Ciężki los sędziego Tulei

Nie jest łatwo być sędzią w Polsce. Czasem dowody winy oskarżonego są tak oczywiste, że trzeba go skazać. Ale co zrobić, gdy jednocześnie oskarżony jest pupilkiem salonu i władzy? Gdy prominentne autorytety i dziennikarze opiewali piękno dłoni skazanego? Powiedzmy sobie szczerze – sędzia Tuleya znalazł się w niezręcznej sytuacji. Wybrnął jednak z niej iście profesjonalnie. Przełknąwszy gorzką pigułkę, jaką była konieczność wydania wyroku skazującego, wygłosił długie oświadczenie o złu IV RP i jej – jak to określił – stalinowskich służbach specjalnych. Cóż, każdy ma prawo do kariery, także sędzia Tuleya. Jedno mnie tylko męczy. Martwię się, że sędzią powoduje nie pospolite karierowiczostwo, lecz szczera wiara. Znaczyłoby to, że szwankuje u niego ogólne rozpoznanie rzeczywistości, a jest to ważna umiejętność, niezbędna na jego stanowisku. Może powinniśmy przejrzeć wcześniejsze wyroki sędziego Tulei?

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Hazardowy zawrót głowy

Czy państwowe firmy będą wreszcie w stanie dostarczyć Totalizatorowi Sportowemu tzw. jednorękich bandytów wraz z systemem? Od kilku miesięcy to pytanie coraz częściej pada na szczytach władzy. Konsorcjum mające wykonać zadanie składa się z trzech podmiotów: Wojskowych Zakładów Łączności nr 1, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i Exatela. Kluczowy jest jednak ten pierwszy.

To WZŁ 1 ma zbudować działające automaty wraz z systemem centralnym. Gdy odwiedziłem niedawno tę mającą siedzibę w Zegrzu firmę, nabrałem wątpliwości, czy uda się z sukcesem zakończyć prace. Jeśli WZŁ 1 poniesie porażkę, faktycznym zwycięzcą będą te wszystkie firmy z szarej strefy, które przez lata rządów PO-PSL zarobiły na nielegalnym hazardzie miliardy złotych. Dla nich ucywilizowanie rynku to poważny cios i strata krociowych zysków.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl