niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/04/2015
-
1 % SWS)

Profanował krzyż, poprowadził Rosjan

Dodano: 16.06.2012 [10:54]
Pojawiają się kolejne dowody na to, że przemarsz rosyjskich kibiców sprzed Muzeum Wojska Polskiego na Stadion Narodowy był prowokacją. Jednym z jego organizatorów był Tomasz Strzelczyk, członek Ruchu Palikota. Wcześniej brał udział w profanowaniu krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

Strzelczyk jest szefem 20. Okręgu Wyborczego Ruchu Palikota. Oprócz działalności politycznej angażuje się w prowokacyjne wybryki. To on był jednym z głównych uczestników chuligańskich ekscesów, gdy po 10 kwietnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu tysiące Polaków oddawały hołd poległym pod Smoleńskiem. Odgrywał istotną rolę w profanacji krzyża, kiedy to święty symbol chrześcijan zmontowano z pustych puszek po piwie i prowokowano nim żałobników.

W momencie formowania marszu Rosjan na Stadion Narodowy Strzelczyk był najbardziej zaangażowanym w strofowanie przyglądających się temu Polaków. Na filmie zarejestrowanym przez „Codzienną” i Gazetę Polską VOD widać, jak wyręcza nieznających języka polskiego rosyjskich fanatyków w przeganianiu fotoreporterów z czoła pochodu. Chwilę później ramię w ramię z Aleksandrem Szpryginem, totumfackim Władimira Putina, ruszył przez warszawski most Poniatowskiego.

Dalsza część marszu znana jest z relacji uczestników i dziennikarzy. W pewnym momencie przed czoło pochodu, który otwierała nawiązująca do barw Imperium Rosyjskiego czarno-żółto-biała flaga, wyszli chuligani moskiewskiego Spartaka, którzy od dłuższego czasu pozostają w konflikcie z kibicami warszawskiej Legii. Rosjanie atakowali dziennikarzy, doszło do szamotaniny. Ofiarą ataku padł m.in. operator TVN Warszawa, którego kamera okładana była uderzeniami. Na całej trasie pochodu dochodziło do bójek i incydentów. Co dziwne, reagująca zazwyczaj w dość ostry sposób policja tym razem nie kwapiła się z interwencją wobec Rosjan. Do starcia z oczekującymi na nich polskimi pseudokibicami nie doszło, ponieważ w stosunku do tych ostatnich policja użyła broni gładkolufowej.

Co jednak najciekawsze, już w tym samym dniu należący do Ruchu Palikota członkowie sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i środków turystyki wystosowali do ambasadora Federacji Rosyjskiej Aleksandra Aleksiejewa list, w którym odpowiedzialność za zamieszki przed i po wtorkowym meczu zrzucili na „niewielką część polskiego społeczeństwa o skrajnych poglądach narodowo-katolickich”. W liście wymieniono m.in. PiS oraz stowarzyszenie Solidarni 2010.

– To naraża na niebezpieczeństwo ludzi zrzeszonych w legalnie działających organizacjach – mówi „Codziennej” Ewa Stankiewicz z Solidarnych 2010. – Ten pełen kłamstw i oszczerstw list przypomina służalcze listy pisane do cara. Wyborcy Palikota muszą wiedzieć, że są za to odpowiedzialni – dodaje.

Zobacz film:
http://vod.gazetapolska.pl/1906-agresywni-rosjanie-bili-do-nieprzytomnosci


Autor: 
Wojciech Mucha
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Profanował krzyż, poprowadził Rosjan - niezalezna.pl
foto: vod.gazetapolska.pl
Profanował krzyż, poprowadził Rosjan - niezalezna.pl
foto: vod.gazetapolska.pl

proszę o podanie miasta ,może ktoś wie

W obliczu powyższych faktów osmielę się powiedzieć że potrzebna jest patriotyczna organizacja która działałaby w sposób tajny i zdecydowany aby takie świnie nie czuły się bezkarne a inne się bały. Tylko w ten sposób można usunąć zrakowaciałą tkankę ze zdrowego organizmu.

Nalezy tymi zdrajcami przyozdabiac drzewa, wieszac za jaja na najwyzszych galeziach. Powinno sie rowniez drukowac ich zdjecia w duzym formacjie z zaznaczeniem, kim sa i jakiej zdrady przeciwko Polsce sie dopuscili a potem rozplakatowac w miejscach, gdzie duzo ludzi przechodzi.

Przecież nie można już dłużej nadstawiać drugiego policzka to idiotyzm!Pora na WIN!!!

w wolnych chwilach od podcierania d... palikotowi, robi także za szabasgoja, a zresztą to jedno wychodzi
http://www.youtube.com/watch?v=gkNUDSdU5ik&feature=player_embedded

powielajcie to i kopiujcie, bo pewnie zaraz usuną

jak zrobi sie porzadek w naszych sadach to w koncu odpowie za swoje wyczyny,a juz w pudle wiezniowie zrobia z niego cwela to bedzie druga kara,a trzecia to juz diabelki mu wybiora sliczny kociolek leda

"Ofiarą ataku padł m.in. operator TVN Warszawa"???? Do wiadomosci autora tekstu - TVN Warszawa nie istnieje od jakiegoś roku...więc nie mogła mieć tam swoich kamer.

robi filmik na którym uderzana jest kamera? http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,chuligani-atakowali-dziennikarzy,48314.html

i skazywać jak innych,a nawet surowiej-gdyż doskonale wiedział co robi i wie co reprezentuje!
Teraz Pana Palikota -co udaje głupa, wziąć pod ścianę i zapytać pajaca kogo reprezentuje?

Nie znam słów, którymi można nazwać tych zboczonych pedałów. palikot i jego cioty to ropiejący wrzód, który należy wyciąć z odrazą i wstrętem. Niestety, niemała część społeczeństwa wybrała tych śmieci. Czy się opamięta? Wątpię!!

jak wszystkie inne homo niewiadomo z ruchu parcia paligłupa!!!

Ale o co Wam chodzi ? Przecież Strzelczyk nawołuje przez megafon aby fotografować tylko zboków , czyli jedynie jego kolegów partyjnych. http://vod.gazetapolska.pl/1906-agresywni-rosjanie-bili-do-nieprzytomnosci tak mniej wiecej w trzeciej minucie filmiku.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl