Zabezpieczenia, plany i zdjęcia Pałacu Prezydenckiego. To wszystko w internecie...

prezydent.pl/bip/zamowienia-publiczne

  

W czasie gdy bardzo dużo się mówi o bezpieczeństwie, prezydent Bronisław Komorowski wydaje się, że w najmniejszym stopniu nie odczuwa żadnego zagrożenia. Na publicznej stronie zamówień publicznych kancelarii prezydenta pojawiły się szczegółowe plany wentylacji i instalacji elektrycznej, a nawet rozmieszczenie sygnalizacji pożarowej. Do sporządzonej dokumentacji dołączono nawet zdjęcia pomieszczeń biurowych, toalet, a nawet informacje dotyczące grubości ścian.

Podstawą opracowania, jakie pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej kancelarii prezydenta jest umowa z dnia 22.10.2013 nr 661/2013 pomiędzy Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej a ArchipiSO sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. To właśnie w tym dokumencie znalazły się maksymalnie szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia, ochrony i zabezpieczeń budynku kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Co więcej, w rozdziale "Plan Bezpieczeństwa i ochrony zdrowia", pojawia się nawet dokładna instrukcja, dotycząca tego kto i w jaki sposób może się dostać do budynku i na teren remontu. Oprócz tego dokument zawiera dokładne rozmieszczenie pomieszczeń budynku, w tym monitoringu i opis stanowisk pracowników pracujących w poszczególnych salach, a nawet tak drobiazgowe informacje jak wytrzymałość ścian, sufitów i materiały z jakich są wykonane poszczególne zabezpieczenia.

Jedna ze stron opublikowanej dokumentacji:Próbowaliśmy ustalić jak doszło do ujawnienia tych informacji, jednak w biurze prasowym nikt nie odebrał telefonu. Z kolei w rozmowie z "Rzeczpospolitą", która również opisała sprawę Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta tłumaczy, że prawo nakłada obowiązek opisania przedmiotu zamówienia „w sposób jednoznaczny i wyczerpujący", a dokumentacja „nie ma charakteru strategicznego i poufnego".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rp.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kurtyka chwali Pakiet Katowicki

/ Ministerstwo Energii [Public domain], via Wikimedia Commons

  

Przyjęty podczas szczytu klimatycznego COP24 Pakiet Katowicki tworzy reguły światowej, globalnej polityki klimatycznej na najbliższe lata – podkreślił prezydent COP24, wiceminister środowiska Michał Kurtyka.

"Sukces Katowic jest bezdyskusyjny, osiągnęliśmy porozumienie w gronie wszystkich państw, nie było ani jednego wyjątku. To ogromny sukces, bardzo się z tego cieszę"

– powiedział Kurtyka podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Przekonywał, że "to tutaj, w Katowicach, zaczyna się historia światowej polityki klimatycznej". "Nie jest to już tylko i wyłącznie dyskusja z COP-u na COP, czy dyskusja, która toczyła się w obrębie poszczególnych państw i poszczególnych ugrupowań. W tym momencie są to systemowe reguły dla całego świata" – podkreślił prezydent COP24.

"Świat ma wytyczne do operacjonalizacji Porozumienia paryskiego. Porozumienie paryskie żyje tutaj, w Katowicach" – dodał Kurtyka, podkreślając, że na rzecz porozumienia pracowała podczas obrad w Katowicach "cała koalicja partnerów" ze wszystkich regionów świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl