Gdy we wtorek podana została informacja o odwołaniu meczu Polska-Anglia, na murawę Stadionu Narodowego wbiegli kibice, którzy przez pewien czas uciekali stewardom i ochroniarzom. Mężczyzn zatrzymano i przewieziono do aresztu. Groziło im nawet do 3 lat więzienia. Ostatecznie warszawski sąd zdecydował o warunkowym umorzeniu sprawy i nie orzekł wobec mężczyzn kary grzywny czy więzienia. Zostali oni ukarani dwuletnim zakazem wstępu na imprezy masowe oraz zwrotem kosztów postępowania sądowego.
Na reakcję pozostałych kibiców i internautów nie trzeba było długo czekać. Okrzyknięci mianem „Bohaterów Basenu Narodowego” mężczyźni stali się symbolem kompromitacji organizatorów meczu i twórców Stadionu Narodowego.
Na Facebooku powstała już grupa „Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego”, którą „polubiło” już ponad 30 tys. internautów. Z każdą chwilą ich liczba rośnie, a na stronie grupy pojawiają się nowe zdjęcia ukazujące wyczyny Bohaterów Basenu Narodowego.
