niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Podsłuchani przy lampce czerwonego wina. Gdzie intrygi knuli politycy Platformy? ZDJĘCIA I MENU

Dodano: 15.06.2014 [14:03]
Podsłuchani przy lampce czerwonego wina. Gdzie intrygi knuli politycy Platformy? ZDJĘCIA I MENU - niezalezna.pl
foto: Roger Kirby / sxc.hu
O tym, że politycy Platformy Obywatelskiej lubią wydawać pieniądze podatnika na luksusy – markowe ubrania, dobre restauracje, drogie wina i cygara – wiadomo nie od dziś. Po ujawnieniu przez „Wprost” kompromitujących PO nagrań, wykonanych w warszawskich restauracji „Sowa i przyjaciele”, portal niezalezna.pl sprawdził, gdzie i za ile tym razem bawili się rządzący.

Latem ub.r. opublikowano sprawozdania finansowe partii. Dowiedzieliśmy się m.in. jak politycy w latach 2010-2012 wydawali pieniądze podatnika. Wyszło na jaw, że tylko w jednym ze sklepów w Warszawie, w ciągu trzech lat członkowie PO wydali na wino i cygara prawie 100 tys. złotych. Z kolei na restauracje – 200 tys. zł.

Nie mogą więc dziwić okoliczności rozmów z nagrań ujawnionych przez „Wprost” i miejsce gdzie intrygi szykują ministrowie rządu Tuska.

W restauracji „Sowa & Przyjaciele” (w której podsłuchiwano nie Sowę, ale chyba tych „przyjaciół”) politycy partii rządzącej i ich goście bez problemu znaleźli coś dla siebie. Tak w ofercie tego warszawskiego lokalu gastronomicznego jest m.in. jedna z ulubionych marek cygar Donalda Tuska  - kubańskie Montecristo. Jak wynika z cennika, podanego na stronie internetowej „Sowa & Przyjaciele”, można je tu kupić w cenie od 59 zł do 109 zł.

Za ile można się tam napić wina? Za kieliszek białego wytrawnego klient zapłaci od 21 do 49 zł. Oblanie sukcesów w kampanii wyborczej kieliszkiem wina musującego lub szampana będzie kosztowało - od 29 zł do 52 zł. Jednak - jak wynika z informacji tygodnika „Wprost” - panowie Marek Belka, Bartłomiej Sienkiewicz i Sławomir Cytrycki, w dniu, kiedy ich podsłuchiwano, wybierali spośród win czerwonych, którego kieliszek kosztuje – od 21 zł 52 zł. Zaś butelka - od 145 zł do 899 zł.

„Wprost” relacjonuje, że kelner  „Sowa & Przyjaciele”, który tego dnia obsługiwał stolik VIP-ów miał zauważyć, że „nie chciałby obrazić towarzystwo zbyt niską ceną” trunków.


 
Nie wiemy jaką marką wina delektowali się tego wieczoru dostojni goście, ale wiemy jakie dania pojawiły się na stole - jagnięcina, ośmiornice, policzki i ogony. Znaleźliśmy też te kulinarne cudeńka w jadłospisie...
Ponadto, spotkanie polityków miało się odbywać w pokoju dla VIP-ów. Jeden z nich wygląda tak...


Po ujawnieniu nagrania, właściciel restauracji, były kucharz reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Sowa wydał oświadczenie:

„Przez lata swojego funkcjonowania wyrobiła sobie zasłużoną markę miejsca słynącego z doskonałej kuchni i przyjaznej atmosfery, a naszą naczelna zasadą była i zawsze będzie dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości. Nie możemy odpowiadać za żadne nielegalne i podejmowane bez naszej wiedzy działania nieznanych nam osób lub instytucji, których efektem są publikacje prasowe tygodnika Wprost. Nie zajmujemy i nigdy nie będziemy się zajmować polityką, tylko serwowaniem potraw w najlepszym wydaniu. Ze swej strony oświadczam, iż w trosce o dobre imię swoje, restauracji oraz przede wszystkim o bezpieczeństwo i zaufanie naszych gości, nasi pracownicy podejmą niezwłocznie wszelkie kroki prawne, celem ochrony klientów restauracji, jej dobrego imienia oraz wyjaśnienia okoliczności opisywanych zdarzeń. Z poważaniem, Robert Sowa”.„Naszą naczelna zasadą była i zawsze będzie dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości” - to zdanie dzisiaj brzmi dość zabawnie. I bezpieczeństwa zabrakło, i samopoczucie zepsute.

I jeszcze jedno. Kelner „nie chciałby obrazić towarzystwa zbyt niską ceną trunków”. Kto uregulował rachunek? W sumie co za różnica. I tak z budżetu państwa, które według Sienkiewicza - nie istnieje.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

•-Wiadomo, że dla PO-PSL, korupcja, fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony w tzw. ”układzie zamkniętym” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im. Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" striptiz!
[•-http://wpolityce.pl/artykuly/59660-klamstwo-jako-metoda-sprawowania-wladzy-w-iii-rp-i-fundament-zalozycielski-obecnego-systemu;
•-http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej; ponad 440 -tu Krewnych i znajomych I "Królika Baksa " (ciocie , wujkowie, szwagrowie, kochanki itd. w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa!
Choćby tylko sprawa nepotyzmu; ze znajomymi świeżonowego ministra finansów- http://niezalezna.pl/49660-23-latka-i-21-letni-syn-ambasadora-oto-kadry-nowego-ministra-finansow (zarobki-4,5 tys. zł i 8 tys. zł.) To nie za mało dla niedoświadczonej dopiero uczącej się młodzieży!
http://niezalezna.pl/56315-kogo-zatrudnia-sikorski-kelnerka-plastyk-ludzie-bez-znajomosci-jezykow
•-„W Polszcze sprawiedliwość jest jak pajęczyna, bąk się przecina, muszynę zatrzyma”. (XVIII w.) Dla wielu milionów Obywateli, w tym mnie, obraz Palikota, który zapomniał w deklaracji podatkowej o samolocie i 100 milionach zł przychodów, - Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła mu sprawę, bo wg uzasadnienia pani prokurator jest on z wykształceniea politologiem, a wiadomo są to ludzie niefrasobliwi i (ściganej z całą surowością prawa przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości) schorowanej staruszki sprzedającej pietruszkę , czy niedorozwiniętego chłopca , który zjadł w sklepie batonik za 99 gr.( areszt), skazana kobieta , która nie wydrukowała paragonu fiskalnego za (1 stronę kserokopii)-2 grosze, ponad 80 letnia rencistka, staruszka spod Wrocławia, która zimą nie chcąc zamarznąć, zebrała w lesie chrust i również przykładnie przez sad ukarana ), jestnie retuszowanym obrazem Realu czyli Rzeczywistości III RP " demokratycznego, obywatelskiego państwa prawa"(!). Tylko, że "niezawisłe sądy" i "niezależna" prokuratura, nie znają obowiązującej Konstytucji RP (najważniejszego prawa), art 32 mówiący o równości wszystkich Obywateli wobec prawa!

to tam bolek mędrek z mędrkami filozofują wyższość komunizmu nad socjalizmem,zastanawiają się co wprowadzić w judonazibolszewi jewropejskiej.

nic dziwnego , że jak to określili mamy dziurę budżetową wielkości Kanionu kolorado

SYTUACJ STAJE SIĘ GROŹNA DLA "SYSTEMU" i DLA PO

Czy "ten, kto naprawdę rządzi Polską", chce szybko "upaść", aby jeszcze szybciej i "demokratycznie podnieść", zanim stanie się głośno o największym fałszerstwie wyborczym w Europie , ... ? .. bo czas ucieka.

Sąd Najwyższy sądzi, że eurowybory były sfałszowane, i rząd i tak upadnie? ... a z rządem Panowie z PKW, co tak schludnie liczą głosy? / Jak wtedy Platforma wygra?"Cudów nie ma, cuda to ściema!" - Najpierw "PKW i Krajowe Biuro Wyborcze WON!", nowa ardynacja, i dopiero wtedy wybory.

15.06.14 / Wp.pl: "Być może jest to atak na samego ministra Bartłomieja Sienkiewicza skierowany z wewnątrz - mówił w TVN24 prof. Henryk Domański, komentując nagrania ujawnione przez "Wprost". Socjolog ocenia, że "taśmy mogą być niebezpieczne dla polskiego państwa". ... od siebie dodam parafrazując "ministra od h*ja, dupy i drutu kolczastego", pod warunkiem, że Państwo Polskie nie jest naprawdę "papierową fikcją", na co, i to naprawdę bardzo widocznie, wygląda.

- A jeśli chodzi o "atak z wewnątrz", to jeśli "tej h*jowy minister" mówił o własnym rządzie, to przecież wlazł na "tuskowe grządki". Ujawnienie taśm, mogło więc być nie "politycznym mistrzostwem" samego premiera. / Obalić własny rząd, możliwe że rękoma opozycji, pozbyć się "h*jowego", a raczej niebezpiecznego dla siebie ministra, a następnie dzięki "grupie liczącej głosy", jako szef partii, ponownie wygrać wybory, i z "demokratycznym mandateM" rządzić dalej sto lat i jeden dzień dłużej.

- A wszystko przed ujawnieniem największego skandalu wyborczego w Europie.

- Jeśli taki był, lub jest, scenariusz zdarzeń, to "zdrajcy" (lub innemu reżyserowi) należy się "filmowy Oskar", w kategori "Genialna rekonstrukcja władzy ... z , lub bez Tuska". / Przecież po wyborach, i po ujawnieniu skandalu wyborczego, groteską byłoby kolejne obalanie "(nie)rządu Tuska" , i kolejne wybory". Sklonowany "NIE"rząd") , czyli "PO-spolite k*rewstwo" mogoby trwać dale, a my zamiast oślepiającego "Słonka Peru", mielibyśmy mydlany uśmiech ...?... , np. Grzegorza Schetyny, sterowanego jeśli nie z Izraela, to na pewno z Belwederu. - Ale to tylko moje fantazje. - Posłuchajmy prof.Domańskiego. >>> PO-DAJ DALEJ >>> https://docs.google.com/document/d/1M8pSfi1lZDmht7W4XjK4W8xKHBOJxMitTQp7Ww4UlfY/edit?pli=1#

a gdzie kowboj pitera??:))

PITERA została pilnie wezwana do STOKROTKI vel OLEJNIK do radiazet TAM JAK ZWYKLE DAŁA POPIS KRETYŃSTWA ENCYKLOPEDYCZNY .....w wikipedii powinna zostać umieszczona pod słowem KRETYN.....

SOWA i przyjaciele ....czyli Stowarzysznie Oficerów Wywiadu Armii i przyjaciele (z rosji...)

Trzeba przyznać, że FSB działa perfekcyjnie.... A skoro posłużyli się nagraniami rozmów, a nie Smoleńskiem, to od razu wiadomo, która z "grup trzymających władzę" (aktualnie) w Polsce maczała w Smoleńsku swoje brudne paluchy i dostała w nagrodę żyrandol.

Wystarczy, że jego wielebny brat zajmuje się POlityką. On już nie musi.

Chińczycy sprzedają kilka modeli rejestratorów dźwięku
w otwieraczach do butelek.

http://www.promotionalgiftwholesale.com/custom-voice-recorder-bottle-opener/

Pan Robert Sowa ma niezłą reklamę.

Powinien się cieszyć a nie smucić.

Tylne wejście, sala Vip. Polska mafia i tyle.
Wybory ? Moim zdaniem to za mało.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl