niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/02/2015
-
1 % SWS)

Marsz Niepodległości - relacja na żywo

Dodano: 11.11.2012 [17:10]
18:25 - Przednia część Marszu dotarła pod pomnik Romana Dmowskiego. Uczestnicy marszu rozdzielili się. Część z nich poszła na Agrykolę gdzie odbędzie się koncert. 

17:35 - Na końcu pochodu idzie sektor "Gazety Polskiej", kilkanaście tysięcy osób, w niej jest grupa Węgrów i "Krucjata Różańcowa". Jest spokojnie, nikt nie został ranny. Ludzie krzyczą "Tusk do Berlina, czeka rodzina", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Uczestnicy śpiewają piosenki patriotyczne. Cała ulica Marszałkowska jest zajęta przez sektor Gazety Polskiej. Od pomnika Romana Dmowskiego idziemy pod pomnik Józefa Piłsudskiego - mówi Tomasz Sakiewicz.

17:30  - Główny trzon Marszu Niepodległości był zatrzymany w wyniku jakiś zamieszek między policją a jakimiś radykalnymi grupami. Nie do końca wiadomo kto je sprowokował. Wielu uczestników mówi, że to policja pierwsza zaczęła zagradzać im drogę. Trudno to przesądzić – mówi specjalnie dla niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, który prowadzi sektor "Gazety Polskiej" pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

17:00 - Czoło marszu idzie dalej, ale z tyłu słychać strzały

16:50 - Coraz więcej sygnałów od uczestników Marszu, że była to prowokacja. Zamaskowani wandale "sprowokowali" policję do interwencji i rozbicia Marszu na kilka grup.

16:40 - Jak informują nasi reporterzy policja stratowała przed chwilą starszego człowieka. Odsyłamy do naszej fotobazy. Strona niezalezna.pl z powodu dużej ilości wejść jest przeciążona. Przepraszamy za utrudnienia. 16:34 - Jak informują nasi reporterzy policja przepuściła Marsz dalej. - Idziemy dalej - relacjonują i potwierdzają że policja użyła broni. Wszystko wygląda na policyjną prowokację.

16:30 - Policja użyła broni gładkolufowej

16:25 - Marsz nie może się cofnąć policja wkroczyła również na plac pod Pałacem Kultury. Organizatorzy próbują zachować spokój - manifestujący już 3 raz odśpiewali Hymn

16:14 - Nasi reporterzy informują, że policja zmusza manifestujących do cofnięcia się na Rondo Dmowskiego. Jest to niemożliwe, kilkadziesiąt tysięcy ludzi nie może się ot tak cofnąć do tyłu - relacjonują specjalnie dla niezalezna.pl - Czujemy się jak sardynki, nie wiemy dlaczego policja zachowuje się w ten sposób.   

16:05 - Policja zatrzymała Marsz. Podaje przez megafony komunikaty, aby uczestnicy Marszu odsunęli się od... kordonów funkcjonariuszy w bojowym rynsztunku.

15:59 - nasi reporterzy znajdujący się na czele oficjalnego pochodu informują, że policja użyła gazu. Marsz stoi w miejscu. Na ul. Marszałkowskiej widać szwadrony policji, które  otaczają manifestantów. Pojawiły się także armatki wodne.

15:50 - jak donoszą organizatorzy Marsz rozpoczął się z opóźnieniem z powodu Marszu Prezydenckiego. Policja nie chciała rozpocząć Marszu Niepodległości dopóki prezydent nie zakończy swojej demonstracji.

15:43 - słychać apele organizatorów "Nie dajmy się prowokować róbmy swoje". Gigantyczny tłum ruszył. 

15:40 - reporterzy z sektora Klubów GP mówią że nie mogą ruszyć. Policja mówi, że to wina organizatorów. 

15.30 - Tymczasem w TVN24 trwa propagandowe wychwalanie inicjatywy Bronisława Komorowskiego. Dowiadujemy się, że prezydent chciał zjednoczyć Polaków i że udało mu się "wskrzesić radość" wśród rodaków.15.23 - Jak donoszą nasi reporterzy do końca prezydenckiego Marszu dotrwało niewiele osób. Pod pomnik Piłsudskiego pod Belwederem dotarło ok. 4 tys. osób, głównie oficjeli, żołnierzy, BOR-owców i tajnej policji. Media już mówią o "wielkim" sukcesie.

15.12 - morze biało-czerwonych flag przed Pałacem Kultury i Nauki. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi gromadzi się przy Rondzie Dmowskiego.

15.10 - Kluby Gazety Polskiej stworzyły swój sektor 15.09 - Hasłem tegorocznego Marszu jest "Odzyskajmy Polskę"

14.51 - Oczywiście, w Marszu Niepodległości pójdą również Węgrzy. Transparent nie pozostawia wątpliwości, że powiedzenie "Polak Węgier dwa bratanki..." ciągle jest aktualne.14.44 - Pojawiają się również bardzo znane osoby, które chcą wziąć udział w Marszu. Jest Jan Pietrzak z żoną, redaktor Marek Król, czy Czesław Bielecki.

14.35 - W miejscu zbiórki pojawiło się kilkanaście tysięcy osób. To bez wątpienia największe z dotychczas organizowanych przez Kluby Gazety Polskiej zgromadzeń.
- Bardzo się cieszymy, że przyjechało tak wiele osób. To pokazuje, że Polacy chcą być z nami, „Gazetą Polską” i naszymi Klubami – mówi Niezależnej.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

14:00przy budynkach dworca Warszawa-Śródmieście gromadzą się uczestnicy Marszu. O godz. 15 manifestacja połączy się z Marszem Niepodległości. – Należy pamiętać, że idziemy na końcu pochodu, a nasz przemarsz kończymy przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego przy ul. Belwederskiej, tam złożymy kwiaty. Mamy wielką prośbę, by wszyscy, którzy chcą uczcić Marszałka, byli z nami od początku marszu – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Anita Czerwińska z warszawskiego Klubu „GP”.

Organizatorzy bardzo proszą o spokój i o to, by nie dać się sprowokować. – Będzie służba porządkowa, ale wszyscy zadbajmy o to, by marsz odbył się godnie i bezpiecznie – mówi Anita Czerwińska.

W marszu będą uczestniczyli również goście z Węgier. „Węgrzy, nasi przyjaciele, chcą podziękować za nasz przyjazd na ich Święto narodowe do Budapesztu. Musimy zrobić wszystko, żeby Węgrzy czuli się w Warszawie bezpiecznie” – pisze w liście do członków klubów „Gazety Polskiej” ich prezes Ryszard Kapuściński. Organizatorzy proszą, aby otoczyć Węgrów szczególną uprzejmością, tak aby nie stali się celem ewentualnych prowokacji.

W dniu 11 listopada odbywa się w Warszawie kilkanaście demonstracji. W jednej z nich prawdopodobnie wezmą udział lewicowe bojówki z kraju i zagranicy, które w zeszłym roku atakowały ludzi zmierzających i uczestniczących w Marszu Niepodległości.

Głównymi organizatorami pochodu klubów są: Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu „GP” i Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Organizatorzy marszu spodziewają się tłumów. Wszystkich, którzy chcą oddać hołd Józefowi Piłsudskiemu, zapraszają do przyłączenia się do klubów. 

Autor: 
mn
Autor: 
gb
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Samuel Rodrigo Pereira
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Samuel Rodrigo Pereira
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Bartek Kosinski/Gazeta Polska
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

jGość 1952

Pewniki i półprawdy

Każdy kij ma dwa końce !?…,( za wyjątkiem procy ) !
A to pewnik , czy półprawda ... gdzie szukać pomocy?
Wymyślono noktowizor …aby widzieć w nocy
skoro widać , jak to było „Elito „ załgana
prawda zawsze tylko jedna jest , a nie POzmyślana

Z innej bajki weźmy przykład , niech słowa się toczą

Woda ścieka i pies „ścieka „ twierdził jakiś student
że nic z tego nie rozumie , słowa mu się plączą …
ale widział kiedyś w tłumie , na wiecu czy marszu
jak POlicja prowokuje.., to z wizją AWANSU …

Kopią ,biją gdzie popadnie , w kilku na jednego
nawet filmy nakręcali dla sądu… - kolegom.
I nie było wątpliwości , jak w sądzie „zbadano „
„Kto na kogo napadł skrycie gdy maszerowano”.

Ale to dla dobra wszystkich marsz ten był chroniony
W końcu marsz był ku „ wolności ”, stąd był obstawiony
Trzeba „ prowodyrów „ rozbić zanim się zebrali
pewniej było swoich przebrać by POrozrabiali.

Przecież program w telewizji też ma swoje prawa
bo godziny na transmisję to kosztowna sprawa.
A komentarz ma wydawca ,więc wszystko objaśni
„Kto na kogo napadł skrycie „ i dla jakiej waśni..

że bojówki , to wiadomo , ale kto ich najął ?
tego już nie ustalono ?, …jednak sfilmowano
Jaka w TVN - e siła… ,jak na zawołanie
w miejscu gdzie były kamery.. mieli pałowanie.

A komentarz był wzorcowy jak w „smoleńskiej bajce”
zanim z marszem wyruszyli , było już po walce
Z tego wniosek stawiam prosty , że to z wielkiej troski
Drugi marsz nam ustawili dla ich wizji ” POlski ”

Jaka zgoda , jaki urok , ile mądrych haseł
i obstawa jakaś milsza , zgody transparenty …
wokół ludzie z przepustkami szczery aplauz wznoszą
I Giertycha z P rezydentem prawie na ramionach niosą..

Co za wydźwięk , jaki widok „ zgoda Narodowa „?
Wszyscy wszystkim gratulują , radość mają w licach
Tylko w rozbieganych oczach strach im się maluje
Kiedy Polak patriota wzrokiem ich stresuje…

Chyba wiedzą co ich czeka, gdy ich rządy miną
Ale dalej robią swoje , z coraz głupszą miną

AG

Najlepszy stream z marszu: cheatsgod.com/marsz-niepodleglosci-2014-stream-online-hd

http://wboleslawcu.pl/artyku%C5%82/marsz-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-2012-odzyskajmy-polsk%C4%99

gdyby nie Niezalezna nie wiedzielibysmy nic o Marszu a tym bardziej o akcji smieci/bandytow w kominiarkach. Tylko dlatego znamy prawde. Rezimowych mediow TVN24 nie ogladamy. Oni juz strzelaja do nas jak do bydla. czy o to wam chodzilo kiedy ich wybieraliscie PO-loczki?

Teraz wróci, wielki Mały człowiek, Matoł opaczności, i bedzie wszystkich surowo ukarał.

Portal niezależna nie działał w godzinach 16-21 czyli przez cały czas, kiedy miał miejsce marsz. Czy padły serwery czy zadzialaly służby?

Marsz się udał straż spełniła swoje zadanie doskonale.Lewaki przegrały i się ośmieszyły.Polska ma szansę z tymi wszystkimi Sympatykami Marszu Niepodległości.Oczywiśćie lewackie i antyPolskie media będą teraz szeroko pokazywac jaka to straszna była zadyma i jak naziści i faszysći popalili Polske od Warszawy po zakopane i po Hel

Slyszalem ze kostnice sa pelne, oczywiscie media nic nie podaja. Ilu patriotow ustrzelili ?

.Niestety..Widze,że ani PiS ani GP nie wyciągnęła wniosków jak należy postępować w obliczu plucia nam w twarz..TO przykre..Przejdziemy, pomachamy flagami i tyle..Tusk dalej będzie sie śmiał w oczy..Niestety- powtarzam- niestety czasami trzeba użyć siły zeby cokolwiek zwyciężyć..Sam "spacer" nic nie da a Tusk z bandą maja TO w d...Jutro nie obudzimy sie w naszym innym kraju.Szkoda!

http://razem.tv/

Osoba prowadzaca te relacje nie ma pojecia w tej profesji.Predzej nadaje sie do kuchni ziemniaki obierac.

..i wynagrodził tajniaków za to,ze podjęli się być prowokatorami.

... a pierwszy komentarz był po 13.
Pisują oczywiście marsz który wystartował po 15. Ciekawe?

maski i rozdziela pochód, doszło do tego, że strzelali do ludzi, poseł pokazywał łuski, dranie strzelali z tyłu, wypadli zza aut z bocznych ulic...Przewidywania co do prowokacji Policji i ABW sprawdziły się. Ktoś wydał polecenie na rozbicie Marszu.
PO to BANDYCI!!! Doigrają się, sku...syny !!!

transmisja on line: http://razem.tv/

Nawet w Stalowej Woli prezydent miasta p.Andrzej Szlęzak twierdzi że doszło do szykanowania mieszkańców, wypowiedział bardzo ostre słowa o Naszej Policji, skandal co oni robią!!
http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=9568

prezydent chciał zjednoczyć Polaków razem, ale wyszło jak zwykle i ZOMO jednoczy Polaków gazem

policja-uzbrojona po zęby nie wyłapuje prowokatorów?prośba do moderatora-nie publikujcie wpisów trolli którzy dziś tutaj grasują i mają ksywy-"gość"niech idą na łonet lub tvn a nie na naszym portalu-obrażają nas.

pajaców na czele z 'najwazniejszym'. Precz z Polski kanalie. To nie wasze qwidołki święto. Nie zawłaszczajcie naszego świeta jak Szczynukow zawłaszczył polskie nazwisko Komorowskich, zamordowanych przez bolszewików na Litwie. Spodobało się Szczykunom te zawłaszcanie, ale nic z tego. Pogonimy was Szczynuki i to szybko.

już prowokuje.

A kostkę brukową zapewne dowozili sukami, żeby było czym rzucać...

Jest ze 100 tyś. Polaków.

Bydlaki.

i centralny już oberwał... gdzie ta wasza straż marszowa?

Może morze? Oprócz wybranych zagadnień z historii warto pouczyć się języka? Co tak naprawdę wydarzyło się na lotnisku i na Jasnej? Napiszcie jak było naprawdę, ONI na pewno kłamią...

Morze od morski: morze w znaczeniu ,,wiele'. Morze flag, morze transparentów, morze ludzi...itp.

http://netvi.tv/marsz/

denckim. Zapomnieli dodać, że te tłumy to agentura. Więcej agentów i ochrony niż przedstawicieli władzy. Sama władza ma smutek w oczach, i wymuszony uśmiech. To wygląda jak s*ające koty na puszczy. Gdzie jest Palikot? Gdzie jest Palikot?

i wypuścili ich na marsz, to wiedzą skąd ten tłum.Chłopaki wyjścia nie mają, bo rozkaz, dobrze tylko że za to dostaną urlop:))

Cala Polska WAS kocha zato co zrobiliscie
https://www.youtube.com/watch?v=dV0h29OvpKk&list=UUtm4t5PkUSsW9KkTxrn4Tpg&index=24&feature=plcp
Dziekujemy serdecznie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl