niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 listopada 2015

Bratnia współpraca

Dodano: 17.03.2013 [14:44]
Bratnia współpraca - niezalezna.pl
foto: sledcom.ru
Prokurator generalny Andrzej Seremet zgodził się na powstanie polsko-rosyjskiego zespołu, który będzie się zajmował m.in. katastrofą smoleńską. Propozycję złożył szef rosyjskiej prokuratury Jurij Czajka. – To absolutny skandal i działanie pod dyktando Rosji – mówią prawnicy.

Przez trzy lata słyszeliśmy, że nie ma możliwości powołania wspólnej grupy. Co takiego teraz się stało, że taki zespół powstanie? – zastanawia się mec. Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego.

O powołaniu wspólnego zespołu mówił w Moskwie Andrzej Seremet. – Grupa robocza, której utworzenie zaproponował prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka, będzie miała formę zespołu konsultacyjnego. Celem przeprowadzenia takich konsultacji będzie usprawnienie współpracy pomiędzy naszymi prokuraturami w sprawach karnych, a szczególnie w kwestiach dotyczących ekstradycji i realizacji wniosków o pomoc prawną. Jak wstępnie ustalono w trakcie rozmów, grupa rosyjskich ekspertów z Prokuratury Generalnej odwiedziłaby Polskę w czerwcu bieżącego roku – poinformował nas Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy prokuratora generalnego.

Zdaniem naszych rozmówców pomysł Jurija Czajki dotyczy powołania wspólnej polsko-rosyjskiej grupy jest w rzeczywistości próbą wpływania na postępowanie ws. katastrofy.

Decyzja, którą podjęto w Moskwie, może w sposób zasadniczy zagrażać suwerenności polskiego śledztwa i nie ma nic wspólnego z proponowanym przez prezydenta Miedwiediewa, a odrzuconym przez Donalda Tuska wspólnym polsko-rosyjskim postępowaniem w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dzisiaj Rosjanie przetrzymują wszystkie dowody, a dzięki zgodzie prokuratora Seremeta mogą uzyskać wpływ na przebieg polskiego śledztwa, w tym na decyzje dotyczące pomocy prawnej – mówi nam Antoni Macierewicz (PiS), przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Grozi to tym, że dyktat Rosjan w sprawie tego postępowania będzie zupełny i to oni zdecydują, jakie będą wyniki badania śladów materiałów wybuchowych. Przykładem takiego działania było oświadczenie przedstawicieli Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej o wspólnych badaniach, w których wyniku nie znaleziono materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M – dodaje.

To pokazuje „profesjonalizm” prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który potrzebował trzech lat, by zacząć wspólnie działać z prokuratorem generalnym Rosji – dodaje mec. Stefan Hambura, pełnomocnik rodziny Anny Walentynowicz. Mecenas zaznacza, że liczba błędów popełnionych przez polskich śledczych przekroczyła wszelkie granice.

Na pewno działanie polskiej prokuratury będzie poddane ocenie zarówno organów śledczych w Polsce, jak i trybunałów międzynarodowych – podkreśla mec. Hambura.
Opinie użytkowników

Od samego początku Rosjanie próbowali podporządkować sobie Polską prokuraturę i to całe śledztwo ,dlatego właśnie próbowano zastraszyć rodziny ofiar że mają być przesłuchiwane w Rosji ,dlatego straszone je karą zesłania do koloni karnej
- pewnie dlatego właśnie tak zastraszono rodziny ofiar że wszystko czego się dowiedziały podczas śledztwa mają utrzymywać w ścisłej tajemnicy
wystarczy teraz porównać jak wyglądają przesłuchania w Stanach lub innym demokratycznym kraju gdzie takie przesłuchania są jawne a to rodziny ofiar mają pierwszy głos w zadawaniu najbardziej trudnych pytań ,podczas gdy osoby przesłuchiwane jak to powinno być w przypadku Tuska Arabskiego Klicha Sikorskiego ,mają obowiązek udzielania konkretnych i wyczerpujących odpowiedzi
pod odpowiedzialnością karną w przypadku odmowy udzielenia takowej
- teraz wygląda że mamy pozamiatane , jedyna szansa aby coś uzyskać to powołanie międzynarodowej komisji inaczej nie mamy nawet co liczyć że cokolwiek więcej się dowiemy

No cóż, L.Kaczyński sam chciał takiego prokuratora to teraz ma.
Swoją drogą uważam, że to bardzo dobra inicjatywa. Musimy współpracować.

to sa zwykle wentyle,

bezpieczenstwa dla tfuskobronkow szmaciarzy

widac, slychac u czuc
oglupiac moga jedynie malolatow.

osc

Dolaczyl do listy targowiczan.
On pewnie nie wie ze ten fakt moze wplynac na date jego odejscia.

Napewno tzw niezależna prokuratura seremeta do prawdy o zamachu smoleńskim nie dotrze. Jak widać ryży z gajowym znaleźli sposób aby się dochodzenie nie wymknęło spod ich kontroli no bo przecież nie mogli dopuścić aby jakieś "wydumane" trotylowe historie były dalej wśrod ludków rozpowszechniane. Wiadomo, że ta współpraca będzie polegać na tym, że nasza tzw niezależna prokuratura będzie jeszcze bardziej uzależniona czyli będzie pod butem ruskich.

"Ciury obozowe" - polityk nie zostawił na nich suchej nitki ...

"Zarząd traktuje nas jak stado baranów. Jak mamy głosować za programem, którego nie widzieliśmy?" - oburza się jeden z posłów PO w wywiadzie we "Wprost"

- Każdy, kto chciał w tworzenie, w pracę nad tym programem się zaangażować, miał taką szansę. A jest oczywiste, że ta praca kiedyś musi się zakończyć i produkt finalny musi dotrzeć do ludzi i on do ludzi dzisiaj dotarł. Jego głównym adresatem nie są posłowie PO, tylko obywatele >>> http://www.youtube.com/watch?v=8XboMvTQHwo&feature=player_embedded

W każdej armii są ci, którzy są na pierwszej linii frontu i walczą z wrogiem, i ciury obozowe, które najchętniej dekują się przy taborach. Myślę, że tak było dokładnie w tym przypadku, i tak jest też w tego typu przypadkach w historii - że ci, którzy dekują się przy taborach, mają najwięcej do powiedzenia i najwięcej głosów krytycznych wobec tych, którzy pracują " - powiedział POlityk PO..."

10.09.11 >>> https://docs.google.com/document/d/1ATvrVnAOyX9RR-eDZrR9vzwFYQTG4sC2JnLXpodMkBE/edit?pli=1#

brzoze,teczki panie,teczki,te z Moskwy i napewno ruble i to grube nie drobnica,nalezy tylko dowiesc za ile zostaje sie platnym pacholkiem bandyty putina.

http://www.youtube.com/watch?v=EHvBhgN_1DQ

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3363
ale dym!!!

już na kolankach fuuu

Czy państwo polskie jeszcze istnieje?

z mózgu. Kraj, który posługuje się prawem po 3 latach wyjaśniłby min. 75% spraw związanych z katastrofą. Ci zdrajcy dąża do zagmatwania wszystkiego. Poza tym,zdradzieckie ruski, będą kontrolować prokuraturę polską, coby nie przepuszczała, niewygodnej prawdy. Rzekłem.

Z Rosjanami ciężko jest współpracować, bo zawsze zrobią coś takiego, co okazuje się złym posunięciem. Trzeba uważnie patrzeć na to co robią i nie dać siĘ w nic wmanewrować...
WOJNA O GAZOCIĄGI
http://madrapolska.blogspot.com/2013/03/walka-o-gazociagi.html
- SMUTNE KONSEKWENCJE WSPÓŁPRACY Z ROSJĄ - KONCERN BP
http://madrapolska.blogspot.com/2013/03/katastrofa-wierzy-wiertniczej-w-zatoce.html
- FAŁSZYWY PRZYJACIEL WENEZUELI
http://madrapolska.blogspot.com/2013/03/faszywy-przyjaciel-wenezueli.html

http://oczamimlodegopolaka.blogspot.com/

Co takiego sie stało???????

To jasne jak słonce,

że ruskie pozacierali ślady,

zniszczyli dowody

wypucowali wrak

a teraz chcą kolejny raz

zagrac na nosie Polakom!!!!!!!

I to jest tylko to.

I basta.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl