TV Republika, godz. 21.00 - dzisiaj program "Kulisy manipulacji"

arch.

  

Dzisiaj o godz. 21 Telewizja Republika pokaże program „Kulisy manipulacji” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza. Gośćmi będą Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, popularny odtwórca roli premiera Tuska haratającego w gałę oraz dr Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, bloger „Potwór z Radia”.
 
- To program, w którym pokazujemy, jak media potrafią z idioty i oszusta zrobić mędrca i autorytet moralny – mówi Piotr Lisiewicz, współtwórca programu. Jego autorzy wybierają jeden z tematów tygodnia i pokazują, jak manipulowały nim prorządowe media.
 
Dziś zajmą się Dniem Zwycięstwa, słynną już sowiecką czołówką „Wiadomości” oraz tym, jak media w dziesiątkach programów i artykułów starały się w ubiegłym wmówić Polakom, że zamiana Hitlera na Stalina w 1945 r. to okazja do świętowania.
 

Rosyjskie statki w Szczecinie i festyn z udziałem mieszkańców, polsko-rosyjski rajd motocyklowy na Mazurach, pogadanki dla dziatwy szkolnej i pikniki w całym kraju – po latach Dzień Zwycięstwa, w ramach propagowanego przez PO polsko-rosyjskiego ocieplenia, wrócił do łask.
 
Kto naprawdę ma interes w świętowaniu 9 maja, poza wielopokoleniowymi sitwami rządzącymi Polską z nadania sowieckiego okupanta? Czy akcja propagandowa w mediach to odpowiedź na popularność wśród młodzieży, w tym kibiców piłkarskich, Żołnierzy Wyklętych, dla których 9 maja nie był dniem zwycięstwa, a zamianą okupanta niemieckiego na sowieckiego?
 
Na te pytania spróbują odpowiedzieć autorzy i goście dzisiejszego programu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Sędzia dostała od Adamowicza nagrodę. Płażyński alarmuje: "Nie uwierzyłem w to, co przeczytałem"

Paweł Adamowicz / Fotomag/Gazeta Polska

  

Po raz drugi wręczono Gdańską Nagrodę Równości. Jej laureatami zostały osoby szczególnie działające na rzecz praw człowieka: Ewa Patyk, Dorota Zabłudowska i Krzysztof Skrzypski. Nagrody wręczył prezydent miasta, Paweł Adamowicz. Dorota Zabłudowska jest sędzią Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. "Przed tym samym Sądem toczy się sprawa karna, w której na ławie oskarżonych zasiada Paweł Adamowicz" - alarmuje Kacper Płażyński.

Gdańska Nagroda Równości to wyjątkowe wyróżnienie, którego ideą jest i będzie uhonorowanie osób w szczególny sposób działających na rzecz praw człowieka i przeciwko wykluczeniom w Gdańsku. Co ważne, nominowanych może zgłosić każdy mieszkaniec Gdańska

- czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Jedną z laureatek została sędzia Dorota Zabłudowska. 

Jak czytamy jest ona sędzią Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe oraz wiceprezesem gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Została wyróżniona za sprzeciwianie się niekorzystnym dla praworządności zmianom w ustawach o Sądzie Najwyższym, Krajowym Rejestrze Sądowym i sądach powszechnych. Kapituła Nagrody zwróciła uwagę, że od SN, KRS i sądów powszechnych zależy przestrzeganie praw człowieka i zasad sprawiedliwości. Chodzi o prawo do niezawisłego i niezależnego rozpoznania spraw oraz równość wobec prawa. Sędzia Dorota Zabłudowska jest merytorycznym głosem i twarzą protestów, narażając interes osobisty i zawodowy 

- czytamy dalej.

Jednak to nie wszystko. Jak informuje Kacper Płażyński, gdański radny z ramienia PiS, Dorota Zabłudowska jest sędzią w tym samym sądzie, w którym Adamowicz w sprawie karnej... zasiada na ławie oskarżonych.

- Pani Sędzia jest jednocześnie wiceprezesem Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Iustitia Polska. Szanowni Państwo z oddziału Iustitia Polska, liczę na Państwa zdecydowaną reakcję w tej sprawie - napisał na Twitterze Kacper Płażyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: gdansk.pl, niezalezna.pl, Facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl