W obozie opozycji trwa festiwal pogardy. Założyciel KOD: „Duża część obywateli Polski to głupcy”

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Nie tak dawno znany z występów w TVN-ie prof. Wojciech Sadurski określił mianem "nieoświeconego plebsu" wyborców Prawa i Sprawiedliwości, a naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis rozmawiającemu z Patrykiem Jakim kibicowi Legii przypiął metkę "menela". Festiwal pogardy trwa. Tym razem znać o sobie dał współzałożyciel Komitetu Obrony Demokracji - Walter Chełstowski.

Chełstowski znany jest z zamieszczania w mediach społecznościowych licznych wpisów, z których niemal każdy wymierzony jest w politykę obecnego rządu w mniejszym lub większym stopniu. Tym razem współzałożyciel Komitetu Obrony Demokracji postanowił na Facebooku podzielić się kolejną refleksją, w której nie zabrakło pogardy wobec - jak sam stwierdził - "dużej części obywateli Polski".

Ciągle się łudzimy./Że można demokratycznie./Że wybory samorządowe a potem parlamentarne odsuną pis od władzy./Nie odsuną./Tylko tą dyktaturę umocnią (...) Wniosek:/Duża, wystarczająca część obywateli Polski to głupcy [pisownia oryginalna - red.]"

- napisał.

Po swoim wywodzie Chełstowski przeszedł do krótkiego podsumowania:

A my./Rozumna mniejszość./ Tak jak w każdej dyktaturze. 

Internauci dość szybko skomentowali wpis Waltera Chełstowskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielka inwestycja drogowa coraz bliżej

Aleja Wojska Polskiego w Szczecinie / By Szczecinolog - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39945686

  

Przedstawiciele miasta Szczecin oraz konsorcjum firm Roverpol i Rover Alcisa podpisali dziś umowę na przebudowę węzła Łękno. Inwestycja warta blisko 129 mln zł i dofinansowana środkami unijnymi ma być ukończona w 2020 r.

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych inwestycji drogowych w obecnej perspektywie unijnej - wynika z informacji służb prasowych szczecińskiego magistratu. Przedsięwzięcie to kolejny etap powstającej obwodnicy śródmiejskiej, która ma połączyć północne i południowe dzielnice Szczecina, omijając jego centrum.

Inwestycja obejmuje budowę kolejnego fragmentu od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego, przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę dwupoziomowego skrzyżowania przy Al. Wojska Polskiego. Węzeł będzie także centrum przesiadkowym dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Wykonawca na ukończenie inwestycji ma 24 miesiące od momentu podpisania umowy. Całkowity koszt prac to prawie 129 mln zł.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które mają służyć wdrażaniu funduszy unijnych wpływających na zrównoważony rozwój miast i ich obszarów funkcjonalnych. Wysokość unijnego dofinansowania to 73 mln zł.

Na Pomorzu Zachodnim Zintegrowane Inwestycje Terytorialne obejmują Szczeciński Obszar Metropolitalny oraz Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzki Obszar Funkcjonalny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl