niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
6 lutego 2016

Jurek serduszko

Dodano: 10.01.2014 [08:00]
Jurek serduszko - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Odznaczenia służą wyróżnieniu ludzi. Inaczej jest z serduszkiem Jerzego Owsiaka. Serduszko musi mieć każdy. Idziesz ulicą i nie masz serduszka – kup je od napotkanego patrolu. Jeżeli nie chcesz, coś z tobą jest nie w porządku. Przecież cel nabywania serduszek jest szlachetny. Gdybyś, nie daj Bóg, wydał te pieniądze na inne cele, to nie wydałeś ich dobrze. Bo dobry cel jest odznaczony serduszkiem. A skąd wiadomo, że jest dobry?

Skoro Jurek ci to powiedział z prawie wszystkich ekranów telewizora, to musi być dobry. Wątpliwości mają tylko ci, którzy nie mają serduszka. A nie mają go ci, którym nie podoba się, że Jurek wciska kit w sprawach politycznych i ideowych, a zapytany o rozliczenie zebranych pieniędzy, dostaje histerii albo pozywa do sądu. Widziałem ludzi, którzy mieli odwagę nie poddać się terrorowi serduszkowców. Odwracali szybko głowę i przyspieszali kroku. Błąd. Idźcie z dumą. Brak serduszka to dowód na to, że człowiek myśli i nie ładuje pieniędzy na lans gościa, który sprowadził piękne idee do błota. A jeżeli ktoś ma potrzebę wydania tego dnia pieniędzy na szlachetny cel, niech wpłaci na Fundację Niezależne Media, która będzie broniła ściganych przez Owsiaka.

Od wielu lat to trwa. Wielu Polaków uwierzyło w WOŚP bezrefleksyjnie. Jureczku, kochaj swoim a nie cudzym sercem!!!"Mówi Wam to coś?"

Proszę mnie poprawić jeśli źle zrozumiałem: z powodu zastrzeżeń co do postawy ideologicznej osoby fizycznej prowadzącej charytatywną akcję mam nie dać skromnego datku na ten cel właśnie? I do tego mam być z tego dumny? I jeszcze mam żyć w przekonaniu, że ta osoba dokonuje malwersacji finansowych? I żeby już być całkiem w zgodzie ze swoim sumieniem, mam wpłacić na media niezależne? Jeszcze nie oszalałem, bo dla mnie ważna jest poprawa (nawet minimalna) opieki medycznej nad dziećmi i osobami starszymi. I jeśli trafię do szpitala, to nie powiem: proszę mnie nie leczyć przy pomocy sprzętu zakupionego przez tę fundację, bo mi jeszcze rozumu nie odjęło.

Nikt ci nie musiał nic odejmować, bo nie ma co odejmować - między uszami zauważalna jest u ciebie próżnia prawie doskonała ... dawaj dalej swoje pieniądze złodziejom ze Złotego Melona i bądź nadal przekonany, że to potrzebujący na tym najwięcej korzystają ... możesz też wierzyć w garbate aniołki itp. ... skąd w Polsce tylu niepełnosprawnych intelektualnie ??? chyba ze stepów Mongolii ich tylu przywiało ...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl