​Pięć ciężarówek, dwa helikoptery – tak Janukowycz ukrywał majątek. OBEJRZYJ VIDEO

‏@MichaelShchur/ Twitter

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Telewizja ukraińska „5 kanał” opublikowała nagranie z kamer, zainstalowanych w rezydencji Wiktora Janukowycza pod Kijowem, na którym widać jak odbywała się ewakuacja byłego prezydenta Ukrainy. Odjeżdżające ciężarówki oraz luksusowe samochody, a także pokazano jak cenne przedmioty są ładowane do helikoptera.

Wnosić rzeczy do helikoptera pomaga grupa osób. Na taśmie widać minimum pięć ciężarówek, dwa helikoptery oraz kilka samochodów terenowych.

Obejrzyj nagranie
http://vod.gazetapolska.pl/node/6329

Dokładne miejsce, gdzie obecnie przebywa Janukowycz nie jest znane. W nocy z soboty na niedzielę służba celna Ukrainy poinformowała, że jego lot z lotniska w Doniecku nie dostał pozwolenia na start z powodu braku niezbędnych dokumentów. Celnicy sprecyzowali, że na innych przejściach granicznych się nie pojawił. Tymczasem mnożą się doniesienia o byłych bliskich współpracownikach Janukowycza, którzy uciekli do Rosji.

Jak pisał portal niezalezna.pl wcześniej, w sobotę ochrona wpuściła ludzi na terytorium Meżyhiria, prywatnej rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, która była dotychczas jednym z najlepiej strzeżonych obiektów w kraju. W budce strażniczej na terenie rezydencji znaleziono liczne zdjęcia m.in. Tatiany Czornowił. Znana dziennikarka i aktywistka Majdanu została brutalnie pobita w wigilijny wieczór. Dokumenty są dowodem, że była inwigilowana przez ochroniarzy prezydenta Ukrainy.

W sobotę pojawiła się propozycja, aby założyć w Meżyhiria muzeum korupcji czy stworzyć na tym terenie kolonie dla dzieci lub szpital.
 

Kupujcie elektroniczną prenumeratę „Codziennej” „Nowego Państwa” i „Gazety Polskiej”! Pozwoli to nam uniknąć restrykcji ze strony kolporterów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Polska była, jest i będzie w Europie”. Jasne słowa ministra po konwencji Zjednoczonej Prawicy

/ twitter.com/pisorgpl

  

- Z jednej strony to było podsumowanie trzech lat, z drugiej strony zapowiedź ciężkiej pracy na najbliższy rok. To będzie trudny rok politycznie - dlatego, że są wybory do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu. Z trzeciej strony też pewne pokazanie kierunków naszych działań, które są odpowiedzią na europejskie aspiracje Polaków - powiedział podsumowując dzisiejszą konwencję szef KPRM, Michał Dworczyk.

Dzisiejsza konwencja Zjednoczonej Prawicy w Szeligach pod Warszawą odbyła się pod hasłem "Polska sercem Europy". 

Polska była, jest i będzie w Europie. Politycy PiS zawsze to podkreślali i podkreślamy to nadal. Natomiast jedno jest bardzo istotne - chcemy w tej Europie być traktowani podmiotowo, dlatego że chcemy też podmiotowo traktować naszych partnerów. Myślę, że byliśmy dużo częściej poklepywani po plecach i chwaleni, natomiast na pewno naszych narodowych celów nie osiągnęliśmy, tak jak to się dzieje teraz

- podkreślił w TVN24 minister Michał Dworczyk.

[polecam:http://niezalezna.pl/250427-premier-mateusz-morawiecki-na-konwencji-pis-jestesmy-bijacym-sercem-europy]

Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że konwencja "z jednej strony to było podsumowanie trzech lat, z drugiej strony zapowiedź ciężkiej pracy na najbliższy rok".

To będzie trudny rok politycznie - dlatego, że są wybory do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu. Z trzeciej strony też pewne pokazanie kierunków naszych działań, które są odpowiedzią na europejskie aspiracje Polaków

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl