niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/03/2015
Grzegorz Broński
1 % SWS)

Bratnia współpraca

Dodano: 17.03.2013 [14:44]
Bratnia współpraca - niezalezna.pl
foto: sledcom.ru
Prokurator generalny Andrzej Seremet zgodził się na powstanie polsko-rosyjskiego zespołu, który będzie się zajmował m.in. katastrofą smoleńską. Propozycję złożył szef rosyjskiej prokuratury Jurij Czajka. – To absolutny skandal i działanie pod dyktando Rosji – mówią prawnicy.

Przez trzy lata słyszeliśmy, że nie ma możliwości powołania wspólnej grupy. Co takiego teraz się stało, że taki zespół powstanie? – zastanawia się mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego.

O powołaniu wspólnego zespołu mówił w Moskwie Andrzej Seremet. – Grupa robocza, której utworzenie zaproponował prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka, będzie miała formę zespołu konsultacyjnego. Celem przeprowadzenia takich konsultacji będzie usprawnienie współpracy pomiędzy naszymi prokuraturami w sprawach karnych, a szczególnie w kwestiach dotyczących ekstradycji i realizacji wniosków o pomoc prawną. Jak wstępnie ustalono w trakcie rozmów, grupa rosyjskich ekspertów z Prokuratury Generalnej odwiedziłaby Polskę w czerwcu bieżącego roku – poinformował nas Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy prokuratora generalnego.

Zdaniem naszych rozmówców pomysł Jurija Czajki dotyczy powołania wspólnej polsko-rosyjskiej grupy jest w rzeczywistości próbą wpływania na postępowanie ws. katastrofy.

Decyzja, którą podjęto w Moskwie, może w sposób zasadniczy zagrażać suwerenności polskiego śledztwa i nie ma nic wspólnego z proponowanym przez prezydenta Miedwiediewa, a odrzuconym przez Donalda Tuska wspólnym polsko-rosyjskim postępowaniem w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dzisiaj Rosjanie przetrzymują wszystkie dowody, a dzięki zgodzie prokuratora Seremeta mogą uzyskać wpływ na przebieg polskiego śledztwa, w tym na decyzje dotyczące pomocy prawnej – mówi nam Antoni Macierewicz (PiS), przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Grozi to tym, że dyktat Rosjan w sprawie tego postępowania będzie zupełny i to oni zdecydują, jakie będą wyniki badania śladów materiałów wybuchowych. Przykładem takiego działania było oświadczenie przedstawicieli Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej o wspólnych badaniach, w których wyniku nie znaleziono materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M – dodaje.

To pokazuje „profesjonalizm” prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który potrzebował trzech lat, by zacząć wspólnie działać z prokuratorem generalnym Rosji – dodaje mec. Stefan Hambura, pełnomocnik rodziny Anny Walentynowicz. Mecenas zaznacza, że liczba błędów popełnionych przez polskich śledczych przekroczyła wszelkie granice.

Na pewno działanie polskiej prokuratury będzie poddane ocenie zarówno organów śledczych w Polsce, jak i trybunałów międzynarodowych – podkreśla mec. Hambura.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Od samego początku Rosjanie próbowali podporządkować sobie Polską prokuraturę i to całe śledztwo ,dlatego właśnie próbowano zastraszyć rodziny ofiar że mają być przesłuchiwane w Rosji ,dlatego straszone je karą zesłania do koloni karnej
- pewnie dlatego właśnie tak zastraszono rodziny ofiar że wszystko czego się dowiedziały podczas śledztwa mają utrzymywać w ścisłej tajemnicy
wystarczy teraz porównać jak wyglądają przesłuchania w Stanach lub innym demokratycznym kraju gdzie takie przesłuchania są jawne a to rodziny ofiar mają pierwszy głos w zadawaniu najbardziej trudnych pytań ,podczas gdy osoby przesłuchiwane jak to powinno być w przypadku Tuska Arabskiego Klicha Sikorskiego ,mają obowiązek udzielania konkretnych i wyczerpujących odpowiedzi
pod odpowiedzialnością karną w przypadku odmowy udzielenia takowej
- teraz wygląda że mamy pozamiatane , jedyna szansa aby coś uzyskać to powołanie międzynarodowej komisji inaczej nie mamy nawet co liczyć że cokolwiek więcej się dowiemy

No cóż, L.Kaczyński sam chciał takiego prokuratora to teraz ma.
Swoją drogą uważam, że to bardzo dobra inicjatywa. Musimy współpracować.

TwardoGlowy to tak ba ZaklutoGlowy bardziej jest POdobne.

to sa zwykle wentyle,

bezpieczenstwa dla tfuskobronkow szmaciarzy

widac, slychac u czuc
oglupiac moga jedynie malolatow.

osc

Dolaczyl do listy targowiczan.
On pewnie nie wie ze ten fakt moze wplynac na date jego odejscia.

Napewno tzw niezależna prokuratura seremeta do prawdy o zamachu smoleńskim nie dotrze. Jak widać ryży z gajowym znaleźli sposób aby się dochodzenie nie wymknęło spod ich kontroli no bo przecież nie mogli dopuścić aby jakieś "wydumane" trotylowe historie były dalej wśrod ludków rozpowszechniane. Wiadomo, że ta współpraca będzie polegać na tym, że nasza tzw niezależna prokuratura będzie jeszcze bardziej uzależniona czyli będzie pod butem ruskich.

"Ciury obozowe" - polityk nie zostawił na nich suchej nitki ...

"Zarząd traktuje nas jak stado baranów. Jak mamy głosować za programem, którego nie widzieliśmy?" - oburza się jeden z posłów PO w wywiadzie we "Wprost"

- Każdy, kto chciał w tworzenie, w pracę nad tym programem się zaangażować, miał taką szansę. A jest oczywiste, że ta praca kiedyś musi się zakończyć i produkt finalny musi dotrzeć do ludzi i on do ludzi dzisiaj dotarł. Jego głównym adresatem nie są posłowie PO, tylko obywatele >>> http://www.youtube.com/watch?v=8XboMvTQHwo&feature=player_embedded

W każdej armii są ci, którzy są na pierwszej linii frontu i walczą z wrogiem, i ciury obozowe, które najchętniej dekują się przy taborach. Myślę, że tak było dokładnie w tym przypadku, i tak jest też w tego typu przypadkach w historii - że ci, którzy dekują się przy taborach, mają najwięcej do powiedzenia i najwięcej głosów krytycznych wobec tych, którzy pracują " - powiedział POlityk PO..."

10.09.11 >>> https://docs.google.com/document/d/1ATvrVnAOyX9RR-eDZrR9vzwFYQTG4sC2JnLXpodMkBE/edit?pli=1#

Polska stała sie polem walki, lecz nie samym celem, ponieważ celem agresji jest
Zachód, który już teraz uzależnił siebie od Rosji. http://obrazmojegoserca2.blog.onet.pl/2012/11/17/oredzie-maryi-po-katastrofie-smolenskiej-adam-czlowiek/

brzoze,teczki panie,teczki,te z Moskwy i napewno ruble i to grube nie drobnica,nalezy tylko dowiesc za ile zostaje sie platnym pacholkiem bandyty putina.

http://www.youtube.com/watch?v=EHvBhgN_1DQ

3 rocznica zamachu smoleńskiego zbliża się, dajmy wyraz sprzeciwu przeciwko kłamstwie i obłudzie rządzącej koalicji + SLD + palikotki i przybądźmy do Warszawy w dniu 10.04.2013. Pozdrawiam

Mam dosc tego syfu w Polsce
Nalezy odebrac sila wladze , innego wyjscia nie ma .
Polska upadla tylko Narod zostal i widac marzy im sie go wyslac na Sybir do kopalni uranu.
Ja sobie nie zycze by jakis baran z innym baranem sprowadzali kacapow do Polski.

Jaka ekstradycja??
-Polakow do Rosji , innej raczej nie bedzie !!

Obudzili sie ze wspolnym sledztwem
-Rosja widzi ze sobie rady nie daja i sami chca posprzatac u nas w Polsce

Zakladajac ze wybory byly farsa a Rosjanie je ustawili przy pomocy ATM i swojego dzialu IT w FSB szkolonych przez Kaspersky ,nalezy wyjsc na ulice i odebrac im nasz wolnosc.

Skonczylo sie pogrywanie z nami.

Kiedy dotrze do Polakow ze czas powstac i wyjsc na ulice zwyczajnie ich pogonic??

Przeciez oni zaraz sprowadza swoj kontygent wojskowy w ramach pomocy bratniej !!!!!

Przeciez to wszystko juz bylo tylko teraz inaczej to nazywaja.
Marzy im sie wprowadzenie stanu wojennego bis.

Ludzie ogarnijcie sie bo to jest juz kopanie ponizej pasa.

Na demonstracjach strzelaja z gumowych kul, zaraz bedzie jakas pomylka w magazynie i znowu wydadza pociski oczywiscie nie te co trzeba czyli ostre - jak zwykle przypadek - tak jak w Lodzi na Juwenaliach

Ja chce zyc w wolnym kraju a nie w takim syfie.

Nie wolno pozwolic na dalszy rozbior Polski

Dosc tego !!

Czyli czeka nas następne 2 lub 3 lata na jakieś tam NOWE dochodzenie. My wraku I czarnych skrzynek NIGDY nie dostaniemy!! To jest gra na czas!!

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3363
ale dym!!!

już na kolankach fuuu

Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

z mózgu. Kraj, który posługuje się prawem po 3 latach wyjaśniłby min. 75% spraw związanych z katastrofą. Ci zdrajcy dąża do zagmatwania wszystkiego. Poza tym,zdradzieckie ruski, będą kontrolować prokuraturę polską, coby nie przepuszczała, niewygodnej prawdy. Rzekłem.

Z Rosjanami ciężko jest współpracować, bo zawsze zrobią coś takiego, co okazuje się złym posunięciem. Trzeba uważnie patrzeć na to co robią i nie dać siĘ w nic wmanewrować...
WOJNA O GAZOCIĄGI
http://madrapolska.blogspot.com/2013/03/walka-o-gazociagi.html
- SMUTNE KONSEKWENCJE WSPÓŁPRACY Z ROSJĄ - KONCERN BP
http://madrapolska.blogspot.com/2013/03/katastrofa-wierzy-wiertniczej-w-zatoce.html
- FAŁSZYWY PRZYJACIEL WENEZUELI
http://madrapolska.blogspot.com/2013/03/faszywy-przyjaciel-wenezueli.html

http://oczamimlodegopolaka.blogspot.com/

Dlaczego Seremet jeszcze nie gnije w piedlu?

tak mialo byc od poczatku, teraz podpisuja umowe , ktora jest niezgodna z konstytucja. Alarmowalam w z listopadzie ze polska izba adwokacka podpisala umowe z rosyjska izba adwokacka o wspolpracy, nikt nie pisnal ani slowa.

Co takiego sie stało???????

To jasne jak słonce,

że ruskie pozacierali ślady,

zniszczyli dowody

wypucowali wrak

a teraz chcą kolejny raz

zagrac na nosie Polakom!!!!!!!

I to jest tylko to.

I basta.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl