niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Gen. Polko w TV Republika: Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana

Dodano: 19.08.2014 [21:41]
Gen. Polko w TV Republika: Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana - niezalezna.pl
foto: roman416; en.wikipedia.org/wiki/Public_domain
– Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana – powiedział gen. Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM, w Telewizji Republika, twierdząc, że w polskiej obronności brakuje spójnego działania i wizji - informuje telewizjarepublika.pl.

Polko mówił o sytuacji na Ukrainie, twierdząc, że „NATO nie było przygotowane na tę wojnę”. – A przecież od dawna mówiono już o nowym rodzaju wojny, który obserwujemy na Ukrainie – dodał. – Myśmy zachwycali się wolnością po upadku ZSRR, nie dostrzegliśmy nowych zagrożeń związanych z kształtowaniem się nowego układu sił na świecie. Europejscy członkowie NATO zbagatelizowali tę sprawę do tego stopnia, że drastycznie obniżano wydatki na armie – wyjaśniał gen. Roman Polko w Telewizji Republika.

W jego opinii retoryka polskiej dyplomacji istnieje wyłącznie na użytek wewnętrzny. – A dyplomacja powinna być przede wszystkim skuteczna. Nie można rzucać słów na wiatr. Za dużo było fajerwerków i za mało działania – ocenił były dowódca GROM.

– W polskiej obronności brakuje spójnego działania, jednej wizji. Jeśli chodzi o zakupy polskiego wojska, nie jestem pewien, czy można traktować poważnie – mówił gen. Polko. – Mam wrażenie, że polska armia jest dowodzona przez barana – skwitował dosadnie.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polska armia jest pod kontrola Ruskich agentow,bandytow.Na rozkaz Moskwy zrobia znami co zechca.

Nie ma w Polsce ludzi nie mających swoich korzeni z PRL-u. Zarzuty o powiązania kogoś z przeszłością są co najmniej śmieszne. Armia została zniszczona przez ludzi wywodzących się z "Solidarności", bo dla nich zawsze była tą "drugą" stroną. Cięcie kosztów w armii zaczęło się od 1998 roku, obniżane były koszty na sprzęcie, na ludziach, na zabezpieczeniu działań bojowych i szkolenia. Już same wypowiedzi byłych ministrów obrony narodowej na temat armii powinny skierować ich przed trybunał stanu, np. "Polski lotnik poleci i na drzwiach od stodoły" - stąd oszczędności na modernizacji śmigłowców, samolotów, zaniechanie zakupów trenażerów niezbędnych do szkolenia pilotów, następny minister stwierdził, że "żołnierz polski nie przyszedł do wojska zarabiać, tylko przeżyć męską przygodę, a jak się komuś nie podobają niskie zarobki - to na jego miejsce czekają za bramą koszar chętni" - przez co armia straciła tysiące wyszkolonych specjalistów od czarnej roboty, mających dosyć życia na dwa domy, dorabiania po nocach w różnych miejscach by starczyło na życie. Nikt nigdy z dziennikarzy nie zająknie się, że podawane przez nich dane dotyczące zarobków zawsze dotyczą nie niższego stopnia jak pułkownika, to tak jakby o zarobkach w Orlenie rozmawiać na podstawie pensji jego prezesa. A minister Klich powinien być bezwzględnie posadzony na ławie oskarżonych za rozbicie gotowości bojowej Wojska Polskiego, był tak służalczy dla rządu kosztem kierowanego ministerstwa, że nadaje się to tylko do rozpatrzenia przez prokuratora. Polko to nie jest dla mnie autorytet. Skrzypczaka za to szanuję, gdyż jest rzetelnym dowódcom, któremu przeciwnicy mogli zarzucić tylko rozbudowane libido :-). Zakupy w armii obecnie to sprawa dla prokuratury, gdyż tak się dziwnie składa, że z reguły zaplątani są w przetargi emerytowani generałowie i pułkownicy, a ceny brane są z sufitu. Dziwne jest to, że wojsko za wszystko przepłaca ... hmmm.

A ja mam podejrzenie graniczące z pewnością.

Generale.Tylko syci prezesi i politykierzy moga uzdrowić WP.A potrzeby one maja ho ho ho. Z podatków od solarii studiów paznokci SPA itp nie utrzymamy armii.Czym dowodzic ? Jak tym działać? Co może głównodowodzący ?By ogłosic najwyzszy stopien gotowosci bojowej dla jednostki w przypadku napadu na nia musi zebrac sie Sejm Najjasniejszej i w ciągu 3 moze 4 dni ostrej dyskusji moze zezwoli.Rynce opadaja.No niechby na włąsne ryzyko wysłał czołgi .wszystkie 4 ry to przeciez musi byc przetarg na dostarczenie do nich paliwa.Mineły czasy w których wojsko mogło w ciągu 6 godzin przejsc z normalnej gotowosci do stanu wojennego omijajac bydło polityczne.A putin ma łatwiej.

Tak Generale Polko ma Pan racje Polska Rzadza Barany PO-PSL-SLD-Komoruski-palikot.Wrocilo PRL-Bis wszystko rozwalone Wojsko Sztab ma w Moskwie tutej to maja zastepcow Baranow ktorzy wykonuja PO-lecenia z Moskwy, jak za dawnych czasow ,sprzet najlepszy nowy zawsze mieli Ruscy ,a Polska Czolgi typu Rudy ktory dzis jest nawet nowoczesny, bo sa mozliwosci jego udoskonalenia ,tylko problem kasy nie ma Rozkradziona przez uklad.Pamietam w zeszlym Roku Defilade na 15 Sierpnia PO-kaz ,sprzetu Wojskowego pierwsze w kolumnie jechaly Zolnierze Qlady mysle o co tu chodzi i to ma byc nowoczesny sprzet.Jest tez taka prawda kto stoi odbiera Defilade kto stoi z Komoruskim i wokolo niego ,ano wlasnie Barany szkolone w Moskwie ,a oni metalnosci Ruskiej Ruskiego myslenia nie zmieniaja az po grobowa deske.Jak te Barany beda Rzadzic w Polsce dalej ,dalej tylko gorszy syf.

Amen.

Panie Generale. Dość pustych gadek . Czas się brać do roboty. Niech pan stanie na czele Armii Krajowej. Chętnie się przyłączymy. Niech pan da przykład " jak zwyciężać mamy".

Napoleon tez tak mawial, ze gorsza jest armia baranow dowodzona przez lwa niz armia lwow dowodzona przez barana!
Ale Polko dowalil POstsowieckim jeneralom....

Jaka armia? Te kilka pułków w miarę prawdziwego wojska zaangażowanych w żydowskie wojenki? Reszta to rozliczne sztaby dla stu kilkudziesięciu generałów (baranów jak twierdzi pan Polko - chyba wie lepiej), agencje handlu mieniem wojskowym, komisje przetargowe do lodów kręcenia, batalion i kompanie honorowe na capstrzyki i pogrzeby oraz ordynariaty polowe? Na jaką wojnę nas wkręcają? Żeby międzynarodowi grandziarze sprywatyzowali sobie Ukrainę?

Nie Panie Generale . Ani polska armia ani Polska jako panstwo nie sa dowodzone przez baranow . Sa to obcy , dla ktorych Polska jak i jej instytucje to sposob na dorobienie sie .Sa to ludzie perfidni , zaklamani i dazacy po trupach do celu . Dla nich wszystko co polskie nalezy zniszczyc lub ukrasc = sprywatyzowac.Sa to ludzie na uslugach obcych ....i nie chodzi o ufo . Ta nieudolnosc to tylko pozory . Chodzi o zniszczenie .

Jak szkoda, że niewielu Polaków chce to dostrzec. Od wielu lat struktury państwowości są skutecznie likwidowane i przejmowane przez POsłuszne partyjności dla wygodnego życia grupki POparcia. Najważniejsze instytucje w Polsce już od dawna nie są polskie.. Są ponadnarodowe w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl