Lansowanie Platformy na publicznej antenie. Zobacz wewnętrzny raport TVP

Krzysztof Sitkowski

  

Dziennikarze publicznych mediów oburzają się, gdy słyszą zarzuty o sprzyjaniu Platformie Obywatelskiej i rządowi Donalda Tuska. Ale liczby są jednoznaczne... Ostatnie wyliczenia - z marca tego roku - jak rozdysponowano czas antenowy przez Telewizję Publiczną nie pozostawiają wątpliwości, kto jest faworyzowany w gmachu na Woronicza.

Pojawił się "Raport o politykach" pokazujący zestawienie czasu wystąpień polityków w programach Telewizji Publicznej.  Cyferki w poszczególnych rubrykach pozwalają zorientować się jak często goszczono w TVP przedstawicieli poszczególnych partii.

Oczywiście, internauci zaczęli porównywać czas antenowy wykorzystany przez polityków dwóch największych ugrupowań, czyli Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma wątpliwości - partia Donalda Tuska cieszy się szczególnymi względami.

Po podsumowaniu występów w programach publicystycznych, informacyjnych i "innych":

Platforma Obywatelska: liczba wystąpień 199, a czas wystąpień 3 godziny 9 minut

Prawo i Sprawiedliwość: liczba wystąpień 75, a czas wystąpień 1 godzina 10 minut


Warto również zwrócić uwagę, że całość czasu antenowego przeznaczonego dla polityków to niespełna siedem godzin, czyli dla działaczy Platformy poświęcono blisko połowę.Podane informacje natychmiast zostały skomentowane przez internautów, a wśród nich również dziennikarze i politycy. Krótko, ale dosadnie spuentowała je posłanka Barbara Bubula.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kurtyka chwali Pakiet Katowicki

/ Ministerstwo Energii [Public domain], via Wikimedia Commons

  

Przyjęty podczas szczytu klimatycznego COP24 Pakiet Katowicki tworzy reguły światowej, globalnej polityki klimatycznej na najbliższe lata – podkreślił prezydent COP24, wiceminister środowiska Michał Kurtyka.

"Sukces Katowic jest bezdyskusyjny, osiągnęliśmy porozumienie w gronie wszystkich państw, nie było ani jednego wyjątku. To ogromny sukces, bardzo się z tego cieszę"

– powiedział Kurtyka podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Przekonywał, że "to tutaj, w Katowicach, zaczyna się historia światowej polityki klimatycznej". "Nie jest to już tylko i wyłącznie dyskusja z COP-u na COP, czy dyskusja, która toczyła się w obrębie poszczególnych państw i poszczególnych ugrupowań. W tym momencie są to systemowe reguły dla całego świata" – podkreślił prezydent COP24.

"Świat ma wytyczne do operacjonalizacji Porozumienia paryskiego. Porozumienie paryskie żyje tutaj, w Katowicach" – dodał Kurtyka, podkreślając, że na rzecz porozumienia pracowała podczas obrad w Katowicach "cała koalicja partnerów" ze wszystkich regionów świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl