Czy to koniec „brukselskich wakacji” Kozłowskiej? SBU potwierdza – jest śledztwo

Ludmiła Kozłowska / Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

Już informowaliśmy, powołując się na ukraińską prasę, że Prokuratura Generalna Ukrainy wszczęła śledztwo przeciwko Ludmile Kozłowskiej, szefowej kontrowersyjnej Fundacji Otwarty Dialog. Teraz o kolejnym śledztwie - tym razem SBU w Użhorodzie, przeciwko tejże kobiecie - pisze portal onet.pl. Wśród stawianych zarzutów znajduje się próba naruszenia integralności Ukrainy i zdrada stanu. Czyli podobne zarzuty, o których w sierpniu informował portal niezalezna.pl.

SBU sprawdza, czy Kozłowska naruszyła przepis, który zakazuje działań „zmierzających do zmiany granic terytorium lub granicy państwowej Ukrainy z naruszeniem procedury ustanowionej przez Konstytucję Ukrainy, a także odwołań publicznych lub dystrybucji materiałów wraz z apelami o takie działania”. Ponadto Kozłowska jest podejrzewana o zdradę stanu oraz oszustwo wielkich rozmiarów.

Dochodzenie w małym miasteczku może być efektem korupcji i wpływu rosyjskich służb. Chodzi o umożliwienie podsłuchów i dostęp do naszych kont

- zapewnia Kozłowska.

Jednak jest to już drugie doniesienie o wszczęciu na Ukrainie śledztwa przeciwko Kozłowskiej.

Jak pisał w sierpniu portal niezalezna.pl, powołując się na ukraińskich dziennikarzy z antikor.com.ua, Kozłowską miała się zainteresować również Prokuratura Generalna Ukrainy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kozłowska "śpiochem" zwerbowanym przez FSB? SZOKUJĄCY tekst dziennikarza z Ukrainy

„Świadczy o tym m.in. dokument Prokuratury Generalnej, którym dysponuje redakcja. Mowa jest w nim o wszczęciu śledztwa wobec Kozłowskiej na podstawie oskarżeń o zdradzie państwa, pomocy działalności organizacji terrorystycznych i finansowaniu terroryzmu”

- stwierdza autor portalu antikor.com.ua.

Czy oznacza to, że w końcu skończą się „brukselskie wakacje” pani Kozłowskiej?

CZYTAJ WIĘCEJ: Kozłowska po raz kolejny na terytorium UE! W Strasburgu atakowała prezydenta i polski rząd

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, onet.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl