niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 lipca 2016

Nowy przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono... 27 milionów

Dodano: 10.05.2013 [10:46]
Nowy przekręt w Tuskolandzie: za system wart 550 tysięcy zapłacono... 27 milionów - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Kolejne trupy z kolejowej szafy. Wewnętrzny audyt wykazał, że za wdrożenie systemu bezpieczeństwa informacji grupa PKP zapłaciła 27 mln zł, choć mogła.... 550 tys. zł. Sprawa trafiła do CBA – donosi "Puls Biznesu". - Nieustający koncert szokujących informacji w sprawach transportu trwa - komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS Jerzy Polaczek.

Kolejowe spółki przepłaciły aż 50-krotnie na wdrożeniu systemów niezbędnych do otrzymania certyfikatu ISO oraz przygotowaniu tzw. planu ciągłości działania.

"Puls Biznesu" ustalił, że 10 podmiotów z grupy (m.in. PKP Service, PKP LHS) za usługę zapłaciło w sumie 27 mln zł, a według audytorów, bazujących m.in. na opinii PKP Informatyka, zbiorczy koszt powinien zamknąć się w... 550 tys. zł.

Prezes grupy PKP Jakub Karnowski zaznacza, że jednym z celów obecnego zarządu jest wyeliminowanie nieprawidłowości, które narażają spółki grupy na duże straty. "W tym przypadku sprawa okazała się na tyle poważna, że zawiadomiliśmy o nadużyciach organy ścigania" – mówi.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło 25 kwietnia do CBA.

To nie pierwsze wyniki audytu wstrząsające PKP - przypomina "Puls Biznesu", który wcześniej opisał szczegóły trzech innych kontroli ujawniających wiele nieprawidłowości.

- Także wydatki na promocję i reklamę czy podobne prace zlecane na zewnątrz budzą wątpliwości - mówi portalowiniezalezna.pl poseł Jerzy Polaczek, podając przykład "optymalizacji punktu styku klienta z grupą PKP", na którą wydatkowano 10 mln zł. - Minister Sławomir Nowak powinien za to wszystko ponieść polityczną odpowiedzialność - dodaje Polaczek.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jesli ujdzie to komuś na sucho,to trzeba się wyprowadzić z Polski i tyle.Dość że u przeciętnych ludzi bida,to te sq....syny szastaja pieniędzmi nie swoimi ,ale docelowo swoimi.

no tak ale stwierdzenie że is by oszukiwał było by już niewygodne

Wszystko pięknie żeście opisali afera w PKP to duża sprawa. Tylko dlaczego piszecie że minister Nowak powinien ponieść polityczną odpowiedzialność. Co to w ogóle znaczy, że złoży samokrytykę, czy zamieści sprostowanie w gazecie? A kasa podatników zniknęła. Winni takich decyzji powinni być ścigani w regularnych sądach z kodeksu karnego. Jak każdy zwykły zjadacz chleba. Czy politycy to jakaś egipska kasta kapłanów?

Jeżeli różnica była tak wielka, znaczy to że był to finansowy przekręt, kryminał a nie "odpowiedzialność polityczna".

Co to ma znaczyć "odpowiedzialność publiczna"? 26400000 to powinien być najcięższy kryminał lub czapa!

. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im. Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, obiadki po 1300 zł, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" striptiz! -http://niezalezna.pl/58445-gdzie-i-za-ile-jedli-politycy-po-na-posilki-w-restauracjach-w-2013-r-wydano-majatek; -http://niezalezna.pl/56380-podsluchani-przy-lampce-czerwonego-wina-gdzie-intrygi-knuli-politycy-platformy-zdjecia-i-menu •-http://wpolityce.pl/artykuly/59660-klamstwo-jako-metoda-sprawowania-wladzy-w-iii-rp-i-fundament-zalozycielski-obecnego-systemu; •-http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej; ponad 440 -tu Krewnych i znajomych I "Królika Baksa " (ciocie , wujkowie, szwagrowie, kochanki itd. w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa PO lecam inne schizofrenie: Prof. Śpiewak o PO: to partia kadrowa, która wygrywa wybory tylko dzięki pieniądzom z budżetu -http://wpolityce.pl/.../220488-prof-spiewak-o-po-to... •http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie... • http://vod.gazetapolska.pl/7701-chronimy-uklad-ch-dupa-i... • http://wpolityce.pl/.../60395-kancelaria-donalda-tuska... • http://niezalezna.pl/50184-dlaczego-wyborcy-wola-idiotow • http://alexjones.pl/.../16222-prawdziwy-%C5%BCyciorys...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl