​Tęczowe przedszkole

Przebieranie chłopców w spódniczki oraz peruki z długimi włosami – to scenariusz zajęć w ramach projektu „Równościowe przedszkole”, który wprowadzany jest w 86 przedszkolach – ujawniła „Gazeta Polska”. Feministki będące autorkami projektu zalecają też przedszkolankom zmienianie płci bohaterów bajek. Kopciuszek ma być chłopcem, w którym zakochuje się księżniczka. Co ze Śpiącą Królewną i siedmioma krasnoludkami? Będzie Śpiący Królewicz i siedem karlic? Żarty? Autorki projektu traktują go śmiertelnie poważnie. Ma on spowodować, by dziewczynki odeszły od stereotypowej roli i polepszyły swoją pozycję w społeczeństwie. Poważne są też pieniądze z UE na program, którego częścią jest „Równościowe przedszkole” – 1 mln 400 tys. zł. Trafiły one do fundacji decyzją rządu Tuska w ramach Narodowej Strategii Spójności. W projekcie szokuje zalecenie dla przedszkolanek określone jako „szczególnie ważne”. To nie rodzice mają ostatecznie decydować, czy chcą w przedszkolu podobnych eksperymentów, gdyż „często nie posiadają oni fachowej wiedzy na ten temat i sami również kierują się stereotypami”.

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Biskup Pieronek zapisuje się do Al-Kaidy

Gdy walczysz z nazizmem i faszyzmem – wolno ci więcej. To już wiadomo. Wolno ci kręcić biznes na lewych fakturach albo handlować kobietami.

Nikomu nie przeszkadza, że służyłeś zbrodniczej formacji, a zakatowanie niewinnych ludzi nazywasz „kulturalnym wydarzeniem”. Ba, możesz być nawet skazany za morderstwo, być mafiosem albo szantażystą – ważne, że pod Krzyżem walczysz o postęp, szarpiąc staruszki, albo niesiesz znicz ku pamięci ofiary samospalenia. Możesz nazywać bydłem biedniejszych rodaków. Oczywiście wolno ci też być antysemitą. Jeśli tylko służysz dobrej sprawie – nie ma problemu, obrażaj Żydów, instrumentalnie traktuj miliony wymordowanych, eksponuj żydowskie korzenie prawicowego prezydenta jako coś negatywnego. Podobnie możesz obrażać Ukrainki czy też czarnoskórych – byle w imię walki z PiS.

Albo zachwycać się demokracją u Putina. Wolno ci też wyzywać  kobiety, jak się okazało ostatnio, w kontekście plwocin poety Rudnickiego. Wystarczy, że pracujesz w „Wyborczej”, a cały szpaler feministek ruszy cię bronić. I zaraz okaże się, że najbardziej obelżywe określenia i wulgarne propozycje seksualne są objawem ironii i wyższości intelektualnej, której nie pojmą głupie kobiety. Niby to wszystko wiedziałem. Niby ta hipokryzja przestała mnie ruszać. Ale jednak wciąż potrafi mnie zaskoczyć. Na przykład to, co dzieje się po samospaleniu Piotra S. Odezwy, że to bohater, że taki akt należy pochwalać, że tak właśnie trzeba budzić polskie społeczeństwo. Czyli życie ludzkie mniej ważne niż profity polityczne wrogów PiS? Tego się jednak nie spodziewałem. Ostatnio do tego chóru głosów dołączył bp Pieronek, stwierdzając, że podziwia bohatera spod Pałacu Kultury. I dość otwarcie sugerując, że tak właśnie należy się zachować, jeśli ma się ku temu odwagę. Znam kilka organizacji, które w podobny sposób mobilizują swoich członków. Jedną z nich jest Al-Kaida. Gratuluję Biskupowi nowych kolegów i porozumienia ponad religijnymi podziałami.
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl