niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Krytykował PO, stracił pracę. Platforma wyrzuca uczciwych

Dodano: 01.07.2014 [20:26]
Krytykował PO, stracił pracę. Platforma wyrzuca uczciwych - niezalezna.pl
foto: arch.
Krytykował kolegów z Platformy Obywatelskiej w Kaliszu za brak standardów etycznych, wskazywał na konflikt interesów, gdy jedna z firm realizujących kontrakty dla miasta zatrudniała żonę wiceprezydenta z PO. Został odwołany ze stanowiska przewodniczącego rady miejskiej, usunięty z partii, a nawet stracił pracę. – To wszystko dlatego, że nie chciałem chodzić na pasku – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Grzegorz Sapiński.

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Sapiński był jednym z bardziej cenionych polityków lokalnych PO w Kaliszu. – W Platformie byłem od samego początku, zakładałem jej struktury – podkreśla w rozmowie z „Codzienną”. Zdobył uznanie w kierownictwie partii. Kiedy cztery lata temu w wyborach samorządowych kandydował na prezydenta, rekomendował go ówczesny wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna. – Stawiamy na ludzi doświadczonych i sprawnych, takich jak pan Grzegorz Sapiński – przekonywał.

Sytuacja się zmieniła, kiedy Sapiński odważył się publicznie krytykować swoich kolegów z partii. Chodziło m.in. o problemy związane z utworzeniem nowej siedziby ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych. – Główny wykonawca, firma Novum, nie tylko nie wywiązał się z realizacji inwestycji w terminie, ale również nie zapłacił podwykonawcom oraz swoim pracownikom, mimo że miasto przekazywało pieniądze przedsiębiorstwu zgodnie z postępem robót – wyjaśnia Sapiński. Inwestycję nadzorował m.in. wiceprezydent Kalisza Dariusz Grodziński z PO.

O sprawie zrobiło się głośno, kiedy lokalne media ujawniły, że w firmie Novum pracowała żona wiceprezydenta Grodzińskiego. Remont ośrodka opieki dla dzieci niepełnosprawnych nie był jedyną inwestycją miejską realizowaną przez tę spółkę. Firma budowała hale sportowe, remontowała miejski stadion. – Apelowałem do Grodzińskiego, aby jego żona zwolniła się ze spółki – wspomina Sapiński.

Radny postanowił interweniować u kaliskiego posła Platformy Mariusza Witczaka. – Od tego czasu zaczęła się nagonka na mnie w lokalnych strukturach partiipodkreśla. Pod koniec października 2013 r. Sapiński – głosami PO – został odwołany z funkcji przewodniczącego rady miejskiej. Platforma argumentowała swoją decyzję tym, że publicznie negował kompetencje innych członków partii oraz „insynuował nieetyczne zachowanie członków rodziny” wiceprezydenta Kalisza.

Oliwy do ognia dolał list interwencyjny, który Sapiński skierował do ówczesnego sekretarza generalnego Platformy Andrzeja Wyrobca (niedługo potem Wyrobca zastąpił Paweł Graś). W grudniu ubiegłego roku regionalny sąd koleżeński wielkopolskiej PO postanowił o skreśleniu Sapińskiego z listy członków partii. Jednym z dwóch świadków w tej sprawie był… wiceprezydent Grodziński. Grzegorz Sapiński został wyrzucony z PO, bo – jak napisano w uzasadnieniu orzeczenia – „wypowiadał się nieprzychylnie o małżonce wiceprezydenta miasta Kalisza i sugerował naruszenie zasad etyki poprzez jej zatrudnienie w firmie budowlanej”.

To nie był jednak koniec kłopotów Sapińskiego. Zdecydowano, że straci posadę wicedyrektora kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Żeby tego dokonać, potrzebna była zgoda zarządu województwa wielkopolskiego. Nie było z tym żadnego problemu.

Cały tekst we wtorkowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

NO I WYŁANIA SIE PEŁNY OBRAZ POlszy I budownictwa. Zatrudnia się żony, wujków, srujków PO to by kolesiostwo utrzymać i kasę z budżetu wyprowadzić . Niech jeszcze tylko raz ktoś wspomni publicznie o zaciskaniu pasa i likwidacji tych niby "przywilei" na dole to go zbesztam publicznie i zrównam z błotem. Hołota POlityczna!!

Nie ma prawa przez ten świński ryj przejść takie słowo od dziś żadnemu POlitykowi!!!
SKANDAL!! TRZEBA ZABIERAĆ MAJĄTKI BEZPRAWNIE ZAGRABIONE - TO JEDYNE WYJSCIE DLA BUDZETU

Jak moze byc uczciwy osobnik, ktory nosi czerwony krawat. Na mnie czerwone krawaty dzialaja tak samo jak swastyka czy trupie czaszki na moich rodzicow.

jakos nie mam zaufania do tych z PO (PSL/SLD itp.) co nagle po latach zobaczyli,ze siedza w szambie po uszy

TEN Szapinski, wyglada jak facet co "wypadl" z ukladu,zauwazyl,ze lodziarnia idzie pelna para,ale o zgrozo BEZ NIEGO,a to on sam,a nie kto inny ZAKLADAL STRUKTURY MAFII ZWANEJ PO na tym terenie

to nie jest oburzenie UCZCIWEGO,a wciekosc gangstera ""wyautowanego"" nic wiecej

idiota jest czlowiek,ktory pisze do Schetyny znanego z....... uczciwosci zazalenie o przekretach ........

Panie Józku z Poznania, jestem Twego poglądu,co Pan, Nie możemy sobie pozwolić na utratę życia i zdrowia,bo tak sobie życzy
władza,która broi,ale LUDU się boi,więc by nie stracić czubatych żłobów i koryt pałuje bezbronnych ludzi. A jest oswojona i
pewna,ponieważ bierze przykład z tego zbrodniarza,który w nagrodę za bicie i strzelanie do manifestantów otrzymał miejsce
aż na Powązkach!!! A groby Stoczniowców zamordowanych w grudni 197Or na jego rozkaz do dzisiaj się szuka,ponieważ zostali
zagrzebani w spłaszczonych mogiłach. A co uczynił w grudniu 1981roku ten sab podły zbir koloru bolszewickiego? Chyba nie
muszę przypominać! Wstydzę się Polki Narodzie,za to,że dopuściłeś do tego,że taki zbrodniarz i sługus ZSRR, został
pogrzebany na Ojczystych Powązkach. Z jakiej racji istnieje tam Aleja zasłużonych sługusów Czerwonego Imperium Zła??? Jako
Polak z krwi i kości z tego prostego powodu,a jakże upokarzającego, postanawiam w tym roku, zrzec się obywatelstwa polskiego.
Jako były więzień PRL nie życzę sobie dalszego przezywania takiej hańby. Łącze dla Pana pozdrowienie!

na stronach FORUM www.wpolityce.pl STRAŻANIK MODERATOR pozwala mimo naszych próśb na wpisy ponizające Matke Boską, obrażajace p.Jarka Kaczynskiego, czy to chory człowiek ten moderator? KARNOWSCY dostali tez zajoba? Jak tak można? To jest śmietnik dla wszystkich świrów zwolenników Tuska i Komorowskiego, tak wygląda to forum. Żenada. Nie pomagaja prośby o usuwanie takich wpisów, zero reakcji. Może ktos wie kim jest ten Moderator? Może trzeba poprosic o pomoc policję, prokuratora albo lekarza psychiatrę, niech zbada tego Moderatora. Czegoś tak obrzydliwego nigdzie nie widziałam.

oni prawdopodobnie nie mają moderowania on line. wykonują pewnie jakąś selekcję co kilka godzin, ale to nie jest w stanie zapobiec szerzącemu się ostatnio prowokacyjnemu chamstwu, ewidentnemu wsi-owemu sabotażowi. napisałem protest do redakcji, ale pozostał bez odpowiedzi. trudno zrozumieć dlaczego pozwalają na sprowadzanie własnego dyskusyjnego forum do poziomu rynsztoka.

Przestałem, przez te chore (s)komentarze, tam zaglądać, ponieważ zawsze część z nich czytam. Tam wielu się nie dało; jacyś psychopaci lub psychopata w stylu ''cesia'',''stary pisowiec'' ewentualnie ''bodzio''dawali (lub dawał) notorycznie do pieca. Teraz przynajmniej ta dyskusja nie odbywa się po artykule, tylko trzeba przejść do opinii. Szkoda, że tam moderator dopuszcza do takiego haosu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl