niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Podsłuchani przy lampce czerwonego wina. Gdzie intrygi knuli politycy Platformy? ZDJĘCIA I MENU

Dodano: 15.06.2014 [14:03]
Podsłuchani przy lampce czerwonego wina. Gdzie intrygi knuli politycy Platformy? ZDJĘCIA I MENU - niezalezna.pl
foto: Roger Kirby / sxc.hu
O tym, że politycy Platformy Obywatelskiej lubią wydawać pieniądze podatnika na luksusy – markowe ubrania, dobre restauracje, drogie wina i cygara – wiadomo nie od dziś. Po ujawnieniu przez „Wprost” kompromitujących PO nagrań, wykonanych w warszawskich restauracji „Sowa i przyjaciele”, portal niezalezna.pl sprawdził, gdzie i za ile tym razem bawili się rządzący.

Latem ub.r. opublikowano sprawozdania finansowe partii. Dowiedzieliśmy się m.in. jak politycy w latach 2010-2012 wydawali pieniądze podatnika. Wyszło na jaw, że tylko w jednym ze sklepów w Warszawie, w ciągu trzech lat członkowie PO wydali na wino i cygara prawie 100 tys. złotych. Z kolei na restauracje – 200 tys. zł.

Nie mogą więc dziwić okoliczności rozmów z nagrań ujawnionych przez „Wprost” i miejsce gdzie intrygi szykują ministrowie rządu Tuska.

W restauracji „Sowa & Przyjaciele” (w której podsłuchiwano nie Sowę, ale chyba tych „przyjaciół”) politycy partii rządzącej i ich goście bez problemu znaleźli coś dla siebie. Tak w ofercie tego warszawskiego lokalu gastronomicznego jest m.in. jedna z ulubionych marek cygar Donalda Tuska  - kubańskie Montecristo. Jak wynika z cennika, podanego na stronie internetowej „Sowa & Przyjaciele”, można je tu kupić w cenie od 59 zł do 109 zł.

Za ile można się tam napić wina? Za kieliszek białego wytrawnego klient zapłaci od 21 do 49 zł. Oblanie sukcesów w kampanii wyborczej kieliszkiem wina musującego lub szampana będzie kosztowało - od 29 zł do 52 zł. Jednak - jak wynika z informacji tygodnika „Wprost” - panowie Marek Belka, Bartłomiej Sienkiewicz i Sławomir Cytrycki, w dniu, kiedy ich podsłuchiwano, wybierali spośród win czerwonych, którego kieliszek kosztuje – od 21 zł 52 zł. Zaś butelka - od 145 zł do 899 zł.

„Wprost” relacjonuje, że kelner  „Sowa & Przyjaciele”, który tego dnia obsługiwał stolik VIP-ów miał zauważyć, że „nie chciałby obrazić towarzystwo zbyt niską ceną” trunków.


 
Nie wiemy jaką marką wina delektowali się tego wieczoru dostojni goście, ale wiemy jakie dania pojawiły się na stole - jagnięcina, ośmiornice, policzki i ogony. Znaleźliśmy też te kulinarne cudeńka w jadłospisie...
Ponadto, spotkanie polityków miało się odbywać w pokoju dla VIP-ów. Jeden z nich wygląda tak...


Po ujawnieniu nagrania, właściciel restauracji, były kucharz reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Sowa wydał oświadczenie:

„Przez lata swojego funkcjonowania wyrobiła sobie zasłużoną markę miejsca słynącego z doskonałej kuchni i przyjaznej atmosfery, a naszą naczelna zasadą była i zawsze będzie dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości. Nie możemy odpowiadać za żadne nielegalne i podejmowane bez naszej wiedzy działania nieznanych nam osób lub instytucji, których efektem są publikacje prasowe tygodnika Wprost. Nie zajmujemy i nigdy nie będziemy się zajmować polityką, tylko serwowaniem potraw w najlepszym wydaniu. Ze swej strony oświadczam, iż w trosce o dobre imię swoje, restauracji oraz przede wszystkim o bezpieczeństwo i zaufanie naszych gości, nasi pracownicy podejmą niezwłocznie wszelkie kroki prawne, celem ochrony klientów restauracji, jej dobrego imienia oraz wyjaśnienia okoliczności opisywanych zdarzeń. Z poważaniem, Robert Sowa”.„Naszą naczelna zasadą była i zawsze będzie dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości” - to zdanie dzisiaj brzmi dość zabawnie. I bezpieczeństwa zabrakło, i samopoczucie zepsute.

I jeszcze jedno. Kelner „nie chciałby obrazić towarzystwa zbyt niską ceną trunków”. Kto uregulował rachunek? W sumie co za różnica. I tak z budżetu państwa, które według Sienkiewicza - nie istnieje.

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

•-Wiadomo, że dla PO-PSL, korupcja, fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony w tzw. ”układzie zamkniętym” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im. Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" striptiz!
[•-http://wpolityce.pl/artykuly/59660-klamstwo-jako-metoda-sprawowania-wladzy-w-iii-rp-i-fundament-zalozycielski-obecnego-systemu;
•-http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej; ponad 440 -tu Krewnych i znajomych I "Królika Baksa " (ciocie , wujkowie, szwagrowie, kochanki itd. w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa!
Choćby tylko sprawa nepotyzmu; ze znajomymi świeżonowego ministra finansów- http://niezalezna.pl/49660-23-latka-i-21-letni-syn-ambasadora-oto-kadry-nowego-ministra-finansow (zarobki-4,5 tys. zł i 8 tys. zł.) To nie za mało dla niedoświadczonej dopiero uczącej się młodzieży!
http://niezalezna.pl/56315-kogo-zatrudnia-sikorski-kelnerka-plastyk-ludzie-bez-znajomosci-jezykow
•-„W Polszcze sprawiedliwość jest jak pajęczyna, bąk się przecina, muszynę zatrzyma”. (XVIII w.) Dla wielu milionów Obywateli, w tym mnie, obraz Palikota, który zapomniał w deklaracji podatkowej o samolocie i 100 milionach zł przychodów, - Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła mu sprawę, bo wg uzasadnienia pani prokurator jest on z wykształceniea politologiem, a wiadomo są to ludzie niefrasobliwi i (ściganej z całą surowością prawa przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości) schorowanej staruszki sprzedającej pietruszkę , czy niedorozwiniętego chłopca , który zjadł w sklepie batonik za 99 gr.( areszt), skazana kobieta , która nie wydrukowała paragonu fiskalnego za (1 stronę kserokopii)-2 grosze, ponad 80 letnia rencistka, staruszka spod Wrocławia, która zimą nie chcąc zamarznąć, zebrała w lesie chrust i również przykładnie przez sad ukarana ), jestnie retuszowanym obrazem Realu czyli Rzeczywistości III RP " demokratycznego, obywatelskiego państwa prawa"(!). Tylko, że "niezawisłe sądy" i "niezależna" prokuratura, nie znają obowiązującej Konstytucji RP (najważniejszego prawa), art 32 mówiący o równości wszystkich Obywateli wobec prawa!

to tam bolek mędrek z mędrkami filozofują wyższość komunizmu nad socjalizmem,zastanawiają się co wprowadzić w judonazibolszewi jewropejskiej.

nic dziwnego , że jak to określili mamy dziurę budżetową wielkości Kanionu kolorado

SYTUACJ STAJE SIĘ GROŹNA DLA "SYSTEMU" i DLA PO

Czy "ten, kto naprawdę rządzi Polską", chce szybko "upaść", aby jeszcze szybciej i "demokratycznie podnieść", zanim stanie się głośno o największym fałszerstwie wyborczym w Europie , ... ? .. bo czas ucieka.

Sąd Najwyższy sądzi, że eurowybory były sfałszowane, i rząd i tak upadnie? ... a z rządem Panowie z PKW, co tak schludnie liczą głosy? / Jak wtedy Platforma wygra?"Cudów nie ma, cuda to ściema!" - Najpierw "PKW i Krajowe Biuro Wyborcze WON!", nowa ardynacja, i dopiero wtedy wybory.

15.06.14 / Wp.pl: "Być może jest to atak na samego ministra Bartłomieja Sienkiewicza skierowany z wewnątrz - mówił w TVN24 prof. Henryk Domański, komentując nagrania ujawnione przez "Wprost". Socjolog ocenia, że "taśmy mogą być niebezpieczne dla polskiego państwa". ... od siebie dodam parafrazując "ministra od h*ja, dupy i drutu kolczastego", pod warunkiem, że Państwo Polskie nie jest naprawdę "papierową fikcją", na co, i to naprawdę bardzo widocznie, wygląda.

- A jeśli chodzi o "atak z wewnątrz", to jeśli "tej h*jowy minister" mówił o własnym rządzie, to przecież wlazł na "tuskowe grządki". Ujawnienie taśm, mogło więc być nie "politycznym mistrzostwem" samego premiera. / Obalić własny rząd, możliwe że rękoma opozycji, pozbyć się "h*jowego", a raczej niebezpiecznego dla siebie ministra, a następnie dzięki "grupie liczącej głosy", jako szef partii, ponownie wygrać wybory, i z "demokratycznym mandateM" rządzić dalej sto lat i jeden dzień dłużej.

- A wszystko przed ujawnieniem największego skandalu wyborczego w Europie.

- Jeśli taki był, lub jest, scenariusz zdarzeń, to "zdrajcy" (lub innemu reżyserowi) należy się "filmowy Oskar", w kategori "Genialna rekonstrukcja władzy ... z , lub bez Tuska". / Przecież po wyborach, i po ujawnieniu skandalu wyborczego, groteską byłoby kolejne obalanie "(nie)rządu Tuska" , i kolejne wybory". Sklonowany "NIE"rząd") , czyli "PO-spolite k*rewstwo" mogoby trwać dale, a my zamiast oślepiającego "Słonka Peru", mielibyśmy mydlany uśmiech ...?... , np. Grzegorza Schetyny, sterowanego jeśli nie z Izraela, to na pewno z Belwederu. - Ale to tylko moje fantazje. - Posłuchajmy prof.Domańskiego. >>> PO-DAJ DALEJ >>> https://docs.google.com/document/d/1M8pSfi1lZDmht7W4XjK4W8xKHBOJxMitTQp7Ww4UlfY/edit?pli=1#

a gdzie kowboj pitera??:))

PITERA została pilnie wezwana do STOKROTKI vel OLEJNIK do radiazet TAM JAK ZWYKLE DAŁA POPIS KRETYŃSTWA ENCYKLOPEDYCZNY .....w wikipedii powinna zostać umieszczona pod słowem KRETYN.....

Trzeba przyznać, że FSB działa perfekcyjnie.... A skoro posłużyli się nagraniami rozmów, a nie Smoleńskiem, to od razu wiadomo, która z "grup trzymających władzę" (aktualnie) w Polsce maczała w Smoleńsku swoje brudne paluchy i dostała w nagrodę żyrandol.

Wystarczy, że jego wielebny brat zajmuje się POlityką. On już nie musi.

Pan Robert Sowa ma niezłą reklamę.

Powinien się cieszyć a nie smucić.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl