niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Uczcijmy Święto Niepodległości - uroczystości w Warszawie i Krakowie

Dodano: 10.10.2014 [11:35]
Uczcijmy Święto Niepodległości - uroczystości w Warszawie i Krakowie - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat
11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości kluby „Gazety Polskiej” spotkają się w Krakowie. – Podobnie jak w ubiegłym roku, chcemy w sposób godny uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi „Codziennej” Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”. Dzień wcześniej (10 listopada) odbędą się obchody w Warszawie.

11 listopada jak co roku w całej Polsce odbędą się uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególnie ważny dzień dla klubów „Gazety Polskiej”, które co roku biorą aktywny udział w obchodach. Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, obchody rocznicy potrwają dwa dni. 10 listopada kluby „GP” spotkają się w Warszawie. W archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Po mszy odbędzie się wyjątkowy Marsz Pamięci. Tym razem uczestnicy nabożeństwa udadzą się przed Grób Nieznanego Żołnierza. Wcześniej oddadzą też hołd ojcu polskiej niepodległości – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Przed jego pomnikiem przy ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza zostaną złożone kwiaty.

Dzień później, 11 listopada, odbędą się uroczystości w Krakowie. Tak jak w ubiegłym roku w katedrze wawelskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Zostaną również złożone kwiaty na grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego. – Chcemy, żeby tak jak w ubiegłym roku wszystko odbyło się godnie, bez incydentów i niepotrzebnych awantur – mówi nam Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. – W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będziemy gościli naszych przyjaciół z Węgier. To rewizyta po naszym pobycie na święcie węgierskim – podkreśla Ryszard Kapuściński.

Na uroczystości zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie zaprasza również Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. – Chcemy właściwie uczcić Święto Niepodległości. Tak aby nie doszło do rozrób, które przed wyborami będą pomagały jedynie ekipie rządzącej i Rosjanom. Pokażmy, że jako prawica jesteśmy razem i w spokoju spędźmy tę ważną rocznicę. Po raz kolejny pokażmy, że prawica jest konserwatywna, poważna i obliczalna – podkreśla Tomasz Sakiewicz. W ubiegłorocznych uroczystościach w Warszawie i Krakowie wzięło kilkanaście tysięcy osób.

Komentarz Tomasza Sakiewicza - przeczytaj tutaj
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polacy jedziemy ratować Polskę i pokazać ,że my tu jesteśmy i będziemy to nasz oiczyżna.

A 11.11 w Warszawie kto świętuje ?....

Wielce Szanowny Panie Tomaszu Sakiewicz! Jakie to przykre, ze w 40-milionowym narodzie znalazlo sie tylko kilkanascie tysiecy Polakow! Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia 11-listopada! - Janusz z Toronto.

Marsze Niepodległości powinny być w każdym mieście w Polsce....chętnych nie zabraknie

Pomijacie pomnik Romana Dmowskiego.
Z innej beczki: a gdyby tak posłowie PIS-u szli w Warszawie i stanowili swoistą "ochronę" uczestników Marszu to mogliby zdobyć sporo punktów u młodych, którzy mają już dosyć obecnego układu i prowokacji policji. Bodajże dwa lata temu poseł Wipler zatrzymał polewaczkę i próbował legitymować policjantów. Młodzi do dzisiaj to pamiętają i wyrażają duży szacunek.
Sam nie wierzę, że w PIS-ie znalazłoby się kilkunastu posłów chętnych do podobnych działań. Wg. mnie większość PIS-u to "urzędnicy polityczni" bez ikry.

"Po raz kolejny pokażmy, że prawica jest konserwatywna, poważna i obliczalna" - a może stetryczała i bez jaj?

Po co marnować czas na carskiego agenta który zaraził się kiłą w burdelu?

Benek...coś Ci się 'porąbało" posłami którzy zatrzymali polewaczkę byli posłowie PiS-u __ Artur Górski i Stanisław Pięta __

ja tez uwazam ze jaroslaw kaczynski powinien sie przeniesc pod wawel bardziej po krolewsku. Ja jednak wierze ze Warszawa moje miasto wyzwoli sie z glupoty, stanie sie wolna piekna i kochana przxez wszystkich Polakow. To miasto zasluguje na wyjatkowy szacunek. Wszystkich, ktorzy kochaja Warszawe zapraszam serdecznie do tego miasta na spacer ulicami. Panowie zacowujecie sie jak tchorze.

ty, cieszkowska, zdajesz sobie co ty napisałaś? Przeczytaj to jeszcze raz i odpowiedz konkretnie, bez niedomówień.
Bo albo jesteś niedouczona kretynka albo peowska menda. i w zasadzie w obu przypadkach twój IP powinien byc na ZAWSZE zablokowany na niezaleznej.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl