niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Wielka ściema Woodstock

Dodano: 08.08.2014 [18:50]
Wielka ściema Woodstock - niezalezna.pl
foto: GP
Obiecano im miłość, przyjaźń i muzykę. Wszystko za darmo! Zachęcani zapowiedzią niesamowitej przygody, przyjechali tłumnie, poszukując wspólnoty, szczerych relacji, ekstremalnego przeżycia, nowego doświadczenia, spotkania gwiazd. Owsiak przekonał ich, że to oni są najfajniejsi, że są alternatywą, awangardą. Uwierzyli, że właśnie tu i tylko tu będą mogli wyrazić swój bunt wobec fałszu, obłudy, hipokryzji świata urządzonego przez złych dorosłych. Przystanek jawił im się jako miejsce ucieczki i schronienia przed SYSTEMEM, w którym rządzi pieniądz, chciwość, zysk, komercja, wyścig szczurów i wielkie korporacje. Zachrypniety głos ze sceny wrzeszczy do nich, że tu odzyskali wolność. Co zastali na Przystanku? Zacznijmy od końca.

Muzyka? Oferta, owszem, obfita. Kilka topowych polskich nazwisk, oprócz tego z zagranicy raczej trzecia liga, i to w okresie ochronnym przed emeryturą. Nagłośnienie natomiast pozostawia wiele do życzenia. Odniosłem wrażenie, że moc aparatury ma wystarczyć za jakość i selektywność brzmienia.

Przyjaźń? Jaki rodzaj relacji można nawiązać, będąc w stanie kilkudniowego oszołomienia alkoholowego? Choć przystankowicze narzekają, że piwo jest chrzczone, po kilku wypitych litrach w upiornym upale i tak jest wszystko jedno. Żeby nawiązać rozmowę i dotrzeć z jakimkolwiek komunikatem, najpierw trzeba przebić się przez przykry zapach i warstwę brudu. Warunki sanitarne wprawdzie zabezpieczono, ale chyba dla imprezy pięciokrotnie mniejszej. W gigantycznych kolejkach do toalet woodstockowicze spędzają wiele godzin. Większość w ogóle się nie myje, bo i nie za bardzo jest gdzie. Namioty obok samochodów, prawie jeden na drugim, niektóre ustawione tuż przy śmierdzących sanitariatach. Ale jedna sprawa została potraktowana profesjonalnie – handel. Łomot ze sceny jest za darmo, za wszystko inne trzeba płacić. Na woodstockowym polu rozłożyły się firmy, które chcąc tam cokolwiek sprzedawać, musiały opłacić się organizatorom. Mamy więc kompanię piwną, operatorów sieci komórkowych, niemiecką korporację mającą monopol na artykuły spożywcze, stoiska z papierosami, bankomaty. Nawet bilety kolejowe można kupić, nie wychodząc z pola namiotowego.

Miłość? Zamiast miłości i wolności młodzi ludzie zostali wydrenowani z kasy. Skacowani, brudni, umęczeni kilkudniowym upałem, upokorzeni, bo pozbawieni elementarnych warunków sanitarnych, nie dostrzegli, że dostali się w łapy cwaniaków. Pieniądze zostawili właśnie korporacjom, przeciw którym pod sceną głośno protestowali.

* * *

Na Woodstocku pojawił się także ks. Wojciech Lemański. Użalał się nad swoim losem, krytykował episkopat, przejechał się po prof. Chazanie. W kwestii poczętego życia pochwalił wolny wybór kobiety oraz metodę in vitro. Generalanie spotkanie z uczestnikami wykorzystał do autopromocji. W tym ponurym miejscu, zamiast misji kapłana, jaką jest głoszenie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, głosił samego siebie. Tym samym przyłożył rękę do wielkiej ściemy, jaką jest cały ten Przystanek Woodstock.
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jak to w komedii Alternatywy 4 : " To jest zamierzone dzialanie okreslonych kol ! "

Woodstock ??? - to rzekoma alternatywa a tak naprawde ustawka po to aby odciagnac mlodziez od wartosci i ideologi patriotycznych. Podobna sciema jak Orkiestra Owsiaka !!!

Owsiak ??? - cwaniak rozowej tenczy , miernota , glupek i slup dla firm i korporacji. Przy okazji krecacy wlasne lody w raz z zonka i przyjaciolmi na krzywdzie dzieci i ludzi, drenuje kase na swoje posiadlosci i stado BM-ek w garazu. Do dzis nie potrafi sie rozliczyc z faktur a rok w rok rosna mu koszty a spadaja dofinsowania dla potrzebujacych. Tak jak te wszystkie fundacje Kwasniewskich, Polszmatu i TVN-u. Panstwo zebrakow , prosidel i SMS-owego rynku wsparcia a durny narod placi, placi i placi !!!

Lemanski ??? - zwykly skurw..n a pod plachta swatojeb...o ksie-żula wcielony diabel. Widac to nie tylko po wypowiedziach ale najzwyklej po nabuzowanej zloscia gebie !!! Dzialanie wymierzone w obnizenie godnosci i wartosci chrzescijanskich !!!

Ebola, wojny religijne i obecny konflikt Rosja - Ukraina. Ludzie najwyrazniej sie nudza, zapomnieli o podstawowych wartosciach , wzajemnych szacunku i wartosci zycia. Od tysiac-leci byly wojny i konflikty , widac durni ludzie zapomnieli co to lagry, co to obozy koncentracyjne, co to strach, cierpienie, nedza i rozpacz po stracie bliskich. Europa buja w oblokach rozowej tenczy , imprez i gender zamiast sie obudzic i zaczac dzialac w imie prawosci, uczciwosci, zdrowego rozsadku i dekalogu. Obawiam sie jednak ze obudzenie nadejdzie niebawem ale bedzie to przebudzenie dla nas bardzo dramatyczne !!!

Trudno winić młodzież, że wybiera coś, o czym jest głośno na każdym kroku, gdzie pchają się różnego formatu "gwiazdy" medialne (nie tylko muzyczne). Młodzi ludzie nie wgłębiają się w ideologie i są bardzo podatni na hasło "impreza", wolność, miłość, braterstwo... To jest wybór spowodowany łatwym dostępem do wszystkiego, co tak naprawdę daje wrażenie odreagowania od tak różnej codziennej rzeczywistości.
Oczywiście, że jest alternatywa, są też ludzie, o których prawie się nie mówi, a jeśli już to w mniejszych społecznościach, bez dostępu do tej całej medialnej otoczki towarzyszącej krzykaczowi w różowych okularach. Te grupy nie mają dostępu do sponsorskich i publicznych milionów na finansowanie swoich projektów, ale potrafią stworzyć również wydarzenia o niepowtarzalnej atmosferze, na które zjeżdżają się dziesiątki tysięcy ludzi z Polski i z całego świata.
Choćby Marcin i Lidka Pośpieszalscy z dużą grupą super profesjonalnych muzyków, pod mentorską opieką Jana Budziaszka, tworzą od 2003 roku niezapomniany dla uczestników projekt w Rzeszowie:
http://www.youtube.com/watch?v=bj1-HGz67_4
Wszyscy, którzy choć raz zawitali w czerwcu do Rzeszowa, z radością za rok wracają, żeby jeszcze raz przeżyć niezwykłe wydarzenie, na którym co prawda nie ma alkoholu, koncernów z milionami, gwiazdek z parciem na szkło, nie ma brudu, smrodu, wulgaryzmów i naćpanych tabunów, ale jest wolność, miłość, braterstwo i ogromna radość, jest wiara i w Boga i w człowieka.
Projekt rozpączkował w Polsce bardzo podobnymi imprezami i mimo braku reklamy w publicznych mediach rozrasta się z roku na rok w coraz większe dziesiątki tysięcy fanów.
Dobrze, że jest alternatywa dla imprez nakręcanych przez niebotyczne pieniądze i bylejakość medialną.

Jak się "opłaca" organizatorom
Matka Kurka o procesie z Owsiakiem
https://www.youtube.com/watch?v=g2lAfro1PS4#t=22

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl