​Pięć ciężarówek, dwa helikoptery – tak Janukowycz ukrywał majątek. OBEJRZYJ VIDEO

‏@MichaelShchur/ Twitter

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

Telewizja ukraińska „5 kanał” opublikowała nagranie z kamer, zainstalowanych w rezydencji Wiktora Janukowycza pod Kijowem, na którym widać jak odbywała się ewakuacja byłego prezydenta Ukrainy. Odjeżdżające ciężarówki oraz luksusowe samochody, a także pokazano jak cenne przedmioty są ładowane do helikoptera.

Wnosić rzeczy do helikoptera pomaga grupa osób. Na taśmie widać minimum pięć ciężarówek, dwa helikoptery oraz kilka samochodów terenowych.

Obejrzyj nagranie
http://vod.gazetapolska.pl/node/6329

Dokładne miejsce, gdzie obecnie przebywa Janukowycz nie jest znane. W nocy z soboty na niedzielę służba celna Ukrainy poinformowała, że jego lot z lotniska w Doniecku nie dostał pozwolenia na start z powodu braku niezbędnych dokumentów. Celnicy sprecyzowali, że na innych przejściach granicznych się nie pojawił. Tymczasem mnożą się doniesienia o byłych bliskich współpracownikach Janukowycza, którzy uciekli do Rosji.

Jak pisał portal niezalezna.pl wcześniej, w sobotę ochrona wpuściła ludzi na terytorium Meżyhiria, prywatnej rezydencji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, która była dotychczas jednym z najlepiej strzeżonych obiektów w kraju. W budce strażniczej na terenie rezydencji znaleziono liczne zdjęcia m.in. Tatiany Czornowił. Znana dziennikarka i aktywistka Majdanu została brutalnie pobita w wigilijny wieczór. Dokumenty są dowodem, że była inwigilowana przez ochroniarzy prezydenta Ukrainy.

W sobotę pojawiła się propozycja, aby założyć w Meżyhiria muzeum korupcji czy stworzyć na tym terenie kolonie dla dzieci lub szpital.
 

Kupujcie elektroniczną prenumeratę „Codziennej” „Nowego Państwa” i „Gazety Polskiej”! Pozwoli to nam uniknąć restrykcji ze strony kolporterów.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl