niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30/03/2015
Paweł Krajewski
1 % SWS)

Profanował krzyż, poprowadził Rosjan

Dodano: 16.06.2012 [10:54]
Pojawiają się kolejne dowody na to, że przemarsz rosyjskich kibiców sprzed Muzeum Wojska Polskiego na Stadion Narodowy był prowokacją. Jednym z jego organizatorów był Tomasz Strzelczyk, członek Ruchu Palikota. Wcześniej brał udział w profanowaniu krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

Strzelczyk jest szefem 20. Okręgu Wyborczego Ruchu Palikota. Oprócz działalności politycznej angażuje się w prowokacyjne wybryki. To on był jednym z głównych uczestników chuligańskich ekscesów, gdy po 10 kwietnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu tysiące Polaków oddawały hołd poległym pod Smoleńskiem. Odgrywał istotną rolę w profanacji krzyża, kiedy to święty symbol chrześcijan zmontowano z pustych puszek po piwie i prowokowano nim żałobników.

W momencie formowania marszu Rosjan na Stadion Narodowy Strzelczyk był najbardziej zaangażowanym w strofowanie przyglądających się temu Polaków. Na filmie zarejestrowanym przez „Codzienną” i Gazetę Polską VOD widać, jak wyręcza nieznających języka polskiego rosyjskich fanatyków w przeganianiu fotoreporterów z czoła pochodu. Chwilę później ramię w ramię z Aleksandrem Szpryginem, totumfackim Władimira Putina, ruszył przez warszawski most Poniatowskiego.

Dalsza część marszu znana jest z relacji uczestników i dziennikarzy. W pewnym momencie przed czoło pochodu, który otwierała nawiązująca do barw Imperium Rosyjskiego czarno-żółto-biała flaga, wyszli chuligani moskiewskiego Spartaka, którzy od dłuższego czasu pozostają w konflikcie z kibicami warszawskiej Legii. Rosjanie atakowali dziennikarzy, doszło do szamotaniny. Ofiarą ataku padł m.in. operator TVN Warszawa, którego kamera okładana była uderzeniami. Na całej trasie pochodu dochodziło do bójek i incydentów. Co dziwne, reagująca zazwyczaj w dość ostry sposób policja tym razem nie kwapiła się z interwencją wobec Rosjan. Do starcia z oczekującymi na nich polskimi pseudokibicami nie doszło, ponieważ w stosunku do tych ostatnich policja użyła broni gładkolufowej.

Co jednak najciekawsze, już w tym samym dniu należący do Ruchu Palikota członkowie sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i środków turystyki wystosowali do ambasadora Federacji Rosyjskiej Aleksandra Aleksiejewa list, w którym odpowiedzialność za zamieszki przed i po wtorkowym meczu zrzucili na „niewielką część polskiego społeczeństwa o skrajnych poglądach narodowo-katolickich”. W liście wymieniono m.in. PiS oraz stowarzyszenie Solidarni 2010.

– To naraża na niebezpieczeństwo ludzi zrzeszonych w legalnie działających organizacjach – mówi „Codziennej” Ewa Stankiewicz z Solidarnych 2010. – Ten pełen kłamstw i oszczerstw list przypomina służalcze listy pisane do cara. Wyborcy Palikota muszą wiedzieć, że są za to odpowiedzialni – dodaje.

Zobacz film:
http://vod.gazetapolska.pl/1906-agresywni-rosjanie-bili-do-nieprzytomnosci


Autor: 
Wojciech Mucha
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Profanował krzyż, poprowadził Rosjan - niezalezna.pl
foto: vod.gazetapolska.pl
Profanował krzyż, poprowadził Rosjan - niezalezna.pl
foto: vod.gazetapolska.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

proszę o podanie miasta ,może ktoś wie

W obliczu powyższych faktów osmielę się powiedzieć że potrzebna jest patriotyczna organizacja która działałaby w sposób tajny i zdecydowany aby takie świnie nie czuły się bezkarne a inne się bały. Tylko w ten sposób można usunąć zrakowaciałą tkankę ze zdrowego organizmu.

Nalezy tymi zdrajcami przyozdabiac drzewa, wieszac za jaja na najwyzszych galeziach. Powinno sie rowniez drukowac ich zdjecia w duzym formacjie z zaznaczeniem, kim sa i jakiej zdrady przeciwko Polsce sie dopuscili a potem rozplakatowac w miejscach, gdzie duzo ludzi przechodzi.

Przecież nie można już dłużej nadstawiać drugiego policzka to idiotyzm!Pora na WIN!!!

w wolnych chwilach od podcierania d... palikotowi, robi także za szabasgoja, a zresztą to jedno wychodzi
http://www.youtube.com/watch?v=gkNUDSdU5ik&feature=player_embedded

powielajcie to i kopiujcie, bo pewnie zaraz usuną

jak zrobi sie porzadek w naszych sadach to w koncu odpowie za swoje wyczyny,a juz w pudle wiezniowie zrobia z niego cwela to bedzie druga kara,a trzecia to juz diabelki mu wybiora sliczny kociolek leda

"Ofiarą ataku padł m.in. operator TVN Warszawa"???? Do wiadomosci autora tekstu - TVN Warszawa nie istnieje od jakiegoś roku...więc nie mogła mieć tam swoich kamer.

robi filmik na którym uderzana jest kamera? http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,chuligani-atakowali-dziennikarzy,48314.html

i skazywać jak innych,a nawet surowiej-gdyż doskonale wiedział co robi i wie co reprezentuje!
Teraz Pana Palikota -co udaje głupa, wziąć pod ścianę i zapytać pajaca kogo reprezentuje?

Nie znam słów, którymi można nazwać tych zboczonych pedałów. palikot i jego cioty to ropiejący wrzód, który należy wyciąć z odrazą i wstrętem. Niestety, niemała część społeczeństwa wybrała tych śmieci. Czy się opamięta? Wątpię!!

jak wszystkie inne homo niewiadomo z ruchu parcia paligłupa!!!

Ale o co Wam chodzi ? Przecież Strzelczyk nawołuje przez megafon aby fotografować tylko zboków , czyli jedynie jego kolegów partyjnych. http://vod.gazetapolska.pl/1906-agresywni-rosjanie-bili-do-nieprzytomnosci tak mniej wiecej w trzeciej minucie filmiku.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl