niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27/04/2015
Grzegorz Broński
1 % SWS)

Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold?

Dodano: 05.10.2012 [13:48]
Warszawska prokuratura sprawdza, czy pieniądze funduszu operacyjnego polskiego wywiadu zostały zainwestowane w piramidę finansową Amber Gold. – Śledztwo jest ściśle tajne i nie udzielamy na ten temat żadnych informacji – mówi nam Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy Prokuratury Okregowej w Warszawie.

„Gazeta Polska Codziennie” ustaliła, że kilka tygodni temu stołeczni śledczy otrzymali zawiadomienie Tomasza Kaczmarka, posła PiS. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa ulokowania pieniędzy z funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu w Amber Gold.

O zdefraudowaniu 2 mln zł z AW „Gazeta Polska Codziennie” pisała w sierpniu. Z naszych ustaleń wynikało, że defraudacja wyszła na jaw przy okazji sprawdzania przez księgowego wydatków z funduszu operacyjnego. Okazało się wówczas, że zamiast plików banknotów w kasie leżą pocięte papiery, z daleka przypominające kupki prawdziwych pieniędzy. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył szef AW Maciej Hunia. Warszawska prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, nałożyła embargo informacyjne, tłumacząc, że postępowanie jest ściśle tajne. „Codzienna” dowiedziała się, że teraz sprawę rozszerzono o nowy wątek – lokowanie pieniędzy polskich służb specjalnych w piramidzie finansowej Amber Gold, należącej do Marcina P. i jego żony Katarzyny.

– Zawiadomienie, które złożyłem, sformułowałem na podstawie ogólnodostępnych informacji oraz tych, które uzyskałem, wykonując mandat posła – mówi nam Tomasz Kaczmarek.

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Autor: 
Dorota Kania
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? - niezalezna.pl
foto: Wikipedia
Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? - niezalezna.pl

afera "amber gold" smierdzi tak okropnie, ze czytac o tym mozna juz tylko w masce gazowej. dziwne, ze tuskowi i jewo kamandzie smrod jakos nie szkodzi, tylko jakby daje drugi oddech...

koniecznie trzeba przywrócić KARĘ ŚMIERCI
i to nie w Kodeksie Karnym za przestępstwo zbrodni morderstwa - bo dotyczy co najwyżej jednej lub kilku-dziesięciu osób
ale w KONSTYTUCJI - za przestępstwo POlityczne nierządu tego rządu - bo dotyczy milionów Polaków dzisiaj i jutra przyszłych pokoleń

Co na to pani od dorszy? Dwa miliony piechotą nie chodzi... Zabrali jej colta? (P)ełowskie (I)nteresy (T)o (E)konomia (R)zezimieszków (A)gencji.

DLA chcących wystąpić przeciw Skarbowi Państwa w zw. z Amber Gold :

WAŻNE - pozew p-ko Skarbowi Państwa nie ma ŻADNEGO związku z sytuacją Amber Gold i p.Plichty , ŻADNEGO związku z wynikiem pozwu!

Kancelaria Lexton

www.lancelaria-lekston.pl

Jest wiele przesłanek za tym ze to słuzby specjalne zorganizawały AG i wynajeły Plichte jako figuranta. I to nie musza byc służby tylko w POlsce.

ściśle tajne, nieśledzone, umorzone i prawomocne

prawymsierpowym.pl

Halo halo Franku, halo halo Mietku

Co słychać kolego na waszym poletku?

A wiesz moja córa tuż po maturze

Nic w domu nie robi, wyciera tylko kurze

Siedzi darmozjad, a ciuszki wciąż nowe

Jak bierze kasę odejmuje mi mowę

Weź ją do pracy, przyjmij koniecznie

Bo w domu się robi niezbyt bezpiecznie
Za trzy tysiące pracować nie będę

Lepszą ja pracę wkrótce zdobędę

Zadzwonię do wujka, prezesa urzędu

Powiem mu wprost, że z pewnego względu …

Musi mi szybko poszukać pracy

Tak to się teraz załatwia rodacy

Jeden telefon, robota gotowa

Wystarczy minuta, od słowa do słowa

Muszę powiercić mu dziurę w brzuchu

Choć wujek wie już w swoim duchu

Że da mi tę pracę, że nie ma wyboru

Rodzinie dodaje w ten sposób splendoru

Nie trzeba testów, żadnych konkursów

Czytania ustaw i innych kursów

Wujek załatwi ciepłą posadkę

Do dalszej kariery całkiem niezłą kładkę

W urzędzie pracuje już moja kuzynka

Jej działką w pracy „mejlowa skrzynka”

Ma fajną robotę i czas na pogaduchy

Gdy nic nie wpływa, zabija packą muchy

Zatrudnił też wujek kolegę ze szkoły

Dobry z niego chłopak i taki wesoły

Robi za błazna w całym urzędzie

Z całą pewnością śmiesznie z nim będzie

Spotkam tam również swoją sąsiadkę

Od której pożyczę ponętną pomadkę

A w razie potrzeby sukienkę pożyczy

Co w pracy robi? Ponoć się byczy

więcej fraszek na prawymsierpowym.pl

Niech oglądnie film "The Sting" w roli głównej Robert Redford i Paul Newman. Tam wprawdzie aby ściągnąć forsę i jednego człowieka ustawiono biznes tylko na kilka dni ale sytuacja podobna. Amberek był po to by sciągnąć szmal od naiwnych ludzi, a przy okazji wyprać sporo brudnego szmalu. I do tego chce nam się wmówić, że tym wszystkim kierował jakiś drobny przekrętas z żoną. Ten przekrętas kierował operacjami finansowymi, których teraz nawet biegli rządowi nie są w stanie rozwikłąć i trzeba zatrudniać specjalistyczne firmy, które są biegłe w temacie. Niesamowite. Może lepiej zamiast trzemac tego gościa w wiezieniu dać mu stanowisko ministra finansów. Przecież to geniusz. 2 mln trzeba będzie zapłacić aby rozwikłąć jego operacje finansowe. Cos mi się zdaje, że cwaniaczki wyprowadzają z Polski więcej szmalu niż można ukraść.

Nagromadzenie zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji przy jednoczesnej świadomości, że to wszystko przestępstwo i tylko czasu trzeba, aby sprawa "sie rypła", przypomina gangsterski film. W tej sytuacji rzeczywistość przerosła fikcję! Polak potrafi, jak widać...

To że wstyd to jasne, ale żeby od razu " tajne" ? Wymieńcie nazwanie temu od występów bo to już kabaret, mało że kłamać nie potrafi przekonująco to jeszcze to nazwanie .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl