niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

NASZ NEWS. Firma rosyjskiego konsula zaopatrywała Służbę Wywiadu Wojskowego i GROM

Dodano: 17.10.2014 [09:17]
NASZ NEWS. Firma rosyjskiego konsula zaopatrywała Służbę Wywiadu Wojskowego i GROM - niezalezna.pl
foto: sqback (freeimages.com)
We wrześniu 2008 r. firma Unizeto Technologies, której prezesem jest (i był wówczas) rosyjski konsul honorowy, podpisała dwie ważne umowy. Pierwszą - ze Służbą Wywiadu Wojskowego. Drugą - z Departamentem Zaopatrywania Sił Zbrojnych Ministerstwa Obrony Narodowej.

"Gazeta Polska" ujawnia w najnowszym numerze, że firma konsula honorowego Rosji w Polsce - Unizeto Technologies - wygrała we wrześniu 2014 r. gigantyczny przetarg na obsługę systemów informatycznych KRUS. Spółka rosyjskiego konsula informatyzowała także w ostatnich latach ZUS i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Wdrażała też system obiegu dokumentów w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. 

Jak sprawdziła „Gazeta Polska”, certyfikaty zabezpieczeń Unizeto były także używane przez Państwową Komisję Wyborczą podczas ostatnich wyborów.

Ale to nie wszystko. 8 września 2008 r. spółka rosyjskiego konsula podpisała umowę ze Służbą Wywiadu Wojskowego (SWW) na dostawę urządzeń teleinformatycznych w wykonaniu specjalnym, o wysokim poziomie zabezpieczeń, umożliwiających przetwarzanie informacji o klauzuli ściśle tajne. Wartość kontraktu wyniosła 1,2 mln zł brutto.

Kilkanaście dni później Unizeto Technologies podpisała umowę z Departamentem Zaopatrywania Sił Zbrojnych (DZSZ) Ministerstwa Obrony Narodowej na dostawę 247 sztuk komputerów stacjonarnych. Komputery przeznaczone zostały na potrzeby Departamentu Sił Zbrojnych, Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Obrony Narodowej RP oraz Jednostki Wojskowej „GROM”. Wartość zamówienia wyniosła ok. 1,6 mln zł brutto.

W chwili zawierania umowy Służbą Wywiadu Wojskowego kierował obecny jej szef Radosław Kujawa, natomiast ministrem obrony był Bogdan Klich.

Przypomnijmy - prezes szczecińskiej spółki Unizeto Technologies, Andrzej Bendig-Wielowiejski, został konsulem honorowym Federacji Rosyjskiej w 2007 r. Uroczystość miała miejsce na Zamku Książąt Pomorskich. Funkcję konsula powierzył Bendigowi-Wielowiejskiemu ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Rosji Władimir Grinin - znany później przede wszystkim jako główny uczestnik gry dyplomatycznej Moskwy mającej na celu obniżenie rangi wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu (spotykał się m.in. w restauracji z Tomaszem Arabskim z kancelarii Donalda Tuska). 

Andrzej Bendig-Wielowiejski tytuł magistra zdobył w 1972 r. w Leningradzkim Instytucie Elektrotechnicznym. Cztery dni po katastrofie smoleńskiej w 2010 r. w rozmowie z „Głosem Szczecińskim” twierdził zaś: „W moim przekonaniu relacje Polski i Rosji zmieniają się nieodwracalnie, pozytywnie [...] Widziałem w przekazach czysto ludzkie współczucie, autentyczne odruchy, nie było nic wyreżyserowanego, nawet w postawie tak zaprawionych polityków jak premier Rosji. To były szczere i spontaniczne gesty współczucia”. 

W 2012 r. Bendig-Wielowiejski był członkiem dziewięcioosobowej polskiej delegacji, która udała się do Moskwy na III Ogólnoświatowe Forum Zagranicznych Absolwentów Wyższych Uczelni Rosyjskich i Radzieckich. Na stronie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód można przeczytać relację z tej imprezy: "Z inicjatywą organizacji takich spotkań wystąpił prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin [...] Na plenarnych posiedzeniach głosu udzielono przedstawicielom: Kazachstanu, ChRL,  Sri Lanki, Libanu, Dominikany, Egiptu, Jemenu, Ekwadoru, Algierii, Peru, Kirgistanu, Egiptu oraz kosmonautom, absolwentom Akademii Wojsk Rakietowych, bohaterom ZSRR generałom: Jen Zygmuntowi z b. NRD i Kierolimidorowi Uraczko z Mongolii". Po ukazaniu się artykułu w "Gazecie Polskiej" relacja z Forum została niespodziewanie usunięta ze strony Stowarzyszenia. Można ją jeszcze przeczytać w zasobach Google pod tym adresem
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Eto takaja strana polsza"!

Które z działań konsula honorowego można określić mianem "agenturalnych"?! Gdzie są dowody na jego szpiegowską, czy agenturalną działalność?!

Rosjanie wiedzą o nas wszystko, znają liczbę emerytów i wysokość ich emerytur tylko po co im to potrzebne? oglądają też nasze profile na Nk i facebooku, czytają nasze maile tylko po co im to? pewnie znają też stan naszych kont bankowych. przyszłe wybory też będą obsługiwać Rosjanie i liczyć nasze głosy. widocznie już tak mamy że ktoś odwala wszystko za nas.

Nie rozumiem zdziwienia obecnością rosyjskich agentów? Przecież w latach 90-tych "wyszły" wprawdzie wojska radzieckie,ale cała agentura szkolona przez dziesięciolecia została?Ponadto,będąc w tzw."demokratycznej" UNii
otworzyliśmy granice z Rosją w Kaliningradzie i podpisaliśmy umowe o współpracy polskich służb z rosyjskimi?
A nikt w NATO i Unii nie protestował? Więc kto tu robi z nas znowu idiotów?
Śmiechu warte;"złapali aż dwóch szpiegów".......?

czyli "zielone ludziki" zaczna od polnocno-zach. Polski,duze zalesienie swoi ludzie w terenie itd...

Pytanie: Jaki wpływ spółka Unizeto, ma na najbliższe wybory samorządowe? - nie głosujmy na wielbiciela "szalonego cara" JKM.

ABW złapała 2 szpiegów. I tak ziarnko do ziarnka , aż zbierze się miarka. A Bolek tymczasem łapie pchły z wąsów co by go nie gryzły..

„Polskie” służby specjalne bez nadzoru? Co za bzdura! Oczywiście, że polskie służby są pod nadzorem! TYLE ŻE POD SOWIECKO-NIEMIECKIM NADZOREM!!!
Żyjemy w KONDOMINIUM NIEMIECKO-SOWIECKIM! Po 1989 mieliśmy tylko i wyłącznie marionetkowe rządy – Z WYJĄTKIEM RZĄDU OLSZEWSKIEGO I KACZYṄSKIEGO!
Ci, którzy walczą Z NOWĄ OKUPACJĄ CZYLI KONDOMINIUM,są wściekle atakowani albo mordowani, jak np. śp. Prezydent.
Ale my musimy wlaczyć z okupantami i z tymi, którzy pomagają naszym wrogom utrzymywać mit o naszej rzekomej wolności i musimy OBALIĆ III RP I BANDYTÓW, którzy pomagają w okupowaniu Polski i w okradaniu nas i naszego państwa!!!
Po 1989 my, Polacy i nasze państwo jesteśmy wściekle atakowani przez wrogów silnej godpodarczo i politycznie Polski! Obce wywiady manipulują informacją, kontrolują media i korumpują sprzedajne dziwki z sejmowych ław, a wszystko po to, żeby nadal okupować nasze państwo w celu ZNISZCZENIA NAS JAKO NARODU I BYTU PAṄSTWOWEGO!
KONDOMINIUM RSKO-NIEMIECKIE – oto czym jest Polska!!!
Dzisiaj tylko PiS jest tą siłą, która uwolni nas z łap obcych agentów!!! Dlatego PiS jest tak wściekle atakowany przez wewnętrznych i zewnętrznych wrogów wolnej i suwerennej Polski!
KTO ŻYW DO URN! Tylko wtedy, kiedy DAMY MIAŻDŻĄCE POPARCIE DLA PiSu, tylko wtedy WYZWOLIMY SIĘ z łap wrogich nam agentur!
TYLKO PiS USUNIE POstPRL!!!
I PILNOWAĆ WYBORY!!!
Ruszmy zadki i DO URN! DO URN!

Czy nie zastanawia was dlaczego niby to odkryli dwoch szpiegów na rzecz Rosji ?
i takie ddochodzenia
Wystarczyło że podpisano kontrakty , umowy z (SWW) i DZSZ Ministerstwa Obrony Narodowej i wszystko co tajne mogło się znaleźć w rekach Rosji.
Czy w SWW i DZSZ Ministerstwa Obrony nie ma myslacych ludzi / czy to wszystko pod zamówienie , sami si e wystawiamy ... a potem szukaja kozła ofiarnego .
Należy przeprowadzic lustracje całego Ministerstwa Obrony Narodowej

Zgroza człowieka ogarnia jak czyta coś takiego. Kto nami rządzi , kim jesteśmy, dlaczego dochodzi do takich afer, czy ktoś w tusklandzie obejmuje umysłem co się w ogóle dzieje?.

Wieczorne programy informacyjne w głównych mediach. Wiadomości TVP pierwsze 15 minut : rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Druga wiadomość ruscy szpiedzy złapani w Polsce! Katolicka TV Trwam pierwsze pięć minut, ruscy szpiedzy złapani w Polsce. Druga wiadomość: rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Wniosek. Maskowanie esbeckiej mafii i jej powiązań z GRU można przykryć nawet naszym wielkim i świętym rodakiem.

niestety juz tylko linki do podstron funcjonuja , ale tresci juz brak

te firmy co wykonują różne zlecenia informatyczne sa bardzo dziwne

jedna z nich wykonywała instalacje monitoringu na Okęciu - która potem nie działała w dniu 10 kwietnia 2010 a sama firma została oskarżona o przekręt przy zaopatrywaniu GROM i MON w system GSM - po czym... dostała wyróznienie za dobre usługi..

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3108

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl