Krzysztof Bondaryk będzie wiceszefem BBN-u?

Tomasz Hamrat

  

Potwierdzają się informacje "Gazety Polskiej Codziennie". Już tydzień temu gazeta informowała, że były (obecny?) szef ABW Krzysztof Bondaryk obejmie ważną funkcję w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. I dzisiaj podano, że jutro Bondaryk spotka się z szefem BBN gen. Stanisławem Koziejem.

W teście „Totalna demolka wokół służb” dziennikarka „Codziennej” Katarzyna Pawlak pisała:

„Na pewno jednak to nie koniec kariery byłego już szefa ABW. Z naszych informacji wynika, że generał może niebawem zająć ważne stanowisko państwowe w otoczeniu prezydenta Bronisława Komorowskiego, prawdopodobnie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, które od 2 lutego br. nie ma wiceszefa”.

Oczywiście, chodziło o wakat po dotychczasowym wiceszefie BBN Zdzisławie Lachowskim, który zakończył pracę z dniem 31 grudnia 2012 r.. Według akt znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej Lachowski został zarejestrowany jako tajny współpracownik „Zelwer”, o czym jako pierwsza pisała „Gazeta Polska.

Nie trzeba było długo czekać, a pojawił się oficjalny komunikat Kancelarii Prezydenta będący niemalże potwierdzeniem informacji „Codziennej”. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała dzisiaj Polską Agencję Prasową, że „we wtorek szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej spotka się z ustępującym szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem”. To chyba nie przypadek? Zwłaszcza, że po spotkaniu z Bondarykiem gen. Koziej ma rozmawiać z Bronisławem Komorowskim.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Otwarto nową siedzibę prokuratury w Sopocie

/ By Diego Delso, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27991293

  

W dniu 15 października 2018 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Mieści się ona przy ulicy Grottgera 3-5 w Sopocie.

W uroczystości uczestniczyli liczni zaproszeni goście w tym: Zastępca Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych Przemysław Funiok, prokurator Biura Prokuratora Krajowego Prokuratury Krajowej Andrzej Golec, Naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej Olimpia Gapanowicz, Prokurator Regionalny w Gdańsku Teresa Rutkowska – Szmydyńska, Prokurator Okręgowy w Gdańsku Michał Kierski, Prokuratorzy Rejonowi okręgu gdańskiego, Wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Rafał Ryś, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Joanna Łaguna-Popieniuk, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Komendant Miejski Policji w Sopocie inspektor Piotr Bolin.

Uroczystość odbyła się przy udziale Metropolity Gdańskiego Generała Dywizji Abp. Sławoja Leszka Głódzia oraz Księdza Prałata Pułkownika Jana Wołyńca - kapelana Marynarki Wojennej RP, który dokonał uroczystego poświęcenia budynku nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

Oprócz oficjalnych wystąpień ważnym elementem uroczystości była multimedialna prezentacja z przebiegu realizacji inwestycji, którą zaprezentowała Prokurator Rejonowa w Sopocie Magda Gabriel - Węglowska.

Nieruchomość, w której mieści się nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Sopocie, została przekazana prokuraturze w wyniku porozumienia zawartego 6 sierpnia 2014 roku z kierownictwem gdańskiego Sądu Apelacyjnego oraz Sądu Rejonowego w Sopocie. Jeszcze w tym samym roku przystąpiono do realizacji inwestycji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl