„Iustitia” wyklucza sędziów, którzy weszli w skład nowej KRS. Powód? Co najmniej kuriozalny!

/ Telewizja Republika

  

Dobrze znane wszystkim Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" wykluczyło ze swojego składu sędziów, którzy weszli w skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa, bo ich zdaniem, jest ona... niekonstytucyjna. Wśród wykluczonych ze stowarzyszenia znalazł się prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nowacki.

Sędzia Maciej Nowacki został powołany przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, Zbigniewa Ziobro, na prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, a niedługo później wszedł w skład Krajowej Rady Sądownictwa.

Maciej Nowacki, wchodząc do KRS sprawił, że Stowarzyszenie "Iustitia" postanowiło go wykluczyć z szeregów organizacji. Jako powód podaje się "wzięcie udziału w sprzecznej z Konstytucją procedurze wyboru do organu, który obecnie pełni funkcję Krajowej Rady Sądownictwa" – pisze "Gazeta Wyborcza".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Iustitia" wyrzuca sędziów, którzy mają inne zdanie. Komentarz ministra Piebiaka - będzie bolało!

Sędziowie, którzy wchodzą w skład stowarzyszenia "Iustitia" podkreślają, że ich celem jest... dbanie o niezależność i niezawisłość sądów.

Warto podkreślić, że sędzia z Olsztyna to nie jedyny, który został wyrzucony z "Iustitii" tylko za to, że wszedł w skład nowo powołanej Krajowej Rady Sądownictwa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wyborcza.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konkurs na wybitnego Polaka!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/DavidRockDesign

  

Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej ze Stamford w USA Jerzy Polak zainicjował niezwykłą akcję - konkurs na wybitnego Polaka na 100-lecie niepodległości - Polonia amerykańska.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały organizacje patriotyczno - niepodległościowe z terenu USA, takie jak Kluby Gazety Polskiej, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego, Rodziny Radia Maryja, Reduty Dobrego Imienia, CPA, SWAP, Kadeci Pułaskiego  i innych.

Pomysłodawca konkursu Jerzy Polak zaproponował kandydatów do konkursu. Znaleźli się wśród nich: Św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsidsuki, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, gen. Józef Haller, Maria Curie Skłodowska, gen. Ryszard Kukliński i dr. Teofil Starzyński, oraz gen. Władysław Anders.

Klub Gazety Polskiej ze Stamford na swojego kandydata wytypował Jana Pawła II.

Oczywiście, jeżeli organizacje, które biorą udział w plebiscycie uznają, że inne osoby zasługują, by znaleźć się na liście kandydatów - ich propozycje również będą brane pod uwagę.

Regulaimin Konkursu:
1. Każda organizacja, która bierze udział w tej akcji - konkursie przedstawia tylko jedna kandydaturę. 
2. Tylko szef danej organizacji przekazuje e-mailem kandydata w imieniu całej organizacji - system i regulamin  wyborów w danej organizacji jest wewnętrzną sprawa tej organizacji.
3. Kandydatury można nadsyłać do 1 listopada na następujące adresy: tadantoniak@aol.com, klubgpstamford@gmail.com i rusinski@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 listopada. O jego wynikach poinformujemy na łamach mediów Strefy Wolnego Słowa, na stronie Klubów Gazety Polskiej, na stronie Komitetu Smoleńsko-Katyńskiego i w TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kluby Gazety Polskiej,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl