niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10/10/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Wielki wstyd i kompromitacja na Kremlu. Zgasł ogień olimpijski. ZOBACZ FILM

Dodano: 07.10.2013 [09:30]
Wielki wstyd i kompromitacja na Kremlu. Zgasł ogień olimpijski. ZOBACZ FILM - niezalezna.pl
foto: YouTube
Choć przygotowania do Olimpiady w Soczi w 2014 roku nagłaśniane są przez wszystkie rosyjskie media, jeden incydent jest całkowicie pomijany. Chodzi o wielką wpadkę na Kremlu, gdy Rosjanom zgasł ogień olimpijski. Film z wydarzenia już stał się hitem internetu.

Wszystko wydarzyło się podczas uroczystości powitania ognia olimpijskiego, w których uczestniczył Władimir Putin. Gdy sztafeta z ogniem olimpijskim zainaugurowana przez samego Putina wreszcie ruszyła, praktycznie u bram Kremla ogień zgasł.

Do jednej z większych wpadek w historii Igrzysk Olimpijskich doszło w tunelu w okolicach Kremla. Gdy biegnący z pochodnią Szawarsz Karapietian (słynny rosyjski sportowiec, medalista w pływaniu z płetwami) zauważył, że pochodnia z olimpijskim ogniem zgasła przez chwilę biegł jeszcze niewzruszony, później jednak zaczął wykonywać rozpaczliwe gesty.

Z opresji 60-letniego sportowca uratował jeden z pilnujących trasy sztafety funkcjonariuszy, który po prostu odpalił pochodnię własną zapalniczką. Okauje się, że w sumie w historii Igrzysk Olimpijskich ogień gasł pięciokrotnie.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w związku z Olimpiadą w Soczi Rosjanie chwalili się, że ich pochodniom nie straszne są żadne warunki atmosferyczne. W kampanii propagandowej przekonywali, że pochodnia nie zgaśnie nawet pod wodą i w kilkudziesięciostopniowym mrozie.

Choć całą sprawę próbowano jeszcze wyciszyć, nagranie gasnącej pochodni robi już furorę w internecie.

ZOBACZ FILM
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

A ja się pytam Platformy: Co z tym "bulem w du*ie"?

<<<>>> Platforma, w gospodarce, "spiepszyła" już prawie wszystko. Teraz mówią; Nie ma innej rady, musimy to naprawić. - "My", czyli "ONI", znaczy się Platforma. To ma być uzasadnienie do ich reelekcji. - Rację niby mają. - "Spiepszyli, to powinni wiedzieć, gdzie i co naprawić. Tylko czy "ONI" mają kwalifikacje i czy "MY" chcemy, żeby to właśnie "ONI", to "gów*o" naprawiali? - Oto jest pytanie. - To jest tak, jak z tym Dr. Rakiem. Choroba, choroba, a jak już umierać trzeba, to oni się za leczenie bierą.Taka jest mniej więcej diagnoza Platformy na naszą i swoją, czyli "ICH" przyszłość. A w praktyce to wygląda tak: Podłączenie do respiratora i reanimacja dla Platformy, sekcja zwłok dla nas Polaków. Diagnoza dobra, praktyka i działanie, za późno i dobre nie dla nas. - Nowotwór trzeba było w czasie zoperować, a nie tłumaczyć teraz, że sekcja zwłok pomoże. - Dlatego powiem: "Im kury szczać prowadzać, a nie politykę robić" , jak mawiał marszałek Piłsudski. Ale oni nie. Mówią; Jak my źle decydujemy, to Wy "Bach!", dostajecię nowe prawo. W referendum, bez żadnych progów frekwencji, będziecie mogli decyzję wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta odrzucić. - Ale nas ( czyli ich , matołów ), "producentów" tych decyzji, to Wy już prawa z posad ruszyć nie macie. ... i "Bach!". Prezydent proponuje zaporowe progi frekwencji. - "Wiecie przecież, demokracja musi być!" Przecież to "zadekretowana anarchia". - "Włodarz - głupol" nic nie zrobi i mieszkańcy też! To ja się teraz przed referendum w Warszawie ( 13.10.13 r. ), pytam Platformy, jaka jest diagnoza; -"Bul w dupie" to niegroźny hemoroid, czy złośliwy rak?- A może to "Bronkowe Liberum Veto"? *** PODAJ DALEJ >> http://kacpro.blogspot.com/

ponoć Putin buduje specjalne góry, a chemicy opracowują jakiś śnieg co nie topnieje ..., no ale ogień olimpijski, przy zefirku, gaśnie :). W 1980 na letnich Igrzyskach w Moskwie dochodziło do absurdów, teraz nie będzie inaczej ...

że Putin zgaśnie jak ten ogień może już w czasie olimpiady

Te ruskie zapalniczki, którą posłużył się ochroniarz, zapaliła znicz dopiero za którymś razem. Prymityw rosyjski jest jak putin i jego zgraja.

Ten facet z zapalniczką jest wielki, jest twórcą ognia olimpijskiego, powinien poznać go cały świat (wywiady, wykłady, zdjęcia), a zapalniczka powinna być sprzedana na aukcji za miliony dolarów. Dla wielu może stać się medialnym autorytetem.

Po prostu ogień olimpijski nie chce płonąć w kraju który jest dnem cywilizacyjnym.

Leciał na Tuska, ognia nie było , a on biegł jak gdyby nigdy nic a tvn poda jaki to był sukces :)

Tak sie konczy niezachwiana wiara I zaufanie na dostawy Gazpromu.Radziecki dowcip z lat 70-tych:
Jeden Rosjanin pokazuje drugiemu Rosjaninowi turystyczna kuchenke gazowa I mowi z przekasem: popatrz a to jest najnowszy model zapalniczki jaka kupilem od jednego zagranicznika.

...z tą "pochodnią" to ruski minister sportu czy "pijoczek" spod sklepu ? Bo jakiś taki nieświeży albo nierozgarnięty.

Według FSB24 (TVN24) wstyd byłby wtedy jak w Polsce by zgasł i jak w tym czasie rządził by PIS, w tedy by kpili i wyszydzali.

wskoczylaby w nowe buciki przy nadawaniu na PIS. a dzisiaj ogonki pod d.... i cisza.

I to by się nie nazywała walka... polityczna. Ja bym te qrwy tępym nożem!

Ogień olimpijski pokazał, co sądzi o nurzaniu igrzysk w gównie.
Olimpiadę można uznać za nieważną.

To jest znak,że w Rosji nie ma sprawiedliwości, bo tacy ludzie tu rządzą.

zostało jak zwykle wypite.

nie wygląda na abstynenta...

Nawet ogień się zbuntował. Idea igrzysk już dawno sięgnęła bruku.

to czerwone, bolszewickie plemię morderców i ludobójców, plemię czerwonej dziczy, bydła i zarazy !!!!!!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl