niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29/03/2015
-
1 % SWS)

Dlaczego zginął Remigiusz Muś

Dodano: 29.10.2012 [15:22]
Remigiusz Muś był jednym z najważniejszych świadków w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Słyszał komendy wydawane z wieży w Smoleńsku, podczas przesłuchania mówił też o dwóch eksplozjach, które nastąpiły przed zgaśnięciem silników Tu-154M.

- W sobotę ok. godz. 23:30 zawiadomiono policję, że w piwnicy jednego z budynków w Piasecznie znaleziono ciało Remigiusza M. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Prokurator po wstępnych oględzinach uznał, że nie było działania osób trzecich i zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok na poniedziałek – mówi prokurator Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Nie wiadomo, dlaczego sekcja odbędzie się dopiero w poniedziałek – jej wstępne wyniki będą znane za kilka dni. O śmierci Remigiusza Musia powiadomił nas członek rodziny jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Byłem z nim umówiony na niedzielę. Rano dowiedziałem się, że nie żyje. Jestem wstrząśnięty, bo załoga jaka-40, podobnie jak inni piloci z 36. specpułku, została potraktowana skrajnie niesprawiedliwie. Większość z nich w młodym wieku musiała odejść na emeryturę, straszono ich odpowiedzialnością karną za rzekome przewinienia podczas lotu do Smoleńska. Publicznie deprecjonowano ich zeznania – mówi nasz rozmówca.

Remigiusz Muś podobnie jak inni członkowie załogi jaka-40 był świadkiem katastrofy rządowego Tu-154M. Podczas przesłuchania w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, odpowiadając na pytania śledczych o ewentualne wywieranie presji na załogę, chorąży Muś zeznał, że nigdy się z tym nie spotkał. Przypomnijmy, że rzekome naciski na załogę były forsowane już w dniu katastrofy, m.in. przez Romana Kuźniara, obecnego doradcę prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Nigdy nie zdarzyło się, aby wyżsi przełożeni przejmowali stery, gdy nie byli ujęci jako członkowie załogi” – mówił w czerwcu 2010 r. śledczym chorąży Muś. W swoich zeznaniach wypowiadał się pozytywnie na temat poszczególnych członków załogi Tu-154M, co stało w sprzeczności z forsowaną przez prorządowe media tezą o ich fatalnym wyszkoleniu.

Chorąży Muś podobnie jak inni członkowie załogi jaka-40 słyszał dwa wybuchy, które nastąpiły przed zakończeniem pracy silników rządowego tupolewa. Godzinę po katastrofie poszedł tam, gdzie leżały szczątki samolotu i ciała ofiar.

„(…) Nikt się nimi (ciałami – przyp. red.) nie interesował, tzn. nikt ich nie przykrywał, nie zabierał. W trakcie pobytu tam zauważyłem, że do poszczególnych stanowisk utworzonych przez służby (rosyjskie – przyp. red.) znoszono części samolotu. Takich stanowisk już wtedy było kilka. Stanowiska wyglądały w ten sposób, że był to stolik, na nim dokumentacja, laptop itp. Na stanowiskach znajdowali się ludzie (…)” – zeznał Remigiusz Muś.

Co ciekawe, po tych słowach przesłuchujący go prokurator zadał kolejne pytanie na zupełnie inny temat, po czym zakończył przesłuchanie.

Do sprawy składowania samolotu i pozostawienia ciał, o czym mówił chorąży Muś, śledczy już nie wrócili w żadnym przesłuchaniu.Autor: 
Dorota Kania
Autor: 
Grzegorz Broński
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Dlaczego zginął Remigiusz Muś - niezalezna.pl
foto: nk.pl; na zdj. śp. Remigiusz Muś
Dlaczego zginął Remigiusz Muś - niezalezna.pl
foto: Piotr Ferenc-Chudy
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Jak w tytule tylko nie zatajajcie faktow i nie mataczcie.
Teraz nikt nie dojdzie jak bylo. Faktem jest, ze wojskowi piloci to w wiekszosci holota dumna butna za ktora nie idzie wiedza i zdrowy rozsadek. W wiekszosci to nie znaczy ze wszyscy. Wystarczy spojrzec jakie sa wymogi przyjecia do Deblina na pilotarz NIKT tam nie dostaje sie za wyniki podkreslam NIKT tylko układy i układziki matactwa.
Usłyszałem kiedys od bardzo madrego człowieka tekst Polska powinna miec w godle barana a nie orła - facet mial doktorat z historii i wiedział co mówi.
Polacy sami siebie koncza.

Ja też nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem (tak jak my wszyscy) jaka jest prawda jednak przy tej sprawie "strasznie trup się ściele".

Potomkowie "rezydentów" z czworaków nie mogą "błyszczeć" inteligencją!
Zaznaczam: nie mam nic przeciw tym ludziom, w większości uczciwym, tylko
biednym! Wszak przed wojną synowie biednych dostawali stypendium i wyrastali
na wielkich!Ale musieli spełniać jeden warunek: musieli być zdolni!!! Fakt,
że synowie obszarników w większości kształceni z tytułami, ale oni wiedzieli
że nie mogą w Państwie zajmować poważnych stanowisk( w większości)! Wykształcenie (wyższe) było traktowane jak pierścień rodowy i nie służyło do
zajmowania się rządzeniem! Po wojnie na studia dostawali się wszyscy, którzy
chcieli(nawet mało inteligentni). Namnożyło się inżynierów nie potrafiących nic zrobić porządnie(pieczątkarzy: podpisać coś i przybić pieczątkę na mało
ważnym dokumencie).Oni żadnej decyzji nie mogli podjąć stosując spychologię-
wicie,rozumicie, ja nie mogę nic w tej sprawie zrobić! Takich mamy sędziów, prokuratorów i innych! Łatwy dostęp do wyższych studiów dały nam zastępy nieudaczników a stara kadra, wymordowana, bądź wykruszająca się naturalnie
zanika! Aby dochować się młodej kadry zdolnych trzeba czasu i podniesienia poziomu nauczania!!! Boję się,że to nam nie grozi: geniusze rodzą się rzadko, a dziedziczna bieda wykosi tych najlepszych bo państwo(obecny rząd) nie jest zainteresowany w kształceniu zdolnych. Dla nich liczy się
tylko BMW: bierny, mierny ale wierny!!! Tak trzymać, tuskolandzie!!!

11.34 30.10.2012

dla niezaleznej komisji sledczej i podkreslam nie miezdunarodnej ale miedzynarodowej zeznania niezyjacego swiadka a szczegolnie ktorego smierc jest niewyjasniona lub wyjasnienia sa watpliwe sa przyjmowane jednoznacznie jako prawdziwe ci co zorganizowali zamach na tu154 nie pomysleli ze jaka tez trzeba zdmuchnac

Kiedy badania prowadzi pan Slepokura - cialo znajduje sie przed weekendem a sekcja odbywa sie w poniedzialek. Czy pan prokurator jest tak gleboko wierzacy ze swieci dzien swiety?( 3-cie przykazanie sposrod 10-ciu)

każdy normalny gdy tylko usłyszał o tej rzekomej katastrofie od razu zaczął podejrzewać że na pewno do tego przyczyniły się rosyjskie służby
a co bardziej dociekliwy od razu zaczął wyłapywać szczegóły które ni jak nie pasowały do oficjalnych ustaleń i kłóciły się ze standardami jakie obowiązują w cywilizowanych krajach
głupi leming powtarza to co usłyszał z oficjalnych doniesień prasy a oszołomami nazywa tych którzy już posiedli wiedzę o której on nawet nie chce słyszeć
- czy ten kraj to aby jeszcze Polska skoro tyle bolszewickich sługusów kremla uważa się za Polaków ,jak to jest że taki Komorowski który okazał się takim oszustem ,który oszukał Polskie społeczeństwo co do swojego wykształcenia ,pochodzenia i jakich ma przodków może piastować tak zaszczytną funkcję w tym kraju ? Czy już nikt nawet nie sprawdza przeszłości kandydata na premiera czy prezydenta ?! albo tego że działają na szkodę państwa polskiego ?!

Ja uważam, że tak jak w przypadku gen. Petelickiego wykonawcami mogłoby być jakieś komando izraelskie. Zbrodnia prawie doskonała, a wiadomo, że Żydzi traktują ziemie nad Wisłą również jako swoje więc jest i motyw. Z generałem mogło chodzić o jakieś rozliczenia jeszcze może z 1990 roku, gdy GROM przewoził Żydów z Rosji na Bliski Wschód. Akcja propagandowa wokół Smoleńska wskazuje, że mogą być w to również wmieszani. Żołnierze SKW nadają się pewnie tylko do picia wódki i zarządzania swoimi znajomymi w znaczących formach według standardów ISO. Udział wojskowych zwłaszcza w dużych firmach, które obsadzane są również starszymi braćmi w wierze nasuwa przypuszczenia o powiązaniach "naszych służb". A może Ruscy? Ale ich to już chyba niewiele obchodzi.

wywiad z Mariuszem Kamińskim http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2643

wp.pl - oni wiedzieli o śmierci chorążego Remigiusza Musia już w piątek!
Wiele godzin przed rzekomym samobójstwem.

http://pokazywarka.pl/fs89v7/

Zrzut ekranu zrobiłem przeglądając sieć w nocy z niedzieli na poniedziałek.

http://www.youtube.com/watch?v=rhZVje-eYww

Jest ślepa jak jej rzecznik ŚLEPOKURA
PAJACE NA SZNURECZKACH
sprawiedliwość BOSKA was dosięgnie małe ludziki

Bo był nie wygodnym świadkiem dla tych co cały czas wciskają nam kłamstwo. Tak tak cały czas nas karmią

pytam kogo jeszcze zabijecie dranie?!

Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nosników cyfrowych, zmarl w niewyjasnionych okolicznosciach, gdy wykryl manipulacje w nagraniach czarnych skrzynek z casy, która rozbila sie w Miroslawcu.
Grzegorz Michniewicz dyrektor generalny w Kancelarii Premiera Tuska, osoba posiadajaca najwyzszy status dostepu do informacji tajnych, powiesil sie(?) 23 grudnia 2009 r. – w dniu, w którym do Polski po remoncie powrócil z Samary Tu-154M 101. Tuz przed domniemanym samobójstwem dzwonil do zony, omawiajac plany na nastepny dzien.
Prof.Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nosników cyfrowych, wykryl manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarl" 31.03.2010r.
Marian Golinski (16.07.1949 - 11.06.2009) - wypadek, polityk, posel na Sejm
Jan Wejchert (05.01.1950 - 31.10.2009) - niewydolnosc serca spowodowana infekcja bakteryjna i sepsa,polski przedsiebiorca, zalozyciel grupy ITI
Grzegorz Michniewicz (1961 – 23.12.2009) – samobójstwo, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - sekretarz Tuska, zwloki po tygodniu skremowane.
Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 - 03.01.2010) - samobójstwo (?), platny morderca, jeden z glównych swiadków w sprawie zabójstwa komendanta glównego policji Marka Papaly
Stefan Zielonka (1957 - przed 27.04.2010) - samobójstwo (?), szyfrant, chorazy, Chorazy Stefan Zielonka – szyfrant w Kancelarii Premiera. Znaleziony martwy na skarpie wislanej. dysponowal wiedza o tajnikach lacznosci w NATO oraz mial dostep do najscislejszych danych

Ktos policzyl, ze s.p. chorazy to 150-ta ofiara zwizana ze
Smolenskiem.
PO liczmy trupy! Likwidacja zaczela sie dlugo przed
Smolenskiem?
W Polsce trup gesto sie sciele, az strach pomyslec co nas
jeszcze czeka. Jedno jest pewne prawda nie rychliwa, ale jak
oliwa zawsze na wierzch wyplywa! Warto przypomniec kogo i i w
jakim okresie odeslano z tego padolu lez, bo kazde nazwisko jest
elementem na szachownicy wplywów obcych sluzb w Polsce.
Przyszedl czas, aby o tym glosno zaczac mówic!
Na kursie i na sciezce do Ukladu Warszawskiego. Pod
przewodnictwem ex-kanclerza Schrödera i bylej szefowej
wydzialu propagandy zwiazku studentów DDR - tw. Erika agentki
STASI/KGB i Putina Angeli Merkel. Za kadencji Tuska zginelo
tragicznie 12 generalów. Partia Donalda Tuska zwana jest Partia
Milosci, tragiczn seria wypadków , samobójstw morderstw , w
których zginelelo wiecej generalów niz w kampanii wrzesniowej w 1939 r.jest pewnie czystym zbiegiem okolicznosci.
Oto ich lista:
1. gen. Franciszek Gagor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
2.gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Ladowych RP
3.gen. broni pil. Andrzej Blasik – dowódca Sil Powietrznych RP
4.wiceadmiral Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP
5.gen. dyw. Wlodzimierz Potasinski – dowódca Wojsk Specjalnych RP
6.gen. broni Bronislaw Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sil
Zbrojnych RP
7.gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa
8.bp. gen. dyw. Tadeusz Ploski – katolicki biskup polowy Wojska
Polskiego
9.abp gen. bryg. Miron Chodakowski – prawoslawny ordynariusz
Wojska Polskiego
10.gen. bryg. Andrzej Andrzejewski, dowódca Brygady Lotnictwa
Taktycznego, pilot instruktor;
11. gen. broni Henryk Szumski
12. gen. Slawomir Petelicki
13.W czasie kampanii wrzesniowej zginelo 5 generalów , 15
wymordowali Rosjanie na nieludzkiej ziemii . Najmlodszym
generalem zamordowanym przez Rosjan byl gen Smorawinski ,
którego wnuczka zginela w katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod
Smolenskiem.
14.Lista pulkowników, którzy zgineli w tragicznych
okolicznosciach jest jeszcze dluzsza.

Tak samo "popełnił samobójstwo" gen. Petelicki, bo wiedział za dużo i był nie wygodny.

Polska zamachem na samolot rządowy straciła suwerenność!!!! Jesteśmy niczym!!!! Kto nami rządzi??????????????

Zacznijmy wreszcie mowic realna prawde Wszystko wskazuje ze pan Tusk i polskie sluzby specjalne sa conajmniej czynnie zaangazowane w ta zbrodnie My bedziemy gadac, trele morele a oni beda mordowali kolejne osoby Postawmy tym ludziom wreszcie zarzuty kryminalne ,bo cale to gadanie zaczyna byc pozbawione sensu !

Jak mozna byc tak cienkim...

Czy kogoś nie zastanawia, że te wszystkie działania przed i po Smoleńsku to misterny plan wywołania zamieszania wewnątrz Kraju. Pytanie tylko czy te działania są z zewnątrz czy z wewnątrz motywowane. Uważam że polskie służby są za cienkie na takie działanie i jaki by był jego cel. Przecież nie może być tak, że wszyscy to sprzedajne świnie. Destabilizacja jest po to aby ktoś trzeci skorzystał. Tylko kto?. Rosjanie? Przecież i tak jesteśmy uzależnieni chociażby gazowo. A na dodatek przejęcie kraju tak dużego to raczej obecny status geopolityczny nie pozwala. Jeżeli sterują naszymi pacynkami to sytuacja jest taka sama jak po wojnie. Nasz rząd to niestety właśnie tylko pacynki potrząsane na patyku. A może prawdziwi prowodyrzy to ludzie stojący za PO tylko mając swój rząd i nieprzychylnego prezydenta też mogli robić co im się chce. No , może prawie wszystko. A może "PO" tą całą zawieruchę wymyśliło, obcy się podłączyli / przejęli i "PO" nie ma już nic do gadania bo mają na siebie tyle haków, że jeden mały przeciek rozniósłby ich w pył.

Polska nie miała jeszcze na czele takiego człowieka chorego psychicznie,który morduje na prawo i lewo,takego schizoofrenika paranoidalnego,jak Tusk.
Takego Iwana Groźnego,Nerona czy Karakallę.
Zakrwawinego tyrana.
Nawiasem mówiąc takie postaci często kończą we krwi własnej.

to dlatego przez cały tydzień prasa opisywała życie Marty Kaczyńskiej żeby odwrócić uwagę ludu

Facet idzie do piwnicy powiesić się, nie zostawia żadnego listu o przyczynach. Podobny schemat działania jak w innych samobójstwach w Polsce kluczowych świadków, lub innych osób które za dużo wiedziały i były skłonne podzielić się wiedzą z innymi.
To oczywiste, że jest to ostrzeżenie dla innych !!!
A kto za tym stoi ?
Ludzie w Polszy żyją w Matrixie sądząc, że żyją w demokratycznym państwie. Tu nadal rządy sprawują długie ręce Moskwy, każda decyzja samowolna polskiego rządu, nieskonsultowana z Wielkim Bratem jest ostatnią takiego rządu decyzją. Tak było w przypadku Olszewskiego i w przypadku Lecha Kaczyńskiego i jego elity - musieli odejść.
POLAKU ŻYJĄCY W MATRIXIE – OBUDŹ SIĘ !!!!!

no coz moi drodzy. Powoli zaczyna do nas docierac ze nie mamy swojego panstwa. Zaczynamy zdawac sobie sprawe ze w demokratyczny sposob nie da sie wygrac z ludzimi ktorzy fizycznie eliminuja swoich przeciwnikow. Ciekawe jakie nastepne kroki podejmiemy my, Polacy.

Ciekaw jestem, czy zachowały się nagrania jego rozmów z TU 154M, posiadane przez niego? Jeżeli znikną, to będzie niezbity dowód działań czynników
zewnętrznych. Jak widać, działa u nas swobodnie agentura rosyjska a nasi nawet im nie przeszkadzają (delikatnie mówiąc).

Odstrzeliwują ludzi wartościowych, wykształconych, z kręgosłupem moralnym, zostanie tylko elektorat PO. PO nich choćby POtop.

Niech sekcję wykona ktoś z zewnątrz tuskolandu.

skrzynek nie oddali,wrak wyszorowali,ciała pozamieniali,miejsce katastrofy wybetonowali.Niewygodni świadkowie dziwnym trafem z soboty na niedzielę sami się popowieszali lub strzał do siebie oddali,niektórzy nawet na prostej drodze w śmiertelnym wypadku zginęli-teraz nikt się nie wychyli,to koniec.Posprzątane

z soboty i niedziele. "Grasiuje" i "tuscy" na amen naszych ludzi.

Trzeba doliczyc te "samobójcze" ofiary,
do ofiar z nad Smoleńska / do tych 96/.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl