HGW dała urzędnikom ponad 2 mln zł nagród. Za „gigantyczne poświęcenie w procesie reprywatyzacji”

/ TVP Info/print screen

  

W latach 2007 – 2013 HGW przyznała 2 732 265 zł nagród urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją – podał dziś na konferencji prasowej Sebastian Kaleta, radca prawny, zastępca przewodniczącego komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. Jak wyglądało uzasadnienie nagród? Dostali je w większości za „gigantyczne poświecenie w procesie reprywatyzacji”.

Sebastian Kaleta przypomniał, że kolejni urzędnicy zeznawali, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała dyspozycje wydawania 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie.

Urzędnicy dodali, że te wytyczne były dokładnie wnikliwie rozliczane, a ci, którzy je wypełniali najbardziej gorliwie, otrzymywali wyższe niż inni pracownicy BGN-u nagrody

– powiedział Kaleta.

Zapytano ratusz o nagrody udzielane osobom zajmującym się reprywatyzacją. Dane są szokujące. W latach 2007 – 2013 HGW przyznała 2 mln 732 tys. 265 zł nagród urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją. Są to nagrody uznaniowe, które co kwartał, bądź pół roku przyznawano urzędnikom BGN.

Kuriozalne są uzasadnienia przyznania większości z tych nagród. Były w przypadku większości pracowników analogiczne.

Uzasadniano to tym, że urzędnicy powinni uzyskać te dodatkowe nagrody, z uwagi na gigantyczne poświęcenie w procesie reprywatyzacji, duży nakład pracy i wysiłek, który włożyli w wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych, czyli mówiąc wprost, byli nagradzani za wykonywanie wytycznych Hanny Gronkiewicz-Waltz w zakresie 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie

– podał Kaleta.

Przedstawiono kwoty, jakie przyznano przez lata 2012-2013 poszczególnym urzędnikom, którzy mają postawione zarzuty m.in. korupcyjne:

Nagrody dla urzędników, którzy zajmowali się reprywatyzacją w poszczególnych latach:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwecja wciąż bez premiera. Na horyzoncie przedterminowe wybory

Stefan Loefven / By EU2017EE Estonian Presidency - Stefan Löfven and Jüri Ratas, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72954655

  

Szwedzki parlament odrzucił dziś kandydaturę Stefana Loefvena na premiera. W Szwecji, gdzie nie udaje się sformować rządu od wyborów parlamentarnych z 9 września, oznacza to kolejny krok do rozpisania przedterminowych wyborów.

Kandydatura Loefvena, dotychczasowego premiera i kandydata na szefa nowego gabinetu, otrzymała 116 głosów Partii Robotniczej - Socjaldemokraci oraz Partii Ochrony Środowiska - Zieloni. Przeciwko było 200 posłów centroprawicowej opozycji oraz ugrupowania Szwedzcy Demokraci.

W listopadzie parlament nie zaakceptował kandydatury Ulfa Kristerssona na premiera.

"Wygląda na to, że zmierzamy w kierunku przedterminowych wyborów. Przygotowuję taką ewentualność"

- oświadczył po dzisiejszym głosowaniu przewodniczący parlamentu Andreas Norlen, odpowiedzialny za negocjacje w sprawie utworzenia rządu.

Szwecję czekają dodatkowe wybory, jeżeli rządu nie uda się stworzyć jeszcze w wyniku dwóch kolejnych głosowań. Według sondaży niewiele zmieniają się jednak preferencje wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl