niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Co wygadywał Komorowski w Bundestagu

Dodano: 10.09.2014 [19:02]
Co wygadywał Komorowski w Bundestagu - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Bronisław Komorowski, jako pierwszy prezydent RP zabrał głos w Bundestagu. Wygłosił tam okolicznościowe przemówienie w związku z obchodami 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.  W pewnym momencie prezydent odniósł się do kwestii wysiedleń. Jego słowa wywołały zdumienie.

- Nie mogę i nie chcę ukryć wzruszenia także z innego, ważnego dla mnie powodu –  że urodziłem się już po wojnie na Dolnym Śląsku, w okolicach Wrocławia, w polskiej rodzinie wypędzonej z byłych terenów wschodnich Rzeczypospolitej. Ale urodziłem się w domu, który opuściła wcześniej jakaś nieznana niemiecka rodzina. Bawiłem się zabawkami jakichś dzieci niemieckich. Ta rodzina doświadczyła historii, podobnej, do tej, której doświadczała moja rodzina. Doświadczyła historii, której tragiczny rozdział rozpoczął się 75 lat temu, 1 września 1939 roku. Dobrze więc rozumiem ból związany z doznanymi krzywdami i utratą stron rodzinnych – mówił do zgromadzonych w Bundestagu prezydent Komorowski.
 
Jak informuje Kancelaria Prezydenta w nadzwyczajnym posiedzeniu niemieckiego parlamentu uczestniczyli m.in. prezydent Niemiec Joachim Gauck, kanclerz Angela Merkel i przewodniczący Bundesratu Stephan Weil. W imieniu władz niemieckich prezydenta powitał przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert.
 
Wypowiedź Bronisława Komorowskiego spotkała się z krytyką posłów opozycji. Krzysztof Szczerski pytał na Twitterze, czy przesłyszał się, że w Berlinie prezydent Bronisław Komorowski „zrównał niemieckich wypędzonych i polskich Kresowian”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Teraz Bronek ma już nowe zabawki, ale bawi się po staremu. Już mu tak zostało.

Jak zawsze, łasy na oklaski... im głosniejsze bym bardziej rośnie jego POwaga

Bul Lewatywa sie POpisal broni Niemcow a naszych wypedzonych gani

A to się niemieccy "wypędzeni" ucieszyli, pewnie zaproszą go na swój najbliższy zjazd.

Dał przykład, jak człowiek niedouczony (historyk kształcony za komuny, zresztą jak Tusk) i kompletnie pozbawiony zdolności dyplomatycznych, przy okazji nie rozumiejący polskiej racji stanu, dobierając skrajne (choć prawdziwe) argumenty, może zaszkodzić interesom własnego państwa.

I to jest prezydent Polski? Nie, to jakaś nieudolna urzędniczyna PRL-bis.
Choć ze względu na skalę szkód powinienem napisać o nim: "małpa z brzytwą"!

oj przydalaby sie po tym prawie 25-letnim rozwolnieniu jakas solidna lewatywa, bez niej bedziemy baki puszczac i kury szczac prowadzac

Komoruskiego nie trawię, ale nic złego on nie powiedział.
Też co nieco wiem, co dla prostych ludzi, w większości mieszkających od dziada pradziada w swojej miejscowości, oznaczała decyzja m.in. znienawidzonego przez nas Stalina! dot. przesunięcia granic Polski na Bug i z drugiej strony do Odry i Nysy Łużyckiej. Zło trzeba nazwać złem. A nie: dla nas to była tragedia Kresowian, a dla nich - tak było dobrze, a nawet powinno być znacznie gorzej, bo to ich wina zbiorowa i trudno to porównywać. Polityka bez prawdy i dobra przeradza się w powtarzanie kłamstw i czynienie zła.

Skoro komorowski nawiązuje do dzieciństwa itd. to proponuję pociągnąć ten wątek i przedstawić w końcu Polakom całą rodzinę prezydęta bo do tej pory nie wiadomo skąd się wziął ile ma dzieci i co to za jedni.

Na razie dowiedzieliśmy się, że komorowski się bawił niemieckimi zabawkami a tusk śpiewał kolędy po niemiecku. To wprawdzie wiele wyjaśnia ale z pewnością prowokuje do dokładniejszych oględzin tego towarzystwa.

Jak zwykle pierdolnol cos co na pierwszy rzut oka wyglada nawet ladnie. Nie wiem albo ten chlop ma dziory w mozgu albo jest powaznie chory. Ale do cholery ma caly sztab ludzi co to powinni jego glupote korygowac. To nie sa prywatne wspominki z dziecinstwa. Tak to se moze pierdzielic na grilu u Merkelowej na dzialce w Budzie Niemieckiej. I toto jest maz stanu ? Zapomnialo dziecko jednego ze kresowian rodzice nie rozpetali wojny, to taki malutki drobiazg. Niemieccy wypedzeni powinni miec pretensje do Niemiec ktore jako panstwo rozpetalo tragedie najpierw innym narodom a w konsekwecji i swojemu. PREZYDENT POLSKI MA TRUDNOSCI Z JASNYM PRZEKAZEM WLASNEJ MYSLI I TO NIE PIERWSZY RAZ. Moze jest chory ? Ale jednak nie na tyle zeby afere podsluchowa kierowac. Czyli cos jest z nim nie tak. Jutro pojedzie do Moskwy i to samo powie do przesiedlonych z Rosji na Wolyn. Oni pewnie tez tesknia za Kamczatka czy innym Kazachstanem ! WSZYSCY JESTESMY PRZESIEDLENCAMI NO TO NIC TAKIEGO SIE NIE STALO ! Dzieki takim historykom Polska mlodziez nie wie kim jest, dlatego wielu sie samoprzesiedla a to sie teraz nazywa wolnoscia ! Emigranci do USA czy Francji plakali wyjezdzajac z Polski nowi sie ciesza o zgrozo ! TAKIE MAMY TERAZ PANSTWO POLSKIE !!!

Gdy agresor dostaje godną siebie odprawę, to pewnie jest mu smutno, ale współczucie ze strony ofiary, to już nie polityka, w polityce - to przesada. Takie zachowanie byłoby właściwe na spotkaniu ze Związkiem Wypędzonych, lecz nie w Bundestagu. Zaś, dzisiejsze blokowanie "Antykomora", jest nietaktowne.

masakra,słuchałam w tłumaczeniu,myslałam ,że się przesłyszałm,tak poniżyć POLAKOw,myslę ,że to nie było napisane w przemówieniu.bo chyba aż takich idiotów w kancelari prezydenckiej nie ma,myslę ,że to z tak zwanego "rozumu"i jak mają nas szanowac niemcy ,jak preyzden RZCZPOSPOLITEJ plecie takie bzdury na stojąco ,to trzeba było klęknąć,dno totalne...Panie Boże cośmy Ci uczynili,że tak nas karzez,chyba za głupotę i tak zwanych pożytecznych kretynów!

To jest po prostu głupek, który nie wie co mówi. Albo człowiek bez czci i honoru.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl