niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 listopada 2015

TYLKO U NAS: „Anatomia upadku” nowy film Anity Gargas

Dodano: 05.01.2013 [20:02]
TYLKO U NAS: „Anatomia upadku” nowy film Anity Gargas - niezalezna.pl
foto: Igor Smirnow/Gazeta Polska
Już 16 stycznia do tygodnika „Gazeta Polska” dołączony zostanie najnowszy film Anity Gargas pt. „Anatomia upadku”. Film jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji, a także na terenie Polski. Zebrany materiał dowodzi, że fakty wyglądają inaczej niż przedstawiają to raporty MAK i komisji Millera.

- W „Anatomii upadku” widzowie zobaczą nowych świadków, którzy wskazują, że przebieg ostatnich sekund lotu Tu-154M nie był taki, jak to przedstawiają raporty MAK i komisji Millera. Relacje świadków są natomiast zbieżne z ustaleniami ekspertów, głównie współpracujących z zespołem parlamentarnym ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, a także naukowców, którzy zorganizowali w październiku konferencję smoleńską – tłumaczy w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Anita Gargas.

Poza bezspornymi faktami, relacjami świadków oraz ustaleniami naukowców, film koncentruje się także na pokazaniu reakcji polskich władz, prokuratury oraz komisji Millera, która badała katastrofę smoleńską. „Anatomia upadku” ukazuje całkowitą bierność i uległość wobec strony rosyjskiej, a także ignorowanie faktów wskazujących na to, że przyczyną katastrofy wcale nie było uderzenie skrzydłem w brzozę, ale że na pokładzie mogło dojść do wybuchu...

- Pokazujemy nowe zdjęcia, które zdobyliśmy w Rosji m.in. zdjęcia dokumentujące wygląd miejsca katastrofy. Mamy nadzieję, że one pozwolą naszym widzom lepiej umiejscowić wszystkie wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą osobiście pojechać na miejsce katastrofy i na własne oczy przekonać się, że przebieg zdarzeń przedstawiony przez komisje: MAK i Millera nie wytrzymuje w konfrontacji z tym, co można można zastać na miejscu – mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, autorka filmu Anita Gargas.

W filmie wypowiadają się m.in. Lucyna Gągor - wdowa po szefie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszku Gągorze, Dymitr Książek - lekarz z lotniczego pogotowia ratunkowego, który był w Moskwie, aby pomóc rodzinom przy identyfikacjach. Ponadto w filmie wypowiadają się naukowcy i członek komisji Millera prof. Marek Żylicz.

Film „Anatomia upadku” powstał dzięki Niezależnemu Wydawnictwu Polskiemu – wydawcy tygodnika „Gazeta Polska”.

- Mamy nadzieję, że naszym filmem zainteresują się nadawcy telewizyjni – przyznaje Anita Gargas.

Warto podkreślić, że film „10.04.10” obejrzało już kilka milionów ludzi (na płytach DVD, pokazach i w internecie) – choć na wyemitowanie go nie odważyła się żadna duża stacja telewizyjna. Nakład „Gazety Polskiej” z dołączonym filmem został wyprzedany błyskawicznie. Autorka filmu Anita Gargas za program „Misja Specjalna” poświęcony katastrofie smoleńskiej otrzymała prestiżową Nagrodę Wolności Słowa SDP za rok 2011 nazywaną Polskim Pulitzerem.

Zobacz zwiastun filmu:

http://vod.gazetapolska.pl/3077-anatomia-upadku-nowy-film-anity-gargas
Film „Anatomia upadku” już 16 stycznia z tygodnikiem „Gazeta Polska”.

http://www.youtube.com/watch?v=rilSXr7wSpY

Gratulacje dla Pani Anity Gargas, rozbija "mur milczenia i manipulacji dziennikarskiej" jakiej podlegają dziennikarze telewizyjni i prasowi.

wypuścić wersję anglojęzyczną. Im szybciej tym lepiej. Zapomnijcie o zyskach.

odważnym ludziom ! Gdyby nie Oni to rację bytu miałyby ustalenia komisji Millera oraz nieśmiałe domysły tych, którym ta sprawa leżałaby na sercu. A to nie wystarczy, tu trzeba PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI. Trzymam kciuki !

Czemu nic nie piszecie o śmierci o. Jana Mikruta - współzałożyciela Radia Maryja?

to znajomi Ojca Mikruta i sluchacze Radia Maryja, mieliby szybkie info.Czy media katolickie podaly te wiadomosc?

Gratuluje pani Anicie zasluzonej nagrody i ciesze sie,ze czytelnicy GP beda mogli ten film zobaczyc

Mam pytanie do redakcji GP czy mamy sznse na domowy seans filmu, ktorego autorka tez zostala nagrodzona,a mam na mysli Pania Jolante Hajdasz, ktora nakrecila film "ZAPOMNIANE MECZENSTWO`o Biskupie Antonim Baraniaku.

Przeczytalam z uwaga w ostatniej GP o tym meczenniku i jestem przekonana,ze TEGO filmu nigdzie nie pokaza
Czy GP wziela pod uwage rozpowszechnienie tego filmu jako zalacznik do GP

Kawał dobrej beletrystyki:)

na film. czekam na propozycje wyjaśnienia dotyczące chociażby takich zdjęć jak pancerna brzoza na tej stronie : http://smolenskcrash.com/index.php/2012/index/pages/view/disinformation

Okazuje się się , że w Polsce mamy odważne i konsekwentnie dążące do prawdy kobiety. Dzięki Wam złoczyńcy nie mogą spać spokojnie, dzięki Wam duchy smoleńskie jęczą ciszej....

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl