niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

"Rząd powinien się podać do dymisji, jeśli potwierdzi się autentyczność taśm"

Dodano: 14.06.2014 [14:21]
"Rząd powinien się podać do dymisji, jeśli potwierdzi się autentyczność taśm" - niezalezna.pl
foto: twitter.com/DailySabah
Jeśli potwierdzi się autentyczność tych nagrań, to rząd powinien się podać do dymisji - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS), odnosząc się do taśm, do których dotarł „Wprost”. Zarejestrowano na nich rozmowy najważniejszych polskich urzędników, m.in. rozmowę, w której szef NBP ma obiecywać, że wesprze Platformę Obywatelską, finansując deficyt budżetowy.
 
- Na dzień dzisiejszy jest to wyłącznie informacja, że tygodnik posiada tego rodzaju nagrania. Jeżeli okaże się, że te taśmy są prawdziwe, to będzie to wielki skandal. Rząd powinien w tej sytuacji podać się do dymisji, gdyż wiadomości tam zawarte podważają wiarygodność tego rządu. Są tam też informacje w sprawie afery Amber Gold, według których prezes Marek Belka mówi, że ostrzegał premiera przed tą aferą – mówi nasz rozmówca.
 
Na taśmach jest też rozmowa Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem, byłym wiceministrem finansów. Nowak skarży się mu, że "skarbówka trzepie jego żonę". Parafianowicz miał odpowiedzieć:"Zablokowałem to".

- Rozmowa Sławomira Nowaka z ministrem Parafianowiczem to jest w ogóle skandaliczna informacja – komentuje Marek Opioła.
 
- Należy sobie zadać zasadnicze pytanie, gdzie są służby, które mają w jakiś sposób chronić ministra Bartłomieja Sienkiewicza przed tego rodzaju informacjami i czy to nie jest tak naprawdę zemsta służb przeciwko ministrowi. Jedno jest pewne. Jeżeli te taśmy są prawdziwe, to w moim przekonaniu premier Tusk powinien się podać do dymisji - zaznacza poseł.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dla mnie kluczem do wszystkich zagadek jest Gromosław Czempiński...

Już słychać jak wali się ten spróchniały pień, zdrajca zwany Donaldem. Tusk nie potrafił zagwarantować spokoju Kwachom, to go "odstrzelą".

Minister Tuska PO: "Kłamaliśmy o zielonej wyspie PO Tuska rano, kłamaliśmy wieczorem i w południe kłamaliśmy", mówi PO minister Tuska. Jak na Węgrzech kłamią!

Ten rząd jest zbyt bezczelny żeby sam odszedł.
Mógłby pomóc w odsunięciu prezydent, ale to nierealne.
Chyba że WSI/GRU robią nowe rozdanie, gdzie to właśnie K miałby być nowym liderem, a Tusk po aferze z kasą z Niemiec miałby odejść. Może właśnie chodzi o umocnienie K ?

"Służby mają chronić ministra Sienkiewicza przed tego rodzaju informacjami" -?? Pan Opioła też mógłby się zapisać do PO, takie ma pojęcie o państwie że doskonale się odnajdzie w tym towarzystwie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl