niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 listopada 2015

Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold?

Dodano: 05.10.2012 [12:48]
Warszawska prokuratura sprawdza, czy pieniądze funduszu operacyjnego polskiego wywiadu zostały zainwestowane w piramidę finansową Amber Gold. – Śledztwo jest ściśle tajne i nie udzielamy na ten temat żadnych informacji – mówi nam Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy Prokuratury Okregowej w Warszawie.

„Gazeta Polska Codziennie” ustaliła, że kilka tygodni temu stołeczni śledczy otrzymali zawiadomienie Tomasza Kaczmarka, posła PiS. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa ulokowania pieniędzy z funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu w Amber Gold.

O zdefraudowaniu 2 mln zł z AW „Gazeta Polska Codziennie” pisała w sierpniu. Z naszych ustaleń wynikało, że defraudacja wyszła na jaw przy okazji sprawdzania przez księgowego wydatków z funduszu operacyjnego. Okazało się wówczas, że zamiast plików banknotów w kasie leżą pocięte papiery, z daleka przypominające kupki prawdziwych pieniędzy. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył szef AW Maciej Hunia. Warszawska prokuratura, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, nałożyła embargo informacyjne, tłumacząc, że postępowanie jest ściśle tajne. „Codzienna” dowiedziała się, że teraz sprawę rozszerzono o nowy wątek – lokowanie pieniędzy polskich służb specjalnych w piramidzie finansowej Amber Gold, należącej do Marcina P. i jego żony Katarzyny.

– Zawiadomienie, które złożyłem, sformułowałem na podstawie ogólnodostępnych informacji oraz tych, które uzyskałem, wykonując mandat posła – mówi nam Tomasz Kaczmarek.

Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Autor: 
Dorota Kania
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? - niezalezna.pl
foto: Wikipedia
Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

afera "amber gold" smierdzi tak okropnie, ze czytac o tym mozna juz tylko w masce gazowej. dziwne, ze tuskowi i jewo kamandzie smrod jakos nie szkodzi, tylko jakby daje drugi oddech...

koniecznie trzeba przywrócić KARĘ ŚMIERCI
i to nie w Kodeksie Karnym za przestępstwo zbrodni morderstwa - bo dotyczy co najwyżej jednej lub kilku-dziesięciu osób
ale w KONSTYTUCJI - za przestępstwo POlityczne nierządu tego rządu - bo dotyczy milionów Polaków dzisiaj i jutra przyszłych pokoleń

Co na to pani od dorszy? Dwa miliony piechotą nie chodzi... Zabrali jej colta? (P)ełowskie (I)nteresy (T)o (E)konomia (R)zezimieszków (A)gencji.

Jest wiele przesłanek za tym ze to słuzby specjalne zorganizawały AG i wynajeły Plichte jako figuranta. I to nie musza byc służby tylko w POlsce.

ściśle tajne, nieśledzone, umorzone i prawomocne

Niech oglądnie film "The Sting" w roli głównej Robert Redford i Paul Newman. Tam wprawdzie aby ściągnąć forsę i jednego człowieka ustawiono biznes tylko na kilka dni ale sytuacja podobna. Amberek był po to by sciągnąć szmal od naiwnych ludzi, a przy okazji wyprać sporo brudnego szmalu. I do tego chce nam się wmówić, że tym wszystkim kierował jakiś drobny przekrętas z żoną. Ten przekrętas kierował operacjami finansowymi, których teraz nawet biegli rządowi nie są w stanie rozwikłąć i trzeba zatrudniać specjalistyczne firmy, które są biegłe w temacie. Niesamowite. Może lepiej zamiast trzemac tego gościa w wiezieniu dać mu stanowisko ministra finansów. Przecież to geniusz. 2 mln trzeba będzie zapłacić aby rozwikłąć jego operacje finansowe. Cos mi się zdaje, że cwaniaczki wyprowadzają z Polski więcej szmalu niż można ukraść.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl