Jarosław Kaczyński dla Niezależna.pl: Wierzę, że Antoni Macierewicz uczyni jeszcze bardzo wiele. WIDEO

Udostępnij

Antoni Macierewicz imponuje młodzieńczością, tym wszystkim, czego jego rówieśnicy, czy prawie rówieśnicy - jak ja - mogą mu bardzo zazdrościć. Gratuluję tego wszystkiego, co uczynił dla Polski, bo postawił na Polskę od najmłodszych lat i wierzę, że uczyni jeszcze bardzo, bardzo wiele - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Wczoraj w Warszawie, w związku siedemdziesiątymi urodzinami ministra Antoniego Macierewicza odbyła się gala na cześć jubilata. Wziął w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także wielu jego przyjaciół, na czele z przedstawicielami Strefy Wolnego Słowa i Klubów "Gazety Polskiej".

CZYTAJ TEŻ: Antoni Macierewicz: „Bez linii, którą wyznaczał Jarosław Kaczyński, nie byłoby zwycięstwa"

W historii ostatnich dziesięcioleci, w historii polskiego przełomu Antoni Macierewicz jest jedną z najważniejszych i najbardziej niezwykłych postaci. Jego droga jest bardzo długa, to przeszło pół wieku. Jednocześnie jest to - w moim głębokim przekonaniu - droga ciągle niezakończona, bowiem Antoni Macierewicz imponuje młodzieńczością, tym wszystkim, czego jego rówieśnicy, czy prawie rówieśnicy jak ja mogą mu bardzo zazdrościć. Gratuluję tego wszystkiego, co uczynił dla Polski, bo postawił na Polskę od najmłodszych lat i wierzę, że uczyni jeszcze bardzo, bardzo wiele

 - powiedział w rozmowie z portalem Niezależna.pl prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Czego panu życzyć? - zapytała Antoniego Macierewicza reporterka portalu Niezależna.pl.

Ja jestem w tak dobre sytuacji, że wszystkie moje marzenia się spełniają, więc należy życzyć mi tego, aby obecny stan Polski się utrwalił, umocnił, żeby z niego wyrosło następne pokolenie, następne i następne, które będzie żyło w wolnej Polsce

- stwierdził jubilat.

Zaczynam nową serię skoków dowolnych tym razem. W związku z tym pewne zmiany będą musiały nastąpić. Ale to na dobre

- wyjawił Antoni Macierewicz.

W młodości trenował on skoki do wody. Jest także zapalonym narciarzem i żeglarzem.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

„Wojsko musi być na Westerplatte”

/ prezydent.pl

  

Jutro prezydent Gdańska Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte. Szef sejmowej komisji obrony Michał Jach powiedział w rozmowie z PAP, że pełny ceremoniał wojskowy podczas tych uroczystości to "sprawa o znaczeniu fundamentalnym".

Michał Jach podkreślił, że nie wyobraża sobie, aby uroczystości na Westerplatte odbyły się "poza ceremoniałem wojskowym". Wyraził również nadzieję, że po "tych prowokacyjnych wystąpieniach" prezydent Gdańska "dogada się" z Ministerstwem Obrony Narodowej tak, by - jak mówił - "w godny sposób uczcić pamięć bohaterskich obrońcÓw Westerplatte".

Przed tygodniem minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ujawnił, że - decyzją prezydenta Gdańska - wojsko nie zostało zaproszone do udziału w odbywających się 1 września na Westerplatte uroczystościach. Zażądał jednocześnie od Adamowicza zmiany decyzji w tej sprawie. Błaszczak podkreślił, że nie wyobraża sobie, aby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Adamowicz przekroczył kolejną granicę! Szef MON nie zostawił suchej nitki na jego decyzji

Adamowicz, odnosząc się do słów Błaszczaka, powiedział, że "Wojsko Polskie jest integralną częścią Westerplatte", zaś przedstawiciele służb mundurowych jak co roku są zapraszani i będą uczestniczyć w uroczystościach 1 września.

Tego samego dnia MON zareagowało. Resort obrony oświadczył, że prezydent Gdańska skłamał na konferencji prasowej mówiąc, że Wojsko Polskie zostało zaproszone na uroczystości na Westerplatte. MON podtrzymało swoje żądanie ws. przywrócenia obecności wojskowej podczas uroczystości 1 września.

We wtorek Adamowicz skierował list do ministra obrony narodowej, w którym zaprosił szefa MON na uroczystości 1 września na Westerplatte. Prezydent Gdańska podkreślił, że obchody na Westerplatte — zgodnie z obowiązującym ceremoniałem — są uroczystością patriotyczną - "nie mają więc ani charakteru państwowego, ani wojskowego".

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl