niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Nowe info: Prokurator na terenie prac ekshumacyjnych IPN na Służewcu

Dodano: 10.07.2014 [16:13]
Nowe info: Prokurator na terenie prac ekshumacyjnych IPN na Służewcu - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Na terenie cmentarza przy ulicy Wałbrzyskiej policja „zabezpiecza” prace ekshumacyjne prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej! Szczątki Żołnierzy Wyklętych zabrał... zakład pogrzebowy STYKS. Historycy z IPN i środowiska niepodległościowe są zszokowane.

Na miejscu byli Tadeusz Płużański, współpracujący z "Gazetą Polską Codziennie", i Wojciech Mucha, dziennikarz "GPC". Od samego początku akcji przekazywali nam wstrząsające wiadomości z cmentarza.

Według naszych informacji - sprawa szczątków Żołnierzy Wyklętych pomordowanych przez komunistów... została odebrana IPN i przekazana prokuraturze powszechnej. Śledztwo prowadzi prokuratura mokotowska. - To absurd i uderzenie w IPN oraz zespół dr. Szwagrzyka - mówią nasze źródła.

Obejrzyj nagranie naszego reportera:


Z informacji, które przekazał nam Tadeusz Płużański, wynika, że na cmentarzu najpierw pojawili się policjanci w cywilnych ubraniach, a następnie umundurowani funkcjonariusze, który przystąpili do „zabezpieczania” terenu ekshumacji. Według informacji naszych dziennikarzy prof. Krzysztof Szwagrzyk nie może brać udziału w tych czynnościach. Naukowiec został przesłuchany. Szczątki Żołnierzy Wyklętych zabrała... prywatna firma pogrzebowa STYKS, a konkretnie należąca do niej furgonetka.

Stołeczna policja nabiera wody w usta. - Działamy na zlecenie prokuratury. Proszę dzwonić do Prokuratury Okręgowej - usłyszeliśmy w biurze prasowym policji. Z kolei rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie mówi: "nie będę teraz w stanie niczego ustalić".

Jak się dowiedzieliśmy - śledczy wkroczyli pod pretekstem... sprawdzenia pochodzenia szczątków. 

Cmentarz parafii św. Katarzyny przy ul. Wałbrzyskiej to drugie miejsce, gdzie IPN prowadzi prace ekshumacyjne. Według historyków w dołach pod alejkami i współczesnymi mogiłami może spoczywać nawet 1000 osób zamordowanych przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa w więzieniach i aresztach UB oraz Informacji Wojskowej w latach 1945–1946.
 
Badacze spodziewają się, że odnajdą tu m.in. żołnierzy Komendy Głównej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego – kpt. Włodzimierza Marszewskiego ps. Gorczyca, por. Lechosława Roszkowskiego ps. Tomasz, kpt. Tadeusza Zawadzińskiego ps. Wojciech czy ks. mjr. Rudolfa Marszałka. Teraz cały projekt stanął pod znakiem zapytania. Kto boi się prawdy o Żołnierzach Wyklętych i dlaczego?


fot.: Marcin Pegaz/Gazeta Polska


fot.: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Zuzanna Kurtyka w wywiadzie komentuje i ujawnia kto złożył donos na prof. Szwagrzyka http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5490

Myślę, że to miejsce tajemnych pochówków funkcjonowało również w okresie naprawdę najnowszej historii Polski i stąd taka gorliwość "stróżów prawa i porządku" III-ciej najjaśniejszej - bękarta prl-u.

Powstań Polsko - LARUM GRAJĄ!

No to teraz już można być pewnym,że wśród tych szczątków byli wszyscy najważniejsi z poszukiwanych jeszcze naszych bohaterów - to absolutnie pewne! A ja teraz pytam: gdzie jest PiS?! Przecież to absolutnie niebotyczny skandal i krzyk powinien grzmieć na całą Polskę.
To naprawdę niebywałe!

Nawet po śmierci boją się zbrodniarze swoich ofiar.

Dokopali się do korzeni III RP. Dlatego taka panika.

Prokuratura nie działa bez zlecenia. Na czyje zlecenie prokuratura przejęła szczątki i przesłuchała naukowców? O co pytano?

Kiedy postkomuna zostanie istnieć? W mojej rodzinie wszyscy zostali zamordowani sposobem katyńskim tam na nieludzkiej ziemi, ponieważ byli Polakami: ojciec (29 lat), dziadek (63 l.), wujek (ok. 20 lat). A w Kraju lewactwo kwitnie na dobre.

A czego można spodziewać się po kraju, w którym "I Damą" zostaje po morderstwie śp I Damy Marii Kaczyńskiej, żony naszego Prezydenta RP, córka UB-eka? wysokiego funkcjonariusza UB, pracownika Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w PRL "Dziadzia"?
Taką hańbą nie okrył się żaden kraj który był włączony po II WŚ do ZSRR, tylko Polska pozwoliła na tak haniebny wybór w rzekomo "wolnej Polsce" (r)ezydenta agenta sowieckiego i jego żony Dziadzi, córki wysokiego funkcjonariusza UB w Polsce PRL na "I Damę" RP".
O czym to świadczy?
O kompletnym zidioceniu naszego narodziku, polaczków. Inaczej tego nie da się nazwać.
Tu link na dowód kretynizmu polaczków:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4073

Niech wszyscy oglądną, którzy nazywają siebie Polakami aby zobaczyć swoje zidiocenie.

"Kto boi się prawdy o Żołnierzach Wyklętych i dlaczego?"

Można zrozumieć powściągliwość autora notki co do personaliów. Ale grupę mógłby wskazać. Z jakichś powodów nie chce. No to ja wskażę, to żydokomuchy w ube, niektórzy jeszcze żyjący, tu lub w Izraelu, pobierający od nas sutą emeryturę za te morderstwa!

SORRY--Bydlo z bylych komuszych sluzb WSI I inni --To oni POwinni lezec w tych dolach-mafia prokuratorska bedzie po wyborach scigana nawet na biegunie I ksiezycu -ta mafia ktora opanowala kraj musi zaplacic za ostatnie 25 lat rabunku bo inaczej zwatpimy w jaka kolwiek sprawiedliwosc na swiecie -czyzby ta mafia wspoldzialala ze strukturami KGB w uni Europejskiej?bo innego wytlumaczenia nie widze -czyli RZAD swiatowy w wydaniu swiatowej POST KOMUNY dziala a w POLSCE szczegulnie HAMSKO I ZJADLIWIE

Jeśli nie ruszymy na bandytów razem ,uderzając jednocześnie na wszystkich frontach to PO wywieszają nas PO sztuce zastraszając przy tym resztę ! - dotrze do do Was kiedyś ? - w walce z całym Narodem naraz nie mają najmniejszych szans a kara dla okupantów musi być najstraszliwsza z możliwych !

Trzeba poprosić o pomoc międzynarodowych obserwatorów - prawdopodobnie Policja współcześnie mordowała Polaków i boi się ujawnienia zwłok !

Pewnie znaleziono jakieś zwłoki. Jak to na cmentarzu.

Oto jest dowód, że postkomuna, jednak pinie ogląda tv Republika. Bo tylko tam w wiadomościach się pojawiła zajawka o badaniach na Służewcu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl