niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 listopada 2015

Dlaczego zginął Remigiusz Muś

Dodano: 29.10.2012 [15:22]
Remigiusz Muś był jednym z najważniejszych świadków w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Słyszał komendy wydawane z wieży w Smoleńsku, podczas przesłuchania mówił też o dwóch eksplozjach, które nastąpiły przed zgaśnięciem silników Tu-154M.

- W sobotę ok. godz. 23:30 zawiadomiono policję, że w piwnicy jednego z budynków w Piasecznie znaleziono ciało Remigiusza M. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Prokurator po wstępnych oględzinach uznał, że nie było działania osób trzecich i zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok na poniedziałek – mówi prokurator Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Nie wiadomo, dlaczego sekcja odbędzie się dopiero w poniedziałek – jej wstępne wyniki będą znane za kilka dni. O śmierci Remigiusza Musia powiadomił nas członek rodziny jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Byłem z nim umówiony na niedzielę. Rano dowiedziałem się, że nie żyje. Jestem wstrząśnięty, bo załoga jaka-40, podobnie jak inni piloci z 36. specpułku, została potraktowana skrajnie niesprawiedliwie. Większość z nich w młodym wieku musiała odejść na emeryturę, straszono ich odpowiedzialnością karną za rzekome przewinienia podczas lotu do Smoleńska. Publicznie deprecjonowano ich zeznania – mówi nasz rozmówca.

Remigiusz Muś podobnie jak inni członkowie załogi jaka-40 był świadkiem katastrofy rządowego Tu-154M. Podczas przesłuchania w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, odpowiadając na pytania śledczych o ewentualne wywieranie presji na załogę, chorąży Muś zeznał, że nigdy się z tym nie spotkał. Przypomnijmy, że rzekome naciski na załogę były forsowane już w dniu katastrofy, m.in. przez Romana Kuźniara, obecnego doradcę prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Nigdy nie zdarzyło się, aby wyżsi przełożeni przejmowali stery, gdy nie byli ujęci jako członkowie załogi” – mówił w czerwcu 2010 r. śledczym chorąży Muś. W swoich zeznaniach wypowiadał się pozytywnie na temat poszczególnych członków załogi Tu-154M, co stało w sprzeczności z forsowaną przez prorządowe media tezą o ich fatalnym wyszkoleniu.

Chorąży Muś podobnie jak inni członkowie załogi jaka-40 słyszał dwa wybuchy, które nastąpiły przed zakończeniem pracy silników rządowego tupolewa. Godzinę po katastrofie poszedł tam, gdzie leżały szczątki samolotu i ciała ofiar.

„(…) Nikt się nimi (ciałami – przyp. red.) nie interesował, tzn. nikt ich nie przykrywał, nie zabierał. W trakcie pobytu tam zauważyłem, że do poszczególnych stanowisk utworzonych przez służby (rosyjskie – przyp. red.) znoszono części samolotu. Takich stanowisk już wtedy było kilka. Stanowiska wyglądały w ten sposób, że był to stolik, na nim dokumentacja, laptop itp. Na stanowiskach znajdowali się ludzie (…)” – zeznał Remigiusz Muś.

Co ciekawe, po tych słowach przesłuchujący go prokurator zadał kolejne pytanie na zupełnie inny temat, po czym zakończył przesłuchanie.

Do sprawy składowania samolotu i pozostawienia ciał, o czym mówił chorąży Muś, śledczy już nie wrócili w żadnym przesłuchaniu.Autor: 
Dorota Kania
Autor: 
Grzegorz Broński
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Dlaczego zginął Remigiusz Muś - niezalezna.pl
foto: nk.pl; na zdj. śp. Remigiusz Muś
Dlaczego zginął Remigiusz Muś - niezalezna.pl
foto: Piotr Ferenc-Chudy
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Potomkowie "rezydentów" z czworaków nie mogą "błyszczeć" inteligencją!
Zaznaczam: nie mam nic przeciw tym ludziom, w większości uczciwym, tylko
biednym! Wszak przed wojną synowie biednych dostawali stypendium i wyrastali
na wielkich!Ale musieli spełniać jeden warunek: musieli być zdolni!!! Fakt,
że synowie obszarników w większości kształceni z tytułami, ale oni wiedzieli
że nie mogą w Państwie zajmować poważnych stanowisk( w większości)! Wykształcenie (wyższe) było traktowane jak pierścień rodowy i nie służyło do
zajmowania się rządzeniem! Po wojnie na studia dostawali się wszyscy, którzy
chcieli(nawet mało inteligentni). Namnożyło się inżynierów nie potrafiących nic zrobić porządnie(pieczątkarzy: podpisać coś i przybić pieczątkę na mało
ważnym dokumencie).Oni żadnej decyzji nie mogli podjąć stosując spychologię-
wicie,rozumicie, ja nie mogę nic w tej sprawie zrobić! Takich mamy sędziów, prokuratorów i innych! Łatwy dostęp do wyższych studiów dały nam zastępy nieudaczników a stara kadra, wymordowana, bądź wykruszająca się naturalnie
zanika! Aby dochować się młodej kadry zdolnych trzeba czasu i podniesienia poziomu nauczania!!! Boję się,że to nam nie grozi: geniusze rodzą się rzadko, a dziedziczna bieda wykosi tych najlepszych bo państwo(obecny rząd) nie jest zainteresowany w kształceniu zdolnych. Dla nich liczy się
tylko BMW: bierny, mierny ale wierny!!! Tak trzymać, tuskolandzie!!!

11.34 30.10.2012

wp.pl - oni wiedzieli o śmierci chorążego Remigiusza Musia już w piątek!
Wiele godzin przed rzekomym samobójstwem.

http://pokazywarka.pl/fs89v7/

Zrzut ekranu zrobiłem przeglądając sieć w nocy z niedzieli na poniedziałek.

pytam kogo jeszcze zabijecie dranie?!

Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nosników cyfrowych, zmarl w niewyjasnionych okolicznosciach, gdy wykryl manipulacje w nagraniach czarnych skrzynek z casy, która rozbila sie w Miroslawcu.
Grzegorz Michniewicz dyrektor generalny w Kancelarii Premiera Tuska, osoba posiadajaca najwyzszy status dostepu do informacji tajnych, powiesil sie(?) 23 grudnia 2009 r. – w dniu, w którym do Polski po remoncie powrócil z Samary Tu-154M 101. Tuz przed domniemanym samobójstwem dzwonil do zony, omawiajac plany na nastepny dzien.
Prof.Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nosników cyfrowych, wykryl manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarl" 31.03.2010r.
Marian Golinski (16.07.1949 - 11.06.2009) - wypadek, polityk, posel na Sejm
Jan Wejchert (05.01.1950 - 31.10.2009) - niewydolnosc serca spowodowana infekcja bakteryjna i sepsa,polski przedsiebiorca, zalozyciel grupy ITI
Grzegorz Michniewicz (1961 – 23.12.2009) – samobójstwo, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - sekretarz Tuska, zwloki po tygodniu skremowane.
Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 - 03.01.2010) - samobójstwo (?), platny morderca, jeden z glównych swiadków w sprawie zabójstwa komendanta glównego policji Marka Papaly
Stefan Zielonka (1957 - przed 27.04.2010) - samobójstwo (?), szyfrant, chorazy, Chorazy Stefan Zielonka – szyfrant w Kancelarii Premiera. Znaleziony martwy na skarpie wislanej. dysponowal wiedza o tajnikach lacznosci w NATO oraz mial dostep do najscislejszych danych

Zacznijmy wreszcie mowic realna prawde Wszystko wskazuje ze pan Tusk i polskie sluzby specjalne sa conajmniej czynnie zaangazowane w ta zbrodnie My bedziemy gadac, trele morele a oni beda mordowali kolejne osoby Postawmy tym ludziom wreszcie zarzuty kryminalne ,bo cale to gadanie zaczyna byc pozbawione sensu !

Facet idzie do piwnicy powiesić się, nie zostawia żadnego listu o przyczynach. Podobny schemat działania jak w innych samobójstwach w Polsce kluczowych świadków, lub innych osób które za dużo wiedziały i były skłonne podzielić się wiedzą z innymi.
To oczywiste, że jest to ostrzeżenie dla innych !!!
A kto za tym stoi ?
Ludzie w Polszy żyją w Matrixie sądząc, że żyją w demokratycznym państwie. Tu nadal rządy sprawują długie ręce Moskwy, każda decyzja samowolna polskiego rządu, nieskonsultowana z Wielkim Bratem jest ostatnią takiego rządu decyzją. Tak było w przypadku Olszewskiego i w przypadku Lecha Kaczyńskiego i jego elity - musieli odejść.
POLAKU ŻYJĄCY W MATRIXIE – OBUDŹ SIĘ !!!!!

no coz moi drodzy. Powoli zaczyna do nas docierac ze nie mamy swojego panstwa. Zaczynamy zdawac sobie sprawe ze w demokratyczny sposob nie da sie wygrac z ludzimi ktorzy fizycznie eliminuja swoich przeciwnikow. Ciekawe jakie nastepne kroki podejmiemy my, Polacy.

Ciekaw jestem, czy zachowały się nagrania jego rozmów z TU 154M, posiadane przez niego? Jeżeli znikną, to będzie niezbity dowód działań czynników
zewnętrznych. Jak widać, działa u nas swobodnie agentura rosyjska a nasi nawet im nie przeszkadzają (delikatnie mówiąc).

Panie Boże gdzie jesteś że pozwalasz na to wszystko :(

i kolejna sekcja w poniedziałek (chba po raz trzeci). To nie jest przypadek, lecz zorganizowana akcja wyeliminowania świadków.

Niewygodny świadek,którego wiedza stanowiła ważny element w układance.Aby zdekompletować układankę naleźy zaprzepaścić niektóre elementy,to każde dziecko wie.Kiedy uczestnik nie żyje,wiedzę o zajściu czerpiemy z relacji obserwatora uczestniczącego,a takim był chorąży Muś,ponadto miał w pewnym sensie wiedzę fachową ktńra była weryfikatorem.Agentura na całym świecie działa prewencyjnie,na wszelki wypadek.Bierze się pod uwagę domniemaną wiedzę świadka na temat zajścia i i na tej podstawie wydaje się wyrok.Jedną z metod działania w sprawach ważnych jest zastraszanie.

A ja myślałem że Ślepokura to taki pseudonim(przezwisko) nadane przez internautów. A tu nie tylko zachowuje się ten prokurator jak ślepa kura ale też tak się nazywa.

Ciekawe czy zdaje sobie sprawę że FSB lub GRU do niego też wyśle Seryjnego Samobójcę. Oczywiście jak już nie będzie użyteczny lub jak współczynnik ryzyka spowiedzi za popełnione zaniechania wzrośnie zbyt mocno.

ALE ROK SERYJNEGO SAMOBÓJCY

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ....

W sieci znowu są następne zdjęcia z katastrofy smoleńskiej.Okropne!

Nieee po stokroć nie! Trzeba tworzyć struktury i organizację zdolną podjąć się obrony Narodu. Jeśli trzeba to organizację zbroją! Nie dajmy się wymordować jak barany w rzeźni!!

Przejąć internet!
tajna instrukcja PO - Wynika z niej, że wicepremier polecił działaczom młodzieżówki wpisywać na internet:
Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarł "Fakt". Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy.
Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. "Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony" - czytamy w instrukcji.
Dalej padają szczegóły: "Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO". Działacze mieliby na to poświęcić około 30 minut dziennie. A na koniec w instrukcji pada jeszcze prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji.
Co na to organizatorzy "dywersyjnej" akcji w internecie? Dariusz Słodkowski, pytany o nią przez dziennikarzy, wił się jak piskorz. "Jest to gruba przesada. Przecież to byłaby propaganda" - mówił o akcji.
Gdy dziennikarze przytoczyli mu treść dokumentu, był bardzo zmieszany. "Uczciwie przyznaję, że ten tekst jest podkoloryzowany. My nigdy nie podpieralibyśmy się postacią wicepremiera Schetyny" - przekonywał.
Wicepremier Schetyna odcina się od tej akcji. "Nigdy w życiu nie wydawałem takich dyspozycji. Jeśli ktoś użył mojego nazwiska, to wyciągnę wobec niego konsekwencje" - mówi.
Potem - za sprawą DZIENNIKA - wyszło na jaw, że parlamentarzyści PO dzień w dzień dostawali propagandowe instrukcje, przygotowane za pieniądze podatników przez Centrum Informacyjne Rządu. Mieli tam napisane czarno na białym, jak mają komentować w imieniu partii bieżące wydarzenia polityczne.

Dlatego zostali zamordowani przy pełnej cynicznej współpracy komuruskiego WSI oraz Potwornego Obłędu z akolitami wszyscy wiedzą z kim

http://www.youtube.com/watch?v=SrReNuxW0vc&feature=related

TEJ daty niema w POlskiej czytaj putinowskiej historii
ALE jest w POLSKIEJ NA ZAWSZE
ps
wczoraj święto wyszli ruscy dzisiaj HOŁD RUSKI 11 11 2012 Dzień NIEpoDLEGŁOŚCI a ŚP REMIGIUSZ na zawsze z nami wyrazy najgłębszego współczucia dla rodziny CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Mam na myśli, "rządzenie" tej hołoty i śledztwo w sprawie zamachu z 10 kwietnia. Mam obawy że mafia rządząca, dalej będzie likwidować niewygodnych ludzi

Na pytanie zawarte w tytule odpowiedź jest prosta:Bo nie zrobiliśmy jeszcze porządku!

prosze szybko napisac oswiadczenie ,ze nie zamierza pan popelnic samobojstwa,weekend sie zbliza .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl