niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
01/09/2015
Redaktor wydania: -

To nie śledztwo, to zacieranie śladów

Dodano: 27.06.2012 [19:07]
W sprawie Smoleńska mówimy o pseudośledztwie, a raczej należałoby powiedzieć: o zacieraniu śladów, które jest zniewagą, skandalem i przestępstwem popełnionym z niewyobrażalną arogancją. To wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski oraz policzek dla całej ludzkości – mówi Walter Jajko, generał amerykańskich Sił Powietrznych, w rozmowie z Leszkiem Misiakiem i Grzegorzem Wierzchołowskim.

Jest Pan ekspertem od lotniczych operacji specjalnych. Jak Pan ocenia zachowanie rosyjskich kontrolerów lotu, którzy podczas podejścia Tu-154 do lądowania kontaktowali się z gen. Władimirem Benediktowem, jednym z najwyższych dowódców wojsk lotniczych w Rosji?

Rozmowy, jakie prowadził gen. Benediktow, i instrukcje, których udzielał, w żadnym wypadku nie mieszczą się w normalnych procedurach. Przeciwnie, wzbudzają poważne podejrzenia.

Podejrzenia o zamach?
Oczywiście. Rosjanie często uciekali się do tego rozwiązania, choćby w Czeczenii i samej Moskwie. Ludziom, którzy nie zawahali się przy próbie zamordowania Jego Świątobliwości Jana Pawła II, z pewnością nie drgnęłaby ręka przy zabójstwie zwykłych śmiertelników. Rosjanie zabijali już wcześniej głowy państwa i szefów rządów. Polacy zresztą dobrze o tym wiedzą: Stanisław Mikołajczyk przecież ledwo uciekł z komunistycznej Polski, wcześniej w tajemniczych okolicznościach zginął gen. Władysław Sikorski.
Sceptycy zawsze będą we wszystko wątpić, choć w tej sprawie powinni przede wszystkim zwątpić we własny rozsądek. Motyw w przypadku katastrofy smoleńskiej jest oczywisty: najsilniej w wolnej Polsce wspierająca NATO, najbardziej proamerykańska i prozachodnia, najbardziej katolicka i narodowa elita polityczna została zniszczona w ciągu jednej chwili. Ludzie, którzy nie bali się ukazywać prawdziwego historycznego oblicza Rosji, którzy ośmielali się wytykać jej potworne zbrodnie, którzy wprost mówili, że komunizm i nazizm były jednakowym złem, zginęli.
Poza tym: jak bez uprzedniego zneutralizowania Polski Rosja mogłaby doprowadzić do usunięcia USA z Europy, ograniczenia roli NATO i stworzenia pod swoją egidą paneuropejskiego systemu bezpieczeństwa? Poprzedni polski prezydent doskonale rozumiał położenie strategiczne Polski i jej potrzeby. Zaczął je realizować, a to stanęło kością w rosyjskim gardle.
Teraz, po tragedii w Smoleńsku, Rosjanie mogą czuć się zadowoleni: polska klasa polityczna została podzielona, a w stosunkach polsko-rosyjskich nastąpił nowy rozdział.

Jak ocenia Pan dotychczasowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej?
Mówimy o pseudośledztwie, a raczej należałoby powiedzieć: o zacieraniu śladów, które jest zniewagą, skandalem i przestępstwem popełnionym z niewyobrażalną arogancją. To wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski oraz policzek dla całej ludzkości. Czego innego jednak można się było spodziewać po nielegalnym, przestępczym reżimie gangsterów i złodziei oraz agentach organów represji tego niemoralnego państwa?

W ręce tego niemoralnego państwa polski rząd oddał przed katastrofą smoleńską samoloty przewożące najważniejsze osoby w państwie.
Dla mnie to niepojęte. Polska do przewozu VIP-ów używa tandetnych, przestarzałych samolotów transportowych, których sprawność od lat jest kwestionowana. Następnie maszyny te kierowane są do Rosji na remont; tam trafiają do firmy kontrolowanej przez przyjaciół i stronników Władimira Putina, a dokładniej do złodziei stanowiących trzon rosyjskiej mafii oraz jej herszta.
Cała ta historia, która nie mogłaby wydarzyć się w Stanach Zjednoczonych, przekracza ludzkie pojęcie. Zastanawiam się zresztą, dlaczego Polska nie kupi od USA nowoczesnego samolotu pasażerskiego, np. boeinga, kontraktując od razu przeglądy i modernizacje? Postępowanie polskich władz to doskonały przykład, jak można oszczędzać na pewnych wydatkach, ponosząc jednocześnie bez sensu znacznie większe koszty. gen. Walter Jajko

generał amerykańskich Sił Powietrznych i wywiadu lotniczego, absolwent University of Pennsylvania i Columbia University, były doradca ds. wywiadu amerykańskiego sekretarza obrony. Wykładowca w prestiżowym The Institute of World Politics, kuźni oficerów amerykańskiego wywiadu (zajmuje się tajnymi operacjami, Europą Wschodnią, wywiadem, strategią wojskową, sprawami bezpieczeństwa wewnętrznego oraz tematyką dotyczącą NATO). Jest członkiem katolickiego stowarzyszenia „Rycerze Kolumba”. Pochodzi z rodziny polskich emigrantów.
 Całość rozmowy o Smoleńsku z generałem wywiadu lotniczego USA w tygodniku “Gazeta Polska”


 

Autor: 
Leszek Misiak
Autor: 
Grzegorz Wierzchołowski
Źródło: 
Gazeta Polska
To nie śledztwo, to zacieranie śladów  - niezalezna.pl
foto: arch. Anity Gargas
To nie śledztwo, to zacieranie śladów  - niezalezna.pl
To nie śledztwo, to zacieranie śladów  - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Podpisz petycję !!!

Wklejam instrukcję opisaną przez jednego z internautów:

1. skopiuj link: wh.gov/zMU i wklej do okna przeglądarki internetowej
2. kliknij na niebieski link na dole strony pod tytułem create an account
3. wpisz w pojawiających się rubrykach swoje Imię (first name) Nazwisko (last name)i adres e mailowy
4. Następnie na dole strony przepisz do najniższej rubryki nieregularne literki i cyferki pojawiające się nad ramką potwierdzające logowanie
5. Kliknij niebieską ramkę z napisem create an account
6. Następnie po kilkunastu minutach wejdź na swoje konto emailowe i kliknij w link przesłany przez Biały Dom celem zweryfikowania konta
7. Po weryfikacji konta możesz podpisać petycję klikając na sign in niebieska ramka na dole strony wh.gov/zMU

Co ważne podpisy pod petycją pojawiają się tylko z Imienia i pierwszej litery nazwiska a więc są anonimowe. Dodatkowo nie musisz być obywatelem USA aby podpisać się pod petycją. Do chwili obecnej podpisało się wielu Polaków z Polski. Uprzejmie proszę o skopiowanie tej wiadomości i wklejanie na inne fora celem zainteresowania jak największej liczby osób mogących podpisać się pod petycją. Do godziny 9.00 podpisało się 964 osoby
termin zbierania podpisów to 5 lipca 2012
Andrzej_były_Gość 27/06/2012 - 14:04.

POTĘŻNA KSIĄŻKA FYM'A O ZAMACHU WARSZAWSKO-SMOLEŃSKIM ZA DARMO!

“Free Your Mind” - Tu całość 83,36 MB: http://publikacje.ijuz.pl/Free_Your_Mind-Czerwona-strona-Ksiezyca.pdf

Osobiście ściągnąłem i czytam. Słyszałem o FYM-ie, miał konto na Salon24.pl. Podobno ktoś się włamał i opanował jego konto, co skutkowało jego zamknięciem ( konta - co z FYM-em, nie wiadomo ) przez administratorów serwisu Salon24.pl, na który ostatnio zaczęto narzekać

WSTĘPNA RECENZJA: Jeśli ktoś czytał Leszek Szymowski"Zamach smoleński" - http://chomikuj.pl/szczypi787/E-book/Leszek+Szymowski+-+Zamach+w+Smole*c5*84sku,1345294969.pdf ,która to książka napisana jest “bardziej faktograficznie” to FYM-a czyta się jak naprawdę ciekawą powieść - przynajmniej na początku - gdyby tylko nie ten “tragizm tematu https://docs.google.com/document/d/1MBGuPI-vwqEEyI5lWSXJ3kMIr84zb1Vkouh1IVagfFo/edit?hl=pl&pli=1

podpisujcie się o śledztwosmoleńskie do Obamy
https://wwws.whitehouse.gov/petitions/ i wybierzcie kategorię Smolensk.
Brakuje jeszcze 21.904 podpisów do 5 lipca

I to mówi gość z państwa, gdzie w Air Force One wykryto masę podrobionych
części z Chin! To mówi gość z państwa, gdzie palono resztki zwłok z WTC!
Czy generał wie, co sądzi spora rzesza ludzi na świecie o śledztwie WTC!
I z całym szacunkiem niech pan generał nie ubliża Polsce od gangsterów
i złodziei, jakby ich w USA nie brakowało.

a w Polsce tylko Polaków, no widział pan; takie coś!!!

tutaj ale dobrze by było abyśmy jednak podpisali tą petycję.Bo skończy sie na pisaniu na forum a Pan Macierewicz zostanie sam na polu bitwy a śledztwo pójdzie pod dywan.Ruszajmy na BIAŁY DOM bo tylko tyle możemy dziś zrobic!

wystarczy wspomnieć Tuska w objęciach Putina, widac jak na dłoni, bo uścisk w sowieckiej strefie ma określone znaczenie http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1933

Od samego początku było to widać. Trzeba być doprawdy naiwnym, aby sądzić, iż wspólnicy przeciwko sobie samym będą prowadzili dochodzenie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak nazywanie rzeczy po imieniu, po imieniu i jeszcze raz po imieniu.

Wklejam instrukcję opisaną przez jednego z internautów:

1. skopiuj link: wh.gov/zMU i wklej do okna przeglądarki internetowej
2. kliknij na niebieski link na dole strony pod tytułem create an account
3. wpisz w pojawiających się rubrykach swoje Imię (first name) Nazwisko (last name)i adres e mailowy
4. Następnie na dole strony przepisz do najniższej rubryki nieregularne literki i cyferki pojawiające się nad ramką potwierdzające logowanie
5. Kliknij niebieską ramkę z napisem create an account
6. Następnie po kilkunastu minutach wejdź na swoje konto emailowe i kliknij w link przesłany przez Biały Dom celem zweryfikowania konta
7. Po weryfikacji konta możesz podpisać petycję klikając na sign in niebieska ramka na dole strony wh.gov/zMU

Co ważne podpisy pod petycją pojawiają się tylko z Imienia i pierwszej litery nazwiska a więc są anonimowe. Dodatkowo nie musisz być obywatelem USA aby podpisać się pod petycją. Do chwili obecnej podpisało się wielu Polaków z Polski. Uprzejmie proszę o skopiowanie tej wiadomości i wklejanie na inne fora celem zainteresowania jak największej liczby osób mogących podpisać się pod petycją. Do godziny 9.00 podpisało się 964 osoby
termin zbierania podpisów to 5 lipca 2012

j.w.

"Rozmowy, jakie prowadził gen. Benediktow, i instrukcje, których udzielał, w żadnym wypadku nie mieszczą się w normalnych procedurach. Przeciwnie, wzbudzają poważne podejrzenia."

To nie bomba wybułchła?

Nie, to żadna bomba, ani mgła, ani wina pilotów, ani zamach, ani nie zaniedbania POpapranego rządu - to puste głowy lemingów doprowadziły do tej katastrofy (czyt. zamach). Tak długo, póki duża część Polaków, będzie prać mózgi w TVN i podobnym mu łżemediom tak długo jeszcze Polska będzie w takim stanie jakim jest.

Puknij Ty się w czoło!

wystarczy prześledzić to, co działo się po śmierci Prezydenta, Zwierzchnika Sił Zbrojnych i całego prawie sztabu, że nie wprowadzono stanu gotowości bojowej, podczas gdy wprowadzono go w wojsku z tak błachego powodu jak Euro, a wtedy nie: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1923

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl