niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21/04/2015
Grzegorz Broński
1 % SWS)

Premiera „Anatomii upadku” – poruszającego filmu Anity Gargas

Dodano: 15.01.2013 [22:17]
Premiera „Anatomii upadku” – poruszającego filmu Anity Gargas - niezalezna.pl
foto: GP
W wypełnionej do ostatniego miejsca sali warszawskiego kina „Wisła” odbył się pokaz filmu Anity Gargas „Anatomia upadku”, który poruszył wszystkich oglądających. Od środy film będzie można kupić z najnowszym numerem tygodnikiem „Gazeta Polska”.

Na premierowym pokazie „Anatomii upadku” pojawiło się wielu znamienitych gości poseł Antoni Macierewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Nowego Państwa" Katarzyna Gójska-Hejke, bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej Ewa Kochanowska, senator Beata Gosiewska i Andrzej Melak, a także szefowa Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Anita Czerwińska, Joanna Lichocka, Piotr Semka, Przemysław Babiarz. Oczywiście, wraz ze współtwórcami filmu Andrzejem Hrechorowiczem i Anną Sarzyńską, była również reżyserka Anita Gargas, która podczas niedawnej wizyty w Smoleńsku, niemal trzy lata po tragedii, dotarła do naocznych świadków i zdobyła nowe, sensacyjne informacje.


(fot. Tomasz Hamrat)

Podczas pokazu Anita Gargas podkreślała, że cały czas będzie dążyła do ustalenia prawdy o katastrofie smoleńskiej.
- Wydrzemy tę prawdę niezależnie od tego iloma warstwami kłamstwa będzie skrywana - zaznaczyła. - To mogę Państwo obiecać - zwróciła się do zgromadzonych na sali reżyserka "Anatomii upadku".


(fot. Tomasz Hamrat)

Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę, że w dzisiejszej premierze można było wziąć udział bez biletów, ale symbolicznym biletem może być najnowszy numer "Gazety Polskiej", który od jutra można kupić razem z filmem "Anatomia upadku".


(fot. Tomasz Hamrat)Biorący udział w pokazie widzowie wychodzili z kina "Wisła" wstrząśnięci tym co zobaczyli.
- Bardziej niż to co robią Rosjanie, przeraża mnie zachowanie polskiego premiera i prezydenta. Mam jeszcze nadzieję, że to się zmieni, ale czy nie jest za późno na odzyskanie kluczowych dowodów - zastanawia się pani Lidia. A pan Jan nie pierwszy raz oglądał film autorstwa Anity Gargas. - I jak zwykle po tym co zobaczyłem zapewne nie będę mógł zasnąć, ale wierzę, że film pomoże w odkłamywaniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.
Z kolei Paweł liczy na rozpropagowanie filmu zwłaszcza wśród młodych Polaków. - Ważne, aby dowiedzieli się o nowych dowodach i zeznaniach świadków - tłumaczy.


(fot. Tomasz Hamrat)

Po pokazie prasowym o "Anatomii upadku" mówili publicyści:

- Ten film jest wstrząsający. (…) Zobaczenie na własne oczy jak niszczy się miejsce katastrofy, tak żeby uniemożliwić znalezienie jakichkolwiek innych śladów – to coś niezwykłego. To trzeba zobaczyć – powiedział Bronisław Wildstein.

- Gdyby ten film został pokazany w ogólnodostępnej, powszechnie oglądanej telewizji (…) to większość Polaków by zmieniła swój pogląd na temat tragedii smoleńskiej – mówił Michał Karnowski (Wsieci, wpolityce.pl).

Tych Czytelników, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia rozmowy Niezależnej Katarzyny Gójskiej-Hejke z Anitą Gargas

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Kupiłem GP z filmem "Anatomia upadku". Dziekuję.

Nie kupuję GP, ale tym razem się skusiłem i w sumie nie żałuję. 70% filmu nie wnosi zasadniczo nic nowego i stanowi skrótowe podsumowanie ostatniego roku, ale warto go obejrzeć dla tych pozostałych 30% materiału. Miejscami film daje na prawdę dużo do myślenia.
Sądzę, że gdy nakład się rozejdzie warto pomyśleć o udostępnieniu przez autorów za darmo w sieci, aby dotarł do szerszego grona widzów oraz o dodaniu napisów w języku angielskim.
Pozdrawiam.

prawymsierpowym.pl

Bul - idąc drogą swojego idola, hrabiego Komorowskiego lemingi wnoszą, aby słowo ból, oznaczające cierpienie, pisać przez „u”. Bo na ból to trzeba być otwartym, a nie zamkniętym. Stąd literka „u” ma oznaczać współczucie, współcierpienie i współodczuwanie. Otwartość na bul leminga oznacza konieczność zmian w polskiej ortografii, a osobisty patronat ma objąć nie kto inny, jak właśnie łączący się w „bulu” obrońca wszystkich żyrandoli, Bronisław „Bul” Komorowski.

Ciemnogród – gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie, choć leming dobrze to wie. Tajemnicze miejsce, w którym żyją naprawdę głupi ludzie. Podobno nie wiedzą do czego służy koło, nie znają alfabetu, a więc pisanie i czytanie jest im obce. Wierzą w Boga, choć nigdy Go nie widzieli, ani nie słyszeli. Ciemnogród to miejsce straszne i prawdopodobnie jest to piekło, z którego nie ma wyjścia. Najbardziej ciemne grody znajdują się na wschodnich rubieżach Polski, a szczególnie na pd.-wsch. Tam to jest istna tragedia. Dla ułatwienia podają sobie lemingi miasta, które koniecznie należy unikać. Przemyśl, Krosno, Tarnów, Zamość, Radom i kilka innych jeszcze. Dla ułatwienia planowane są zmiany nazw tych miast tak, żeby przez przypadek się w nich nie znaleźć. Rozpisano nawet konkurs. Proponuję, aby Przemyśl zmienił nazwę na POmyśl.

Donald – imię premiera, najlepszego pod słońcem Peru, ale z niewiadomych przyczyn tak rzadko nadawane pociechom. Ze względu na szacunek bardzo rzadko nadawane imię, a oznacza „silny tego świata”. Tak myślą lemingi, a prawda jest taka, że imię Donald oznacza „nic nie mogę”. Nawet najbardziej zagorzały fanatyk PO nie da swojemu dziecku imienia Donald, bo nie chce, by ciągnęło się za nim odium Tuska. Nawet leming pospolity po długim przemyśleniu sprawy dochodzi do podobnego wniosku, choć jeśli jeden by się odważył, to z pewnością reszta poszłaby za jego przykładem. W Warszawie od 2004 r. imię Donald otrzymało jedynie dwóch chłopców. Nie chcąc aż tak bardzo nabijać się z Donalda warto przytoczyć, że Donald znajduje się na 211 pozycji, a wyprzedza go np. Zoe, Horacy, Elvis, czy Xawier. Owszem, nie jest winą Tuska, że tak nazwali go rodzice, ale winą Tuska jest to, że tak mało Donaldów jest w Warszawie, czy w całej Polsce. Dla porównania Jarosławów jest w Warszawie w tym samym czasie 30, co daje temu imieniu 102 pozycję.

cały alfabet leminga na prawymsierpowym.pl

gazetę z filmem kupić, ale nie schować go na półkę tylko pożyczać znajomym - niech krąży wśród lemingów

Żadnego słowa o zamachu. Miłe zaskoczenie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl