niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Wściekłość i strach przed „Resortowymi dziećmi”. Lis wyzywa autorów książki

Dodano: 27.12.2013 [17:16]
Wściekłość i strach przed „Resortowymi dziećmi”. Lis wyzywa autorów książki - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Książka „Resortowe dzieci. Media” najwyraźniej spędza sen z powiek opisanym w publikacji osobom. Podobnie jak przed tygodniem, także dzisiaj sporą część dzisiejszej audycji Jacka Żakowskiego na antenie TOK FM poświęcono właśnie książce Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza. Tomasz Lis, który poprzednio nawoływał do reakcji kościelnych hierarchów, teraz z kolei nazwał autorów książki „żulami z prawicowego lumpeksu”.

W ubiegłym tygodniu Tomasz Lis zastanawiał się, czy... publikacja książki nie powinna spotkać się z reakcją Kościoła.  Dziś dziennikarz postanowił przejść od słów do czynów i wobec braku odzewu na swój „dramatyczny” apel, sam zaczął obrażać autorów książki „Resortowe dzieci”.

Temat wywołał Jana Ordyńskiego z TVP Info, który był oburzony faktem, że „ta książka w ogóle została wyprodukowana i nie znalazła słów potępienia u osób, u których powinna”. Z kolei według Jacka Żakowskiego takie działanie jest bardzo amerykańskie. Nie zgodził się z nim Tomasz Lis, który korzystając z nadarzającej się okazji zaatakował Dorotę Kanię, Macieja Marosza i Jerzego Targalskiego.

- Gdybyśmy powiedzieli, że polska prawica staje się zakładnikiem swojej ekstremalnej części [podobnie jak w USA - red.], tobym się zgodził. Natomiast lustrowanie amerykańskich polityków czy dziennikarzy? To się w pale nie mieści! A u nas to co wyprawiają, nie waham się użyć określenia, żule z prawicowego lumpeksu, to u nas to jest w okolicach mainstreamu – grzmiał wyraźnie wzburzony Tomasz Lis.

Tymczasem jak pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl Jacek Żakowski chce, by na okładce książki „Resortowe dzieci” zaklejono jego zdjęcie. Jak tłumaczy - fotografia nasuwa „sugestię niezgodną z prawdą” i nie ma uzasadnienia w fragmentach książki, które go dotyczą. Dziennikarz ujawnił też, że zamierza pozwać wydawcę „Resortowych dzieci”. Żakowski chce, by zaklejono jego zdjęcie, a także domaga się przeprosin i 20 tys. zł.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przeczytałem i .. z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Książka jest super, a treści tam zawarte w mojej opinii nie pozostawiają wątpliwości. Jeżeli ktokolwiek z autorów kłamie, z pewnością niektórzy tam opisani pójdą do sądu. Myślę jednak, że autorzy zdawali sobie z tego sprawę i materiał dowodowy jest solidny, także ewentualna kolejka do Temidy będzie jednak krótka.
Opisano tam kształtowanie mediów, strach pomyśleć, co się działo w innych sektorach gospodarki jak telekomunikacja, energetyka, przemysł ciężki czy infrastruktura drogowa.

Polecam do przeczytania każdemu, komu nie jest obojętne, co się w okół niego dzieje i od kogo zależy jego przyszłość.

Czas rozliczeń musi nadejść.

się swojego pochodzenia i zgniłych, bolszewickich korzeni aby nadal łżeć, zachować swoje posadki, lewe dyplomy, wypasione domy, wycieczki zagraniczne, ...aby tylko trzymać się u żłoba!

Bolszewizm w Polsce stanowił margines życia politycznego do roku 1945 i został narzucony siłą przez sowietów, którzy do tej pory mają się dobrze, dzięki marionetkowym, polskim (tylko z nazwy) rządom.

Tak jak siłą trzymają się te czerwone kanalie i szkodniki-pajace stołków, tak siłą trzeba ich od nich odspawać!
Innej drogi nie ma proszę Państwa. Nic nie da internet i żale! Te kanalie rozumieją tylko język siły!

dlacego ten miedzy innymi zakowski tak sie obraza-przeciez cala redakcja POLITYKI cklada sie z takich samych komunistycznych GNID

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl