niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Kompromitacja Ewy Kopacz. W sprawie Wasiak i Ostachowicza zareagowała dopiero po burzy w mediach

Dodano: 26.09.2014 [09:40]
Kompromitacja Ewy Kopacz. W sprawie Wasiak i Ostachowicza zareagowała dopiero po burzy w mediach - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Ewa Kopacz zareagowała w sprawie gigantycznej odprawy dla swojej minister i stanowiska dla Igora Ostachowicza w Orlenie dopiero po medialnych doniesieniach. Teraz, po oburzeniu, które wywołały obydwie sprawy, w panice każe zwracać Marii Wasiak pieniądze i blokuje nominację Ostachowicza. Wygląda na to, że nowa premier nie bardzo wie, co dzieje się w jej rządzie.

Jak dowiedziało się RMF FM, Kopacz postawiła nowej minister infrastruktury warunek – zwróci odprawę, albo traci posadę. Wasiak zrezygnowała z pieniędzy. Jak już pisaliśmy, za odejście z zarządu PKP S.A. otrzymała 510 tys. zł.

Ogromnych pieniędzy nie zarobi też Igor Ostachowicz. Były doradca Donalda Tuska trafił do zarządu PKN Orlen, gdzie jego dochody wynosiłyby około 2,5 mln rocznie.

Jednak pod groźbą dymisji Kopacz miała nakazać ministrowi Skarbu Państwa wycofanie rekomendacji dla Ostachowicza. Do zarządu PKN Orlem został on bowiem powołany na wniosek Włodzimierza Karpińskiego. Jak podaje RMF FM, minister wycofał rekomendację.

A jeszcze przed chwilą Donald Tusk bronił swojego byłego doradcy, twierdząc, że „nikt nie ma wątpliwości co do jego kompetencji”.

Wyszło może niezręcznie, bo wygląda na to, że pospiesznie ktoś załatwił mu pracę – przyznał premier, dodając, że chciał Ostachowicza zabrać ze sobą do Brukseli. – Wyszło średnio, ale nie ma w tym nic dwuznacznego, poza tym, że źle wypadło – powiedział Tusk.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

<><><>
Oj zakopiesz ty się Kopacz, zakopiesz ... i to sama...i to już niedługo...i nie na 1 metr, ale na regularną głębokość - six feet under ground.

do wyborow jeszcze troszke czasu. zarobimy ciut jeszcze. ale po cichaczu... psss. cicho sza. donald t.

JAK NA TYDZIEŃ URZĘDOWANIA KOPACZ 2 AFERY ,TO CO BEDZIE DALEJ. DNO I WODOROSTY I PO I ICH WYBORCY.

POdobno kopacz dostała takiej histerii, że krople nie pomagały i kozetka.

Niby mleko się rozlało, ale nie w pogubionym zlemingowanym polskim społeczeństwie. Wiadomo, jak na dłoni, że gdyby nie burza medialna to by te łajdactwa spełniły sie do końca, a teraz to wskażniki zaufania do Kopary wystrzelą w górę, bo lemingi okrzykną ją ostoją uczciwości.

I jeżeli tak będzie działać premiera dalej , to ma szansę nawet WYSTARTOWAĆ na PREZYDENTA ! Ważne ,żeby pokazała ,że to ona rządzi i nie jest premierą papierową . ot co !!!

I co z tego że Ostachowicz nie weźmie skoro inna POkraka to bierze. Nie o to chodzi żeby zmienić świnię przy korycie ale o to by zlikwidować koryto.

To pic na wodę czyli typowo bolszewickie zagrywki, by pokazać jak to wspaniała ta premierka kopaczka smoleńska.
To przedstawienie dla pozyskania lemingów, ktorzy po dezercji matoła są rozczarowani partią oszustów.
Nie dajcie się nabierać na prymitywne sztuczki.

Moim zdaniem sprawa szczodrobliwego potraktowania dwojga "wybitnych fachowców" musiała spotkać się z powszechnych oburzeniem ludzi w Polsce, z których znaczna część żyje w skrajnej nędzy, bez możliwości zatrudnienia, w dodatku spłacając kredyty, by móc przeżyć ... W związku z tym na portalach internetowej zamieściłem swój komentarz, będący wyrazem potępienia skandalicznego działania ze strony "elity PO", jej nieliczenia się z niczym w dążeniu do celu!Poniżej zamieszczam jego treść:
"Jak powszechnie wiadomo, na wszystkie istotne sprawy społeczne, o które dopominają się zwyczajni ludzie w Polsce ciągle słyszy się, że nie ma pieniędzy, emerytom obiecuje się DZIADOWSKĄ "waloryzację" w kwocie 36 zł brutto, a w przypadku Ewy Wasiak lekką ręką szasta się kwotą odprawy w kwocie ponad pól miliona złotych, tym bardziej ze spółki, która po 2001 roku już praktycznie nie powinna istnieć! Miliony ma zarabiać również za rok pracy w Orlenie doradca od PR Donalda Tuska. Myślę, że takich spraw będzie coraz więcej, bo Platforma "Obywatelska" póki co, tam gdzie tylko może obsadza i wynagradza wielomilionowymi odprawami "samych swoich", absolutnie nie licząc się z opinią społeczną i obowiązującymi procedurami obsady kluczowych stanowisk. Wcale nie będę zdziwiony gdy pewnego dnia polskie społeczeństwo nie wytrzyma tego jawnego draństwa, cwaniactwa i żenującej hipokryzji "elity" ...".

Przecież wyraźnie dano nam do zrozumienia, że Kopacz będzie kontynuować politykę Tuska. Skąd więc zdziwienie, że Kopacz korzysta z tej samej szafy, do której chował się Tusk w sytuacjach, kiedy trzeba było podejmować trudne decyzje lub opowiedzieć się po którejś ze stron.
Kontynuacja polityki Tuskowej polega więc na tym, że Kopacz daje nura do szafy i czeka na rozwój sytuacji, a cały sztab ludzi zbiera opinie. Zaprzyjaźnione media robią wrzutki i czekają na reakcję społeczeństwa. Kiedy już z grubsza wiadomo, jakie są oczekiwania wyborców, Tusk, a teraz Kopacz wychodzą z szafy i zabierają głos, zajmując stanowisko, które najbardziej spodoba się społeczeństwu.
Ostachowicz odszedł, ale na chwilę. Już słychać głosy, że nie było nic złego w zatrudnieniu Ostachowicza, a problemem był tylko niefortunny pośpiech.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl