niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Nowy przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono... 27 milionów

Dodano: 10.05.2013 [10:46]
Nowy przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono... 27 milionów - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Kolejne trupy z kolejowej szafy. Wewnętrzny audyt wykazał, że za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji grupa PKP zapłaciła 27 mln zł, choć mogła.... 550 tys. zł. Sprawa trafiła do CBA – donosi "Puls Biznesu". - Nieustający koncert szokujących informacji w sprawach transportu trwa - komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS Jerzy Polaczek.

Kolejowe spółki przepłaciły aż 50-krotnie na wdrożeniu systemów niezbędnych do otrzymania certyfikatu ISO oraz przygotowaniu tzw. planu ciągłości działania.

"Puls Biznesu" ustalił, że 10 podmiotów z grupy (m.in. PKP Service, PKP LHS) za usługę zapłaciło w sumie 27 mln zł, a według audytorów, bazujących m.in. na opinii PKP Informatyka, zbiorczy koszt powinien zamknąć się w... 550 tys. zł.

Prezes grupy PKP Jakub Karnowski zaznacza, że jednym z celów obecnego zarządu jest wyeliminowanie nieprawidłowości, które narażają spółki grupy na duże straty. "W tym przypadku sprawa okazała się na tyle poważna, że zawiadomiliśmy o nadużyciach organy ścigania" – mówi.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło 25 kwietnia do CBA.

To nie pierwsze wyniki audytu wstrząsające PKP - przypomina "Puls Biznesu", który wcześniej opisał szczegóły trzech innych kontroli ujawniających wiele nieprawidłowości.

- Także wydatki na promocję i reklamę czy podobne prace zlecane na zewnątrz budzą wątpliwości - mówi portalowiniezalezna.pl poseł Jerzy Polaczek, podając przykład "optymalizacji punktu styku klienta z grupą PKP", na którą wydatkowano 10 mln zł. - Minister Sławomir Nowak powinien za to wszystko ponieść polityczną odpowiedzialność - dodaje Polaczek.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

sławomir nowak napewno jest złodziejem jak nie jeden z polityków . moim zdaniem powinno być tak że jak ukradł to ucinamy ręce , jak uciekał to jeszcze nogi a jak kłamał to język ..... szybko byli by uczciwi politycy. warunek jest jeden zeby nikt winny nie mógł sie wymigac od kary.

Jesli ujdzie to komuś na sucho,to trzeba się wyprowadzić z Polski i tyle.Dość że u przeciętnych ludzi bida,to te sq....syny szastaja pieniędzmi nie swoimi ,ale docelowo swoimi.

no tak ale stwierdzenie że is by oszukiwał było by już niewygodne

Wszystko pięknie żeście opisali afera w PKP to duża sprawa. Tylko dlaczego piszecie że minister Nowak powinien ponieść polityczną odpowiedzialność. Co to w ogóle znaczy, że złoży samokrytykę, czy zamieści sprostowanie w gazecie? A kasa podatników zniknęła. Winni takich decyzji powinni być ścigani w regularnych sądach z kodeksu karnego. Jak każdy zwykły zjadacz chleba. Czy politycy to jakaś egipska kasta kapłanów?

Jeżeli różnica była tak wielka, znaczy to że był to finansowy przekręt, kryminał a nie "odpowiedzialność polityczna".

Co to ma znaczyć "odpowiedzialność publiczna"? 26400000 to powinien być najcięższy kryminał lub czapa!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl