niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22/09/2014
Grzegorz Broński

W Kijowie trwa walka - nasza relacja NA ŻYWO z Ukrainy!

Dodano: 22.01.2014 [12:45]
W Kijowie trwa walka - nasza relacja NA ŻYWO z Ukrainy! - niezalezna.pl
foto: espreso.tv
Od rana na kijowskim Majdanie wrze. Berkut użył siły, padły strzały. Teraz milicja rozbiera barykady wzniesione przez demonstrantów. Ukraińscy dziennikarze mówią już o pięciu zabitych. Oddziały specjalne milicji Berkut po raz kolejny ruszyły w środę w południe na uczestników protestów antyrządowych w Kijowie, którzy w miejscu zniszczonej wcześniej barykady zbudowali nową zaporę z wypełnionych lodem i śniegiem worków.

22:40
Pod stadionem Dynama Kijów cały czas trwają uliczne walki. Demonstranci utworzyli barykadę z płonących opon. Protestujący  rzucają koktajle mołotowa, a policja odpowiada strzałami i granatami hukowymi. 22:20
Jurij Werbycki był torturowany, a potem zabity. Ciało uczestnika protestów antyrządowych odnaleziono niedaleko stolicy Ukrainy. W internecie opublikowano jego zdjęcie. 22.00
Premier Ukrainy Mykoła Azarow oznajmił w środę, że władze "są otwarte na konstruktywny dialog" w sprawie zakończenia konfrontacji w Kijowie, ale nie akceptują "języka ultimatum" ze strony opozycji. Przywódcy opozycji powinni odrzucić "język ultimatum" - dodał. Według niego opozycja w swych żądaniach powinna uwzględniać swą wagę polityczną i wpływ w społeczeństwie.
"Chciałoby się, by liderzy opozycji, zwłaszcza pan Kliczko, zrezygnowali z języka ultimatum. Wiemy, jaka jest realna socjologia, stopień poparcia dla wszystkich liderów opozycji. Z tego względu potrzebna jest większa skromność w stawianiu ultimatum" - oznajmił Azarow w Szwajcarii w wypowiedzi dla BBC. 

21.30
Ukraińscy blogerzy publikują dowód, że Berkut używa koktajli Mołotowa przeciwko protestującym. 


20.00
Ciało zakatowanego na śmierć aktywisty protestów antyrządowych na Majdanie Niepodległości w Kijowie odnaleziono w pobliżu wsi w okolicach stolicy Ukrainy. Jest to 51-letni Jurij Werbycki, porwany wcześniej przez nieznanych sprawców z jednego ze szpitali.
Werbyckiego zidentyfikowali członkowie jego rodziny.
Znany działacz społeczny Ihor Łucenko, który został porwany z tego samego szpitala wraz z Werbyckim, lecz odzyskał wolność, poinformował wcześniej, że Werbyckiego wywieziono poza Kijów wraz z nim.

19.15
Deputowani opozycji do ukraińskiego parlamentu powołali Radę Narodową Ukrainy. W oświadczeniu rady opublikowanym na stronie opozycyjnej partii Batkiwszczyna oświadczyli, że „tylko władza narodu może powstrzymać rozlew krwi”.
„Nie żądamy już niczego, ponieważ w ciągu dwóch miesięcy protestów władze nie usłyszały ani jednego z naszych żądań. Tylko nowa władza narodu może powstrzymać rozlew krwi i ustrzec Ukrainę od nieuchronnego rozpadu” - czytamy w oświadczeniu.
Opozycyjni deputowani ustalili, że przedstawiciele opozycji w radach obwodów (województw) mają tworzyć terenowe Rady Narodowe. Celem tych działań jest przygotowanie do ogólnokrajowego głosowania, którego celem ma być doprowadzenie do wotum nieufności dla prezydenta Wiktora Janukowycza i odsunięcie go od władzy w sposób konstytucyjny.

Opozycyjna gazeta internetowa „Ukrainska Prawda” pisze, że Radę Narodową powołano „w miejsce Rady Najwyższej”, czyli parlamentu. Powołanie Rady ma być teraz potwierdzone przez obywateli Ukrainy w drodze zbierania podpisów.

19.00
- Rozlew krwi musi się skończyć w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie, jutro ruszymy naprzód. Niech wtedy strzelają... - oświadczył jeden z liderów ukraińskiej opozycji Arsenij Jaceniuk.

18.40
- Zostanę na Euromajdanie razem z Wami! Musimy wykorzystać wszelkie możliwe środki, aby nikt już nie ucierpiał. Oni chcą zniszczyć Euromajdan jeszcze dzisiaj. Nie możemy im na to pozwolić - mówił do zebranych w centrum Kijowa lider opozycyjnej partii Udar. Kliczko zwrócił się też bezpośrednio do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza: "Wiem, że oglądasz nasze przemówienia i możesz rozwiazać tę sytuację bez rozlewu krwi. Posłuchaj ludzi, w przeciwnym razie, to oni pomogą Ci usłyszeć"

18.30
Jak informuje serwis buzzfeed.com, przedstawiciele Światowego Forum Ekonomicznego w Dawos wycofali zaproszenie na udział w szczycie ukraińskiego premiera Mykoły Azarowa. Premierowi ukrainy zakazano udziału forum. Jest to reakcja na docierające z Ukrainy informacje o śmierci protestujących.

18.15
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wezwała w środę funkcjonariuszy milicji, by "nie brali na swoje sumienie" krwi rodaków i "przechodzili na stronę kraju". Apel opublikowano na stronie internetowej partii Tymoszenko - opozycyjnej Batkiwszczyny.
"Ani praca, ani pensja, ani pagony nie są warte śmierci waszej duszy" - oznajmiła była premier, która przebywa w kolonii karnej w Charkowie.

18.05
Lekarze Euromajdanu informują o pięciu ofiarach śmiertelnych w Kijowie, które zmarły w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie trwających od godzin porannych walk między milicyjnymi oddziałami specjalnymi Berkut a przeciwnikami rządu. Informację podała gazeta internetowa „Ukrainska Prawda”.
- Zabitych jest na razie pięć osób. Od godziny 0 w środę rannych zostało 300 osób – oświadczył cytowany przez gazetę Ołeh Musij ze służby medycznej Sztabu Sprzeciwu Narodowego na Majdanie Niepodległości.
Z relacji lekarza wynika, że ciała czterech zmarłych osób nosiły ślady ran postrzałowych klatki piersiowej, szyi i głowy. Wcześniej Prokuratura Generalna Ukrainy oficjalnie potwierdziła jedynie dwa przypadki śmierci od broni palnej.

(fot. twitter.com/BSpringnote)

Takimi pociskami milicja i Berkut pacyfikują Majdan:
(fot. twitter.com/BSpringnote)


16:50
Przywódcy ukraińskiej opozycji po trwających ponad trzy godziny rozmowach z prezydentem Wiktorem Janukowyczem opuścili w środę wieczorem jego administrację, nie udzielając żadnych komentarzy prasie. Witalij Kliczko, lider partii UDAR, oświadczył, że o wynikach negocjacji poinformuje na zaplanowanym na godz. 17 czasu polskiego wiecu na Majdanie Niepodległości w Kijowie.
Administracja Janukowycza podała jedynie, że spotkanie "było pierwszym etapem rozmów między liderami opozycyjnych klubów parlamentarnych i prezydentem".

15:30
Ukraińska telewizja espreso.tv podaje, że żołnierze Wojsk Wewnętrznych Ukrainy zaczęli składać podania o zwolnienie.
Tymczasem Rząd premiera Ukrainy Mykoły Azarowa rozszerzył w środę listę środków, które mogą być wykorzystywane przez milicję do „powstrzymania masowych zamieszek i grupowego naruszenia porządku publicznego”. Rząd zezwolił milicji na używanie w takich sytuacjach: ręcznych granatów dymnych, granatów gazowych i świetlnych oraz granatów świetlno-hukowych, których dotychczas nie było na listach dozwolonych środków. Korzystanie z niektórych z nich było dotychczas dopuszczalne wyłącznie podczas operacji specjalnych. Rada Ministrów zmieniła także zasady użycia przeciwko demonstrantom armatek wodnych. Do dziś nie można było ich używać przy temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza. Ograniczenie to anulowano.
(fot. twitter.com/EvgenyFeldman)

14:45
Z relacji naszych reporterów wynika, że potwierdzono już 4 ofiary śmiertelne wśród osób demonstrujących w Kijowie. Pojawiaja się również informacje o tym, żę milicja zniszczyła namiot sanitariuszy. Protestujący umacniają barykady, rozłupują lód i wrzucają go do worków. Wokół Majdanu widać kłęby dymu wydobywające się z płonących opon.
(fot. twitter.com/NewsBreaker)


14:10
Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał przez telefon z szefem ukraińskiej dyplomacji Leonidem Kożarą o zaostrzeniu sytuacji w Kijowie. Powiedział zdaniem Polski „najlepszą gwarancją niepodległości i przyszłego dobrobytu Ukrainy” jest umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską, od podpisania której Kijów odstąpił w zeszłym roku.

14:00
Demonstranci palą opony i rzucają koktajlami Mołotowa i kamieniami w milicję.13:40
Rosyjska reporterka Violetta została raniona w głowę.


(fot. twitter.com/VitaliiSediuk)

13:30
Takimi pociskami milicja strzela do demonstrantów.13:10
W sztabie generalnym demonstrantów, które znajduje się w tym samym budynku co centrum prasowe napięcie rośnie. Oczekiwany jest szturm Berkutu. Rozdawane są maski gazowe.


(fot. twitter.com/BMaslankiewicz)

12:55
Opancerzony pojazd wspiera oddziały Berkutu. Kordon milicyjny na Hruszewskiego wciąż jest atakowany przez demonstrantów. Palą oni opony samochodowe, rzucają w milicjantów kamieniami i koktajlami Mołotowa, oraz wykrzykują "Precz z bandytą!". Hasło to wymierzone jest w prezydenta Wiktora Janukowycza. 12:40
Jednostki milicji utworzyły zwarty kordon i czekają.12:20
Zdecydowanie potępiam użycie przemocy. Przemoc nie może być odpowiedzią na kryzys polityczny. Wszystkie strony konfliktu muszą podjąć rzeczywisty dialog, okazać umiar i zapobiec dalszej eskalacji przemocy - powiedział szef NATO Anders Fogh Rasmussen.

12:15
Korespondent Gazety Polskiej Codziennie Dawid Wildstein informuje z Kijowa, że wiceszef ochrony Majdanu przekazał, że na budynkach okalających plac są snajperzy.

12:09
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz polecił przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w sprawie śmierci uczestników antyrządowych protestów w Kijowie - poinformowała w środę administracja prezydencka.

12:00
Berkut szykuje się do natarcia.11:50
Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, wezwała kraje zachodnie do niezaostrzania sytuacji na Ukrainie przez ingerencję w jej sprawy wewnętrzne, a opozycję ukraińską - do dialogu z władzami.

11:47
PiS wezwało w środę polityków polskich i europejskich do potępienia wszelkiego użycia siły wobec ukraińskich demonstrantów. Chce także sankcji wobec osób odpowiedzialnych za krwawą konfrontację oraz "dużego programu pomocowego" dla Ukraińców.

11:45
Milicjanci z oddziałów specjalnych Berkut ruszyli biegiem w kierunku protestujących na ulicy Hruszewskiego w Kijowie i wyparli ich w okolice ulicy Chreszczatyk, która prowadzi do głównego placu stolicy Ukrainy, Majdanu Niepodległości.Ludzie, którzy rzucali w milicję kamieniami i koktajlami Mołotowa, wycofali się za barykadę na dojeździe do Majdanu, lecz obecnie powoli wracają przed oddziały atakującego Berkuta.
Na miejscu cały czas słychać strzały i eksplozje, oraz syreny karetek pogotowia

11:30
Oddziały specjalne milicji Berkut po raz kolejny ruszyły na uczestników protestów antyrządowych w Kijowie, którzy w miejscu zniszczonej wcześniej barykady zbudowali nową zaporę z wypełnionych lodem i śniegiem worków.
 
Milicjanci wyparli demonstrantów używając granatów hukowych, po czym zaczęli rozbierać konstrukcję. Ludzie rzucają w nich kamieniami i innymi twardymi przedmiotami.
 


11:00
Ukraińska opozycja oświadczyła, że za śmierć uczestnika protestów przeciwko władzom, zabitego w Kijowie, odpowiada osobiście prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i szef MSW Witalij Zacharczenko.
 
- Zabijanie pokojowych demonstrantów jest następstwem bezkarności wykonawców przestępstw i winnych eskalacji terroru. Cztery postrzały w głowę i szyję (...) to nie samoobrona, lecz umyślne zabójstwo pokojowego demonstranta. Bezpośrednią odpowiedzialność za ten akt terroru wobec obywateli ponosi osobiście minister spraw wewnętrznych, krwawy zabójca Zacharczenko – czytamy w oświadczeniu partii opozycyjnych.
 
10:40
Ambasada USA na Ukrainie oświadczyła, że osoby odpowiedzialne za użycie siły wobec uczestników protestów w Kijowie zostaną pozbawione amerykańskich wiz, co w ocenie mediów oznacza wprowadzenie sankcji personalnych wobec niektórych ukraińskich urzędników.
 
10:30 Lekarz opiekujący się antyrządowymi demonstrantami w Kijowie poinformował o trzeciej ofierze śmiertelnej toczących się w ukraińskiej stolicy walk z milicją - podała agencja Associated Press
 
10:00
Bojowy pojazd opancerzony podjechał siedzibę rządu w Kijowie, która znajduje się przy ulicy Hruszewskiego, gdzie rano z nową siłą wybuchły starcia między milicją a przeciwnikami władz.
 
9:00
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała zakaz wjazdu na terytorium kraju dla Zbigniewa Bujaka, działacza polskiej opozycji demokratycznej w czasach komunistycznych - poinformował rzecznik SBU Wołodymyr Tocki.
 
Polakowi zarzuca się udział w protestach przeciwników władz.


(fot. twitter.com/ChristopherJM)

Jak podają miejscowe media powołując się na źródła medyczne podaje, że od nie żyją cztery osoby. Jedną zepchnięto z kilkunastometrowej kolumnady,trzy najprawdopodobniej zginęły od strzałów snajpera.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z KIJOWA!
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

xurl.pl/transmisja_kijow tutaj możecie oglądać relację na żywo z Kijowa

... że każdy kto obserwuje sytuację na Ukrainie, rozwijającą się w sposób niezwykle dynamiczny i tragiczny zarazem, nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości - co do tego, iż mamy tu już do czynienia z wielkim przełomem! Tyle, że wydarzenia potoczyły się w wyjątkowo złym kierunku - tak dla samej Ukrainy, jak i dla racji stanu oraz geopolitycznego interesu Polski. Jednakowoż krwawa prowokacja "stronnictwa ruskiego" powiodła się, by oczywiście podporządkować Ukrainę putinowskiej - znowu imperialnej - Rosji! No chyba, że ukraińskiej opozycji uda się obalić pro-moskiewską władzę i doprowadzić do przedterminowych i w pełni uczciwych wyborów. Co wydaje się mało prawdopodobne, ale NIE NIEMOŻLIWE! Tym bardziej, że przecież to patriotycznie nastawiony suweren (ukraiński naród) ma tu rację i jest wyjątkowo zdesperowany, czego dowodzi o głodzie i na mrozie już od dwóch miesięcy, i co może udzielić się (w sensie pozytywnym) także zmęczonej tzw. milicji.
... No cóż, może to zabrzmi w dzisiejszych czasach - wyjątkowo patetycznie, ale prawdziwą wolność prawie zawsze krzyżami się mierzy, a nie "okrągłymi stołami".

ze 'wolna' Ukraina w junii - bedzie bardziej przyjazna od Rosji...skad ta pewnosc ?

...a
moze to Polacy zasypia swymi towarami ( ktorych na dobra sprawe nie maja juz tak wiele - dzieki junii ) Ukraine, moze to Polacy beda stawiac na Ukraine supermakiety, moze to Polacy beda prywatyzowac' przemysl ukrainski etc...wiec na czym niby ten geopolityczny interes Polski mialby polegac...no

chyba na tym, ze Rosja w koncu graniczylaby z Ukraina...tak,
jakby z koleii Polska nie graniczyla z Rosja .

sowiecki paputcziku, jak wylazłeś już z bolszewickiej ambasady to wędruj na wschód do swoich,
a sprawy Europy zostaw Europie. To bolszewia trzyma Ukrainę pazurami, bez Ukrainy Rosja to już nie imperium.
Czy Ukraińcy będą w Unii czy nie to inna sprawa.

Ukraińska opozycja utworzyła wreszcie Radę Narodową,która zastępuje Radę Najwyższą Parlamentu i ma doprowadzić do nowych wolnych wyborów oraz odsunięcia złodziejskiej bandy Janukowycza na drodze demokratycznej.Zdanie o krzyżach bardzo przwdziwe.

Czy Jurij Werbycki to jedna z 5 ofiar?
Czy to może szósta ofiara reżimu?

http://obroncakrzyza.wordpress.com/2014/01/23/mordercy-z-rezimu-janukowycza-i-azarowa-zamordowali-5-osob-a-co-na-to-tusk-i-komorowski/

Niestety, ofiar jest więcej niż oficjalnie się podaje.Są setki rannych. W szpitalach wszyscy ukrywają tożsamość ofiar i przyczyny obrażeń, aby ofiar nie aresztował Berkut.Tusk jest zaniepokojony i tonuje sankcje a Komorowski będzie dbał o długoletnie relacje.

Ukraińców, tak jak i inni Polacy... Potem nadeszły czasy czczenia zbrodniarzy -sadystów z UPA i OUN, i relatywizowania ofiary z Polaków, więc teraz na to patrze chłodno - mają czego chcieli. Pozwolili by Putin wstawił im p_rezydenta!
To zupełnie podobnie jak w IIIRP z tym Komo_ruskim...
Tak wiem, potrzebny jest Polsce bufor w postaci Ukrainy przynależnej do UE, bufor przeciw ZSRR, tj Rosji Putany, ale już im nie wierzę. To dzicz...

Chciałbyś, aby ich wymordowali Berkutowcy? A nam wstawili pierwszego prezydenta IIIRP niejakiego Jaruzela (jednym sfałszowanym głosem). Zrozum ,że Ukraina jest jeszcze w gęstym lesie w stosunku do naszej sytuacji.

http://www.youtube.com/watch?v=wEKviJYIlJ4

Łucenko wygłosił wezwanie na Majdanie do żołnierzy, oficerów,milicjantów aby przechodzili na stronę Majdanu. Dał im osobistą gwarancję,bezpieczeństwa.
Wielu tu produkujących swoje wpisy np. @bujno nie rozumie,że Ukraińcy mają prawo urządzić się jak zechcą. @bujno straszy nas tu banderowcami i Tiachybokiem. Dzisiaj wszystkie siły polityczne Ukrainy jednoczą się przeciw bandzie kryminalistów i mafiosów Janukowycza, przeciw pachołkom Kremla. Jak go obalą bedą ustanawiać nowe rządy.Swoboda ma prawo do udziału we władzy, jak każda inna partia. Straszenie nas Swobodą jest realizacją zasady "dziel i rządż". Ukraina musi najpierw przepędzić skorumpowanych komuchów, kryminalistów i mafiosów a przedewszystkim ruską agenturę.Potem bedzie się urządzać demokratycznie.
Rząd Tuska zachowuje haniebną bierność a ośrodek prezydencki pozoruje jakieś pseudodziałania.
Na Ukrainie giną ludzie katowani i mordowani a urzędasy w zarękawkach są zaledwie zaniepokojeni.
Powodzenie Ukrainy leży w naszym interesie. Relacja i dramatyczne komunikaty na bieżąco z espreso.tv
http://www.youtube.com/watch?v=jrZcAsPKK74#t=357713

Dodam, że osoba podpisująca się 'bujno' straszy Polaków banderowcami doskonale zdając sobie sprawę, że opozycja na Ukrainie składa się z trzech partii a nie tylko z partii Swoboda. Jest przeciez Udar Kliczki i Batkiwszczyna Jaceniuka. Swoboda wcale nie jest najsilniejsza.
W tym momencie, gdy na ulicach stolicy Ukrainy toczą się krwawe walki obywateli Ukrainy przeciwko Berkutowi chroniącemu kryminalistów Janukowycza, straszenie Polaków tym, że jak upadnie władza Janukowycza to na Ukrainie dojdzie do władzy antypolska partia Swoboda jest to RZECZ NIEGODZIWA.
Pozdrawiam Noktowizora.

Twierdzenie, że nie można Polaków straszyć OUN-UPA i jej kontynuatorką Swobodą jest niedorzeczne. 200 tysięcy Polaków zostało bestialsko zamordowanych we wschodniej Małopolsce przez Ukraińców, a nie Eskimosów. Nacjonaliści galicyjscy nigdy nie wyrzekli się swojej zbrodniczej ideologii, nigdy nie przeprosili za ludobójstwo i nigdy nie uważali Polski i Polaków za przyjaciół, a tym bardziej braci. Braćmi nazywają Ukraińcy tylko siebie, posłuchaj ich hymnu. Bandera jest oficjalnym bohaterem Ukrainy, a banderowcy, wspierani przez Ukraińców z Kanady, mają pełną swobodę działania. Oczywiście banderyzm jest wykorzystywany przez Moskwę w celach politycznych, nie ma co do tego wątpliwości. Ale twierdzenie, że kiedykolwiek Swoboda będzie propolska jest aberracją. Komentarze Tomka i "noktowizora", bardzo proukraińskie i antyrosyjskie, jednocześnie nie są propolskie, świadczą o politycznej naiwności lub o lobbowaniu na rzecz jednej ze stron konfliktu w Kijowie. Istnieje coś takiego jak polski interes narodowy i nie musi być on zgodny z programem partii Swoboda, Udar czy Batkiwszczyna. Od XVI wieku kozacka Ukraina próbowała zniszczyć Rzeczpospolitą i "wyrezać" Polaków (Nalewajko, Chmielnicki, koliszczyzna, Wołyń, itd.). Moja opinia na temat zamieszek w Kijowie brzmi: obserwować, nie wtrącać się, dobrze rozpoznać i mądrze działać. Spójrz w lustro i odpowiedz sobie, kim jesteś i do czego dążysz.

Wróg mojego nieprzyjaciela jest moim przyjacielem. Znasz to? Nikt z nas nie twierdzi, że banderyzm będzie propolski. Ale też nie jest prorosyjski.A ile milionów Polaków wysłano na Sybir przez carską Rosję i stalinowską Rosję.A ile milionów Polaków pozbawiono 17.09.1939r do dzisiaj, na wschód od wg linii Cursona, państwa polskiego, ziemi i pracy? Nawet gdyby Ukraina podzielona została przez Putina (czego jej nie życzę) na Wschodnią i Zachodnią, to byłoby to z korzyścią dla Polski, bo część zachodnia związałaby się z nami.

Polacy byliby zdolni do takich poświęceń aby rząd ryżego zmusić do odejścia.

To co dzieje się na Ukrainie powinno wszystkich Polaków zastanowić, bo nie wiadomo co z tego wyniknie .
Putin poczuł krew, a w Polsce też nie brak mu sojuszników.
Co możemy zaoferować Ukraińcom w ich trudnej sytuacji?
Na pewno pomodlić się, bo armii to my już nie mamy a dzięki ryżym sługusom, mamy coraz mniej wszystkiego.
Rozkładają nas na łopatki a my cieszymy się ze jest prąd i ciepła woda...
Ciekawe jak długo....

ot ci ciekawostka,we wloszech co jakis czas sa zamieszki w grecji ,hiszpanii,a jakos sie o tym nie mowi nie pisze,no i co w zwiazku z tym ze tam niby taka wojna? zrobmy marsz typu wolna ukraina,dajmy im miejsca pracy,jesc i w ogole,oj straszne wrecz przerazajace no,a moze by tak o nowych ustawach poczytac co nasi przywodcy wprowadzili w nowym roku,pozdrawiam

Spokojnie, gorące głowy. Przyglądajcie się zamieszkom i myślcie. Kiedy z pomocą George'a władzę przejmie Sorosa Witalij Kliczko i ultranacjonalistyczna Swoboda, banderowcy oficjalnie ogłoszą przyłączenie do ukraińskiej macierzy Podlasia, chełmszczyzny, zamojszczyzny, ziemi przemyskiej i sanockiej, a także Beskidów po Muszynę. Nie kryją się z tym ukraińscy politycy z tzw. "Zachodniej Ukrainy" (czyli polskiej Małopolski Wschodniej), a po cichu (bo inaczej im nie wypada) popiera wielu polskich Ukraińców. Wtedy przypomnijcie sobie, kogo popieraliście. Gdyby w czasie II wojny światowej Polacy na Wołyniu, Podolu i w ziemi lwowskiej dobrze rozpoznali sytuację i potrafili wyczuć nacjonalistyczną nienawiść swoich sąsiadów, uniknęlibyśmy przynajmniej części z ponad 200 tysięcy polskich, niewinnych ofiar OUN-UPA. Dziś ludzie w Polsce bezkrytycznie popierają jedną ze stron konfliktu, nie próbując odpowiedzieć na pytanie, kogo wspierają. Uczmy się rozumieć Ukraińców choćby z szacunku dla polskich ofiar ukraińskiego integralnego nacjonalizmu, oficjalnie propagowanego dziś na Ukrainie. Zanim poprzesz kogoś, spróbuj zrozumieć, jak on myśli. To zwiększy twoją szansę na przeżycie.

Na Ukrainie na szczycie władz byli już ludzie dzisiejszej opozycji - prezydentem był Wiktor Juszczenko, a premierem i to 2 razy Julia Tymoszenko (od dwóch lat w więzieniu).
Jedyną rzeczą która mogła się nam Polakom nie podobac było to, że Stepan Bandera został wówczas ogłoszony (przez Juszczenkę) bohaterem Ukrainy. Natomiast żadnego zagrożenia dla Polski południowo-wschodniej nie było. Ani razu nie padła propozycja np. marszu na Przemyśl (podałem taki przykład, ponieważ Przemyśl jest kilka kilometrów od granicy).
TAK WIĘC PROSZĘ NIE STRASZYC TYM, ŻE JAK WŁADZĘ PRZEJMIE OBECNA OPOZYCJA TO DOJDZIE DO WALK W POLSCE POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ.
Prawda jest taka, że w Europie jest wiele tego typu problemów - roszczeń terytorialnych. Np. na Węgrzech partia Jobbik kwestionuje Traktat z Trianon, według którego Węgry zostały okrojone i miasta takie jak Arad, Oradea, Timisoara należą do Rumunii. Jobbik jest koalicjantem rządzącej na Węgrzech partii Fidesz. I co? Są ataki Węgier na Arad? Są ataki na Timisoarę? NIE MA, powiem więcej, NIE MA NAWET TAKIEGO ZAGROŻENIA. Dodam, że w Rumunii mniejszosc węgierska jest bardzo liczna, a w Polsce mniejszosc ukraińska jest bardzo nieliczna. Tymbardziej więc nie ma się czego obawiac.

Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie pisałem o walkach, ale o deklaracji politycznej. Miałem okazję poznać wielu Ukraińców w Polsce i na Ukrainie. Wiem o czym piszę, tymczasem ty bagatelizujesz banderowców. Gorąco polecam znakomite i prawdziwe teksty księdza Isakowicza-Zaleskiego. Pozdrawiam.

Dla Rosji ważny jest Krym, zachodnia Ukraina to tylko kłopot, Lwów, Kijów - same problemy. Ukraina wschodnia to etniczni Rosjanie, z Krymu Tatarzy zostali wysiedleni przez Stalina, a sami Tatarzy to dzicz mongolska potomków Dżingis - Chana. A więc historycznie o Krym może się upomnieć putinowska Rosja, którą zresztą obecni rosyjscy mieszkańcy Krymu stanowiący tam zdecydowaną większość, popierają. Od początku demonstracji na tzw. "majdanie", moim zdaniem maczali ręce i to po "same łokcie" putinowscy prowokatorzy. Mistrz Kliczko popiera przemiany, ale dobrze zna metody rosyjskie i ostrzega przed prowokacjami - pytanie kto za tym stoi- oczywiście putinowska Rosja. W rezultacie podział Ukrainy i triumf Putina.

to jeszcze przed toba !!!!!!!!

Jestem pełen podziwu i szacunku dla narodu ukraińskiego. Przypomina mi się atmosfera w Polsce po wydarzeniach marcowych w Bydgoszczy. Wówczas również nasz naród czekał tylko na sygnał. Niestety, ten, który miał go dać, zamotał sprawę tak, że szkoda gadać. Nie wiedzieliśmy, że jest podłym zakłamanym zdrajcą. Teraz już wiemy, tylko nic z tego nie wynika. Mam nadzieję, że do czasu, bo "Nasz naród jak lawa, / Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; / Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, / Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi."

To zawołanie banderowców. Albo jesteś niedouczonym Polakiem, albo ukraińskim nacjonalistą. Zastanów się, co piszesz.

rozwiazano sluzbe czynna w wojsku,bo wlasnie w takich okolicznosciach armia stanelaby za narodem i taki janukowicz musialby uciekac z kraju,armia z czynna sluzba to zagrozenie dla rzadzacych.

Moja prababcia pochodzi z pod Kijowa. Ukraina to Polski siostra więc wszyscy powinni się zebrać w jedną mas grupę i przepuścić szturm na tą ruską psiarnie której jest kilka tysięcy a demonstrantów kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy.

patrze na te skrzynie wypelnione maskami gazowymi...to

zaczynam sie zastanawic, kto to finasuje...tym bardziej, ze poprzednia rewolucje (pomaranczowa) finasowal - jak sam stwierdzil - soros .

Nie da się wygrać z ruskimi serwerami. PIS gdyby naprawdę byli opozycją zaraz po uchwaleniu ustawy o zbrojnej pomocy zza bliskiej granicy powinni bić na alarm, zerwać sejm, porzucić mandaty poselskie i powołać na wzór opozycji na Ukrainie alternatywny Parlament Narodowy. A potem Narodową Prokuraturę i Sądownictwo, Narodowe Ochotnicze Siły Zbrojne itd. Inaczej Polska nigdy nie wyzwoli się spod okupacji.
Po prostu na Ukrainie mają taki sam system mafijo-kremlowski jak i u nas. Tyle że tam smród większy bo bliżej Moskwy i maja olbrzymia mniejszość rosyjską chyba nawet 35% na której sowiety mogą budować swoją agenturę i wpływy.
Niech żyje wolna Ukraina , przegonić kacapów za Ural - czyli tam skąd przyszli!!! Europa powinna ratować Ukraińców spod panowania dzikusów z Azji. Gdybyśmy mieli armię to powinna już stać na granicy gotowa do akcji. Już raz wyzwoliliśmy Kijów w 1920, mamy praktykę tyle że niestety nie mamy armii

kiepski pomysł. Mamy więcej narzędzi, choć ogół nie zdaje sobie z tego sprawy. Bardziej realna jest opcja węgierska a i czas działa na naszą korzyść. Ukraina jest naprawdę daleko od Europy. Nam wystarczą demokratyczne mechanizmy-Ukraińcy walczą o to co my już posiadamy, a to nie to samo.

bredzisz kolego ? Twój przedmówca pisał już o ruskich serwerach ja dodam tylko dostosowywania prawa do obcych interwencji i całkowite zawłaszczenie mediów pod prorządowy PR.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl