niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/12/2014
Paweł Krajewski

W Kijowie trwa walka - nasza relacja NA ŻYWO z Ukrainy!

Dodano: 22.01.2014 [11:45]
W Kijowie trwa walka - nasza relacja NA ŻYWO z Ukrainy! - niezalezna.pl
foto: espreso.tv
Od rana na kijowskim Majdanie wrze. Berkut użył siły, padły strzały. Teraz milicja rozbiera barykady wzniesione przez demonstrantów. Ukraińscy dziennikarze mówią już o pięciu zabitych. Oddziały specjalne milicji Berkut po raz kolejny ruszyły w środę w południe na uczestników protestów antyrządowych w Kijowie, którzy w miejscu zniszczonej wcześniej barykady zbudowali nową zaporę z wypełnionych lodem i śniegiem worków.

22:40
Pod stadionem Dynama Kijów cały czas trwają uliczne walki. Demonstranci utworzyli barykadę z płonących opon. Protestujący  rzucają koktajle mołotowa, a policja odpowiada strzałami i granatami hukowymi. 



22:20
Jurij Werbycki był torturowany, a potem zabity. Ciało uczestnika protestów antyrządowych odnaleziono niedaleko stolicy Ukrainy. W internecie opublikowano jego zdjęcie. 



22.00
Premier Ukrainy Mykoła Azarow oznajmił w środę, że władze "są otwarte na konstruktywny dialog" w sprawie zakończenia konfrontacji w Kijowie, ale nie akceptują "języka ultimatum" ze strony opozycji. Przywódcy opozycji powinni odrzucić "język ultimatum" - dodał. Według niego opozycja w swych żądaniach powinna uwzględniać swą wagę polityczną i wpływ w społeczeństwie.
"Chciałoby się, by liderzy opozycji, zwłaszcza pan Kliczko, zrezygnowali z języka ultimatum. Wiemy, jaka jest realna socjologia, stopień poparcia dla wszystkich liderów opozycji. Z tego względu potrzebna jest większa skromność w stawianiu ultimatum" - oznajmił Azarow w Szwajcarii w wypowiedzi dla BBC. 

21.30
Ukraińscy blogerzy publikują dowód, że Berkut używa koktajli Mołotowa przeciwko protestującym. 


20.00
Ciało zakatowanego na śmierć aktywisty protestów antyrządowych na Majdanie Niepodległości w Kijowie odnaleziono w pobliżu wsi w okolicach stolicy Ukrainy. Jest to 51-letni Jurij Werbycki, porwany wcześniej przez nieznanych sprawców z jednego ze szpitali.
Werbyckiego zidentyfikowali członkowie jego rodziny.
Znany działacz społeczny Ihor Łucenko, który został porwany z tego samego szpitala wraz z Werbyckim, lecz odzyskał wolność, poinformował wcześniej, że Werbyckiego wywieziono poza Kijów wraz z nim.

19.15
Deputowani opozycji do ukraińskiego parlamentu powołali Radę Narodową Ukrainy. W oświadczeniu rady opublikowanym na stronie opozycyjnej partii Batkiwszczyna oświadczyli, że „tylko władza narodu może powstrzymać rozlew krwi”.
„Nie żądamy już niczego, ponieważ w ciągu dwóch miesięcy protestów władze nie usłyszały ani jednego z naszych żądań. Tylko nowa władza narodu może powstrzymać rozlew krwi i ustrzec Ukrainę od nieuchronnego rozpadu” - czytamy w oświadczeniu.
Opozycyjni deputowani ustalili, że przedstawiciele opozycji w radach obwodów (województw) mają tworzyć terenowe Rady Narodowe. Celem tych działań jest przygotowanie do ogólnokrajowego głosowania, którego celem ma być doprowadzenie do wotum nieufności dla prezydenta Wiktora Janukowycza i odsunięcie go od władzy w sposób konstytucyjny.

Opozycyjna gazeta internetowa „Ukrainska Prawda” pisze, że Radę Narodową powołano „w miejsce Rady Najwyższej”, czyli parlamentu. Powołanie Rady ma być teraz potwierdzone przez obywateli Ukrainy w drodze zbierania podpisów.

19.00
- Rozlew krwi musi się skończyć w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie, jutro ruszymy naprzód. Niech wtedy strzelają... - oświadczył jeden z liderów ukraińskiej opozycji Arsenij Jaceniuk.

18.40
- Zostanę na Euromajdanie razem z Wami! Musimy wykorzystać wszelkie możliwe środki, aby nikt już nie ucierpiał. Oni chcą zniszczyć Euromajdan jeszcze dzisiaj. Nie możemy im na to pozwolić - mówił do zebranych w centrum Kijowa lider opozycyjnej partii Udar. Kliczko zwrócił się też bezpośrednio do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza: "Wiem, że oglądasz nasze przemówienia i możesz rozwiazać tę sytuację bez rozlewu krwi. Posłuchaj ludzi, w przeciwnym razie, to oni pomogą Ci usłyszeć"

18.30
Jak informuje serwis buzzfeed.com, przedstawiciele Światowego Forum Ekonomicznego w Dawos wycofali zaproszenie na udział w szczycie ukraińskiego premiera Mykoły Azarowa. Premierowi ukrainy zakazano udziału forum. Jest to reakcja na docierające z Ukrainy informacje o śmierci protestujących.

18.15
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wezwała w środę funkcjonariuszy milicji, by "nie brali na swoje sumienie" krwi rodaków i "przechodzili na stronę kraju". Apel opublikowano na stronie internetowej partii Tymoszenko - opozycyjnej Batkiwszczyny.
"Ani praca, ani pensja, ani pagony nie są warte śmierci waszej duszy" - oznajmiła była premier, która przebywa w kolonii karnej w Charkowie.

18.05
Lekarze Euromajdanu informują o pięciu ofiarach śmiertelnych w Kijowie, które zmarły w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie trwających od godzin porannych walk między milicyjnymi oddziałami specjalnymi Berkut a przeciwnikami rządu. Informację podała gazeta internetowa „Ukrainska Prawda”.
- Zabitych jest na razie pięć osób. Od godziny 0 w środę rannych zostało 300 osób – oświadczył cytowany przez gazetę Ołeh Musij ze służby medycznej Sztabu Sprzeciwu Narodowego na Majdanie Niepodległości.
Z relacji lekarza wynika, że ciała czterech zmarłych osób nosiły ślady ran postrzałowych klatki piersiowej, szyi i głowy. Wcześniej Prokuratura Generalna Ukrainy oficjalnie potwierdziła jedynie dwa przypadki śmierci od broni palnej.

(fot. twitter.com/BSpringnote)

Takimi pociskami milicja i Berkut pacyfikują Majdan:
(fot. twitter.com/BSpringnote)


16:50
Przywódcy ukraińskiej opozycji po trwających ponad trzy godziny rozmowach z prezydentem Wiktorem Janukowyczem opuścili w środę wieczorem jego administrację, nie udzielając żadnych komentarzy prasie. Witalij Kliczko, lider partii UDAR, oświadczył, że o wynikach negocjacji poinformuje na zaplanowanym na godz. 17 czasu polskiego wiecu na Majdanie Niepodległości w Kijowie.
Administracja Janukowycza podała jedynie, że spotkanie "było pierwszym etapem rozmów między liderami opozycyjnych klubów parlamentarnych i prezydentem".

15:30
Ukraińska telewizja espreso.tv podaje, że żołnierze Wojsk Wewnętrznych Ukrainy zaczęli składać podania o zwolnienie.
Tymczasem Rząd premiera Ukrainy Mykoły Azarowa rozszerzył w środę listę środków, które mogą być wykorzystywane przez milicję do „powstrzymania masowych zamieszek i grupowego naruszenia porządku publicznego”. Rząd zezwolił milicji na używanie w takich sytuacjach: ręcznych granatów dymnych, granatów gazowych i świetlnych oraz granatów świetlno-hukowych, których dotychczas nie było na listach dozwolonych środków. Korzystanie z niektórych z nich było dotychczas dopuszczalne wyłącznie podczas operacji specjalnych. Rada Ministrów zmieniła także zasady użycia przeciwko demonstrantom armatek wodnych. Do dziś nie można było ich używać przy temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza. Ograniczenie to anulowano.
(fot. twitter.com/EvgenyFeldman)

14:45
Z relacji naszych reporterów wynika, że potwierdzono już 4 ofiary śmiertelne wśród osób demonstrujących w Kijowie. Pojawiaja się również informacje o tym, żę milicja zniszczyła namiot sanitariuszy. Protestujący umacniają barykady, rozłupują lód i wrzucają go do worków. Wokół Majdanu widać kłęby dymu wydobywające się z płonących opon.
(fot. twitter.com/NewsBreaker)


14:10
Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał przez telefon z szefem ukraińskiej dyplomacji Leonidem Kożarą o zaostrzeniu sytuacji w Kijowie. Powiedział zdaniem Polski „najlepszą gwarancją niepodległości i przyszłego dobrobytu Ukrainy” jest umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską, od podpisania której Kijów odstąpił w zeszłym roku.

14:00
Demonstranci palą opony i rzucają koktajlami Mołotowa i kamieniami w milicję.



13:40
Rosyjska reporterka Violetta została raniona w głowę.


(fot. twitter.com/VitaliiSediuk)

13:30
Takimi pociskami milicja strzela do demonstrantów.



13:10
W sztabie generalnym demonstrantów, które znajduje się w tym samym budynku co centrum prasowe napięcie rośnie. Oczekiwany jest szturm Berkutu. Rozdawane są maski gazowe.


(fot. twitter.com/BMaslankiewicz)

12:55
Opancerzony pojazd wspiera oddziały Berkutu. Kordon milicyjny na Hruszewskiego wciąż jest atakowany przez demonstrantów. Palą oni opony samochodowe, rzucają w milicjantów kamieniami i koktajlami Mołotowa, oraz wykrzykują "Precz z bandytą!". Hasło to wymierzone jest w prezydenta Wiktora Janukowycza. 



12:40
Jednostki milicji utworzyły zwarty kordon i czekają.



12:20
Zdecydowanie potępiam użycie przemocy. Przemoc nie może być odpowiedzią na kryzys polityczny. Wszystkie strony konfliktu muszą podjąć rzeczywisty dialog, okazać umiar i zapobiec dalszej eskalacji przemocy - powiedział szef NATO Anders Fogh Rasmussen.

12:15
Korespondent Gazety Polskiej Codziennie Dawid Wildstein informuje z Kijowa, że wiceszef ochrony Majdanu przekazał, że na budynkach okalających plac są snajperzy.

12:09
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz polecił przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w sprawie śmierci uczestników antyrządowych protestów w Kijowie - poinformowała w środę administracja prezydencka.

12:00
Berkut szykuje się do natarcia.



11:50
Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, wezwała kraje zachodnie do niezaostrzania sytuacji na Ukrainie przez ingerencję w jej sprawy wewnętrzne, a opozycję ukraińską - do dialogu z władzami.

11:47
PiS wezwało w środę polityków polskich i europejskich do potępienia wszelkiego użycia siły wobec ukraińskich demonstrantów. Chce także sankcji wobec osób odpowiedzialnych za krwawą konfrontację oraz "dużego programu pomocowego" dla Ukraińców.

11:45
Milicjanci z oddziałów specjalnych Berkut ruszyli biegiem w kierunku protestujących na ulicy Hruszewskiego w Kijowie i wyparli ich w okolice ulicy Chreszczatyk, która prowadzi do głównego placu stolicy Ukrainy, Majdanu Niepodległości.



Ludzie, którzy rzucali w milicję kamieniami i koktajlami Mołotowa, wycofali się za barykadę na dojeździe do Majdanu, lecz obecnie powoli wracają przed oddziały atakującego Berkuta.
Na miejscu cały czas słychać strzały i eksplozje, oraz syreny karetek pogotowia

11:30
Oddziały specjalne milicji Berkut po raz kolejny ruszyły na uczestników protestów antyrządowych w Kijowie, którzy w miejscu zniszczonej wcześniej barykady zbudowali nową zaporę z wypełnionych lodem i śniegiem worków.
 
Milicjanci wyparli demonstrantów używając granatów hukowych, po czym zaczęli rozbierać konstrukcję. Ludzie rzucają w nich kamieniami i innymi twardymi przedmiotami.
 


11:00
Ukraińska opozycja oświadczyła, że za śmierć uczestnika protestów przeciwko władzom, zabitego w Kijowie, odpowiada osobiście prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i szef MSW Witalij Zacharczenko.
 
- Zabijanie pokojowych demonstrantów jest następstwem bezkarności wykonawców przestępstw i winnych eskalacji terroru. Cztery postrzały w głowę i szyję (...) to nie samoobrona, lecz umyślne zabójstwo pokojowego demonstranta. Bezpośrednią odpowiedzialność za ten akt terroru wobec obywateli ponosi osobiście minister spraw wewnętrznych, krwawy zabójca Zacharczenko – czytamy w oświadczeniu partii opozycyjnych.
 
10:40
Ambasada USA na Ukrainie oświadczyła, że osoby odpowiedzialne za użycie siły wobec uczestników protestów w Kijowie zostaną pozbawione amerykańskich wiz, co w ocenie mediów oznacza wprowadzenie sankcji personalnych wobec niektórych ukraińskich urzędników.
 
10:30 Lekarz opiekujący się antyrządowymi demonstrantami w Kijowie poinformował o trzeciej ofierze śmiertelnej toczących się w ukraińskiej stolicy walk z milicją - podała agencja Associated Press
 
10:00
Bojowy pojazd opancerzony podjechał siedzibę rządu w Kijowie, która znajduje się przy ulicy Hruszewskiego, gdzie rano z nową siłą wybuchły starcia między milicją a przeciwnikami władz.
 
9:00
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała zakaz wjazdu na terytorium kraju dla Zbigniewa Bujaka, działacza polskiej opozycji demokratycznej w czasach komunistycznych - poinformował rzecznik SBU Wołodymyr Tocki.
 
Polakowi zarzuca się udział w protestach przeciwników władz.


(fot. twitter.com/ChristopherJM)

Jak podają miejscowe media powołując się na źródła medyczne podaje, że od nie żyją cztery osoby. Jedną zepchnięto z kilkunastometrowej kolumnady,trzy najprawdopodobniej zginęły od strzałów snajpera.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z KIJOWA!
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Czy Jurij Werbycki to jedna z 5 ofiar?
Czy to może szósta ofiara reżimu?

http://obroncakrzyza.wordpress.com/2014/01/23/mordercy-z-rezimu-janukowycza-i-azarowa-zamordowali-5-osob-a-co-na-to-tusk-i-komorowski/

Niestety, ofiar jest więcej niż oficjalnie się podaje.Są setki rannych. W szpitalach wszyscy ukrywają tożsamość ofiar i przyczyny obrażeń, aby ofiar nie aresztował Berkut.Tusk jest zaniepokojony i tonuje sankcje a Komorowski będzie dbał o długoletnie relacje.

Ukraińców, tak jak i inni Polacy... Potem nadeszły czasy czczenia zbrodniarzy -sadystów z UPA i OUN, i relatywizowania ofiary z Polaków, więc teraz na to patrze chłodno - mają czego chcieli. Pozwolili by Putin wstawił im p_rezydenta!
To zupełnie podobnie jak w IIIRP z tym Komo_ruskim...
Tak wiem, potrzebny jest Polsce bufor w postaci Ukrainy przynależnej do UE, bufor przeciw ZSRR, tj Rosji Putany, ale już im nie wierzę. To dzicz...

Chciałbyś, aby ich wymordowali Berkutowcy? A nam wstawili pierwszego prezydenta IIIRP niejakiego Jaruzela (jednym sfałszowanym głosem). Zrozum ,że Ukraina jest jeszcze w gęstym lesie w stosunku do naszej sytuacji.

http://www.youtube.com/watch?v=wEKviJYIlJ4

Polacy byliby zdolni do takich poświęceń aby rząd ryżego zmusić do odejścia.

To co dzieje się na Ukrainie powinno wszystkich Polaków zastanowić, bo nie wiadomo co z tego wyniknie .
Putin poczuł krew, a w Polsce też nie brak mu sojuszników.
Co możemy zaoferować Ukraińcom w ich trudnej sytuacji?
Na pewno pomodlić się, bo armii to my już nie mamy a dzięki ryżym sługusom, mamy coraz mniej wszystkiego.
Rozkładają nas na łopatki a my cieszymy się ze jest prąd i ciepła woda...
Ciekawe jak długo....

ot ci ciekawostka,we wloszech co jakis czas sa zamieszki w grecji ,hiszpanii,a jakos sie o tym nie mowi nie pisze,no i co w zwiazku z tym ze tam niby taka wojna? zrobmy marsz typu wolna ukraina,dajmy im miejsca pracy,jesc i w ogole,oj straszne wrecz przerazajace no,a moze by tak o nowych ustawach poczytac co nasi przywodcy wprowadzili w nowym roku,pozdrawiam

Spokojnie, gorące głowy. Przyglądajcie się zamieszkom i myślcie. Kiedy z pomocą George'a władzę przejmie Sorosa Witalij Kliczko i ultranacjonalistyczna Swoboda, banderowcy oficjalnie ogłoszą przyłączenie do ukraińskiej macierzy Podlasia, chełmszczyzny, zamojszczyzny, ziemi przemyskiej i sanockiej, a także Beskidów po Muszynę. Nie kryją się z tym ukraińscy politycy z tzw. "Zachodniej Ukrainy" (czyli polskiej Małopolski Wschodniej), a po cichu (bo inaczej im nie wypada) popiera wielu polskich Ukraińców. Wtedy przypomnijcie sobie, kogo popieraliście. Gdyby w czasie II wojny światowej Polacy na Wołyniu, Podolu i w ziemi lwowskiej dobrze rozpoznali sytuację i potrafili wyczuć nacjonalistyczną nienawiść swoich sąsiadów, uniknęlibyśmy przynajmniej części z ponad 200 tysięcy polskich, niewinnych ofiar OUN-UPA. Dziś ludzie w Polsce bezkrytycznie popierają jedną ze stron konfliktu, nie próbując odpowiedzieć na pytanie, kogo wspierają. Uczmy się rozumieć Ukraińców choćby z szacunku dla polskich ofiar ukraińskiego integralnego nacjonalizmu, oficjalnie propagowanego dziś na Ukrainie. Zanim poprzesz kogoś, spróbuj zrozumieć, jak on myśli. To zwiększy twoją szansę na przeżycie.

Na Ukrainie na szczycie władz byli już ludzie dzisiejszej opozycji - prezydentem był Wiktor Juszczenko, a premierem i to 2 razy Julia Tymoszenko (od dwóch lat w więzieniu).
Jedyną rzeczą która mogła się nam Polakom nie podobac było to, że Stepan Bandera został wówczas ogłoszony (przez Juszczenkę) bohaterem Ukrainy. Natomiast żadnego zagrożenia dla Polski południowo-wschodniej nie było. Ani razu nie padła propozycja np. marszu na Przemyśl (podałem taki przykład, ponieważ Przemyśl jest kilka kilometrów od granicy).
TAK WIĘC PROSZĘ NIE STRASZYC TYM, ŻE JAK WŁADZĘ PRZEJMIE OBECNA OPOZYCJA TO DOJDZIE DO WALK W POLSCE POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ.
Prawda jest taka, że w Europie jest wiele tego typu problemów - roszczeń terytorialnych. Np. na Węgrzech partia Jobbik kwestionuje Traktat z Trianon, według którego Węgry zostały okrojone i miasta takie jak Arad, Oradea, Timisoara należą do Rumunii. Jobbik jest koalicjantem rządzącej na Węgrzech partii Fidesz. I co? Są ataki Węgier na Arad? Są ataki na Timisoarę? NIE MA, powiem więcej, NIE MA NAWET TAKIEGO ZAGROŻENIA. Dodam, że w Rumunii mniejszosc węgierska jest bardzo liczna, a w Polsce mniejszosc ukraińska jest bardzo nieliczna. Tymbardziej więc nie ma się czego obawiac.

Dla Rosji ważny jest Krym, zachodnia Ukraina to tylko kłopot, Lwów, Kijów - same problemy. Ukraina wschodnia to etniczni Rosjanie, z Krymu Tatarzy zostali wysiedleni przez Stalina, a sami Tatarzy to dzicz mongolska potomków Dżingis - Chana. A więc historycznie o Krym może się upomnieć putinowska Rosja, którą zresztą obecni rosyjscy mieszkańcy Krymu stanowiący tam zdecydowaną większość, popierają. Od początku demonstracji na tzw. "majdanie", moim zdaniem maczali ręce i to po "same łokcie" putinowscy prowokatorzy. Mistrz Kliczko popiera przemiany, ale dobrze zna metody rosyjskie i ostrzega przed prowokacjami - pytanie kto za tym stoi- oczywiście putinowska Rosja. W rezultacie podział Ukrainy i triumf Putina.

Jestem pełen podziwu i szacunku dla narodu ukraińskiego. Przypomina mi się atmosfera w Polsce po wydarzeniach marcowych w Bydgoszczy. Wówczas również nasz naród czekał tylko na sygnał. Niestety, ten, który miał go dać, zamotał sprawę tak, że szkoda gadać. Nie wiedzieliśmy, że jest podłym zakłamanym zdrajcą. Teraz już wiemy, tylko nic z tego nie wynika. Mam nadzieję, że do czasu, bo "Nasz naród jak lawa, / Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; / Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, / Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi."

To zawołanie banderowców. Albo jesteś niedouczonym Polakiem, albo ukraińskim nacjonalistą. Zastanów się, co piszesz.

rozwiazano sluzbe czynna w wojsku,bo wlasnie w takich okolicznosciach armia stanelaby za narodem i taki janukowicz musialby uciekac z kraju,armia z czynna sluzba to zagrozenie dla rzadzacych.

Nie da się wygrać z ruskimi serwerami. PIS gdyby naprawdę byli opozycją zaraz po uchwaleniu ustawy o zbrojnej pomocy zza bliskiej granicy powinni bić na alarm, zerwać sejm, porzucić mandaty poselskie i powołać na wzór opozycji na Ukrainie alternatywny Parlament Narodowy. A potem Narodową Prokuraturę i Sądownictwo, Narodowe Ochotnicze Siły Zbrojne itd. Inaczej Polska nigdy nie wyzwoli się spod okupacji.
Po prostu na Ukrainie mają taki sam system mafijo-kremlowski jak i u nas. Tyle że tam smród większy bo bliżej Moskwy i maja olbrzymia mniejszość rosyjską chyba nawet 35% na której sowiety mogą budować swoją agenturę i wpływy.
Niech żyje wolna Ukraina , przegonić kacapów za Ural - czyli tam skąd przyszli!!! Europa powinna ratować Ukraińców spod panowania dzikusów z Azji. Gdybyśmy mieli armię to powinna już stać na granicy gotowa do akcji. Już raz wyzwoliliśmy Kijów w 1920, mamy praktykę tyle że niestety nie mamy armii

kiepski pomysł. Mamy więcej narzędzi, choć ogół nie zdaje sobie z tego sprawy. Bardziej realna jest opcja węgierska a i czas działa na naszą korzyść. Ukraina jest naprawdę daleko od Europy. Nam wystarczą demokratyczne mechanizmy-Ukraińcy walczą o to co my już posiadamy, a to nie to samo.

Obaj robią za premierów dzięki ruskim serwerom i wsparciu FSB i BND. Jak powiedziałem to taki sam system mafijny rodem z Kremla mamy na Ukrainie i w Polsce. Polska pomimo posiadania największych złóż złota, węgla, gazu łupkowego, miedzi, złota, platyny i uranu przeliczeniu a mieszkańca jest najbiedniejszym krajem UE, mamy najgorsza sytuację mieszkaniową w całej i najniższe becikowe w całej UE!!!,mamy najniższe pensje pomimo ze najdłużej ludzie pracują, straciliśmy cały przemysł - Polska nic nie wytwarza !!! Zadłuzenie kraju grozi katastrofą gospodarczą. 8000 tysięcy dzieci głoduje . Prof. Kieżun zbadał polskie sprawy i orzekł że jesteśmy krajem kolonialnym niczym państwa Afryki !!! Eksportujemy jedynie jabłka ,grzyby, owoce leśne itp jak jakieś ludy pierwotne o kulturze zbierackiej. Gorzej być już po prostu nie może. Więc co ty człowieku tu wygadujesz? Myślę że takie bzdury wygadujesz służbowo za rubelki albo mieszkasz na Marsie

Zadziwiająca jest bierność zachodu. Gdzie są ci wszyscy hierarchowie europejskiej demokracji? Na co dzień mają gęby pełne frazesów o prawach człowieka, wolności i demokracji. Sytuacja na Ukrainie pokazuje najdobitniej, ile są warte dla zachodu tzw. europejskie wartości. Dobre kontakty z Rosją wymagają poświęceń i na pewno znaczą więcej niż jakaś tam Ukraina - kraj tak daleko o nas, o którym przecież nic nie wiemy.
swietlistedusze.pl

nie pomoże Komorowski. Nie pomoże troll kremlowski, a nawet morda azjatyckiego lorda. Janukowicz Czauseskowski skończy jak Popiel z dawnej Polski.

janukowycz, jaruzelski, komoruski kiedy wreszcie wyzdychacie ? Mordercy całych narodów :(

To będą ich dzieci a potem wnuki bo tak przecież jest od przeszło sześćdziesięciu lat.

Ukraina zwycięstwo wasze jest już przy was.Trzymajcie się Wolność i Zwycięstwo.

Działania sługi Putina - Janukowycza wobec ludności Ukrainy to cywilizacja buszu i dżungli!
TYLKO sankcje UE i USA zahamują MORDERCZE zapędy Putina i Janukowycza!!!

Serce pęka widząc, jak desperacko miliony walczą o godne warunki życia i PRACĘ. Dziś rano oczy same zapłakały.

poza granicami Kijowa specjalnie tam wywiezionych.
Janukowycz zwrócił się do wojska o pomoc, ci jednak odmówili, że są do pilnowania granic a nie walki z Narodem.
Na razie drobnymi krokami zbliża się stan wojenny Na Ukrainie, nie wiem, może tylko w Kijowie gdyż wprowadził Janukowisz szybko dzisiaj nową Ustawę 12, która mówi o zakazie zliżania się do budynków rządowych i licznym przemieszczaniu się samochodów, a także dozbrojeniu Berkutu w paralizatory granaty "Torch-C" CMU wzorem rosyjskich sił bezpieczeństwa, którzy używają go w celu rozproszenia tłumów.
Janukowycz przymierza się do wprowadzenia stanu wojennego tak boi się swojego Narodu, który też jest tak samo wewnąŧrz skłócony jak Polacy przez rządzących bandytów. U nich jest to samo.
Tu link do gazety co dzieje się na bieżąco na Ukrainie:

http://gordonua.com/news/maidan/V-centr-Kieva-styagivayut-specnaz-SBU-Alfa-6343.html

Po prawej stronie jest zakładka do prawie wszystkich transmisji video z Kijowa "Euromajdan" na żywo, wiele telewizji w 1 miejscu na bieżąco. Po lewej u góry "Nowosti".

kliczke wprwadzie opryskano gasnica, ktorego zdjecie od razu dostalo sie do m mediow w Polsce...ale
od kuli nie zginie...

Widać też , że koktajle mołotowa rzucają nie jacyś tam opozycjoniści, bo nie jednemu by ręka zadrżała rzucić czymś takim w swojego, nawet milicjanta. W czasie wojny powstańcy warszawscy czymś takim rzucali w niemieckie czołgi. Robią to doskonale wyszkoleni dywersanci z obcych państw. Z jakich, to powinno wykazać śledztwo. To nie są żarty. U naszego sąsiada ktoś próbuje wywołać wojnę domową. Wkrótce w Polsce mogą się pojawić miliony uciekinierów z Ukrainy. A przecież mamy swoje problemy. Chociażby to, że kolej stoi całkowicie

Liżąc dupę największym krajom, zdradziliśmy Ukrainę, Litwę (niedawno powiedziała to otwartym tekstem Prezydent Litwy), Gruzję, Łotwę i Estonię. Pierwsza wizyta na wschodzie rządów Tuska nie była już tradycyjnie w Kijowie, ale w Moskwie. Za to Rosja zniosła embargo na mięso dla Polski. Teraz w Ukrainie wszystkie większe firmy ukraińskie zostały siłą przejęte bandyckimi metodami przez służby specjalne Jankowycza i Ptina, a Gruzini jako niedaleka zagranica pokornie wrócili na łono matki Rosji.

Oglądam relacje z TV Republika i zastanawia mnie ten chaos i naiwność, oraz brak zorganizowania.
Strach rannych przed pójściem do szpitala (tam już czekają Berkutowcy),15-lat za demonstracje i ulotki,giną już ludzie, snajperzy gotowi a demonstranci jeszcze bawią się w ciuciubabkę.
Satrapa nie odda władzy a dla Jewropy najważniejszy gaz i ropa, oraz rynek Cara Władymira i jego marionetkek w Kijowie.
Wystarczy minimum strategii partyzantki miejskiej, dla ludzi znających świetnie miasto.
Kilka pułapek wokół budynków i zmasowany atak a później łamać kanaliom ręce i kręgosłupy i wybijać oczy, zanim Janukowycz da im kałasznikowy, co i tak się wkrótce stanie.
Bo będzie tak jak w Rumunii i reszcie postkomuny...

Najpierw Ukraina a potem Polska,co za problem ubrać w mundury Berkutu sowieckich żołdaków,giną ludzie
a zachód jest ,,zaniepokojony"

Żadnego ułaskawienia od Ukraińców nie otrzyma.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl