niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Nauczycielka źle powiedziała o rządzie Tuska? Poseł Platformy doniósł na nią do kuratorium!

Dodano: 07.02.2014 [14:33]
Nauczycielka źle powiedziała o rządzie Tuska? Poseł Platformy doniósł na nią do kuratorium! - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Poseł Platformy Obywatelskiej Roman Kaczor złożył donos do kuratora oświaty na nauczycielkę historii, która podczas lekcji oceniała premiera i rząd. Tłumaczył, że pdegagog przedstawiała poglądy polityczne oraz komentowała zachowania polityków. Wprawdzie uczniom to nie przeszkadza, a kuratorium nie widzi w nauczaniu żadnych uchybień, ale przecież władza wie lepiej co jej służy.
 
Poseł Roman Kaczor w donosie podkreśla, że rodzice zaniepokojeni (zapewne anonimowi) skarżą się na nauczycielkę historii Dorotę Semeniuk-Kwaśnicką. Według polityka to oni prosili go, by interweniował w tej sprawie. Jak pisze w liście do kuratora, „przedstawiona przez niego sytuacja trwa już od kilku lat i jest męcząca dla młodzieży”.
 
Ale na nieszczęście dla posła, głos zabrali zainteresowani, czyli uczniowie Doroty Kwaśnickiej. Wprawdzie potwierdzili, że nauczycielka w trakcie lekcji mówi o polityce, ale nie widzą... w tym nic złego.
- Zawsze tak robiła. Mówi to, co myśli. A rządy komentuje niezależnie od tego, jaka partia jest u władzy – mówi „Gazecie Wrocławskiej” jeden z uczniów.
 
Po liście posła błyskawicznie zareagowało kuratorium, wszczynając kontrolę. Pod lupę zostały wzięte wszystkie programy nauczania historii w tym liceum. I to z trzech lat. Protokół nie jest jeszcze znany. Według reporterów "Gazety Wrocławskiej" nie stwierdzono żadnych wykroczeń. Nauczycielka stosowała się do podstawy programowej i nie można jej niczego zarzucić.
 
Dyrektorka liceum ogólnokształcącego Małgorzata Peremicka czeka na wyniki kontroli, a później odpowie na list posła Kaczora. Może w tym jednym przypadku pani dyrektor powinna zrezygnować z języka parlamentarnego?

- Chcę mieć przed sobą ocenę mojej pracy przez kuratorium, wtedy będziemy mogli porozmawiać – powiedziała z kolei wrocławskiej gazecie Dorota Semeniuk-Kwaśnicka.
 
A teraz ciekawostka. Poseł Kaczor w placówce, na którą teraz doniósł, chciał kiedyś zorganizować spotkanie ze Stefanem Niesiołowskim. Trzy lata temu, przed wyborami parlamentarnymi. Pomysł spalił na panewce, bo większość nauczycieli (w tym Dorota Semeniuk-Kwaśnicka) uważała, że byłoby to uznane za agitację wyborczą. Teraz pan poseł zrewanżował się?!
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

http://naszeblogi.pl/43719-polska-wlasnie

Sprawdźcie sobie! Jest nawet na Wikipedii

Szkoła wolna od polityki.
Nauczyciele powinni tylko nakreślić zagadnienia,a nie oceniać.Nie żebym popierał politykę rządu,ale jakby ta nauczycielka przekazbywała uczniom,że L.Kaczyński był najgorszym prezydentem,to powiedzieli byście że to skandaliczne zachowanie i że powinna przestać uczyć.

to już najzwyklejszy reżim.Donosy w szkołach na nauczycieli przez uczniów,naucycieli na uczniów,przez rodziców na nauczycieli itd. i w końcu skończy się to tak jak w Związku Sowieckim,że synuś mały komsomolec doniosł na ojca, co potem stanowiło regułę i szczyt patriotyzmu sowieckiego,że żle się wyrażał o batiuszce-kanalii Stalinie i ojciec wylądował w łagrze.W tej chwili u nas to prawdopodobnie początki edukacji postsowieckiej.Najwyższy czas,żeby się z tego bagna postkomuny,która u nas ma się coraz lepiej, wyrwać.

Kaczor jest czlonkiem mafii volksdeutschow I jako taki musi donoscic na wszstkich I na wszystko. Taka jest cala racja bytu kazdego volksdeutscha I tak bylo zawsze od czaso Genralnej Guberni po stalinizm I judeosatanizm.Brawo mlodziez, uratowaliscie honor wroclawskiej mlodziezy po ostatnim epizodzie Prof.Legutko z moldziezowka judeostatanistow.Szacunek dla Pani nauczycielki z historii.

w jakim kraju my zyjemy to czasy stalinizmu tuskoland do wiezienia to juz nie sa zarty bydlo tuskowe chce z narodu zrobic niewolnikow

miała dużo szczęścia że ja bezpieka nie porwała albo samobójstwa nie POpełniła

Oni nas naprawdę nienawidzą,chcą abyśmy się ich bali i PO-dlizywali (tak jak oni musieli) Oni się wstydzą - ale nie tego że się ześwinili (współpracując z komuną) - tylko tego że zaczynają przegrywać, im podlizywanie, przestaje się kalkulować.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl