niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Polacy ćwiczą wojnę partyzancką i starcia z „zielonymi ludzikami”

Dodano: 27.09.2014 [19:00]
Polacy ćwiczą wojnę partyzancką i starcia z „zielonymi ludzikami” - niezalezna.pl
foto: wojsko-polskie.pl
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się ogólnopolskie manewry organizacji paramilitarnych. Bierze w nich udział około dwustu osób, które ćwiczą działania partyzanckie. Co ciekawe, wszystko odbywa się pod patronatem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 
Jak informowała „Rzeczpospolita”, scenariusz ćwiczeń uwzględnia starcie formacji partyzanckich z tzw. „zielonymi ludzikami” – czyli wojskiem bez oznaczeń i dystynkcji, przy pomocy którego Rosja dokonała agresji na Ukrainę. Jeden z organizatorów podkreślał na łamach dziennika, że jest to „szczególnie aktualne w sytuacji, jaka istnieje na Ukrainie”.
 
Tomasz Badowski, szef Instytutu Badań nad Stosunkami Międzynarodowymi, który w TOK FM komentował ćwiczenia, nie miał wątpliwości, że przeszkoleni członkowie organizacji paramilitarnych to bardzo ważny element naszego systemu obronnego.
 
(…) w przypadku wojny hybrydowej, z którą mamy do czynienia na wschodzie Ukrainy, tego typu organizacje mają do odegrania wielką rolę. Mogłyby przeciwstawić się „zielonym ludzikom – zaznaczył Badowski.
 
Manewry mają szczególna rangę. „Rzeczpospolita” podaje, że po raz pierwszy obserwują je przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wiceminister obrony narodowej, a patronat nad nimi objął  gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 
Na coraz bardziej aktywniej działające w Polsce grupy paramilitarne już zwrócili uwagę Rosjanie.
 
–  W listopadzie ubiegłego roku w rosyjskim „Wojskowym Przeglądzie Zagranicznym” ukazał się artykuł, którego autor analizował nasze działania i koncepcje. To była analiza czysto techniczna, pokazywała potencjał, z którym trzeba się liczyć – tłumaczył w TOK FM Grzegorz Matyasik, prezes zarządu stowarzyszenia obronanarodowa.pl.
 
W ostatnim czasie o aktywizowaniu się paramilitarnych organizacji kilkakrotnie pisał również portal niezalezna.pl.
 
Informowaliśmy o biznesmenach z Białegostoku, którzy obawiając się, że w razie konfliktu zbrojnego z Rosją, miasto podzieli los Doniecka i Ługańska na wschodzie Ukrainy, zadeklarowali chęć powołania i uzbrojenia za własne pieniądze Gwardii Narodowej. Gwardia miałaby liczyć 5 tys. osób. Biznesmeni dozbroili by ją nawet w lekką broń ręczną z radomskiej fabryki. Chcieliby też, żeby do realizacji pomysłu włączył się samorząd i doposażył gwardzistów w wyrzutnie rakiet typu Stinger.

Do skutku być może dojdzie również projekt odbudowania Armii Krajowej, jako terytorialnego komponentu obecnych Sił Zbrojnych RP.

Natomiast w Świdniku – już w przyszłym miesiącu – powstanie pierwszy w Polsce SPON czyli Strzelecki Pododdział Obrony Narodowej.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niestety Diablo dostał łomot od Ruska :(.

A po co walczyć z RUSKIM UFO? Najlepiej przecież dogadać się z Putinem, wejść w skład Wszechrusi, podzielić się Ukrainą, może nawet razem ruszyć na podbój Europy Zachodniej? Walka nie ma sensu. Tak pan myśli, Panie Łysiaku (Waldemarze), Zychowicz, Woyciechowski, Cenckiewicz? Tak pan myśli, panie Q.Mikke?

Tymczasem Niemcy głośno krzyczą, że nie mają czym się bronić. Widzicie jacy cwaniacy przygotowują grunt jak w razie czego się tłumaczyć Polsce!!!! .... a nasi tak hucznie odtrąbili kilka lat temu wielkie Polsko-Niemieckie pojednanie.

Działania partyzanckie, czyli Polaku broń się sam. Najpierw trzeba zdobyć broń. Teoretycznie 2 możliwości: albo od uciekających za Wisłę rozbitych oddziałów wojskowych, albo za flaszkę od wkraczających sowieciarzy.
Naród obroni się sam, byle miał tylko czym.

Ludzie!!!Na miłość Boską!Ciągle tylko narzekacie na tym forum i nic nie zmieniacie!Jest nas tysiące,a może i nawet miliony!Nie możemy poradzić sobie z grupką oszustów i cwaniaków?!Samo pisanie i narzekanie nic nie da!Musimy sprawić,aby było głośno nie o o złodziejach w kraju i zdrajcach,ale o nas o polakach kochających nasz kraj!!!Czy musimy uciekać z kraju rządzonego przez zdrajców?!Przecież to nasz kraj-niech oni uciekają przed nami!!!Zakładamy partię polityczną nie związaną z żadną stroną ani układem!Jesteśmy patriotami.Nie PO,PIS,JKM,SLD,RP ITD!To MY Polacy!!!Żadne układy,zero ludzi związanych z Prl i agenturą!Tylko młodzi odważni i wartościowi Polacy mogą zmienić coś w kraju!Dlaczego mamy wybierać ciągle te same twarze i nazwiska z list?Bo tak nam każą?!Kto?!To my decydujemy kogo chcemy a nie układ!!!Sami pójdziemy do wyborów i sami zmienimy kraj!!!Dlaczego nie możemy?!Bo tak nam wmówiono w dziadowskich mediach?!Dlaczego więc nie założymy własnych mediów?!Sukces Wardęgi pokazał jak szybko można dotrzeć do prawie 100 milionów ludzi na całym świecie!!!Internet jest potęgą i dzięki niemu możemy zmienić kraj!Pierwszy krok wspierajcie Nas na FB,tam przekazywać będziemy informacje/Mamy pieniądze na rozwój projektów,potrzebujemy tylko abyście się obudzili z letargu!!!
https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaPodziemna?ref=hl

Ten rudy ch.j zniszczył nasza armie na drzewo z nim.

Co ciekawe, wszystko odbywa się pod patronatem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Co tu ciekawego, byle psychiatra sobie poradzi z takim "za, a nawet przeciw", np. Klich, zna się świetnie na wojsku, psychiatrii i na katastrofach samolotowych.

Dwieście osób... tać kanarów w samej W-wie jest więcej.

Pusty smiech mnie ogarnia jak widze goscia ze spluwa w lesie cwiczacego pseudo partyzantke. Wystarczy glupi smiglowiec z kamera na podczerwien zeby wybic "partyzantow" do nogi w pol godziny. Wspolczesna wojna partyzancka toczy sie w zamieszkalych terenach. Dlatego niezbedna jest bron krotka, karabiny snajperskie i przenosne wyrzutnie ppanc.

pitu pitu... a na pustyniach-w "puszczach" niby jak sie te wszystkie przebrzydłe taliby kryją?? fakt ze kałach jest dla nich jak motorynka dla naszych (prezent komunijny, lub coś co komuchy ekwiwalentnie nastolatkowi kupują)nawet jeśli w stodołe nie mogą trafić z bliska...
Ale niemniej, SĄ METODY ogłupiania tych wszystkich "ultranowoczesnych" sensorów...
Ale to inny temat... "Tym panom" bym zdecydowanie nie ufał... chyba że chcesz być wśród pierwszych "pacjentów" w nowowtwartym obozie MZ...

Ja bylbym ostrozny..chca wybadac srodowisko patriotyczne a pozniej zrobic z nich mieso armatnie.Reszta obywateli w wiekszosci piecze kielbaski wiec sa niegrozni.Wszystko co wspiera "nasz rzad" na rzecz ruchow patriotycznych jest podejrzane....bo to nie jest nasz rzad.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl