niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 listopada 2015

Marsz Niepodległości - relacja na żywo

Dodano: 11.11.2012 [17:10]
18:25 - Przednia część Marszu dotarła pod pomnik Romana Dmowskiego. Uczestnicy marszu rozdzielili się. Część z nich poszła na Agrykolę gdzie odbędzie się koncert. 

17:35 - Na końcu pochodu idzie sektor "Gazety Polskiej", kilkanaście tysięcy osób, w niej jest grupa Węgrów i "Krucjata Różańcowa". Jest spokojnie, nikt nie został ranny. Ludzie krzyczą "Tusk do Berlina, czeka rodzina", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Uczestnicy śpiewają piosenki patriotyczne. Cała ulica Marszałkowska jest zajęta przez sektor Gazety Polskiej. Od pomnika Romana Dmowskiego idziemy pod pomnik Józefa Piłsudskiego - mówi Tomasz Sakiewicz.

17:30  - Główny trzon Marszu Niepodległości był zatrzymany w wyniku jakiś zamieszek między policją a jakimiś radykalnymi grupami. Nie do końca wiadomo kto je sprowokował. Wielu uczestników mówi, że to policja pierwsza zaczęła zagradzać im drogę. Trudno to przesądzić – mówi specjalnie dla niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, który prowadzi sektor "Gazety Polskiej" pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

17:00 - Czoło marszu idzie dalej, ale z tyłu słychać strzały

16:50 - Coraz więcej sygnałów od uczestników Marszu, że była to prowokacja. Zamaskowani wandale "sprowokowali" policję do interwencji i rozbicia Marszu na kilka grup.

16:40 - Jak informują nasi reporterzy policja stratowała przed chwilą starszego człowieka. Odsyłamy do naszej fotobazy. Strona niezalezna.pl z powodu dużej ilości wejść jest przeciążona. Przepraszamy za utrudnienia. 16:34 - Jak informują nasi reporterzy policja przepuściła Marsz dalej. - Idziemy dalej - relacjonują i potwierdzają że policja użyła broni. Wszystko wygląda na policyjną prowokację.

16:30 - Policja użyła broni gładkolufowej

16:25 - Marsz nie może się cofnąć policja wkroczyła również na plac pod Pałacem Kultury. Organizatorzy próbują zachować spokój - manifestujący już 3 raz odśpiewali Hymn

16:14 - Nasi reporterzy informują, że policja zmusza manifestujących do cofnięcia się na Rondo Dmowskiego. Jest to niemożliwe, kilkadziesiąt tysięcy ludzi nie może się ot tak cofnąć do tyłu - relacjonują specjalnie dla niezalezna.pl - Czujemy się jak sardynki, nie wiemy dlaczego policja zachowuje się w ten sposób.   

16:05 - Policja zatrzymała Marsz. Podaje przez megafony komunikaty, aby uczestnicy Marszu odsunęli się od... kordonów funkcjonariuszy w bojowym rynsztunku.

15:59 - nasi reporterzy znajdujący się na czele oficjalnego pochodu informują, że policja użyła gazu. Marsz stoi w miejscu. Na ul. Marszałkowskiej widać szwadrony policji, które  otaczają manifestantów. Pojawiły się także armatki wodne.

15:50 - jak donoszą organizatorzy Marsz rozpoczął się z opóźnieniem z powodu Marszu Prezydenckiego. Policja nie chciała rozpocząć Marszu Niepodległości dopóki prezydent nie zakończy swojej demonstracji.

15:43 - słychać apele organizatorów "Nie dajmy się prowokować róbmy swoje". Gigantyczny tłum ruszył. 

15:40 - reporterzy z sektora Klubów GP mówią że nie mogą ruszyć. Policja mówi, że to wina organizatorów. 

15.30 - Tymczasem w TVN24 trwa propagandowe wychwalanie inicjatywy Bronisława Komorowskiego. Dowiadujemy się, że prezydent chciał zjednoczyć Polaków i że udało mu się "wskrzesić radość" wśród rodaków.15.23 - Jak donoszą nasi reporterzy do końca prezydenckiego Marszu dotrwało niewiele osób. Pod pomnik Piłsudskiego pod Belwederem dotarło ok. 4 tys. osób, głównie oficjeli, żołnierzy, BOR-owców i tajnej policji. Media już mówią o "wielkim" sukcesie.

15.12 - morze biało-czerwonych flag przed Pałacem Kultury i Nauki. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi gromadzi się przy Rondzie Dmowskiego.

15.10 - Kluby Gazety Polskiej stworzyły swój sektor 15.09 - Hasłem tegorocznego Marszu jest "Odzyskajmy Polskę"

14.51 - Oczywiście, w Marszu Niepodległości pójdą również Węgrzy. Transparent nie pozostawia wątpliwości, że powiedzenie "Polak Węgier dwa bratanki..." ciągle jest aktualne.14.44 - Pojawiają się również bardzo znane osoby, które chcą wziąć udział w Marszu. Jest Jan Pietrzak z żoną, redaktor Marek Król, czy Czesław Bielecki.

14.35 - W miejscu zbiórki pojawiło się kilkanaście tysięcy osób. To bez wątpienia największe z dotychczas organizowanych przez Kluby Gazety Polskiej zgromadzeń.
- Bardzo się cieszymy, że przyjechało tak wiele osób. To pokazuje, że Polacy chcą być z nami, „Gazetą Polską” i naszymi Klubami – mówi Niezależnej.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

14:00przy budynkach dworca Warszawa-Śródmieście gromadzą się uczestnicy Marszu. O godz. 15 manifestacja połączy się z Marszem Niepodległości. – Należy pamiętać, że idziemy na końcu pochodu, a nasz przemarsz kończymy przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego przy ul. Belwederskiej, tam złożymy kwiaty. Mamy wielką prośbę, by wszyscy, którzy chcą uczcić Marszałka, byli z nami od początku marszu – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Anita Czerwińska z warszawskiego Klubu „GP”.

Organizatorzy bardzo proszą o spokój i o to, by nie dać się sprowokować. – Będzie służba porządkowa, ale wszyscy zadbajmy o to, by marsz odbył się godnie i bezpiecznie – mówi Anita Czerwińska.

W marszu będą uczestniczyli również goście z Węgier. „Węgrzy, nasi przyjaciele, chcą podziękować za nasz przyjazd na ich Święto narodowe do Budapesztu. Musimy zrobić wszystko, żeby Węgrzy czuli się w Warszawie bezpiecznie” – pisze w liście do członków klubów „Gazety Polskiej” ich prezes Ryszard Kapuściński. Organizatorzy proszą, aby otoczyć Węgrów szczególną uprzejmością, tak aby nie stali się celem ewentualnych prowokacji.

W dniu 11 listopada odbywa się w Warszawie kilkanaście demonstracji. W jednej z nich prawdopodobnie wezmą udział lewicowe bojówki z kraju i zagranicy, które w zeszłym roku atakowały ludzi zmierzających i uczestniczących w Marszu Niepodległości.

Głównymi organizatorami pochodu klubów są: Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu „GP” i Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Organizatorzy marszu spodziewają się tłumów. Wszystkich, którzy chcą oddać hołd Józefowi Piłsudskiemu, zapraszają do przyłączenia się do klubów. 

Autor: 
mn
Autor: 
gb
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Samuel Rodrigo Pereira
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Samuel Rodrigo Pereira
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Bartek Kosinski/Gazeta Polska
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Marsz Niepodległości - relacja na żywo - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Marsz się udał straż spełniła swoje zadanie doskonale.Lewaki przegrały i się ośmieszyły.Polska ma szansę z tymi wszystkimi Sympatykami Marszu Niepodległości.Oczywiśćie lewackie i antyPolskie media będą teraz szeroko pokazywac jaka to straszna była zadyma i jak naziści i faszysći popalili Polske od Warszawy po zakopane i po Hel

... a pierwszy komentarz był po 13.
Pisują oczywiście marsz który wystartował po 15. Ciekawe?

Nawet w Stalowej Woli prezydent miasta p.Andrzej Szlęzak twierdzi że doszło do szykanowania mieszkańców, wypowiedział bardzo ostre słowa o Naszej Policji, skandal co oni robią!!
http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=9568

za 20 min jestem ze znajomkami pod pekinem.

Pamiętajmy o naszych idolach i wybawcach !!

Dzień po publikacji artykułu o trotylu w Tu-154M do redakcji "Rzeczpospolitej" zgłosił się ekspert ze Stanów Zjednoczonych, który podważył słowa wojskowych prokuratorów. Redakcja nie zdecydowała się jednak wykorzystać jego informacji - dowiedział się "Wprost".

Jak relacjonuje "Wprost", w redakcji gazety tuż po konferencji prokuratorów okazało się, że autor tekstu, Cezary Gmyz, nie miał dokumentów, ani żadnej ekspertyzy, która potwierdzałaby jego tezy.

Mimo to w redakcji postanowiono opublikować tekst, w którym podtrzymają dotychczasowe ustalenia. Po naradzie zdecydowano się na publikację tekstu o wątpliwościach w całej sprawie. O ustaleniach eksperta z Michigan, który sam zgłosił się do redakcji, nie napisano.

REKLAMA

Dzień po ukazaniu się artykułu "Trotyl na wraku tupolewa", ekspert sam zgłosił się do redakcji dziennika. Jak czytamy na stronach "Wprost", jest on przekonany, że pułkownik Szeląg, który dementował informacje gazety mijał się z prawdą mówiąc, że one reagują na wszystko od plastiku po pestycydy.

Kilkanaście dni temu "Rzeczpospolita" w artykule "Trotyl na wraku tupolewa" napisała, że śledczy na wraku samolotu Tu-154M w Smoleńsku znaleźli ślady trotylu i nitrogliceryny.

Po publikacji artykułu prokuratura wojskowa zaprzeczyła ustaleniom dziennika. Wskazała, że znalezione ślady mogą oznaczać obecność substancji wysokoenergetycznych, ale też ślady wielu innych substancji. Według prokuratury dopiero badania laboratoryjne będą mogły być podstawą do twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu śladów materiałów wybuchowych.

W związku z kontrowersjami, jakie wywołała publikacja, redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Tomasz Wróblewski oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej. Wróblewski przekazał obowiązki szefa redakcji swojemu zastępcy Andrzejowi Taladze.

Decyzją właściciela gazety, Grzegorza Hajdarowicza, Wróblewski został zwolniony z pracy. Z redakcja pożegnał się też autor tekstu Cezary Gmyz, a także dwaj inni dziennikarze.

(wprost.pl/Onet,GK)

Dlaczego to info tylko na ONET?

do dzisiaj opłaca radzieckiego funkcjonariusza?
http://www.youtube.com/watch?v=-sEUB3zTg70&feature=related
Takich jest oczywiście więcej. Prezydent i premier też urządzają nam marsze. A dlaczego pieniądze z budżetu zebrane od polskich podatników wydają na utrzymywanie radzieckich i sowieckich ludzi? Czy to jest moralne? Czy to jest patriotyczne? Czy to jest godne, żebyśmy my opłacali naszym wrogom emerytury? Niech płacą im rosjanie i sowieci!

Jakie interesy widzi Moskwa w Polsce? W tej chwili celem jest uczynienie z naszego kraju państwa sparaliżowanego politycznie i gospodarczo, wiecej http://www.panstwo.net/2372-jak-oslabia-sie-panstwo

do rozdania i niektóre pazerne jednostki idą jutro się pokazać z Bronkiem. Będą to Ci, którzy jeszcze nie dostali "białego ptaszka".

Polacy obchodzą Swięto Niepodległości i Marsz , a Proletariusze przecież mieli obchody w ubiegłym tygodniu.

Organizacje anarchistyczne wymienione na stronie www Porozumienia 11 Listopada zapowiadają, że zamierzają "fizycznie zablokować" Marsz Niepodległości. Thussk zamierza doprowadzić do fizycznej konfrontacji szpicy obu marszów, aby móc obarczyć winą środowiska narodowe nazywane przez anarchistów "faszystami".

P.S. 1: Jak to możliwe, żeby organizacje anarchistyczne działały w Polsce legalnie, skoro programowo dążą do obalenia porządku konstytucyjnego w Państwie, co powinno z mocy prawa ścigane?
P.S. 2: Jak to możliwe, że środowiska narodowe, programowo wzmacniające porządek konstytucyjny Państwa i dążące do wzmocnienia jego żywotnego interesu wzraonego przez suwerenność i niepodległość, są prześladowane przez aparat Państwa?

pomnika Dmowskiego, bo to hitlerowiec i faszysta. Ludzie, którzy weszli do tej partii nie sa Polakami, zapamietajcie to. Oni wszystko zrobią,zeby Polska przestała istnieć. Czy beda zsyłki na Sybir? Będą.

kibice masowo dostaja wezwania na policje na 11.11 na lotniskach zatrzymuja wegrow podejrzanych o chec udzialu w marszu,policja przeszukuje tez mieszkania osob ktore moglyby wziasc udzial w marszu.

http://wolnemedia.net/prawo/abw-przeszukuje-mieszkania-czlonkow-onr/

dodatkowe prowokacje: uniewinienie policjanta,zatrzymanie podejrzanego o podpalenie wozu tvn-u rok po zdarzeniu, wprowadzenie obcych wojsk do polski na dzien przed swietem niepodleglosci.

Tylko tLumny udzial w manifestacji uczy tę WŁADZUCHNĘ moresu. Tak zawsze było, bali sie masówki. Bolszewik boi sie tylko bolszynstwa, czyli WIĘKSZOŚCI - WIĘKSZEJ OD NIEGO LICZEBNOŚCI !!!!!!
Tak, ze tu, Proszę Państwa, musimy byc WIELKĄ LICZBĄ, Masą, trzeba sie policzyc i pokazać.
NIECH sie posikaja ze strachu, niech ogladają morze ludzi. ONI WIEDZĄ, CO TO ZNACZY.
To oznacza ich KONIEC>

Na lotnisku w Modlinie MO zatrzymaly wegierska delegacje na Marsz Niepodleglosci ...

nie mogę uczestniczyć tym razem w marszu bo akurat mam dyżur w szpitalu ale sercem,myślami będę z Wami.Jestem Warszawianką i mam nadzieję że Warszawa obroni się przed tymi którzy ściągnięci są po to by zepsuć nam nasze święto a potem pokazać w reżimowych mediach jacy to Warszawiacy niezadowoleni.Rodowici Warszawiacy to ludzie honoru,kochający naszą Ojczyznę kochający Warszawę i tak jak walczyli w Powstaniu Warszawskim tak teraz i zawsze są gotowi do walki o niepodległość i wolność.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ...w jedności siła więc...Do boju Polsko!!!

Służby wchodzą okradają obywatela i robią to za tego obywatela podatki.
Sami utrzymujemy aparat represji który nas gnębi.
ABW nachodzi organizatorów Marszu Niepodległości
http://www.youtube.com/watch?v=iysQLQ-4DUs&feature=player_embedded#!

i ich rządowych sponsorów.

Nie tworzcie mitow
ponadczasowych
bogoojczyznianych
w gazetowy szelescie kart

Nie tworzcie mitow,
bo gdzie w nich czlowiek
ktoremu skonczyl sie swiat?

P.S. pojdzcie z Nami,pojdzcie z Nami=11.11.2011r.

Narodowe Święto Niepodległości nie potrzebuje dodatkowych haseł.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl