Warszawie nie chce potwierdzić personaliów prawnika. Potwierdza jedynie, że posiada on podwójne obywatelstwo.

Dotarliśmy do bardziej szczegółowych informacji na temat Sz. Jest to radca prawny, zatrudniony od 2013 r.  w znanej, warszawskiej kancelarii, w której zajmował się doradztwem w sprawach m.in. przygotowania i realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Jak ustalił portal Niezależna, już tam jednak nie pracuje. Pracę musiał stracić bardzo niedawno, bo na stronie zapowiedzianej na listopad 2014 r. konferencji "Nafta i gaz" Stanisław Sz. (przewodniczący konferencji) figuruje właśnie jako prawnik tej firmy.
Zatrzymany działał w sektorach energetycznym, drogowym i morskim. Pełnił rolę konsultanta w zakresie rynków wschodnich. Co istotne, w 2012 r. wchodził w skład zespołu prawnego, który opiniował projekt budowy terminala regazyfikacyjnego w Świnoujściu. Studia rozpoczął na Uniwersytecie Szczecińskim - na Wydziale Prawa i Administracji - po czym przeniósł się do Warszawy, gdzie został doktorantem na Uniwersytecie Warszawskim.

Stanisław Sz. był również panelistą międzynarodowych warsztatów praktycznych pt. „Twój biznes w Białorusi”, zorganizowanych przez Polsko-Białoruską Izbę Handlowo-Przemysłową wraz z EUROCON. Ta druga firma współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi partnerami w takich dziedzinach jak finanse, chemia, farmaceutyka czy wreszcie energetyka. Konferencja odbyła się w lutym w Warszawie. Jak napisali organizatorzy w programie: Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej na Białorusi i poszukujących nowych rynków zbytu. Patronat objął periodyk „Nowa Europa Wschodnia” – dwumiesięcznik, zajmujący tematyką Europy Wschodniej i Azji Centralnej. W nim też publikował swoje teksty Stanisław Sz. Ponadto udzielał się na łamach liberalnych i lewicowych mediów: „Tygodnika Powszechnego” oraz „Krytyki Politycznej”, gdzie zastanawiał się nad kwestiami modernizacji rosyjskiej gospodarki oraz demokratyzacji Rosji w wydaniu ówczesnego prezydenta Federacji Rosyjskiej, Dmitrija Miedwiediewa.

Sz. zabierał głos w lokalnych mediach na temat agresji Putina na Krym, gdy na Ukrainie wybuchła wojna. Dowodził, że Stany Zjednoczone również prowadzą agresywną politykę zagraniczną i bronił Putina: Amerykański sekretarz stanu John Kerry nazwał metody Putina "dziewiętnastowiecznymi". Ale czy agresje dokonywane w różnych miejscach świata przez armię USA już w XXI wieku można uznać za bardziej cywilizowane?! (…) Na Krymie nie doszło do żadnej agresji. To krzywdzący Rosjan przekaz medialny. Rosyjskie wojska zgodnie z umowami mają prawo przebywać na terenie swoich baz na Krymie, a nie ma dowodów na to, że oddziały, które pojawiły się na ulicach, to jednostki rosyjskie. Być może są to wojska krymskich separatystów. Poza tym, nie było żadnej zbrojnej napaści. Nie padły strzały. Krzywdzące są zatem próby porównywania Putina do Hitlera – twierdził Stanisław Sz.

Nic dziwnego. Kilka miesięcy później, urodzony w Związku Sowieckim, a mieszkający w Szczecinie już po upadku Gorbaczowa radca prawny,  został zatrzymany przez oficerów ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego wywiadu. Sz. grozi do 10 lat więzienia. Według nieoficjalnych informacji, miał współpracować z wysoko postawionym oficerem Wojska Polskiego, a dokumenty od niego otrzymane przekazywać rosyjskim służbom specjalnym.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

https://www.youtube.com/watch?v=fxVrfHebF84 Prezentacja kandydatów Forum Młodych PiS w wyborach 2014.

Już taka dzieciarnia pcha gębę do koryta? A jakie oni mają doświadczenie? Też chciałbym nic nie robić, pasożytować na podatnikach i zgarniać kokosy. Mogę? Czy to tylko dla wybranych? Powinni pójść do normalnej roboty, a nie przyzwyczajać się od razu do brania forsy za nic.

Gorszych złodziei i POławiaczy kasy jacy sa dziś nie było i nie będzie. Właśnie młodzi ludzi, madrzy widzą,że trzeba wydrzeć Polskę z ich łap. Fajnie pasuje do ciebie ten nick 'miki' ha ha ha

Stanisław Sz. urodzony w ZSRR a u nas taki ruski Palak. Pasozy na polskiej ziemi, współpracujący z PO, wygrywajacy wszystkie przetargi na informatyzację Polski od 2008 roku - pisze Bloger. I dlatego PO wygrywała wszystkie wybory.....

Popatrzcie na zdjęcie Stanisława Szypowskiego, prawnika z polskim obywatelstwem urodzonego w ZSRR i tu w POlsce robiacego wszystko dla Rosji, na jej korzyść........Zdjęcie jest na stronie www.kontrowersje.net. UWAGA !!!!!!! Wszyscy z PO, co ostatnio wygrywali wybory dobrze znają tego typa, bo.......... St. Sz. zarządzał Firmą UNIZETO, i tgo ona wygrywała wszystkie przetargi na INFORMATYZACJE W PRL II OD 2008 ROKU. Za 30 dni PKW /też zdrajcy/ na jego oprogramowaniu będą kolejny raz kombinowali jak 'SKRĘCIĆ' wyniki wyborów w Polsce. Na 100000 % pełowcy znają się ze Stanisławem SZ. Dlatego wygrał Komorowski, dlatego Tusk mówił,że nie ma z kim przegrac, był pewien,że wygra. 'CZY KTOŚ WIE KIM JEST STANISŁAW SZYPOWSKI?" kontrowersje.net

Polaku, jeśli PO ci nie zaszkodziło to już ci POmogło !

Reinterpretacja, miraż czy fantasmagorie. Jak ocenić „aferę szpiegowską”. Bujać – to my, panowie szlachta! A zwykłego obywatela gówno to obchodzi.
...Bez względu na brednie interpretacyjne zdarzenie związane z uzyskaniem dostępu obcego wywiadu do informacji wrażliwych dla bezpieczeństwa naszego państwa (bez względu na ich klauzulę) jest porażką. A tak musiało być skoro zatrzymano współpracowników rosyjskiego wywiadu...Gdyby uzyskano, bez poniesienia strat operacyjnych, informacje np. na temat oficerów kadrowych rosyjskiego wywiadu, metod działania na terytorium RP, kontaktów operacyjnych, systemu łączności, siatki współpracowników na terytorium RP czy państw sojuszniczych, szczegółowych kierunków zainteresowania, posiadanej
wiedzy, planowanych działaniach, rozpracowywanych osobach itd. itd. ...
całość na blog - http://petersouth.blog.onet.pl

Nic dziwnego że gazoport jest oczkiem w głowie moskwy. Niby im to nie szkodzi , ale lepiej żeby powstał jak najpóźniej. Poprzez sieć agentów w mediach, przychylnych polityków i pożytecznych idiotów próbują udowodnić że gazoport to nieopłacalna inwestycja, pieniądze wyrzucone w błoto.

Sąd polowy i kula w łeb za szpiegostwo dla ruskich.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl