niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

TYLKO U NAS Szczerski do Tuska: „Szuka pan grupy przestępczej? Niech pan spojrzy w lustro!”

Dodano: 25.06.2014 [16:30]
TYLKO U NAS Szczerski do Tuska: „Szuka pan grupy przestępczej? Niech pan spojrzy w lustro!” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W Sejmie trwa debata na temat afery podsłuchowej. W imieniu Prawa i Sprawiedliwości głos w sprawie zabrał poseł Krzysztof Szczerski. Padły bardzo mocne słowa. „Premier Tusk mówi o tym, że przeciwko Polsce działa zorganizowana grupa, która chce ją osłabić i pyta: gdzie ona jest? To ja odpowiadam: niech pan spojrzy w lustro! Niech pan spojrzy na kolegów z Platformy!” - mówił do Tuska Krzysztof Szczerski.

Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl publikujemy pełną treść przemówienia posła PiS Krzysztofa Szczerskiego:

Chciałbym, żebyście Państwo posłuchali teraz głosu przedstawiciela partii, która konsekwentnie opowiada się za uczciwym i silnym polskim państwem.
Ale też głosu zatroskanego o Polskę obywatela, profesora najstarszej polskiej uczelni.
Polska przechodzi przez moment próby.
Tak, to jest czas, gdy zło trzeba nazywać złem.
Tak, to jest czas, gdy trzeba wskazać tych, którzy działają na szkodę Rzeczypospolitej.
Tak, to jest czas na dymisję rządu Donalda Tuska.

Premier Tusk mówi o tym, że przeciwko Polsce działa zorganizowana grupa, która chce ją osłabić i pyta: gdzie ona jest?
To ja odpowiadam: niech pan spojrzy w lustro! Niech pan spojrzy na kolegów z Platformy!

To wy jesteście tymi, którzy systematycznie Polskę rozmontowują, niszczą jej instytucje i żerują na polskim majątku i polskiej pracy.
Zamieniacie Polskę w kupę kamieni, czyli w gruzowisko.
Jesteście jak ten Obcy, który przyssał się do Polski i żyje jej kosztem.
Nie mamy dla was współczucia, dlatego, że gardzicie Polakami, to wynika jasno z rozmów, które zostały ujawnione.
Nie cierpicie Polaków i Polski, nie szanujecie jej, nie znacie naszej wartości. Jesteście tu obcy.
Niech pan sam sobie płaci 7 złotych za benzynę, niech u swoich kolegów odkrywa murzyńskość, niech pan sam siebie zadłuża a nie nas, niech pan prywatne obiady je za swoje pieniądze, a Polaków niech pan zostawi spokoju premierze Tusk !
Nikt z nas nie ekscytuje się podsłuchami.
Nie technika jest tu istotna. To nie nagrania są powodem tego, że domagamy się dymisji rządu. Niezależnie od tego, kto je zrobił i dlaczego prawda, jaka się z tych taśm wyłania jest bezwzględna. I to ta prawda najbardziej was boli.
Bo to prawda o waszym upadku.
W upadku tym istotne są trzy rzeczy.

Po pierwsze: słabość państwa i nędza finansów publicznych.
Jak to jest możliwe, że od kilku lat nagrywa was nieznana wciąż grupa osób, z nieznanej inspiracji o nieznanych celach i nie jest wykryta przez żadne służby? Dowiedzieliście się o niej dopiero wtedy, gdy sama się ujawniła publikując nagrania! Jak to możliwe że cały polski rząd jest szantażowany przez handlarza węglem i grupę kelnerów?
To gdzie jest to państwo? Odpowiada minister spraw wewnętrznych: ono istnieje teoretycznie.
A potem mamy demonstracyjne wejście ABW to redakcji tygodnika, które kończy się awanturą i konfliktem między ministrem sprawiedliwości i prokuraturą, którzy obrzucają się błotem! Gdzie jest państwo?
A rozmowy jakie toczą minister z szefem banku, rozmowy o ominięciu prawa, pełnej deliktów konstytucyjnych, których celem jest sprytny sposób uratowania waszej władzy, na boku, na lewo, po cichu.
Bank centralny ma drukować pieniądze i wykupywać dług po waszych rządach, żeby nie dopuścić do porażki wyborczej? To jest wasz standard państwa prawa.   Konstytucja nic dla was nie znaczy, liczy się tylko interes obozu władzy.
A minister infrastruktury, który  układa się z wiceministrem finansów jak ukręcić łeb kontroli finansów jego żony?
A niejasna sytuacja w Mennicy Państwowej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych?
Taka jest właśnie wasza polityka – bezprawie i rynsztokowy język.

Po drugie, wszystko to, co dzieje się wokół tej afery to kolejny zamach na demokrację.
Nikt nie powinien mieć już wątpliwości: strach przed odpowiedzialnością za swoje rządy powoduje, że waszym jedynym celem jest uniemożliwienie w Polsce demokratycznej zmiany władzy. A cel ten uświęca wszelkie środki, łącznie z namawianiem do łamania prawa.

Boicie się mechanizmów kontroli, boicie się społeczeństwa, którym gardzicie, boicie się mediów, nienawidzicie opozycji.
Skąd w was tyle złych uczuć, tyle agresji, tyle pogardy? O kimkolwiek nie mówicie, to zawsze źle, zawsze mową nienawiści. I to niezależnie od tego czy to swój czy obcy. Skąd to się bierze, że macie taki ponury obraz kraju, w którym przyszło wam rządzić? Kto się nie napatoczy, dla każdego macie złe słowo – od Camerona, przez starą komuszkę Huebner po Polskę Wschodnią. Nic wam się nie podoba. Wszystko macie za nic. W państwie Platformy wszyscy tracą.   
Demokracja i społeczeństwo otwarte polega na tym, że władza jest transparentna, że to co mówi publicznie myśli też prywatnie, że nie ma dwóch rzeczywistości.
Z tych nagrań ukazuje się całkowicie inny obraz – zakłamania, manipulacji, pazerności i cynizmu. Nie budujecie w Polsce wolności i demokracji, bo dla was interes waszej grupy, interes kliki jest ponad interesem publicznym.   
Gdy dwa lata temu, po wrażeniu jakie zrobiło na nas uwikłanie instytucji państwa w aferę Amber Gold, powołaliśmy Parlamentarny Zespół ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa wielu z nas drwiło mówiąc, że przesadzamy. Dziś łuski spadają z oczu. Coraz więcej osób się przekonuje, że dziś znów trzeba w Polsce walczyć o wolność i demokrację.

Po trzecie wreszcie, wasze dalsze trwanie przy władzy to narażanie polskiego państwa na międzynarodowe zagrożenia.
To co powiedział minister spraw zagranicznych o odstąpieniu od bezwartościowego jego zdaniem sojuszu transatlantyckiego, po to by nie drażnić Niemiec i Rosji to niebywały skandal. Uczynienie z dyplomatów posłańców, którzy mają zaspokajać fanaberie premiera, jest uwłaczające dla służby zagranicznej. Szkodzicie polskiej racji stanu.

Ale Polska jest silniejsza niż wasze rządy.
Polska ucierpi, ale was przetrwa.
Tylko dlaczego ma cierpieć przez was jeszcze dłużej?
Wierzymy w Polskę i ufamy Polakom. Po waszym odejściu nadejdą lepsze dni.
Im szybciej odejdziecie, tym lepiej.
Dlatego wzywamy wszystkie posłanki i posłów na tej Sali, którzy znajdują w sobie poczucie odpowiedzialności za Polskę i za los Polaków i poczucie to jest silniejsze od partyjnej zależności, by razem z nami powołali rząd przejściowy, który zorganizuje w Polsce wcześniejsze wybory.
Nie trwajcie w ostatnim bunkrze zdani na łaskę i niełaskę kapryśnego kierownika.
To jest moment próby.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

https://www.youtube.com/watch?v=owj0jLsi19Q Idziemy PO was.

WITAM.... To mój pierwszy komentarz na tym forum, zrezygnowałem z pisania komentarzy na wPOLITYCE, bowiem zaczęto tam kasować (wręcz hurtowo) komentarze, a w tym i moje, mimo, że nie zawierały absolutnie żadnych niestosownych czy obraźliwych sformułowań.. Skasowano nawet mój pożegnalny tekst z informacją o tym, że rezygnuję ze "współpracy" i przenoszę się na NIEZALEŻNĄ... A wracając do meritum, to jest mi niezmiernie miło, że mój "chrzest" rozpoczynam od tak celnego tekstu i miłego dla mojego ucha OPINII o tej antypolskiej sitwie, której przewodzi osobnik dla którego " POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ".. Zawsze to powtarzałem wszystkim moim sąsiadom i znajomym, którzy "ujawniali" się jako wielbiciele tej PRZESTĘPCZEJ ORGANIZACJI, że wnuk folksdojcza nie może być dla POLSKI i POLAKÓW dobrym gospodarzem..., muszę przyznać, (nieskromnie) że kilku przekonałem, ale znacznie więcej okazywało się być dalej naiwnym, zindoktrynowanym, a można powiedzieć nawet..., głupim. Dziś się okazuje w całej rozciągłości, że to MY mieliśmy rację, a ujawnione taśmy potwierdziły nasze w tym zakresie poglądy, ba, one przeszły wszelkie nasze wyobrażenia.. To już nie sitwa i nie lumpenproletariat, to autentyczna agentura i to w dodatku ze wszech miar antypolska, dlatego ważne jest, aby ta agentura, popierana przez kołchozowych obwiesiów od pawlaka i piehocinskiego została zmuszona do odejścia ( na zawsze) z POLSKIEJ POLITYKI i to jak najszybciej...PS. Panie prof. SZCZERSKI dziękuję bardzo za celną analizę tej obcej ( par excellence) kamaryli.. KŁANIAM SIĘ I POZDRAWIAM.. PILNUJMY POLSKI.. stanisław sadlik.

A tam tylko u was :) Widziałem i słyszałem to co do słowa na TVN 24 :)
Swoją drogą - jak Kaczyński chce obalić Tuska odwracając się dupą do reszty opozycji? Piaskownica?

Osłabienie włoskiej mafii było możliwe dzięki jednemu uczciwemu
sędziemu: Antonio Caponetto, dwóm prokuratorom: Giovanniemu Falcone i
Paolo Borselino, oraz jednemu świadkowi koronnemu, który opowiedział
Falcone, czym jest Cosa Nostra, jakie są jej struktury, jak działa, jak korumpuje polityków, jak zdobywa pieniądze, jak morduje.
Gdyby w Polsce był jeden uczciwy sędzia, dwóch prokuratorów to kilka dni temu o godzinie 6:00 do domów wszystkich posłów PO weszła by policja. Mieli byśmy największą akcję przeciw zorganizowanej mafijnej grupie przestępczej w europie od czasów akcji włoskiej policji przeciw Cosa Nostra. Posłowie PO powinni być już dawno osadzeni w aresztach i sądzeni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, o charakterze zbrojnym działającej na szkodę państwa polskiego i narodu polskiego. Za wykorzystywanie władzy i pozycji w celu osiągania własnych korzyści majątkowych. Za Śmierć obywateli państwa polskiego w Smoleńsku i spowodowanych przez seryjnego samobójcę z służb specjalnych. Świadek nie jeden by się znalazł pewnie sam Donek by chciał zostać świadkiem koronnym :)
Niestety ale w post-komunistycznej Polsce nie ma jak widać ani jednego nie umoczonego Sędziego czy Prokuratora to smutne.

Takie POmyje , że nawet Domestos tego nie zmyje!!

Przemówienie posła Szczerskiego konkretne i bardzo emocjonalne.
Poseł Szczerski był wyraźnie wzburzony, "świeżo" (przemawiał jako pierwszy) po bulwersującej przemowie Tuska.
Mowy premiera, bagatelizująca sedno problemu, mnie też wzburzyła. Jej sens można w skrócie zinterpretować tak: "po godzinie 22 ratunku należy wzywać szeptem - podnoszenie wrzasku w czasie ciszy nocnej jest zabronione i nie jest tu ważne, czy zagrożone jest życie jakiegoś Polaka, czy murzyna".

Rząd jest dzisiaj niczym informatyk nad klawiaturą!!! Klika, klika, klika ... a tu spacja, spacja, spacja

właśnie takie słowa trafiają do ludzi, Wielkie Brawa, Panie Pośle Szczerski. Sądzę, że właśnie takimi ludźmi powinien się otaczać Pan Kaczyński, dając sobie spokój z Lipińskimi, Dornami (poza). Tacy ludzie trafiają do młodych! Pokazujcie jak najwięcej młodych, prężnych Posłów PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, do nich należy przyszłość tego kraju i odróbcie lekcję z socjotechniki, wizerunku, itp, bo to broń jaką stale stosuje wasz przeciwnik.

Platforma wiertnicza wywierciła w sercach Polaków dziurę budżetową, która chciała zatkać belką

A mnie jest tuska żal. Widać, że stworzenie się męczy bardzo. I wiadomo, że samo sobie nie jest w stanie pomóc. W takiej sytuacji powinien się znaleźć ten przysłowiowy miłosierny sprawiedliwy i uwolnić go od dalszych cierpień.
Czy to aby nie jest po prostu obywatelski i ludzki obowiązek?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl