niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Alkomaty obowiązkowe w samochodach. Kto tym razem zarobi na pomyśle Tuska?

Dodano: 07.01.2014 [17:06]
Alkomaty obowiązkowe w samochodach. Kto tym razem zarobi na pomyśle Tuska? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdy kierowca, pijany i odurzony narkotykiem, zabił sześć osób, ministrowie Donalda Tuska zapowiedzieli zmiany w prawie. Po dzisiejszym posiedzeniu premier przedstawił swoje propozycje. Jedna z nich wywołała szczególne zaskoczenie. - Od 2015 roku każdy pojazd obowiązkowo będzie musiał być wyposażony w alkomat - stwierdził Tusk. Kto na tym zarobi? Zapewne wkrótce się przekonamy.

Rząd przyjął rekomendacje zmian w prawie dotyczące pijanych kierowców, które - jak ocenił premier - mają wpłynąć na zmniejszenie zjawiska pijanych kierowców.

- Do tej pory ludzie, którzy tracili prawo jazdy, często wsiadali do samochodu i jeździli bez uprawnień, bo za to był mandat. Chcemy przenieść z kodeksu wykroczeń do kodeksu karnego te przypadki - powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Od 2015 roku każdy pojazd obowiązkowo będzie musiał być wyposażony w alkomat. Dodał, że średni koszt takiego urządzenia to 5-10 złotych.
- Wiąże się to przede wszystkim z intencją, aby ograniczyć tak zwanych przypadkowych nietrzeźwych. Ludzie w Polsce bardzo często siadają za kółkiem tłumacząc sobie, że są trzeźwi, bo pili poprzedniego dnia - powiedział Tusk. - Nie będzie obowiązku korzystania z alkomatu, ale obowiązek posiadania alkomatu, jak sądzimy, spowoduje radykalny wzrost korzystania z tego urządzenia prewencyjnie przez samych kierowców - powiedział premier.

To jednak nie koniec. Zdaniem Tuska to, co było najpoważniejszym problemem jeśli chodzi o wyroki w tego typu sprawach, to stosowanie kar w zawieszeniu.
- Mamy propozycję, która w tej chwili jest już finalizowana, mówię o tzw. dużej zmianie w kodeksie karnym, która powinna spowodować, że generalnie korzystanie z tej formy kary, jaką jest kara w zawieszeniu, będzie dość wyraźnie ograniczone i będzie to również dotyczyło tych kierowców - powiedział Tusk.

Dodał, że takim karom jak nawiązka czy publikacja wyroku towarzyszyć będzie kara główna, która zdecydowanie rzadziej będzie karą w zawieszeniu.

- Ten, kto zostanie złapany po raz drugi na jeździe w stanie nietrzeźwości, może spodziewać się raczej bezwzględnej kary pozbawienia wolności, jeśli wprowadzimy te zmiany kodeksu karnego - zapowiedział premier.

Jak wyjaśnił, ktoś, kto jest złapany na jeździe pod wpływem alkoholu po raz drugi, niezależnie od innej kary, będzie musiał też zapłacić nawiązkę minimum 10 tys. zł.


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niemiec premierem. Rusek prezydentem. Boże jak długo jeszcze będziesz nas karać rzadami tej swołoczy....

Alkomat - sprzedaż i co, po biznesie ? Nie, trzeba jeszcze wprowadzić TERMIN WAŻNOŚCI. Najlepiej 3-miesięczny i dopiero się będzie kręcić. Za pomysł przyjmuję od przyszłych producentów - 20%.

Dodam jeszcze
Jak alkomat,to jeszcze nakazać co miesięczną legalizację tego alkomatu - oczywiście za niemałą opłatą na konto Ambrr Gold.

http://www.youtube.com/watch?v=LvMOcnt-jd0

Idioci. Ja w ogóle nie piję alkoholu. Po co mi alkomat? Niech się wezmą za konfiskatę mienia (aut) dla sprawców, prace społeczne w ośrodkach dla poszkodowancyh w wypadkach, a nie znowu będziemy utrzymywać bandziorów w super warunkach z niezłą wyżerką, tv, dvd , itd...

Tusk jest na okraglo w stanie po spozyciu alkoholu.
Pije bez przerwy od czasow studiow,kiedy to 2 razy dziennie do akademika w ktorym mieszkal wzywano milicje bo bil zone po pijanemu.
Alkoholikiem jest od kilkunastu lat.
Niech sobie kupi alkomat i dmucha,

Możemy ze szwagrem uruchomić natychmiast produkcję i dostarczyć każdą ilość alkomatów (są to wprawdzie nic nie warte atrapy, lecz nie do poznania),ale po atrakcyjnej cenie, po stówie! I tak zarobimy.
Zapewniamy, że tak samo zdadzą egzamin jak kiedyś rozstawiane co kilka kilometrów radary.

mgr Zenek Cwaniaczek

czlowieku,nie majacz,tylko pomysl

zabranie prawa jazdy nie pracuje,nadal jezdza bez dokumentow--konfiskowac pojazd i tyle,
alkomat to bardzo duze utrudnienie i mysle,ze to celowa uciazliwosc,"zachowuje" sie czesto jak zwariowany,psuje sie ,zacina

i na takie trudnosci maja byc narazeni wszyscy nawet abstenenci...tussek-wariat!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl