niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 listopada 2015

Wojna z Rosją – możliwe scenariusze

Dodano: 21.02.2013 [19:59]
Wojna z Rosją – możliwe scenariusze - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru
Rosja i Białoruś zamierzają jesienią tego roku przeprowadzić ćwiczenia wojskowe u granic Polski. Były wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Romuald Szeremietiew stwierdził nawet, że Rosjanie otwarcie przygotowują się do wojny z Polską. Choć wejście Polski do NATO w 1999 r. radykalnie poprawiło naszą sytuację militarną, to od czasów wojny rosyjsko-gruzińskiej w 2008 r. nie można wykluczyć czarnego scenariusza konwencjonalnego ataku Rosji na Polskę i kraje bałtyckie.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zapewnił, że Polska traktuje tę sytuację bardzo poważnie i przypomniał, że ostatnie wspólne manewry Rosji i Białorusi, Zachód 2009, były zdecydowanie prowokacyjne wobec Polski. Sikorski zauważył jednocześnie: „Wojsko zawsze przygotowuje się do najgorszego, czyli do wojny”. Jak wynika z opublikowanych dotychczas scenariuszy ewentualnego konfliktu, rosyjskiej agresji na Polskę mogą zapobiec współpraca z krajami bałtyckimi oraz szybkie rozmieszczenie wojsk NATO na naszym terytorium.

Ponieważ aktualne plany obrony Polski są tajne, trzeba sięgnąć do symulacji konfliktu polsko-rosyjskiego opublikowanych w 1992 r. przez Richarda L. Kuglera, analityka amerykańskiego ośrodka RAND i współautora planów rozszerzenia NATO. Choć w swoich scenariuszach Kugler przyjął dużo większą liczbę wojska po obu stronach ewentualnego konfliktu, jego symulacje nadal oddają relacje sił oraz najważniejsze polityczne i logistyczne trudności obrony Polski przed Rosją.

Amerykanin zakładał, że celem Rosjan będzie pokonanie wojsk polskich, zajęcie Warszawy i instalacja nowego rządu polskiego. Rosyjskie wojska miałyby okupować tylko wschodnią Polskę, z daleka od niemieckiej granicy, tak aby nie prowokować NATO. Kugler zakładał, że Rosjanie uderzą na Polskę z terytorium Białorusi siłą 30 dywizji wobec 9 dywizji polskich. Jak to pokazuje rys. 1, przy przewadze 4:1 siły polskie zostałyby szybko pokonane, a Rosjanie osiągnęliby swoje cele w ciągu tygodnia. Choć od tamtej pory wojsko Rosji zmniejszyło się z 2,8 mln do 1 mln osób, to i tak jego redukcja (63 proc.) jest mniejsza niż stopień uszczuplenia Wojska Polskiego (75 proc.), które z 400 tys. zmniejszono do 100 tys.

Biorąc pod uwagę, że Polska jest w stanie wystawić teraz tylko 30 tys. wojska w polu, szanse, że obronimy się sami, są dziś jeszcze bardziej nikłe niż 20 lat temu.

 

Drugi scenariusz rozważany przez RAND to przedstawiona na rys. 2 symulacja pomocy udzielonej Polsce przez Niemcy. Choć w tym schemacie siły niemieckie były równe polskim i niwelowały przewagę Rosjan do 2:1, wynik bitwy byłby niemal identyczny jak w wariancie pierwszym. Głównie dlatego, że przemarsz wojsk niemieckich zająłby ok. tygodnia, weszłyby one do bitwy już po rozbiciu większości wojsk polskich i po upadku Warszawy. Najbardziej prawdopodobnym rezultatem oparcia obrony Polski na Niemczech jest więc klasyczne rozwiązanie, w którym zachodnia Polska wpada w ręce Niemiec, a wschodnia jest okupowana przez Rosję.

 

Następny scenariusz rozważany przez Amerykanów to wsparcie sił polskich i niemieckich przez dywizje amerykańskie i brytyjskie z Niemiec. Mimo zmniejszenia przewagi rosyjskiej tylko do 1,5:1, koalicja nie byłaby w stanie obronić Warszawy ze względu na brak współdziałania od początku z wojskami polskimi i długie linie zaopatrzenia w starciu z przeciwnikiem, mającym krótkie linie zaopatrzenia i zintegrowaną obronę powietrzną.

Pozytywnego rozstrzygnięcia należałoby oczekiwać dopiero w sytuacji wsparcia amerykańskiego z terytorium USA w sile kilku dywizji, które musiałoby się znaleźć w Europie w momencie wybuchu konfliktu. Dopiero dzięki przerzutowi wojsk amerykańskich z USA, a przede wszystkim dzięki przewadze amerykańskiej w powietrzu, koalicja miałaby szanse zatrzymać Rosjan na przedpolach Warszawy i przejść do kontrataku w celu wypchnięcia przeciwnika z Polski. Symulacja przedstawiona na rys. 3 oznacza, że dla odstraszenia agresora nie jest ważne, czy w Europie stacjonują cztery czy dwie brygady amerykańskie. Decydująca jest gotowość Amerykanów do przerzucenia drogą lotniczą, a Polski do przyjęcia wsparcia wojsk amerykańskich z USA.Cały artykuł ukazał się w aktualnym wydaniu „Gazety Polskiej”

3 etap EPAA w Redzikowie Słupsk w 2018 r.

4 etap EPAA w 2022 r.

jak widać wojna nie rozpocznie się wcześniej niż przed ukończeniem budowy tarczy antyrakietowej.

więc sugerowana przez-menie data 2027 godz 3-00 w nocy czasu europejskiego. jest wysoce prawdopodobna .

mało tego potwierdza ją sekretny [zaszyfrowany] plan iluminatów .
zawarty w dokumencie NOSTRADAMUS ,wydanym w formie czterowierszy jako przepowiednie Michaela de nostradame.

Persage II 3, 14
ciekawostką jest że liczba 3,14 nawiązuje do liczby {PI] ? = 3,14 według Bibli oznacza początek .
w tym przypadku być może oznaczać początek wojny .
nawiązuje terz do daty 14 marca .3/14

fragment brzmi

Kiedy będzie ogłoszony i zawarty wielki pokój i ludzie będą się bawić,
W nocy jak złodziej przyjdzie III wojna i wszystkie traktaty będą rzucone na śmieci,
Wielki Smok Azjatycki zawrze tajny układ z Wielbłądem Półksiężyca,
Jeden ruszy na Ruś zajmując ogromne przestrzenie, a złociste strzały i płomienne grzyby będą burzyły jego miasta,
Drugi wrzuci do morza niepłodną Synagogę i poprzez wewnętrzne morze i kraj Osmanów ruszy na Europę,
A jego pobratymcy tam mu pomogą i witać ich będą zielonymi sztandarami.

jest rok 2022 USA buduje tarcze antyrakietową w Polsce co doprowadza polskiego kryzysu rakietowego .
kryzys jest sygnałem dla wszystkich wtajemniczonych do rozpoczęcia przygotowań wojennych.

[IMG]http://imageshack.us/a/img706/5143/99747807.jpg[/IMG]

Gospodarka Chin jest najdynamiczniej rozwijającą się na świecie. W II kwartale 2010 roku nominalny PKB Chin szacowano na 1,337 bln $, co daje drugie miejsce na świecie za USA,
a przed Japonią (II kw. 2010 – 1,288 bln $).
Z najnowszych prognoz wynika, że do roku 2030 Chiny staną się światową potęgą gospodarczą nr 1.
Uwzględniając PKB realny chińska gospodarka już od 2001 roku znajduje się na drugim miejscu, a od 2010 roku Chiny są największym konsumentem ropy naftowej

Tak dynamiczny rozwój, który trwa od lat 80., jest efektem stworzenia korzystnych warunków dla inwestycji zagranicznych i transferu nowych technologii.
Do tych warunków można zaliczyć: niskie koszty pracy, zakaz strajków dla pracowników, niskie podatki, brak ograniczeń w ochronie środowiska i obietnica dostępu do ogromnego rynku zbytu.
Według socjologów, ważnym czynnikiem jest także tradycyjny szacunek wobec przedsiębiorczości i kult pracy,
który w XX wieku przyczynił się do sukcesu krajów zaliczanych do chińskiego kręgu kulturowego, tj. jak Japonia, Korea Południowa, Singapur czy Tajwan.

Jak wiadomo poprzednie wojny światowe poprzedzały kryzysy finansowe na ogromną skale,
tworzone przez te same grupy osób, które stały za obydwoma wojnami światowymi.
Taka sama sytuacja jest też aktualnie, a trzecia wojna nastąpi szybciej niż może wam się wydawać.
Osoby które teraz rezygnują ze stanowisk , wiedzą do czego to wszystko prowadzi.
politycy Doskonale zdają sobie sprawę że już niedługo “wybuchnie” kolejna i ostatnia światowa wojna,
A prezesi największych banków rezygnują z tak opłacalnych dla nich posad i chowają się w cieniu.
“nazbierali” oni już tyle pieniędzy, że nie potrzeba im więcej,
wiedząc co czeka cały świat. mając tą wiedzę i pieniądze mogą sobie kupować najlepsze bunkry,
robić zapasy i czynić resztę przygotowań, aby przetrwać ze swoimi rodzinami.

dzisiejsza sytuacja ekonomiczna jest niezwykle podobna do tej sprzed 2 wojny światowej.
tyle że w tamtych czasach postawiono na Niemcy .a w latach 80 tych MASONI postawili na chiny.

W Chinach żyje najwięcej ludności na świecie ,
wiedziano już o tym W Chinach pod koniec lat 70.
XX wieku wprowadzono regulację urodzeń pozwalającą na posiadanie tylko jednego dziecka.
to był jeden z powodów.

więc Masoni postanowili ,zainwestować w chiny [rozbujać ich gospodarkę] i wykorzystać ich do 3 wojny .
jako mięso armatnie

Chciałbym wszystkim zwrócić uwagę, że analiza przedstawiona w tym artykule została wykonana przez Richarda Kuglera w 1992 r. Kugler zakładał że Rosjanie uderzą na Polskę siła 30 dywizji, a sukces militarny Rosjan opiera się na przwadze liczebnej sił rosyjskich. W swoich założeniach przedstawia warianty stosunku sił 4:1(1 wariant), następnie 2:1(2 wariant), w trzecim wariancie przedstawia stosunek równorzędny w przypadku przystąpienia wojsk amerykańskich i ewentualne odparcie agresji przeciwnika, ale dopiero przy dodatkowym wsparciu dywizjami amerykańskimi z terytorium USA. Zwycięstwo Rosjan lub wojsk sojuszniczych opiera na przewadze liczebnej co już jest podstawowym błędem w tych kalkulacjach, nie biorąc w ogóle pod uwagę stanu technicznego i stopinia niezawodności i nowoczesności wojsk. Na wspólczesnym polu walki w epoce sieciocentryczności, zintegrowanych systemów dowodzenia NATO, czołgów Abrams M1A2 SEP, Leopard 2A6, samolotów "stealth", pocisków manewrujących itd. itp. po stronie sojuszników Polski, takie porównanie sił oparte o zimną kalkulacje ilościową jest po prostu chybione i nie oddaje (bo nie może) faktycznego stanu sił po obu stronach. To tak jakby porównywać 100 wojowników ze Sparty do uzbrojonych po zeby 10 Marines i twierdzić że stosunek 10:1 dla Spartan da im bezdyskusyjne zwyciestwo.
Najgorzej sytuacja w armii rosyjskiej wyglada własnie w broni pancernej. "Składnica złomu" i "pojazdy dla kamikadze" to najlagodniejsze okreslenia ekspertów rosyjskich o sytuacji w batalionach broni pancernej.
W uzbrojeniu armii FR znajduje się ok. 10 tys. czołgów różnych typów, z których tylko 10-12% to konstrukcje względnie nowoczesne (T-80U, T-90, T-90A).
Reszta to 20/30, a nawet 40-letnie złomy na gąsienicach... Ich wartość bojowa jest minimalna, jeżeli w ogóle można mówić o jakiejś wartości bojowej...
W 2008 roku po wojnie Rosji z Gruzją słabość rosyjskich wojsk stała się oczywista. Dla wielu rosyjskich ekspertów stało się jasne, że armia rosyjska nie pokonałaby nawet Polski, a co dopiero mówić o wojskach NATO:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6233730,Rosyjska_armia_nie_pokonalaby_nawet_Polski___oceniaja.html

Oj bedzie nie dobrze za Sp. L. Kaczynskiego. Prawdziwi polacy sie zemszcza. Prawde mowiac kacapy otworzyli ogien pierwsi. I mysle ze bedzie to co bedzie.

zacznie sie po udowodnieniu sowietom, ze to oni brali udzial w Katyniu II (Smolensk). To tylko sprawa czasu...

Czemu mają służyć niby tego typu artykułu ? Nie rozumiem... Natomiast cenię sobie GP i portal niezależna.pl za ukazywanie bądź co bądź prawdy, ale nigdy w swojej proPiSowskiej wymowie nie przekona mnie do tego, iż ta partia jest alternatywą dla obecnej rzeczywistości politycznej. Bo nie jest. Chciałbym żeby tak było i pewnie znów na nich oddam swój głos w przyszłych wyborach bo jednak to jest zdecydowanie mniejsze zło niż obecnie sprawująca władzę PO... Mam nadzieję, że w końcu powstanie partia, której członkami będą ludzie, w których żyłach będzie płynąć prawdziwa, szlachetna Polska krew, a fundamentem na którym będzie się opierać będzie chrześcijaństwo, katolicyzm.

Boję się, że środowisko GP wydumało sobie, że jedynym sposobem odsunięcia Tuska od władzy jest wplątanie Polski w wojnę z Rosją. Są w stanie podpalić kraj, aby Grodzki nie był marszałkiem. Stąd narastająca ilość podobnych tekstów, stąd absurdalne teksty jak ten niedawny Gmyza o tym, że Polska musi wejść w posiadanie broni atomowej (takie coś mógł napisać tylko człowiek chory psychicznie, który ostatnie 30 lat spędził w zamkniętej celi i nie zna realiów jakie panują na świecie). Krytykowano najpierw Rostowskiego, że wspomniał z mównicy sejmowej o wojnie z Rosją, a teraz robią to samo, ale na większą skalę. I tak, zaraz mnie zwyzywają od agentów i innych lemingów co jest klasyczne dla tego serwisu.

...na granicy, to dla Ruskich bariera nie do przejścia! ;)

Kogo popierać w takiej wojnie, czy Polski rząd który grabi obywateli z 80% zarobionych ciężko piniędzy, czy za Rosją która nie jest dużo lepsza. Z jednej strony Rosjanie by nas uwolnili z niewoli Unii Europejskiej, i by nie było dalszego psucia naszej cywlizacji przez tych ... z unii.
A tak realnia patrząc to Rosja nie jest żadnym zagrożeniem. No chyba, że wojska Chinskie po zdobyciu Rosji, przyjdą do nas z terenów rosyjskich.
Bo to kwestia jest czasu kto opanuje naszą cywlilizację europejską. Bo te czerwone pijawki i postępaki z unii zniszczyli naszą wielką cywlizację katolicką. I teraz trzeba się będzie cieszyć jak Europe zajmą Chinczycy, bo jak nas opanują muzulmanie, to nas wszystkich powycinają.

Tylko własna lub Natowska{amerykańska} broń atomowa może dać nam szansę na przeżycie w starciu z ruskimi mongołami.Wystarczą rakiety do Uralu.Które jak najszybciej zniszczyły by Moskwę,Petersburg i inne największe miasta europejskiej Rosji. Tego typu rakiety usadziły by ruskich mongołów skutecznie.Nie minuty na reakcje obronną, tylko sekundy ! Tak by kacap nie zdążył się w d..ę podrapać.

No kościołek i ministranci doprowadzili do tego że agentura Moskwy rozłożyła naszą armię na łopatki. Jaka nas zaatakują to będzie właśnie ich wina!

hahaha

i Tuska jełopie. Wybrałeś ruskiego chłopa na prezydenta i pleciesz,że to kościółek? Skąd tacy idioci się biorą? Banda zabiła Prezydenta Polski a ty pewnie też myslisz,że to kościółek hahahah. Idz sie leczyć jełopie. Ustawę zezwalająca na wejście obcych funkcjonariuszy złozyli Tusk i Komorowski, a ty w obłedzie widzisz kościółek? Kościółek ciebie nie wsadzi do ruskiej armii ale właśnie oni z PO. Pa,pa

Niebezpieczeństwo realne, a mając za PRemiera Donalda Tuska niebezpieczeństwo jest jeszcze większe.Bowiem Putin - biorąc pod uwagę przyjętą postawę uległości polskiego rządu wobec zamachu w Smoleńsku - stał się dzisiaj, zapewne jeszcze bardziej tym ośmielony.

Raczej bzdura, takie manewry to okazja do popisow sily i sprawnosci przed wlasnym narodem. Z Putina robi sie diabla a Polska sama sie rozklada i raczej to Niemcy juz nas podbily (ekonomicznie). Putin to nie jest idiota i choc wie ze na pomoc NATO liczyc mozemy glownie na papierze to taki scenariusz nie bylby dla niego czyms oplacalnym - na razie ma swego namiestnika Komoruska i to mu starczy.

powaznie ? Rozbroili Polske i na nato albo na tamto licza , a prysnac moga za granice .A co bedzie jak z dwoch stron zaatakuja i pokrzyzuja plany obrony ?

Z całym szacunkiem dla p. ministra Szeremietewa, obawiam się, że tym razem myli się on z oceną tych manewrów. Moim skromnym zdaniem Rosja nie ma powodów przeprowadzać manewrów wariantywnej wojny z Polską, bo ... nasze (wydawałoby się) Państwo już jest de facto na powrót podporządkowane Moskwie. Te "manewry" mają tylko o tym przypomnieć lub uświadomić tym, którzy w swojej naiwności sądzą, że żyjemy w państwie suwerennym. Niestety, już jest po rozbiorze. Czas na nowe powstanie.

Chyba, że wyjście sowieckich wojsk w latach 90-tych było posunięciem taktycznym. Bo przecież w statusie prl-u nic się nie zmieniło. Nie jesteśmy ani niepodlegli ani suwerenni. Długie ramię Moskwy nigdy nie uschło.

Haha prezentacja założeń strategii z 1992r., to jest możliwe tylko u was :)
Drobny fakt - jesteśmy już w NATO od pewnego czasu. Rosjanie musieliby być kompletnymi idiotami by uderzyć z jakiegokolwiek powodu na Polskę, mogą równie dobrze od razu zaatakować USA lub Wielką Brytanię.
Pewnie że chcielibyście, by istniało takie realne zagrożenie, bo to legitymacja dla ideologii oblężonej twierdzy i konfrontacji..

Chociaż niekoniecznie.Państwo podziemne w tym względzie bywa bardzo skuteczne.

niech czekają na pierwszej linii ognia.

tow. gen. Koziej uznał że Rosja jest gwarantem bezpieczeństwa polski, a dziś media ogłosiły że kompania honorowa nazwana "batalionem honorowym" ma dostać nowe mundury i broń- to może dostaną takie jak na zdjęciu powyżej?

Kugler założył atak strony rosyjskiej na terytorium Polski, zajęcie Warszawy i instalacja rządu Polskiego. Otóż nie jest to właściwa kolejność. Według mojej opinii kolejność jest następująca:
1. Instalacja ruskiej agentury w rządzie polskim, przygotowanej do przejęcia władzy.
2. Usunięcie z wojska patriotycznej części oficerów i tym samym pierwszy atak ("wypadek" samolotu Casa).
3. Usunięcie z Polski patriotycznej części rządu i reszty oficerów,z Prezydentem RP na czele. Tym samym drugi atak z tym, że na terenie Rosji - Smoleńsk 10.04.2010.
4.Przejęcie władzy przez agenturę, czyli wg Kuglera instalacja rządu polskiego.
5.Wejście wojsk rosyjskich na teren RP i utwierdzenie wpływów Rosyjskich w RP tym samym pokazując Europie i światu, kto tu rządzi.
Prawda Smoleńska przestaje mieć wówczas znaczenie jako atak terrorystyczny, a staje się elementem wojny, o czym zapewne wiedzieli przywódcy państw "odpalając" wulkan (czyli - my się nie mieszamy). I nie ma co liczyć na Niemców, czy wojska NATO, chyba, że mają interes w polskich łupkach lub innych złożach.

A poco oni mają tu wchodzić,przecież to całe kur..two które rządzi Polką to ich bracia.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl