niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

To kandydatka PO na prezydenta Krakowa? Nie chciała potępić działań Berkutu

Dodano: 08.08.2014 [17:43]
To kandydatka PO na prezydenta Krakowa? Nie chciała potępić działań Berkutu - niezalezna.pl
foto: patena.pl - Marta Patena i Donald Tusk
Marta Patena, szefowa komisji edukacji w Radzie Miasta Krakowa była jedyną chętna, do tego, aby reprezentować Platformę Obywatelska w wyborach na prezydenta stolicy Małopolski. Jak do tej pory zasłynęła głównie z tego, że nie chciała potępić krwawych działań Berkutu na kijowskim majdanie.

Udziału w tych lokalnych wyborach Platformie odmówiło wielu – profesorowie, przedsiębiorcy i znani politycy samej PO – twierdzi „Gazeta Wyborcza”. - Kompletna degrengolada. Tak źle nie było jeszcze nigdy – przyznali dziennikarzom nieoficjalnie politycy PO.

Głównym celem Platformy było wystawienie kandydata, który pokona psotkomunistę Jacka Majchrowskiego. Wybrać kandydata PO postanowiło w prawyborach. Jednak udziału odmówili nie tylko profesorowie i przedsiębiorcy, ale nawet eurodeputowana Róża Thun oraz senatorowie Bogdan Klich i Janusz Sepioł.

Po tych wszystkich odmowach partii Donalda Tuska pozostała tylko jedna mała znana kandydatka – szefowa komisji edukacyjnej w Radzie Miasta Marta Patena. Oficjalnie jej kandydatura zostanie przedstawiona szefowi rządu w poniedziałek.

O Patenie pisaliśmy w styczniu 2014 r. w związku z projektem rezolucji w sprawie Ukrainy potępiającym "brutalne użycie siły wobec pokojowych demonstracji" przez Berkut. Projekt przygotowali radni PiS. Można w nim było m.in. przeczytać:

Potępiamy brutalne użycie siły wobec pokojowych demonstracji i żądamy niezależnego śledztwa zakończonego ukaraniem winnych. Domagamy się natychmiastowego uwolnienia osób, które brały udział w pokojowych demonstracjach i zostały aresztowane.
Polacy, którzy w 1989 roku wybili się na niepodległość, mają moralny obowiązek poprzeć protesty na Ukrainie. W ten sposób damy świadectwo przywiązania do najważniejszych wartości takich jak wolność i solidarność.


Te słowa okazały się jednak nie do przełknięcia dla niektórych radnych. Przegłosowali oni następującą propozycję poprawki do rezolucji:

Do Obywateli Ukrainy
Od 25 lat zmieniamy demokratyczne oblicze Polski. Niepokoją nas obecne wydarzenia na Ukrainie. Rozumiemy Wasze aspiracje, jednocześnie wierzymy w pokonanie trudności na drodze dialogu.
Jesteśmy z Wami.


W związku z tą kuriozalną propozycją, niweczącą sens pierwotnej rezolucji, radni PiS wycofali swój projekt.

Wśród krakowskich radnych, którzy nie chcieli dopuścić do potępienia władzy zabijającej demonstrantów, gdyż "wierzyli w pokonanie trudności na drodze dialogu", była właśnie Marta Patena z PO. Partii Donalda Tuska gratulujemy kandydatki!
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tusk coraz częsciej chowa się pod spudnicę a to oznacza strach

Brzmi prawie jak Pitera. Ledwo wczoraj dowiedzielismy sie o Mrzyglockiej a juz dzisiaj nastepna przyglucka z PO.

Patrząc na zdjęcie, jak na moje niezawodne oko brał marychę jak nic.

Popracujcie (redakcjo) nad korektą tekstu bo jest coraz gorzej.

Nie tylko ma wyrobione zdanie na temat Berkutu, ale również, jako szefowa komisji edukacji w Radzie Miasta Krakowa, zaświeciła przykładem kiedy przejechała psa sąsiadów i pojechała sobie. Super kandydatka na prezydenta Krakowa - jak wygra będzie i Kraków miał swoją bufetową. http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/jak-to-radna-potracila-psa-sasiadow-i-sobie-pojechala,1993606,artgal,t,id,tm.html

Nazwisko ma jak naczynie liturgiczne, a diabła ma za skórą.Wypindrzona jak panienka z agencji towarzyskiej pod wezwaniem PO.Program dla miasta Krakowa z kosza na śmieci wzięła

<><><>
No to rzeczywiscie desygnowana na prezydenta Krakowa kandydatka odpowiada amibicjom i aktualnym możliwościom PO w całej okazałości. Nazwisko nieomal sugerujące zaśniedziałość i zwapnienie, odpowiednie do tego predyspozycje natury intelektualnej, etycznej, nie mowiąc nic już o doświadczeniach z zakresu zarządzania, a o meandrach polityki całkowicie zapominając...
No i wreszcie ta gęba na obraz i podobieństwo stojacego obok niej bazyliszka...Wszystko to sprawia, że sam sędziwy Smok Wawelski zapadł się ze wstydu na samo dno swojej jamy...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl