niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

PRL-owskie korzenie Ewy Kopacz. Sensacyjna informacja rzecznika PSL

Dodano: 17.09.2014 [16:49]
PRL-owskie korzenie Ewy Kopacz. Sensacyjna informacja rzecznika PSL - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/kancelariapremiera
Ewa Kopacz była członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Tę sensacyjną informację podał Krzysztof Kosiński - rzecznik PSL. W rozmowie z reporterem niezalezna.pl dziwił się, że ta informacja nie była wcześniej publicznie znana. Jak udało się ustalić portalowi niezalezna.pl Kopacz zgłaszała się również do spadkobiercy komunistycznego stronnictwa chłopów - PSL. Polityczna biografia nowej premier na Wikipedii zaczyna się w 1990 r.

Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL) to jedna z najdłużej funkcjonujących partii komunistycznej dyktatury w Polsce. Stronnictwo rozpoczęło swoją działalność w 1949 r., a w deklaracji ideowej na Kongresie ZSL zapisano, że funkcja polityczna chłopów ogranicza się do roli czynnika, który popiera klasę robotniczą. Samo ZSL uznano za ugrupowanie wspierające PZPR. ZSL działało do 1989 r., gdy zmieniło nazwę na Polskie Stronnictwo Ludowe, a jeszcze w trakcie obrad Okrągłego Stołu ZSL reprezentowało dotychczasową czerwoną koalicję.

Dziś na Twitterze rzecznik PSL ujawnił, że to właśnie w ZSL-u swoją polityczną karierę rozpoczęła była marszałek Sejmu i minister zdrowia Ewa Kopacz:- Zaskoczył mnie fakt, że ta informacja nie była powszechna. Ta wiedza w Polskim Stronnictwie Ludowym była znana już od dawna - stwierdził Krzysztof Kosiński, pytany przez reportera naszego portalu o polityczne pochodzenie Ewy Kopacz. Dodał, że poprosił starszych działaczy by znaleźli w archiwach dokładne informacje dotyczące członkostwa Kopacz w ZSL.

Z kolei jak mówi nam nieoficjalnie jej kolega z Sejmu, Ewa Kopacz jeszcze w 1994 r. aplikowała do gminnych struktur PSL-u, obiecując że wstąpi do partii, jak otrzyma stanowisko kierowniczki gminnego ośrodka w Orońsku. Po uzyskaniu tej funkcji obrała jednak inny kurs i wstąpiła do Unii Wolności.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Apropos zielonych ludzików, to najbardziej nadaje się do ich leczenia kałasznikow. Szybko zmieni im kolor
PS. a tak poważnie jednostka Gromowców przydałaby się na stałe, gdzieś w okolicy Ożysza.

Ta pani na zdjęciu ma oczy jak Zombi, co rzeczywiści może świadczyć, że ma prelowskie a może nawet bolszewickie korzenie. Druga możliwość, to ta pani ma nie tylko za sobą bagaż jak wszyscy jej kolesiowie, ale także tyle operacji upiększających, że nie wygląda jak normalny człowiek.

tera wiadoMO, dla czego PiS jwest NIEakceptowalną partią prrzez inne ugruPOwania. Warto o tym pamiętać przed wyborami!
http://freeisoft.pl/2010/04/teczka-personalna-donalda-tuska-jaka-byla-droga-do-politycznej-kariery-pana-premiera/

Od dawna uważam, że do prawa wyborczego trzeba wprowadzić pewną prostą zmianę. Otóż kandydat na parlamentarzystę czy radnego powinien ujawnić w stosownym oświadczeniu swoją obecną i dawną przynależność do partii politycznych, stowarzyszeń lub członkostwo w organach fundacji. Oświadczenia powinny być publikowane przez PKW, tak jak ma to miejsce w kwestii współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.

PZPR-ski syf!!!!!!!!

Gdyby w PRL-bis przeprowadzono prawdziwą dekomunizację, pani Kopacz, jak wielu jej podobnych, zaczynałaby karierę polityczną około roku 2000 (pewnie w ogóle by jej nie zaczęła!).
A tak, z całą masą komuchów, "ludzi honoru" i "wybitnych działaczy" awansowała po szczebelkach, jakby nigdy nie było roku 1989. Bo faktycznie go nie było - większość komuchów decyduje o dzisiejszym kształcie tego, co po Polsce zostało.
Przybudówka komunistów - Ewa Kopacz - najlepszym przykładem.

Przede wszystkim moralne korzenie tej osobniczki są przegniłe, co widać i czuć.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl